Czego szukasz

[16] Podcast: Rozmowa kwalifikacyjna bez stresu – wskazówki doświadczonej rekruterki – Grow UP

Czy na myśl o rozmowie rekrutacyjnej dopada Cię stres? A może jesteś gotowa przekonać się, że zamiast denerwować się, można solidnie się przygotować i stawić czoła wyzwaniu z pewnością siebie? Posłuchaj podcastu z Vitą Storozhyshyn, który powstał w ramach naszego projektu Grow UP i dowiedz się więcej!

UA
Думка про співбесіду з рекрутером викликає у вас стрес? Ви готові дізнатися, що замість того, щоб нервувати, можна добре підготуватися і впевнено зустріти виклик? Слухайте подкаст з Вітою Сторожишин від нашого проекту Grow UP та дізнайтеся більше!

Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
[16] Podcast: Rozmowa kwalifikacyjna bez stresu – wskazówki doświadczonej rekruterki – Grow UP
Loading
/

Rozmowa kwalifikacyjna bez stresu – wskazówki doświadczonej rekruterki

Nasz szesnasty podcast powstał w ramach Grow UP, kompleksowego projektu podnoszenia kompetencji zawodowych. Uczestnicy otrzymają profesjonalne wsparcie, a także możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z ekspertami.

Dzięki praktycznym wskazówkom od doświadczonej rekruterki, będziesz pewniejsza siebie i lepiej przygotowana do każdej rozmowy o pracę.

Posłuchaj podcastu i dowiedz się:

  • jak przebiega rozmowa o pracę?
  • co jest najważniejsze w rozmowie kwalifikacyjnej?
  • z jakich technik zmniejszania stresu możesz skorzystać przed i po rozmowie?
  • jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie?
  • jak rozmawiać o oczekiwaniach finansowych?
  • jak dobrze się zaprezentować na rozmowie on-line?

Kim jest nasza ekspertka?

Vita Storozhyshyn

Vita Storozhyshyn – Menadżerka ds. Rekrutacji – Officer w State Street Bank, która również pracowała jako Biznes partner w firmie Sherwin Williams oraz jako Rekruter w IBM. Vita jest pasjonatką Lean Management, Agile oraz Talent Sourcingu. Na co dzień wspiera kandydatów w drodze do ich zawodowego sukcesu.

Grow UP – wzrastaj zawodowo z nami!

Posłuchaj naszych innych podcastów:

Odcinek [12/1] Podcast – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, portalach pracy, rekrutacji i innych ważnych tematach (Cz.1)

Odcinek [12/2] Podcast – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, job boardach, rekrutacji i innych ważnych tematach. (Cz.2)

Odcinek [14] PodcastCV i LinkedIn – niezbędne narzędzia w poszukiwaniu pracy – Grow UP

Odcinek [15] Podcast – Formy zatrudnienia i prowadzenie biznesu okiem księgowej

Odcinek [17] Podcast – Depresja i samotność wśród uchodźców i imigrantów – jak sobie z nią radzić – Grow UP

I wszystkich, które dla Ciebie nagrałyśmy:

Podcast Mamo Pracuj, jeśli chcesz – posłuchaj odcinków, które już dla Ciebie nagrałyśmy!

Program Grow UP jest współfinansowany przez American Red Cross przy współpracy z Mercy Corps.

UA

[16] Подкаст: Співбесіда без стресу – поради досвідченої рекрутерки – Grow UP

Наш шістнадцятий подкаст створено в рамках Grow UP – комплексного проекту з розвитку професійних навичок. Учасники отримають професійну підтримку, а також можливість скористатися індивідуальними консультаціями експертів.

Завдяки практичним порадам від досвідченого рекрутера ви будете впевненішими у собі та краще підготуєтесь до будь-якої співбесіди.

Слухайте подкаст і дізнайтеся:

  • як проходить співбесіда?
  • що є найважливішим на інтерв’ю?
  • які техніки зняття стресу можна використовувати до і після співбесіди?
  • як найкраще презентувати себе на розмові?
  • як говорити про фінансові очікування?
  • як добре презентувати себе на онлайн-співбесіді?

Хто наша експертка?

Vita Storozhyshyn

Віта Сторожишин – менеджер з підбору персоналу в State Street Bank, яка також працювала бізнес-партнеркою у Sherwin Williams та рекрутеркою в IBM. Віта захоплюється Lean Management, Agile та Talent Sourcing. Щодня вона підтримує кандидатів на шляху до професійного успіху.

Grow UP – зростайте професійно з нами!

Слухайте наші інші подкасти:

Випуск [12/1] Подкаст – Як шукати роботу, щоб її знайти? Тобто, резюме, портали з працевлаштування, рекрутинг та інші важливі теми (ч.1)

Випуск [12/2] Подкаст – Як шукати роботу, щоб її знайти? Тобто, про резюме, портали з працевлаштування, рекрутинг та інші важливі теми. (ч. 2)

Випуск [14] ПодкастCV та LinkedIn – важливі інструменти у пошуку роботи – Grow UP

Випуск [15] ПодкастФорми зайнятості та ведення бізнесу очима бухгалтера

Випуск [17] ПодкастДепресія та самотність серед біженців та мігрантів – як з цим справлятися – Grow UP

А також усі ті, які ми записали для вас:

Подкаст Mamo Pracuj, jeśli chcesz – слухайте випуски, які ми вже записали для вас!

Програма Grow UP фінансується Американським Червоним Хрестом у партнерстві з Mercy Corps.

Załączniki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Z podcastu Mamo Pracuj jeśli chcesz dowiesz się: jak szukać pracy po przerwie oraz jak przygotować siebie i rodzinę na Twój powrót do pracy. Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę oraz jak pracować i nie zwariować.

Projekt #MOCNIEJSZA: razem przeciwko przemocy

Gdy mówimy o przemocy, najczęściej na myśl przychodzi nam przemoc fizyczna lub psychiczna. Jednak istnieje jeszcze jedna, często pomijana i niewidoczna na pierwszy rzut oka forma krzywdzenia - przemoc ekonomiczna. Problem ten w różnym stopniu dotyka wielu kobiet w Polsce.

Projekt #MOCNIEJSZA: razem przeciwko przemocy

Jak podaje Niebieska Linia, ocena rozmiarów przemocy ekonomicznej jest wyjątkowo trudna do oszacowania. Dlaczego? Głównie z powodu niewystarczającej świadomości społecznej, tego, co kryje się pod tym pojęciem. Wiele ofiar nie zdaje sobie sprawy, że są krzywdzone ekonomicznie. Stereotypy dotyczące ról płciowych wciąż są obecne w różnych obszarach naszego życia, a w kwestii finansów mogą dotyczyć np. tradycyjnych wzorców rodzinnych czy historycznych norm. Nie pomaga również brak otwartych rozmów o finansach, które, choć tak obecne w naszym życiu, często są tematem tabu – o ile chętnie mówimy o cenach, zakupach, promocjach, to do rozmów o zarobkach, inwestowaniu, zarządzaniu budżetem podchodzimy z rezerwą.

Czym jest przemoc ekonomiczna?

Przemoc ekonomiczna może przybierać różne formy polegające na celowym pozbawianiu lub ograniczaniu dostępu do środków finansowych, uniemożliwieniu lub utrudnieniu podjęcia pracy zarobkowej, wymuszaniu podejmowania zobowiązań finansowych, czy pozostawaniu w zależności finansowej od innej osoby. Sprawca przemocy wykorzystuje swoją przewagę ekonomiczną, kontrolując finanse drugiej strony i wymuszając rodzaj uzależnienia. W konsekwencji ofiary często nie mają własnych dochodów, a wszelkie ich wydatki są ściśle nadzorowane i ograniczane.

Skala zjawiska

Przemoc domowa w Polsce pozostaje alarmującym problemem społecznym, tylko w 2020 roku odnotowano ponad 91 tys. wypełnionych formularzy Niebieskiej Karty, a jedynie około 5 tys. osób skorzystało ze specjalistycznego wsparcia ośrodków dla ofiar przemocy. To pokazuje ogromną lukę w dostępie do niezbędnej pomocy i wsparcia, zwłaszcza dla kobiet, które są najczęściej ofiarami tych dramatycznych sytuacji. Pełny wymiar przemocy ekonomicznej pozostaje jednak nieuchwytny, zwłaszcza że często nie jest ona rozpoznawana jako forma przemocy.

Badania potwierdzają jednak, że przemoc ekonomiczna często współwystępuje z innymi rodzajami przemocy. W Polsce sytuację ekonomiczną kobiet może lepiej oddać analiza rynku pracy. Z danych Eurostatu wynika, że aktywność zawodowa kobiet w Polsce jest jedną z najniższych w Europie, a przyczyną nieaktywności zawodowej ponad 75% kobiet jest opieka nad dziećmi czy inne obowiązki domowe. Tymczasem w krajach takich jak Szwecja, procent ten jest znacznie niższy.

Warto podkreślić, że istnieje wyraźna zależność między zatrudnieniem kobiety a występowaniem przemocy ekonomicznej, ale to nie oznacza, że tylko kobiety bez własnych dochodów są narażone na takie traktowanie. Przemoc ekonomiczna może dotknąć każdego, niezależnie od sytuacji finansowej, a wybór rezygnacji z pracy przez kobietę nie musi automatycznie wskazywać na jej zależność ekonomiczną czy przemoc w związku.

Łączymy siły, by wzmacniać kobiety

W odpowiedzi na te wyzwania, Serdeczna Fundacja Hearty wraz z partnerami takimi jak Fundacja Feminoteka i Fundacja Mamo Pracuj, rozpoczęła projekt #MOCNIEJSZA. Celem inicjatywy jest nie tylko zwiększenie dostępności pomocy, ale także wzmacnianie świadomości i edukowanie, by efektywnie przeciwdziałać temu zjawisku na różnych płaszczyznach.

Bezpłatna linia wsparcia: jednym z kluczowych elementów projektu jest bezpłatna linia telefoniczna dla ofiar przemocy domowej. Ta inicjatywa umożliwia kobietom szybki dostęp do niezbędnych informacji oraz wsparcia emocjonalnego w sytuacjach kryzysowych. Linia jest obsługiwana przez wykwalifikowane specjalistki, gotowe służyć pomocą i radą.

Wsparcie psychologiczne: projekt #MOCNIEJSZA kładzie duży nacisk na zdrowie psychiczne ofiar przemocy. W ramach wsparcia psychologicznego organizowane są regularne spotkania grupowe, które prowadzone są przez doświadczone terapeutki. Spotkania te mają na celu pomoc kobietom w przepracowaniu traumy i odzyskaniu równowagi emocjonalnej.

Pomoc prawna i zawodowa: Kolejnym ważnym elementem projektu jest zapewnienie wsparcia prawnego i zawodowego. Bezpłatne konsultacje prawne pomagają kobietom w nawigacji po skomplikowanym systemie prawnym, oferując doradztwo w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych czy dotyczących opieki nad dziećmi. Dodatkowo, doradztwo zawodowe pomaga kobietom w planowaniu ich ścieżki kariery lub powrocie na rynek pracy, co jest kluczowe dla odzyskania niezależności finansowej.

Przemoc w rodzinie. Jak sobie z nią poradzić?

Kampania edukacyjna i narzędzia online: Fundacja Mamo Pracuj w ramach kampanii edukacyjnej prowadzi działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej o przemocy ekonomicznej. W ramach tych działań stworzone zostanie narzędzie, które pozwoli ocenić ryzyko wystąpienia przemocy ekonomicznej w życiu codziennym.

Mocniejsza – niezależna i pewna siebie

Zwiększenie świadomości społecznej na temat przemocy w rodzinie jest równie ważne, jak bezpośrednie wsparcie ofiar. Edukacja społeczna może przyczynić się do zmniejszenia stygmatyzacji ofiar i promować postawy wspierające osoby dotknięte przemocą. Projekt #MOCNIEJSZA, poprzez swoje zintegrowane podejście, stara się budować społeczeństwo, w którym przemoc nie znajduje żadnego usprawiedliwienia, a ofiary czują się bezpieczne i wspierane.

Działanie realizowane w ramach projektu #MOCNIEJSZA – Razem przeciwko przemocy, organizowanego przez Serdeczną Fundację Hearty we współpracy z Fundacją Feminoteka oraz Fundacją Mamo Pracuj, dzięki wsparciu Fundacji ZURICH.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Wspiera zespół komunikacji Mamo Pracuj i wszystkie działania zwiększające zaangażowanie kobiet w życie społeczne i publiczne. Wierzy, że świat oparty na różnorodności będzie lepszym miejscem. Po godzinach pływa w syrenim ogonie, nurkuje i czyta biografie. Uwielbia podróżować bez planu.

PLAY Your Power: nawyki, pewność siebie, emocje. Zapraszamy na cykl webinarów

Zapraszamy na wiosenny cykl webinarów, podczas którego odkryjemy jak efektywnie poprawić nasz emocjonalny dobrostan. Doświadczeni trenerzy z firmy Play podzielą się z nami wiedzą, jak świadome kształtowanie nawyków, zarządzanie emocjami oraz budowanie pewności siebie mogą pozytywnie wpłynąć na nasze relacje z innymi, efektywność w działaniu oraz ogólne zadowolenie z życia.
grafika informująca o webinarach

Wiosna to czas odnowy – i Twojego emocjonalnego rozkwitu!

Przebudź się do życia pełnego pasji i pewności siebie! Dołącz do naszego wyjątkowego cyklu webinarów, podczas których eksperci z firmy Play odsłonią przed Tobą tajniki emocjonalnej harmonii. Odkryj, jak:

  • nawyki mogą być Twoim kluczem do szczęścia,
  • emocje – zrozumiane i ujarzmione, stają się Twoją siłą,
  • pewność siebie – budowana na solidnych fundamentach, przetrwa każdą burzę.

To nie tylko cykl webinarów – to przygoda, która zmieni Twoje spojrzenie na siebie i otaczający Cię świat.

Nie przegap tej szansy! Zapisz się i zacznij swoją podróż do głębszego zrozumienia siebie i lepszego jutra.

Czy jesteś gotowa na zmianę?

Zapisuję się na webinary!

Oto harmonogram naszych spotkań. Zachęcamy do zabukowania terminów w kalendarzu, bo końcówka wiosny zapowiada się naprawdę intensywnie.

Webinar 1

28.05.2024 g.20:00-21:30 -„Budowanie pewności siebie”
Prowadząca: Sylwia Wrzodak

Kilka słów o prowadzącej

Sylwia zawodowo jako trenerka, wspiera w rozwoju kanał sprzedaży B2B w firmie PLAY. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i prowadzeniem szkoleń oraz facylitacją spotkań. W swojej pracy najbardziej lubi kontakt z drugim człowiekiem. Ludzie to jej pasja i nie wyobraża sobie pracy bez nich. Prywatnie jest żoną i matką dwóch synów. Razem z mężem prowadzi na YT kanał „I żyli długo i szczęśliwie”, co zajmuje jej większość wolnego czasu. Jeśli nie nagrywa filmów, czyta, co pomaga jej się rozwijać oraz biega, ponieważ dzięki temu dba o zdrowie.

O czym opowie Sylwia?

Dlaczego niektórzy ludzie emanują pewnością siebie, podczas gdy inni zmagają się z wątpliwościami? Nathaniel Barnden, znany amerykański psycholog powiedział: „Ze wszystkich sądów, jakie człowiek wydaje, żaden nie jest tak ważny, jak ten, który wydaje o sobie”. Te słowa ukazują istotę pewności siebie, która stanowi ważny element osiągania sukcesu i spełnienia w życiu.

Zapraszam na webinar, na którym dowiesz się jak:

  • wzmocnić pozytywne myślenie o sobie, aby stworzyć solidne fundamenty pewności siebie,
  • zrozumieć wpływ Twojego otoczenia na Twoją samoocenę,
  • świadomie kształtować swoje myśli i przekonania o sobie, aby budować mocną i trwałą pewność siebie.

Dla kogo?

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy:

  • chcą rozwijać pewność siebie,
  • mają skłonność do budowania poczucia własnej wartości poprzez porównywanie się z innymi,
  • mają trudności z realizacją własnych celów,
  • czują, że wewnętrzny krytyk przejął nad nimi kontrolę.

Zapisuję się!

Webinar 2

13.06.2024 g.20:00-21:30 – „Radzenie sobie z emocjami”
Prowadząca: Magda Prusak

Kilka słów o prowadzącej

Magda reprezentuje zespół Szkoleń i Rozwoju w PLAY. Jej codzienna praca polega na projektowaniu i prowadzeniu szkoleń. Dodatkowo uczestniczy w facylitacjach spotkań oraz projektach rozwojowych, prowadzi również coaching kariery. Ma wspaniałą rodzinę. To, co pozwala jej ładować baterie to muzyka – dużo rocka, uwielbia koncerty i festiwale. Miejsce, które sprawia, że rzeczywiście odpoczywa to wysokie góry, gdzie może poczuć nieograniczoną przestrzeń.

O czym opowie Magda?

Zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak emocje wpływają na Twoje życie zawodowe i prywatne? Kierujesz się optymizmem, pesymizmem, czy realistycznym spojrzeniem na świat? W codziennym pośpiechu łatwo przeoczyć, co naprawdę czujemy. Zatrzymaj się na moment, aby lepiej zrozumieć własne emocje i nauczyć się, jak skuteczniej nimi zarządzać. Rozpoznanie, jak nasze ciało sygnalizuje potrzebę zwolnienia, jest kluczem do utrzymania zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

Podczas webinaru dowiesz się:

  • jakie emocje identyfikujemy u siebie, które z nich dominują u nas,
  • co żal, złość i poczucie winy mówią nam o naszej kondycji psychicznej,
  • jak osiągnąć równowagę emocjonalną, która przyniesie korzyści zarówno nam, jak i naszym bliskim.

Kogo zapraszamy?

Tych, którzy:

  • chcą nauczyć się rozpoznawać emocje,
  • chcą poznać mechanizmy ich działania,
  • zastanawiają się, jak sobie radzić z emocjami i jak nimi zarządzać, aby budować dobre relacje z innymi ludźmi,
  • chcą z powodzeniem osiągać życiowe cele.

Zapisuję się!

Webinar 3

20.06.2024 g.20:00-21:30 – „Siła nawyków”
Prowadzący: Damian Sobczyk

Kilka słów o prowadzącym

Damian jest trenerem biznesu, prowadzi szkolenia w wersji stacjonarnej i online dla pracowników firmy PLAY. Czerpie satysfakcję z towarzyszenia ludziom w procesie stawania się lepszą wersją siebie.

Jego mocne strony to:

  • pasja do nauki. Szybko przyswaja wiedzę z nowych dziedzin, co pozwala mu efektywnie wykorzystywać ją w praktyce i dzielić się nią z innymi,
  • praktyczne doświadczenie w zarządzaniu i sprzedaży,
  • poczucie humoru i zdolność do sprawiania, że na twarzach innych pojawia się uśmiech.

Jego pasją jest wspinaczka sportowa. Jest zapalonym czytelnikiem, ceniącym książki w każdej formie – papierowej, elektronicznej oraz audio. Jest absolwentem Filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz ukończył studia podyplomowe na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Pedagogika.

O czym opowie Damian?

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.” Arystoteles.
Wszyscy działamy nawykowo. I co ciekawe nawyki same w sobie nie są ani dobre, ani złe. Są tylko takie, które wspierają nas w realizacji naszych celów albo nas od tych celów oddalają.

Webinar pomoże Ci zrozumieć:

  • w jaki sposób kształtują się nasze nawyki,
  • jaki mają wpływ na nasze działania, a co się z tym wiąże na naszą efektywność i realizację celów.

Dowiesz się, jak wiedzę tę możemy wykorzystać do budowania systemu wspierającego nawyki oraz jak poprzez wprowadzenie mini nawyków zmienić swoje przyzwyczajenia od zaraz.

Dla kogo?

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą:

  • zrozumieć dlaczego nawyki i przyzwyczajenia mają tak wielką moc,
  • wyrobić w sobie nowe lub zmienić dotychczasowe nawyki,
  • poznać techniki, dzięki którym będą w stanie odmienić swoje życie,
  • wykorzystać nawyki do realizacji własnych celów.

Zapisuję się!

Zapraszamy do udziału! Dołącz do nas, by zainspirować się i wprowadzić trwałe zmiany, które przyniosą korzyści zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Nie przegap okazji, by zainwestować w siebie i swoje samopoczucie!

I zapraszamy na profil firmy Play, która niedawno dołączyła do naszej Bazy Pracodawców Przyjaznych Rodzicom.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także: