Czego szukasz

[12/1] Podcast – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, portalach pracy, rekrutacji i innych ważnych tematach (Cz.1)

Najnowszy odcinek podcastu Mamo Pracuj we współpracy z firmą Franklin Templeton już jest! To wyjątkowa produkcja, dla której inspiracją był program MAMY plan! stworzony z myślą o mamach chcących powrócić na rynek pracy. Podczas programu pojawiło się tak wiele pytań dotyczących poszukiwania pracy, że postanowiłyśmy nagrać podcast, w którym odpowiadamy szczegółowo na najważniejsze z nich. Zapraszamy!

podcast jak szukać pracy
Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
[12/1] Podcast - Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, portalach pracy, rekrutacji i innych ważnych tematach (Cz.1)
/

Podcast – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, portalach pracy, rekrutacji i innych ważnych tematach

I tym sposobem powstała bardzo ciekawa rozmowa, którą – ze względu na jej obszerność i bogactwo tematów – podzieliliśmy na 2 części. Pierwsza część podcastu jest już do Twojej dyspozycji!

Posłuchaj!

Co w nim znajdziesz? Oprócz podsumowania programu MAMY plan! odpowiedzi na pytania:

 • Co zrobić, by CV przykuło uwagę rekrutera?
 • Jak to jest z tym zdjęciem w CV?
 • W jakich sytuacjach uwzględniać przerwę związaną z urlopem macierzyńskim?
 • Gdzie szukać pracy? Czy śledzenie ogłoszeń na portalach pracy wystarczy?
 • O czym pamiętać, zanim wciśniesz APLIKUJ?

Podsumowanie 2 edycji MAMY plan – przeczytaj!

Dodajmy, że w naszym podcaście wypowiadają się przedstawicielki firmy Franklin Templeton, doświadczone osoby, które od wielu lat związane są z rekrutacją.

A kim są nasze rozmówczynie?

Anna Gołembska
Anna Gołembska

Anna Gołembska – Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze Human Resources, zarówno w firmach konsultingowych, jak i doradztwie personalnym. Od ponad 10 lat związana z firmą Franklin Templeton, gdzie budowała struktury Talent Acquisition w Polsce. Obecnie zarządza zespołem odpowiedzialnym za rekrutację pracowników i Employer Branding. Uwielbia poznawać nowe smaki i relaksuje się przy gotowaniu. Mama Marysi i Jasia.

Urszula Bętkowska
Urszula Bętkowska

Urszula Bętkowska – od lat związana z HR. W firmie Franklin Templeton prowadzi specjalistyczne projekty rekrutacyjne oraz z zakresu Employer Branding. Od prawie roku spełnia się jako liderka zespołu. Aktywnie zaangażowana w tworzenie inkluzywnego środowiska pracy, gdzie najważniejszy jest człowiek. Pasjonatka świadomego, zdrowego stylu życia. Uwielbia górskie wędrówki, szum morza oraz spacery po lesie.

Kasia Krzywosądzka
Kasia Krzywosądzka

Kasia Krzywosądzka – HR Recruiter w Franklin Templeton, na co dzień wspiera Liderów w poszukiwaniu nowych talentów do ich zespołów oraz realizuje projekty z zakresu Employer Branding. Wierzy, że rekrutacja opiera się na budowaniu relacji. Prywatnie miłośniczka Włoch, natury, języków obcych, kina i literatury.

I kilka słów o prowadzącej:

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – Employer Branding Manager i entuzjastka Diversity & Inclusion. Wspiera kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym oraz współpracuje z pracodawcami, którzy chcą tworzyć przyjazne miejsca pracy. Dzięki temu zmienia rynek pracy na bardziej przyjazny i otwarty dla kobiet. Obecnie rozwija nową markę Talenti.pl – banku talentów kobiet, której ideą jest pozytywnie namieszać na rynku rekrutacji.

Życzymy miłego słuchania 🙂

Więcej informacji o firmie Franklin Templeton można znaleźć na stronie karierowej i profilu w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

Posłuchaj naszych innych podcastów – więcej odcinków znajdziesz pod tym linkiem.

Wsparcie realizacji: Zuzanna Piechowicz

Załączniki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Z podcastu Mamo Pracuj jeśli chcesz dowiesz się: jak szukać pracy po przerwie oraz jak przygotować siebie i rodzinę na Twój powrót do pracy. Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę oraz jak pracować i nie zwariować.

Planer czy kalendarz? Wybierz swój na 2024 rok

Zdarzyło Ci się kupić planer lub kalendarz i wcale z niego nie korzystać? Nie dlatego, że nie spełniał Twoich oczekiwań, tylko spodobał Ci się tak bardzo, że musiałaś go mieć, choć już przecież jeden w domu miałaś. A może nie jeden… Słyszałam o takich przypadkach, dlatego “zanim przeczytasz ten artykuł zapoznaj się ze stanem swojego portfela bądź skonsultuj się z przyjaciółką, gdyż każdy przedstawiony planer i kalendarz może się okazać tym jednym, jedynym, a mamy ich w tegorocznym zestawieniu DWANAŚCIE, kupienie każdego z nich, może zagrażać kondycji Twojego budżetu”. ;)
zbiorcze zdjęcie plenerów i kalendarzy biorących udział w zestawieniu

Dwanaście planerów i kalendarzy na 12 urodziny Mamo Pracuj

Ósme zestawienie, 12 urodziny i 12 marek. Lubisz takie zbiegi okoliczności? My tak! W tym roku Mamo Pracuj obchodzi 12 Urodziny, a w naszym tegorocznym zestawieniu gościmy 12 kobiecych, autorskich marek tworzących planery i kalendarze. Jedenaście z nich już znacie, ale mamy też świeżaka, który zawitał do nas po raz pierwszy, to: Jaśnie Plan.

12 marek planerów i kalendarzy na 2024! Zapraszamy do naszej zakładki!

Doktor Ania

Ostatnio na pewnym szkoleniu usłyszałam zdanie, że dużych pieniędzy nie da się zarobić w pojedynkę. Poznając historię powstawania kalendarza „2024” i jego poprzedników, można wyciągnąć wniosek, że do stworzenia doskonałego kalendarza potrzebna jest cała wioska. Kalendarz Doktor Ani na 2024 rok to nie tylko efekt pracy i kreatywności samej autorki, ale również jej otwartość na uwagi swoich czytelniczek. Sprawdź, jak wygląda kalendarz bliski ideału!

2024 planer Doktor Ania
Doktor Ania

Dream&Create

Marka Małgosi Karpińskiej gości w naszym rankingu już po raz trzeci. Gosia, twórczyni DREAM & CREATE, od trzech lat rozwija swój projekt. W tym czasie zdołała zbudować lojalną grupę zadowolonych klientek. Jej planery skupiają się na wspieraniu rozwoju osobistego oraz osiąganiu celów. W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno planer dzienny, jak i tygodniowy autorstwa Gosi.

Do 17 grudnia możesz skorzystać z 10% zniżki na hasło: MAMOPRACUJ

kalendarze Dream&Create 2024
Dream&Create

Jaśnie Plan

Jaśnie Plan zagościł w naszym zestawieniu po raz pierwszy, prezentując się ujmującą minimalistyczną okładką oraz treściwym wnętrzem. To niezwykły planer, który wykracza poza tradycyjną formę, umożliwiając planowanie holistyczne: to Ty decydujesz, co ma dla Ciebie znaczenie, określasz cele, kształtujesz korzystne nawyki i dbasz o swoje samopoczucie. Jaśnie Plan działa intuicyjnie, prowadząc Cię przez wszystkie te aspekty. Dodatkowo, jest niedatowany, co pozwala rozpoczynać w dowolnym momencie, a także przerywać i powracać, gdy tylko będziesz tego potrzebować.

Na hasło mamopracuj10 masz 10% rabatu. 🙂

Jaśnie Plan Kalendarz 2024
Jaśnie Plan

Jestem Cudem Planner 2024

„Jesteś cudem do odkrycia a nie problemem do naprawienia.” – to cytat ze strony Eweliny Stepnickiej, autorki planera Jestem Cudem, ale też autorskiej metody o nazwie ODKRYWANIE, która ma na celu pomóc Ci ukochać siebie. Misją Eweliny jest uświadamianie każdej z nas, że jesteśmy wyjątkowym cudem, zdolnym do nauki i rozwoju nie przez poprawianie czy naprawianie samej siebie, ale poprzez odkrywanie tego, co w nas jest cudowne i niepowtarzalne. W naszym zestawieniu na rok 2024 znajdziesz planer dzienny – LIŚĆ i KWIAT.

Jestem Cudem kalendarz 2024
Jestem Cudem

Lady Planer

Nie trać czasu na poszukiwania idealnego planera – stwórz go samodzielnie z Lady Planer! To miejsce, gdzie Twój planer stanie się odzwierciedleniem Ciebie. W Lady Planner to Ty decydujesz, jaki ma być Twój planer. Spersonalizuj każdy element, dostosuj do swojego stylu życia, stylu i potrzeb. Zostań twórczynią swojego autorskiego planera!

Na hasło MAMOPRACUJ2023 masz -15% ważne do końca grudnia. Lista zamówień przedświątecznych jest zamknięta, zamówienia złożone teraz będą realizowane w styczniu. 🙂

Lady Planner 2024
Lady Planner

LoveSimple Creations

Produkty LoveSimple Creations to jedne z tych niezwykłych przedmiotów, które natychmiast wzbudzają zachwyt swoim estetycznym wyglądem. Od razu marzysz, aby je mieć. Monika Baczewska-Alexandropoulou tworzy z myślą o kobietach, które pragną pięknie żyć i mają odwagę podążać za swoimi marzeniami. Autorka, która jest zakochana w pięknych wnętrzach, pełna pasji do grafiki i designu, oferuje produkty stworzone z myślą o tych, którzy nie tylko cenią estetykę w otoczeniu, ale także oczekują wysokiej jakości i skuteczności w użytkowaniu.

Love Simple Creations kalendarz 2024
LoveSimple Creations

Madama

Madama towarzyszy nam od początku i już nie wyobrażamy sobie tego zestawienia bez ich obecności. W tym roku markę Madama reprezentują goszczące u nas już wcześniej flagowe produkty: Happy Planner i Minimal Planner. Happy Planner stworzyły kobiety dla kobiet, aby wspierać je w organizowaniu czasu i poczuciu kontroli nad swoim życiem, obowiązkami i radościami, abyśmy nie były niewolnicami codziennych wyzwań rodzinnych i zawodowych. Zapraszamy do świata Madamy!

Masz kod rabatowy do końca grudnia na -10% – hasło: MADAMALOVE

Madama Happy Planner 2024
Madama

Mam Planner

Ten mały, ultralekki i kompaktowy planner co roku zachwyca nową szatą graficzną, a energetyzujące kolory tej edycji nie pozwolą dać się pogrążyć jesiennej szarudze. Wystarczy, że spojrzysz i dawka dobrej energii gwarantowana. Waży niewiele więcej niż Twój smartfon, więc jeśli coś oprócz smartfona, pomadki i kluczyków ma się znaleźć w Twojej torebce, to właśnie Mam Planner!

Skorzystaj z super przedświątecznej oferty na kalendarze plannery rodzinne 2 plus 1 gratis

Mam Planner 2024
MaMy Kalendarz

Minimalife

Półcienna okładka w pastelowych kolorach, głębokie tłoczenia z możliwością złocenia gwarantuje zachwyt od pierwszego spojrzenia. Ale planer Minimalife to coś więcej niż przepiękna okładka i wysoka jakość wykonania. To narzędzie, które pozwoli Ci nie tylko zaplanować codzienną rzeczywistość, ale też pomoże w poszukiwaniu inspiracji i równowagi, To także środek do dbania o swój dobrostan duchowy i fizyczny.

Masz kod rabatowy na hasło MAMOPRACUJ – 10% rabat na plannery MINIMALIFE 2024. Kod ważny do 15.12 włącznie!

Minimalife kalendarz 2024
Minimalife

Momonde

Momonde cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem od pierwszego wydania plannera Zaplanuj Swój Sukces z 2016 roku. Dzisiaj możesz kupić planner akademicki, biznesowy, tradycyjny kalendarz lub planner niedatowany. Każdy do wyboru w wydaniu dziennym lub tygodniowym, czyli tak jak lubisz.

Momonde kalendarz 2024
Momonde

OgarniamSię

Odkryj magiczny świat planera stworzonego przez Magdalene Szajniuk i zanurz się w fascynującej podróży tworzenia, planowania oraz kreatywnego poszukiwania. Marka Ogarniam Się to spersonalizowane planery, które możesz dopasować maksymalnie do swoich potrzeb. Bo jak sama autorka podpowiada – każda z nas jest inna, każda ogarnia inaczej. Dopasuj więc planer do siebie, swoich potrzeb, a nawet roli jaką w tym momencie pełnisz w swoim życiu.

Ograniam Się kalendarz 2024
OgarniamSię

Plany Mamy

Plany Mamy kalendarz z Kółeczkami to Twój doskonały sojusznik w organizacji! Zaprojektowany z myślą o kobietach, które łączą zajmowanie się domem, rodziną, z pracą zawodową lub pasją. To prawdziwa perełka w naszym zestawieniu, szczególnie dla mam, bo stworzona z myślą o tym, aby mieć swój kalendarz pod kontrolą w zaledwie kilka chwil.

Na hasło MAMOPRACUJ – 10% zniżki na kalendarze i organizery PlanyMamy. Kod ważny do 17.12 włącznie!

Plany Mamy kalendarz 2024
Plany Mamy

Zacznij planowanie na 2024 z naszą zakładką!!

Recenzje Dream&Create, Jaśnie Plan, Jestem Cudem, Simple Planner i Simple Calendar oraz OgarniamSię przygotowała Sylwia Schlegel.

Zdjęcia: Alina Gamza Fotografia

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Video: Jak budować swoją karierę, gdy masz 20, 30, 40 lub 50 lat? Let’s do IT AKAdemy 3

Nie ma na to właściwego wieku - sekretem sukcesu jest pasja, determinacja i gotowość do ciągłego rozwoju. Odkrywamy, jak wyznaczać cele i budować karierę. Niezależnie w jakim wieku jesteś, istnieją kluczowe kroki, które można podjąć już teraz, aby spełniać się zawodowo. O tym wszystkim opowiadają Ania Czerepak i Kuba Rządca z Akamai w ramach programu Let's do IT AKAdemy 3.
Let's do IT AKAdemy 3 nagranie webinaru 1

Let’s do IT AKAdemy 3 – Twoja przyszłość w IT zaczyna się TUTAJ!

Za nami pierwszy webinar realizowany w ramach Let’s do IT AKAdemy 3. To bezpłatny edukacyjno-rozwojowy program Fundacji Mamo Pracuj i Akamai Foundation, Inc.

Pokażemy Ci, jak budować swoją karierę w każdym wieku, jakie kompetencje warto rozwijać w branży IT, jak zarządzać projektami i wiele, wiele więcej!

A to nie wszystko! Będziesz mogła wziąć udział w kursie języka angielskiego oraz programie mentoringowym, podczas którego mentorki i mentorzy z Akamai pomogą Ci osiągnąć Twój cel zawodowy. Na naszych webinarach poznasz wspaniałych ekspertów, którzy chcą przybliżyć Ci i ułatwić start w branży IT.

Jak budować swoją karierę, gdy masz 20, 30, 40 lub 50 lat?

Jeśli nie udało Ci się uczestniczyć w tym spotkaniu lub chcesz sobie przypomnieć treści, jakie były na nim poruszane, nic prostszego 😉

Poniżej znajdziesz nagranie pierwszego webinaru „Jak budować swoją karierę, gdy masz 20, 30, 40 lub 50 lat?„, który poprowadziła Asia Gotfryd, a naszymi ekspertami byli Ania Czerepak i Kuba Rządca.

O czym rozmawialiśmy?

 • Motywacja do świadomego myślenia o karierze
 • Kontekst zmian, przez które przechodzimy w trakcie życia: biologia, funkcje poznawcze, role społeczne.
 • Elastyczne podejście do planu kariery, narzędzia i utrzymanie motywacji.

Poznaj naszych ekspertów – Ania Czerepak i Kuba Rządca

 • Ania jest psycholożką społeczną, od wielu lat wspierającą rozwój organizacji jako profesjonalista HR. Obecnie HR Business Partner, Dyrektor w Akamai. Wykładowczyni akademicka. Mama trójki nastolatków, pasjonatka trekkingu, książek i działań na rzecz inicjatyw obywatelskich.
 • Kuba z wykształcenia jest geofizykiem. Przez kilka lat pracował przy projektach poszukiwania złóż na całym świecie. 5 lat temu postanowił zmienić swoją ścieżkę zawodową i znaleźć pracę w branży IT. Obecnie zarządza krakowskim zespołem NOCC w Akamai. Prywatnie: tata, miłośnik gier planszowych, komiksów i gór.

Zapisz się i zarezerwuj sobie miejsce na kolejnych webinarach!

WEBINAR 2.

30 listopada 2023 godz. 20:00 – 21:30 – Jakie kompetencje warto rozwijać, jakie kompetencje będą się liczyły (w branży IT) w przyszłości? Czego się uczyć?

Agenda:

 • Jak reagować na zmianę, jak ją zaakceptować i wyciągnąć z niej co najlepsze?
 • Znaczenie umiejętności miękkich w IT
 • Szanse i wyzwania pracy w wielokulturowym zespole
 • Umiejętności jutra – które kompetencje będą kluczowe?
 • Podsumowanie i Q&A

WEBINAR 3.

7 grudnia 2023 godz. 20:00 – 21:30 – Longlife learning i mentoring jako sposób na rozwój osobisty i zawodowy – tips & tricks

Agenda:

 • Co to jest life long learning?
 • Po co się uczyć przez całe życie?
 • Tips & tricks – jak się uczyć i gdzie szukać wiedzy?

WEBINAR 4.

11 stycznia 2024 godz. 20:00 – 21:30 – Zarządzanie projektami – Od pieluchy do Project managera w IT, droga i przykłady

Agenda:

 • Rola Project Managera: Wprowadzenie
 • Podejście zwrotne czy kaskadowe: Agile vs. Waterfall
 • Praktyka w prowadzeniu projektów
 • Źródła wiedzy i informacji
 • Od Zera do PMa: Kroki przybliżające do Roli Project Managera
 • Q&A

Jeśli tylko możesz, zachęcamy do udziału we wszystkich spotkaniach! Wystarczy, że zapiszesz się na pierwsze z nich, a my zarezerwujemy Twoje miejsce na wszystkich warsztatach.

Ale jeśli nie możesz wziąć udziału w każdym z nich, spokojnie  Spotkania będą nagrywane, a osoby zapisane dostaną link do nagrania.

Let’s do IT AKAdemy 3 – kto za tym stoi?

Program realizujemy dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Akamai Foundation Inc. I we współpracy z Akamai Technologies. Dziękujemy!

Biorąc udział w Let’s do IT AKAdemy 3, będziesz miała okazję poznać ekspertów Akamai, którzy na co dzień pracują na różnych stanowiskach.

Fundacja Akamai ma na celu wspieranie globalnych inicjatyw w obszarze edukacji technologicznej. Zależy jej na rozwijaniu umiejętności różnych grup społecznych i szerzeniu równego dostępu do edukacji.

Zobacz także nagrania webinarów z drugiej edycji Let’s do IT AKAdemy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka socjologii. Zawodowo - wspiera działania Mamo Pracuj i Talenti oraz zdobywa wiedzę na temat pozyskiwania funduszy unijnych. Ostatnie miesiące spędziła nad oceanem, studiując w słonecznej Portugalii. Marzy o dalszych podróżach i odkrywaniu uroków świata.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także: