Czego szukasz

Odpalamy silniki programu Odważ się Mamo – formuła na powrót!

Powrót do pracy po macierzyńskim to wyzwanie, prawda? A jeśliby się dało do tego dobrze przygotować? Z odpowiednimi narzędziami, podnosząc swoje umiejętności? W towarzystwie innych kobiet takich jak Ty? Z pomocą mentora lub mentorki? Tak by powrót był miękkim lądowaniem? Wiemy jak to zrobić!

program Odważ się Mamo - formuła na powrót

Ruszasz z nami?

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszego programu rozwojowego dla mam. Tworzymy go razem ze State Street Bank Polska.

W tej edycji planujemy dwa spotkania stacjonarne w Krakowie, dlatego szczególnie zapraszamy mamy z Krakowa i okolic. Jeśli chcesz wrócić do pracy po przerwie związanej z macierzyństwem i myślisz o pracy w branży finansowej lub innej, w której dobra znajomość Excela to atut – ten program jest dla Ciebie!

ZGŁOŚ SIĘ!

Zobacz, co planujemy! Chcemy:

  • pomóc Ci przygotować się na powrót do pracy po przerwie,
  • wyposażyć Cię w praktyczną wiedzę, która zwiększy Twoje umiejętności i wartość na rynku pracy, zwłaszcza w sektorze finansowym,
  • pomóc Ci opanować narzędzia takie jak Excel – tak, by żadna formuła nie miała przed Tobą tajemnic,
  • dostarczyć Ci wiedzy na temat poszukiwania pracy, udziału w rozmowach rekrutacyjnych i budowaniu marki osobistej na LinkedIn,
  • wzmocnić Twoje poczucie własnej wartości i sprawczości.

W czym będziesz uczestniczyć?

W ramach programu planujemy przeprowadzić pięć szkoleń online prowadzonych przez zespół Professional Personal Development z State Street Bank Polska – każde trwające od 1,5 do 2.5 godziny. Szkolenie obejmuje:

  • „Zarządzanie czasem”, pomagające uczestniczkom lepiej planować i zarządzać swoją pracą,
  • Cykl czterech szkoleń z Excela (w tym ostatnie czwarte, dotyczące wiedzy o funduszach inwestycyjnych) – nauczysz się jak lepiej pracować w Excelu.

Planujemy również dwa 1,5h szkolenia online dotyczące nowoczesnych narzędzi poszukiwania pracy: pierwsze koncentruje się na tworzeniu idealnego CV i przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych, a drugie obejmuje LinkedIn i personal branding – dowiesz się, jak skutecznie szukać i znaleźć pracę.

Będziesz miała możliwość udziału w krótkich procesach mentoringowych prowadzonych przez pracowników State Street Bank Polska (do 3 spotkań 1:1) dla chętnych uczestniczek.

Zaprosimy Cię na dwa stacjonarne spotkania w Krakowie: na rozpoczęcie programu między 12.03 a 15.03 oraz zakończenie między 4.06 a 6.06, w trakcie których osobiście poznasz uczestniczki programu, mentorki i mentorów ze State Street Banku oraz zespół Mamo Pracuj. Konkretne terminy zostaną podane po rozpoczęciu programu.

Dołączysz do moderowanej grupy na Facebooku, służącej jako przestrzeń networkingowa dla uczestniczek, w której będą mogły wspierać się wzajemnie i dzielić swoim doświadczeniem.

To, kiedy zaczynamy?

Zgłoszenia przyjmujemy od 20.02 do 26.02!

Wnikliwie przeczytamy każde Wasze zgłoszenie, a między 26 a 29 lutego wybrane osoby zaprosimy na krótkie rozmowy rekrutacyjne.

Wyniki ogłosimy najpóźniej 4 marca. Do programu zaprosimy 20 uczestniczek!

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

Czy udział w projekcie jest płatny?

Nie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Czy pracując mogę wziąć udział w projekcie?

Tak. Pamiętaj jednak, że spotkania online i stacjonarne będą odbywały się w godzinach przedpołudniowych. Jeśli na ten czas uda Ci się uzyskać urlop lub masz elastyczny czas pracy – to nie ma przeszkód.

Czy muszę mieć już doświadczenie pracy w Excelu, aby wziąć udział w szkoleniach?

Program szkolenia będzie dostosowany do osób, które mają już opanowane podstawy pracy w Excelu, ale nie martw się, jeśli będziesz zmotywowana pomożemy Ci nadrobić zaległości. 🙂

Czy muszę być w konkretnym przedziale wiekowym, żebym mogła brać udział w projekcie?

Nie. Dla nas nie ma znaczenia, ile masz lat. Dla nas ważna jest Twoja motywacja do podjęcia pracy i chęć rozwoju.

Czy wszystkie działania będą odbywać się online?

Większość tak, ale planujemy również dwa spotkania stacjonarne w Krakowie.

Czy dostanę wiadomość o zakwalifikowaniu się do projektu?

Niezależnie od wyniku rekrutacji, dostaniesz od nas wiadomość, nie później niż 4.03.

Czy muszę mieszkać w Krakowie, żeby wziąć udział w programie?

Nie jest to koniecznie, ale w ramach programu odbędą się dwa spotkania stacjonarne w Krakowie, jeśli uda Ci się dołączyć to zapraszamy do rekrutacji.

Czekamy na Twoje zgłoszenie! Wiemy, że to będzie świetny, rozwojowy czas. Pomoże Ci się rozwinąć i doda odwagi do powrotu do pracy po przerwie!

Zapisz się!

Do zobaczenia już wkrótce!

Jeżeli masz pytania, pisz śmiało do koordynatorki projektu – Krysi: [email protected]

Nie zapomnij o zapoznaniu się z regulaminem i umową! (w załączniku)

Odważ się i znajdź z nami swoją formułę na powrót!

Projekt Odważ się Mamo – formuła na powrót! jest realizowany dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji State Street Bank. To organizacja założona w 1977 roku przez globalną korporację State Street Bank. Fundacja już kolejny, szósty raz wspiera nasze działania. Dziękujemy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie