Czego szukasz

Podcast Mamo Pracuj, jeśli chcesz – posłuchaj odcinków, które już dla Ciebie nagrałyśmy!

Nagrywamy go dla Ciebie. Jeśli jeszcze nie słuchałaś podcastu Mamo Pracuj, jeśli chcesz – pobierz go i posłuchaj – na spacerze z dzieckiem, w drodze do pracy, jak lubisz i gdzie lubisz. I koniecznie daj znać, czy chcesz usłyszeć kolejne odcinki!

Dwie młode kobiety słuchają podcastu na słuchawkach
Spis treści: ukryj
1 Dlaczego podcast Mamo Pracuj, jeśli chcesz?

Dlaczego podcast Mamo Pracuj, jeśli chcesz?

Chcemy być tam, gdzie Ty jesteś. W Internecie – 24/7. W biegu, kiedy nie ma jak czytać, a można słuchać. Łatwiej znaleźć czas na wysłuchanie krótkiej audycji w telefonie, jeśli można to połączyć ze spacerem, bieganiem czy drogą do pracy.

8 lat działania Mamo Pracuj to tysiące artykułów eksperckich, wywiadów i historii. Teraz część naszych działań chcemy przekazać Ci w wersji do słuchania. Mamy nadzieję, że ta nowoczesna forma dostarczenia wiedzy przypadnie Ci do gustu.

Nasz podcast dostępny jest w Twojej ulubionej aplikacji – iTunes, Spotify, Google Podcasty i Player FM – słuchaj tam, gdzie lubisz i tak jak lubisz.

I daj znać, czy chcesz, żebyśmy nagrały dla Ciebie kolejne odcinki!

1 odcinek – posłuchaj – Jak opisać w CV przerwę związaną z opieką nad dzieckiem?

Jeśli planujesz powrót do pracy, a ostatni rok, dwa, a może pięć spędziłaś opiekując się dziećmi – dowiedz się, jak w CV opisać czas, który przeznaczyłaś dla rodziny.

Nagranie ma 23 minuty.

Zespół MamoPracuj

2 odcinek – posłuchaj – Jak przygotować dziecko na powrót mamy do pracy?

Wracasz do pracy i obawiasz się jak Twoje dziecko zniesie nową sytuację? Jak przygotować siebie i rodzinę na te zmiany? Dowiedz się z drugiego odcinka podcastu!

Nagranie ma 13 minut.

3 odcinek – posłuchaj – Co powinnaś wiedzieć o social mediach zanim zaczniesz szukać pracy?

Jak wygląda szukanie pracy przez social media? Pamiętaj, że media społecznościowe mogą być Twoim prawdziwym sprzymierzeńcem w tym procesie. Ale nie muszą. Sprawdź, jak je wykorzystać i czego absolutnie nie powinnaś robić, by sobie nie zaszkodzić.

Nagranie trwa 16 minut.

4 odcinek – posłuchaj – Jak zbudować dobrą relację z rekruterem?

Przed Tobą rozmowa rekrutacyjna? Chcesz zrobić dobre wrażenie i stworzyć pozytywną atmosferę? Posłuchaj jak!

Nagranie ma 18 minut.

5 odcinek – posłuchaj – Plusy i minusy pracy zdalnej. Czy znasz je wszystkie?

Praca zdalna cieszy się dobrą sławą. I choć ma ogrom plusów, to wcale nie znaczy, że jest bez wad! Posłuchaj, jak uniknąć pułapek pracy zdalnej i jak się najlepiej zorganizować!

Nagranie trwa 39 minut.

6 odcinek – posłuchaj – Czy franczyza to dobry sposób na biznes dla mamy?

Zastanawiasz się czy franczyza to opcja dla Ciebie? Posłuchaj i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące franczyzy.

Nagranie ma 36 minut.

7 odcinek – posłuchaj – Rynek pracy w trakcie i po pandemii. Możliwe scenariusze, szanse i ryzyka.

Gdy zaczęła się pandemia pewnym było, że rynek pracy się zmieni. Czy tak się stało i jakie zmiany zaszły? Dowiesz się z podcastu!

Nagranie trwa 37 minut.

8 odcinek – posłuchaj – Brakująca połowa dziejów, czyli o roli kobiet we wszystkich aspektach życia.

Anna Kowalczyk, autorka książki pt. „Brakująca połowa dziejów” wraz z Agnieszką Czmyr-Kacznowską analizuje temat roli kobiety w społeczeństwie. Koniecznie posłuchaj!

Nagranie ma 48 minut.

9 odcinek – posłuchaj – Menopauza i jej wpływ na życie zawodowe. Przełamujemy tabu.

Czy wiedziałaś, że menopauza może zmienić życie zawodowe kobiety? To ważny temat, nie tylko dla nas, ale również dla pracodawców, którzy mogą wspierać swoje pracowniczki! Nawet jeśli temat jeszcze Cię nie dotyczy posłuchaj jak ważny jest to temat!

Nagranie trwa 48 minut.

10 odcinek – posłuchaj – Wsparcie w powrocie do pracy po przerwie. Cenne wskazówki dla mam i nie tylko!

Jeśli w Twojej głowie już pojawiają się obawy związane z powrotem do pracy po dłuższym urlopie, to ten odcinek jest dla Ciebie! Posłuchaj i dowiedz się jak to zrobić na spokojnie!

Nagranie ma 48 minut.

11 odcinek – posłuchaj – Jestem równie ważna- czyli o czym pamiętać wracając do pracy po przerwie?

Po raz kolejny podejmujemy temat powrotu do pracy. Tym razem w kontekście potrzeb i emocji kobiety, mamy, pracowniczki. Koniecznie posłuchaj!

Nagranie trwa 40 minut.

[12/1] odcinek – posłuchaj – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, portalach pracy, rekrutacji i innych ważnych tematach (Cz.1)

W tym odcinku posłuchasz o tym, jak szukać pracy skutecznie. Jaki wpływ ma na ten proces CV, korzystanie z portali pracy czy dobra rozmowa rekrutacyjna. Posłuchaj pierwszej części!

Nagranie ma 48 minut.

[12/2] odcinek – posłuchaj – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, job boardach, rekrutacji i innych ważnych tematach. (Cz.2)

Druga część podcastu o tym jak szukać pracy. W tej części dowiesz się, dlaczego dobry plan to podstawa! Koniecznie posłuchaj!

Nagranie trwa 43 minuty.

[13] odcinek – posłuchaj – Zmiany w naszym życiu – dlaczego są ważne, dobre i potrzebne

Posłuchaj o tym, dlaczego zmiany w naszym życiu są ważne, dobre i potrzebne. O tym, jak budować w sobie odwagę do zmian, jak się na nie przygotować, opowiada Iza Kłodzińska, która jest coachką pomagającą kobietom wrócić na rynek pracy i towarzyszy im w zmianie.

Nagranie trwa 34 minuty.

[14] odcinek – posłuchaj – CV i LinkedIn – niezbędne narzędzia w poszukiwaniu pracy – Grow UP

Szukasz pracy bez oczekiwanych rezultatów? Przeglądasz oferty, wysyłasz CV, ale telefon wciąż milczy? Czas na zmianę strategii! Posłuchaj podcastu z Kasią Jankowską, który powstał w ramach naszego projektu Grow UP i dowiedz się więcej!

Nagranie trwa 1 godzinę i 45 minut

[15] odcinek – posłuchaj – Formy zatrudnienia i prowadzenie biznesu okiem księgowej – Grow UP

Marzysz o własnej firmie i szukasz wskazówek, jak ją skutecznie prowadzić? A może zastanawiasz się, jaka forma zatrudnienia będzie dla Ciebie najlepsza? Posłuchaj podcastu z Moniką Marton, który powstał w ramach naszego projektu Grow UP i dowiedz się więcej!

Nagranie trwa 1 godzinę i 16 minut.

[16] odcinek – posłuchaj – Rozmowa kwalifikacyjna bez stresu – wskazówki doświadczonej rekruterki – Grow UP

Czy na myśl o rozmowie rekrutacyjnej dopada Cię stres? A może jesteś gotowa przekonać się, że zamiast denerwować się, można solidnie się przygotować i stawić czoła wyzwaniu z pewnością siebie? Posłuchaj podcastu z Vitą Storozhyshyn, który powstał w ramach naszego projektu Grow UP i dowiedz się więcej!

Nagranie trwa 1 godzinę i 54 minuty.

[17] odcinek – posłuchaj – Depresja i samotność wśród uchodźców i imigrantów – jak sobie z nią radzić – Grow UP

Około 10 milionów ludzi, głównie kobiet i dzieci, zostało zmuszonych do szukania schronienia w innych krajach w związku z wybuchem wojny w Ukrainie. To wiąże się z takimi problemami, jak “poczucie winy, objawy depresja i wysoki poziom stresu” – podkreśla ekspertka. Dużym problemem dla tej grupy osób są trudności z wejściem na rynek pracy w nowym kraju. O tym wszystkim opowiedziała Julia Lysak. Posłuchaj podcastu, który powstał w ramach naszego projektu Grow UP.

Nagranie trwa 1 godzinę i 46 minut.

[18] odcinek – posłuchaj – Macierzyństwo bez lukru

Ten epizod podcastu jest poświęcony macierzyństwu, a konkretniej jego rzeczywistości i temu, co kryje się za fasadą idealizowanego obrazu. Czy macierzyństwo zawsze jest usłane różami, czy raczej towarzyszy mu wiele trudności i wyzwań, do których nie zawsze chcemy się publicznie przyznać? Ewa Moskalik – Pieper razem z Sylwią Schlegel, postanowiły porozmawiać o tych mniej cukierkowych aspektach macierzyństwa i odciążyć trochę nasze matczyne ramiona.

Nagranie trwa 33 minuty.

Podcast Mamo Pracuj, jeśli chcesz – czy chcesz więcej?

Jeśli podobają Ci się nasze podcasty i chcesz abyśmy nagrywały je w 2023 roku – napisz koniecznie – do mnie – że słuchasz, że chcesz więcej. A może nawet zaproponujesz swój pomysł na nagranie? O czym najbardziej chciałabyś posłuchać? Daj znać! (napisz na adres: [email protected])

PS Założyłam się z koleżankami z zespołu, że dostanę przynajmniej 50 odpowiedzi na TAK! Pomóż mi wygrać zakład?

Dziękuję!

Interesują Cię nasze propozycje dla rodziców?

Zapisz się do newslettera Mamo Pracuj i nie przegap żadnych nowości!

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności. W każdej chwili zgodę możesz wycofać.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Z podcastu Mamo Pracuj jeśli chcesz dowiesz się: jak szukać pracy po przerwie oraz jak przygotować siebie i rodzinę na Twój powrót do pracy. Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę oraz jak pracować i nie zwariować.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie