Czego szukasz

[9] Podcast: Menopauza i jej wpływ na życie zawodowe. Przełamujemy tabu

Dlaczego menopauza to temat ważny dla pracodawców? Jak menopauza zmienia życie zawodowe kobiet? Czy firmy mają narzędzia, którymi mogą wspierać kobiety i czy wiedzą jak adresować swoje działania? Przełamujemy tabu! Małgorzata Kledzik z firmy BNY Mellon oraz Agnieszka Czmyr-Kaczanowska z Fundacji Mamo Pracuj w rozmowie odpowiadają na te, i wiele więcej pytań, otwierają dyskusję i podpowiadają, jakie rozwiązania pracodawcy mogą wprowadzić już dziś!

Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
[9] Podcast: Menopauza i jej wpływ na życie zawodowe. Przełamujemy tabu
/

Menopauza i jej wpływ na życie zawodowe. Przełamujemy tabu

Uważność na potrzeby pracowników to bezcenna wartość, która daje korzyści zarówno zatrudnianym jak i zatrudniającym. Coraz częściej i głośniej mówimy o wspieraniu kobiet, ale też o szukaniu i wdrażaniu rozwiązań gwarantujących równe traktowanie i szanse dla pracowników.

Dziś rozmawiamy o menopauzie i jej wpływie na pracę zawodową kobiet. Temat ważny, a w Polsce wciąż pozostający swoistym tabu. Do rozmowy zaprosiłyśmy Małgorzatę Kledzik, Employee Engagement Programs Manager w BNY Mellon, która zna środowisko pracy w Wielkiej Brytanii, gdzie temat menopauzy w kontekście zawodowym, jest badany i adresowany już od jakiegoś czasu. Drugą rozmówczynią jest Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współzałożycielka i Wice Prezeska Fundacji Mamo Pracuj, od ponad 10 lat wspierająca kobiety na ścieżce zawodowej.

Posłuchaj!

Czego dowiesz się z tego podcastu?

  • Czym jest menopauza, jakie są jej objawy oraz jakiej grupy dotyczy?
  • W jaki sposób menopauza wpływa na życie zawodowe kobiet?
  • Dlaczego w Polsce menopauza jest tak rzadko poruszanym tematem?
  • Jakie są dane statystyczne i prognozy demograficzne?
  • Jak zagadnienie menopauzy jest badane w Wielkiej Brytanii i dlaczego to bardzo ważny obszar zainteresowań tamtejszych korporacji?
  • W jaki sposób pracodawcy mogą mądrze wspierać i jak adresować swoje działania?

Zapraszamy także do dyskusji na naszych profilu na LinkedIn oraz na Facebooku!

Słów kilka o prowadzących

Podcast: Menopauza i jej wpływ na życie zawodowe. Przełamujemy tabu

Małgorzata Kledzik – certyfikowana trenerka biznesu i project manager. Na co dzień pracuje w firmie BNY Mellon na stanowisku Employee Engagement Programs Manager. Jej praca obejmuje działania m.in. w zakresie wdrażania rozwiązań równościowych wewnątrz firmy; dotyczących różnorodności i inkluzji (włączania). Prywatnie jest szczęśliwą żoną, mamą Emilki i Michała oraz miłośniczką zwierząt.

Po więcej informacji o firmie zapraszamy na stronę karierową i profil BNY Mellon w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

Podcast: Menopauza i jej wpływ na życie zawodowe. Przełamujemy tabu

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – Employer Branding Manager i entuzjastka Diversity & Inclusion. Wspiera kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym oraz współpracuje z pracodawcami, którzy chcą tworzyć przyjazne miejsca pracy. Dzięki temu zmienia rynek pracy na bardziej przyjazny i otwarty dla kobiet. Obecnie rozwija nową markę Talenti.pl – platformy rekrutacyjnej dla kobiet, której ideą jest pozytywnie namieszać na rynku rekrutacji.

Wykorzystane materiały i ciekawe linki:

Posłuchaj naszych innych podcastów:

6 odcinek – Czy franczyza to dobry sposób na biznes dla mamy?

7 odcinek – Rynek pracy w trakcie i po pandemii. Możliwe scenariusze, szanse i ryzyka

8 odcinek – Brakująca połowa dziejów, czyli o roli kobiet we wszystkich aspektach życia

Więcej odcinków znajdziesz pod tym linkiem!

Zdjęcia: archiwum prywatne Małgorzata Kledzik oraz Magdalena Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Z podcastu Mamo Pracuj jeśli chcesz dowiesz się: jak szukać pracy po przerwie oraz jak przygotować siebie i rodzinę na Twój powrót do pracy. Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę oraz jak pracować i nie zwariować.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie