Czego szukasz

[12/2] Podcast – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, job boardach, rekrutacji i innych ważnych tematach. (Cz.2)

Dobry plan to podstawa – to główny wniosek, jaki wybrzmiał na końcu dwunastego odcinka naszego podcastu Mamo Pracuj, do którego odsłuchania zapraszamy Cię już dzisiaj. Jest to kontynuacja rozmowy z przedstawicielkami firmy Franklin Templeton, w której skupiamy się w na kwestiach dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej i tematach budzących wśród kandydatów najwięcej kontrowersji.

podcast jak szukać pracy aby ją znaleźć
Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
Podcast Mamo Pracuj jeśli chcesz!
[12/2] Podcast - Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, job boardach, rekrutacji i innych ważnych tematach. (Cz.2)
/

Podcast – Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Czyli o CV, job boardach, rekrutacji i innych ważnych tematach

Wokół rozmowy kwalifikacyjnej narosło wiele mitów. Faktem jest, że dla wielu osób spotkanie z rekruterem jest bardzo stresującą sytuacją. A wcale tak być nie musi!!! Są sposoby, aby zadbać o swój komfort podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Posłuchaj!

Z drugiej części naszego podcastu dowiesz się m.in.:

 • Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, aby zminimalizować stres?
 • Dlaczego warto założyć profil na LinkedIn i czy wypada zapraszać nieznajomych do swojej sieci kontaktów?
 • Czy można aplikować nie mając spełnionych 100% wymagań?
 • Dlaczego, mimo wysłania setek CV, Twój telefon milczy?
 • Jak budować dobrą relację z rekruterem?
 • Czym są pytania behawioralne i dlaczego rekruterzy je zadają?
 • Jak odpowiadać na pytania o oczekiwania finansowe?

Chcesz znaleźć dobrą pracę? Przeczytaj, dlaczego warto zaprzyjaźnić się z LinkedIn.

Jeśli jesteś na etapie szukania pracy, to odsyłamy również do 1 części rozmowy (LINK do 1 części), w której rozkładamy na czynnik pierwsze tematy dotyczące CV.

Kilka słów o naszych rozmówczyniach:

Anna Gołembska
Anna Gołembska

Anna Gołembska – Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze Human Resources, zarówno w firmach konsultingowych, jak i doradztwie personalnym. Od ponad 10 lat związana z firmą Franklin Templeton, gdzie budowała struktury Talent Acquisition w Polsce. Obecnie zarządza zespołem odpowiedzialnym za rekrutację pracowników i Employer Branding. Uwielbia poznawać nowe smaki i relaksuje się przy gotowaniu. Mama Marysi i Jasia.

Posłuchaj rozmowy z Eweliną Marczewską z Franklin Templeton, która opowiada o wsparciu kobiet w powrocie do pracy po przerwie

Urszula Troć
Urszula Troć

Urszula Troć – od lat związana z HR. W firmie Franklin Templeton prowadzi specjalistyczne projekty rekrutacyjne oraz z zakresu Employer Branding. Od prawie roku spełnia się jako liderka zespołu. Aktywnie zaangażowana w tworzenie inkluzywnego środowiska pracy, gdzie najważniejszy jest człowiek. Pasjonatka świadomego, zdrowego stylu życia. Uwielbia górskie wędrówki, szum morza oraz spacery po lesie.

Kasia Krzywosądzka
Kasia Krzywosądzka

Kasia Krzywosądzka – HR Recruiter w Franklin Templeton, na co dzień wspiera Liderów w poszukiwaniu nowych talentów do ich zespołów oraz realizuje projekty z zakresu Employer Branding. Wierzy, że rekrutacja opiera się na budowaniu relacji. Prywatnie miłośniczka Włoch, natury, języków obcych, kina i literatury.

I kilka słów o prowadzącej:

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – Employer Branding Manager i entuzjastka Diversity & Inclusion. Wspiera kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym oraz współpracuje z pracodawcami, którzy chcą tworzyć przyjazne miejsca pracy. Dzięki temu zmienia rynek pracy na bardziej przyjazny i otwarty dla kobiet. Obecnie rozwija nową markę Talenti.pl – banku talentów kobiet, której ideą jest pozytywnie namieszać na rynku rekrutacji.

Po więcej informacji o firmie zapraszamy na stronę karierową i profil Franklin Templeton w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

Posłuchaj naszych innych podcastów:

8 odcinek – Brakująca połowa dziejów, czyli o roli kobiet we wszystkich aspektach życia

10 odcinek – Wsparcie w powrocie do pracy po przerwie. Cenne wskazówki dla mam i nie tylko!

Więcej odcinków znajdziesz pod tym linkiem.

Wsparcie realizacji: Zuzanna Piechowicz

Załączniki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Z podcastu Mamo Pracuj jeśli chcesz dowiesz się: jak szukać pracy po przerwie oraz jak przygotować siebie i rodzinę na Twój powrót do pracy. Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę oraz jak pracować i nie zwariować.

Planery i kalendarze 2023 – mamy dla Ciebie siódme, szczęśliwe zestawienie!

Zapraszamy na SIÓDMY Przegląd Kobiecych Planerów i Kalendarzy 2023. To dla nas wielka radość, że już po raz siódmy mamy zaszczyt pokazywać te piękne, autorskie narzędzia do planowania. Choć nie taka już dzisiaj jedynie ich rola. Przez te siedem lat obserwowałyśmy zmieniające się trendy i rodzące się potrzeby. Dzisiejsze planery i kalendarze są nie tylko narzędziem do planowania. To podręczna przestrzeń do rozwoju osobistego i zawodowego, do dbania o siebie, swoje ciało i umysł. To pamiętnik i towarzysz zabieganej kobiety, gotowej na wyzwania, coraz bardziej świadomej i pragnącej sięgać po więcej. Przyjaciel skrywający tajemnice i bohater w walce z ilością zadań i obowiązków. Poznaj Planery i Kalendarze 2023.
Planery i kalendarze 2023

Planery i kalendarze 2023

Autorskie, tworzone z pasją, dbałością i troską o każdy szczegół. Co roku się zmieniają, tak samo jak my, stając się odpowiedzią na potrzeby kobiet i zmieniającej się rzeczywistości. W tym roku w naszym zestawieniu bierze udział jedenaście kobiecych marek tworzonych z miłości do piękna, z potrzeby rozwoju i wspierania w rozwoju innych kobiet. Dzisiaj zwykły kalendarz to już za mało. Dlatego co roku projektantki kalendarzy i planerów zaskakują czymś nowym. I zawsze jest to odpowiedź na zmieniające się potrzeby użytkowniczek.

Poznaj Planery i Kalendarze na 2023! Zapraszamy do naszej zakładki!

Doktor Ania

Wyobraź sobie kalendarz, który nie tylko przypomina Ci o ważnych datach, wydarzeniach, spotkaniach i deadlinach. Ale taki, który dba, abyś miała dobrą i zdrową relację ze sobą. Bo słuchanie siebie i dbanie o siebie, jest niezwykle ważne i jest też podstawą dobrych relacji z innymi. A to już wielki krok w stronę świadomego życia, skutecznego działania, wywiązywania się z terminów i poczucia sprawczości. Poznaj kalendarz 2023 stworzony przez Doktor Anię.

Planery2023 Doktor Ania
Doktor Ania

Dream&Create

Marka Małgosi Karpińskiej bierze udział w naszym zestawieniu po raz drugi. Gdy zapytałam Gosię, co w tym roku chciałaby pokazać naszym czytelniczkom, okazało się, że nakład planerów DREAM & CREATE jest już prawie wyprzedany. Gosia rozwija DREAM & CREATE od 2 lat. W tym roku pierwszy raz wypuściła planery datowane dzienne i tygodniowe na 2023, ale zainteresowanie było tak ogromne, że już w listopadzie się wszystkie wyprzedały! W naszym zestawieniu goszczą Bullet Planery, które powstały z myślą o osobach ceniących sobie niezależność.

Planery Dream&Create
Dream&Create

Jestem Cudem – Ewelina Stępnicka

„Jesteś cudem do odkrycia a nie problemem do naprawienia.” – to cytat ze strony Eweliny Stepnickiej, autorki planera Jesteś Cudem, ale też autorskiej metody o nazwie ODKRYWANIE, która ma na celu pomóc Ci ukochać siebie. Misją Eweliny jest uzmysłowienie każdej z nas, że jest cudem, że możemy uczyć się i rozwijać nie poprzez poprawianie i naprawianie siebie, ale poprzez odkrywanie tego, co w nas cudowne i niepowtarzalne.

Jestem Cudem planer Eweliny Stępnickiej
Jestem Cudem

Lady Planer

W ubiegłym roku postawili na ekologię i nadal ten cel jest na samej górze ich listy priorytetów. W tym roku wrzucili na luz i chcą, aby ich planery towarzyszyły Ci w małych przyjemnościach. I nadal są w czołówce twórców planerów, które można całkowicie spersonalizować. Zatem jeśli szukasz planera, który dopasuje się do Ciebie, zobacz ofertę Martyny Godlewskiej i stwórz go sama, tak jak Martyna zaprojektowała swój.

Planery 2023 Lady Planer

Lady Planer

LoveSimple Creations

Produkty LoveSimple Creations należą do tych rzeczy, które tak bardzo zachwycają swoim wyglądem, że od razu marzysz, aby je mieć. Monika Baczewska-Alexandropoulou tworzy z myślą o kobietach, które kochają pięknie żyć i mają odwagę realizować swoje marzenia. Uzależniona od pięknych wnętrz, pałająca miłością do grafiki i projektowania autorka, ma w swojej ofercie produkty dla osób lubiących otaczać się pięknymi rzeczami, ale ceniących sobie również wysoką jakość i skuteczność działania.

Planery 2023 LoveSimple
LoveSimple Creations

Madama

Madama to nasz przeglądowy weteran. Towarzyszy nam od początku i już myślałyśmy, że wiemy o planerach Madamy wszystko, a tu takie zaskoczenie. W naszym zestawieniu mamy przyjemność zaprezentować Ci nowość od Madamy – Organizer COCO z wkładem tygodniowym. Ponadto dumnie reprezentują się znane już wcześniej flagowe produkty: Planner Madamy i Minimal Planner. Zatem mamy w tym roku trzy zupełnie różne produkty, każdy niebanalny i wyjątkowy.

Madama Planery 2023
Madama

Make it Easy

Autorkami Make it Easy są Kasia i Agata. Każda odpowiedzialna za inną sferę. Agata projektuje i na bieżąco zbiera wiedzę na temat organizacji czasu i motywacji, a Kasia odpowiada za to czego na pozór nie widać, czyli za administracyjną część firmy. Razem tworzą funkcjonalne narzędzia do organizacji czasu i planowania. Tu nic nie jest przypadkowe. Wszystko co wychodzi z rąk Agaty i Kasi jest starannie przemyślane i zaplanowane. Szczególną uwagę przykładają do funkcjonalności, prostoty i estetyki tworzonych z pasją produktów.

Make It Easy Planery 2023
Make It Easy

Minimalife

Dzienny, datowany Planner Minimalife 2023 powstał z myślą o osobach, które szukają inspiracji, poszukują równowagi i chcą zadbać o swój dobrostan duchowy i fizyczny, a także dla osób, które cenią sobie wysoką jakość wykonania. Dotychczas mogłaś zobaczyć plannery Natalii w pastelowych kolorach. Nowa edycja plannerów ma żywą kolorystykę, która ma nam dodać energii i pobudzić do działania.

Minimalife Planery 2023
Minimalife

OgarniamSię

Magdalena Szajniuk, autorka Ogarniam Się stworzyła markę spersonalizowanych planerów, bo jak sama podkreśla, każda z nas ogarnia inaczej. Planery od Magdy możesz dopasować maksymalnie do swoich potrzeb, oczekiwań, a nawet roli jaką w tym momencie pełnisz w swoim życiu. Jeśli cenisz sobie produkty, które będą dopasowane do Twojego stylu życia, lubisz projektowanie i pociąga Cię kreatywność i poszukiwanie, wybierz planer Ogarniam się Magdaleny Szajniuk i daj się ponieść własnej fantazji.

OgarniamSię Planery 2023
OgarniamSię

Plany Mamy

To najbardziej mamowy kalendarz w naszym zestawieniu. Z wyraźnym podziałem na kalendarz i organizer. Ma kółeczka, które pozwalają zmienić cały jego układ. Możesz wyrzucić kartki, których już nie będziesz używać. Masz zwykły kalendarz i i sześć działów: planowanie, dom, rodzina, dzieci, ja i moje projekty, listy i notatki. To sprytne połączenie organizera z kalendarzem.

Plany Mamy Planery 2023
Plany Mamy

Projekt Planner

Projekt Planner to firma, która od ośmiu już lat tworzy plannery i kalendarze. Zaczęło się od uszycia plannerów w jednym rozmiarze w czterech kolorach, na próbę czy ten produkt się spodoba polskim odbiorcom. Teraz powstają nie tylko plannery, ale i dodatki typu teczki, piórniki czy też etui. A także minimalistyczne wkłady plannerowe, kalendarze.

Projekt Planner Planery 2023
Projekt Planner

Poznaj Planery i Kalendarze 2023!

Zdjęcia: Alina Gamza Fotografia

Zdjęcie Projekt Planner: własność producenta

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Let’s do IT AKAdemy 2 – zapisz się do drugiej edycji bezpłatnego programu rozwojowego!

Tak jest! Ruszamy z Let’s do IT AKAdemy 2 - programem edukacyjno-rozwojowym, dzięki któremu dowiesz się, jak zaprezentować się pracodawcy, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak odnaleźć się w międzynarodowym środowisku w pracy. Będziesz mogła także wziąć udział w programie mentoringowym i osiągnąć swój cel zawodowy dzięki wsparciu mentorki lub mentora. Brzmi ciekawie? Startujemy już niebawem! Dowiedz się więcej. Українська версія нижче. Let's do IT AKAdemy 2 - реєструйся на безкоштовну програму навчання та розвитку!
Let's do IT AKAdemy 2

Let’s do IT AKAdemy 2 – co to za program?

Let’s do IT AKAdemy 2 to druga edycja wspólnego programu Fundacji Mamo Pracuj i Akamai Foundation, Inc. Pokażemy Ci jak przygotować się na zmiany w życiu zawodowym, jak najlepiej zaprezentować się przyszłemu pracodawcy i odnaleźć się w międzynarodowym środowisku. Na naszych webinarach poznasz wspaniałe kobiety, które chcą przybliżyć Ci i ułatwić start w branży IT.

To nie wszystko! Uczestniczki webinarów zaprosimy do udziału w programie mentoringowym z udziałem ekspertek i ekspertów z Akamai.

Co Ty na to?

Do kogo skierowany jest program?

Program skierowany jest do:

 • każdej kobiety, która chce rozwijać się zawodowo – w każdym zawodzie;
 • osób, które chcą poznać bliżej pracę w międzynarodowym środowisku, myślą o przebranżowieniu lub powrocie do pracy po przerwie;
 • osób, które chcą osiągać swoje cele zawodowe ze wsparciem profesjonalistek;
 • każdego, kto chce mądrze budować swoją karierę i personal branding, a jednocześnie dbać o równowagę między aktywnością zawodową a życiem prywatnym;
 • tych, którzy nie boją się zmian, a jeśli obawiają się zmian, to chcą spróbować!

Nie stawiamy Ci ograniczeń wiekowych, związanych z wykształceniem czy miejscem zamieszkania. Wszystkie spotkania będą odbywały się on-line, a program będzie realizowany w języku polskim. I oczywiście, udział jest bezpłatny!

Let’s do IT AKAdemy – część I – edukacyjna

Let’s do IT AKAdemy 2 składa się z dwóch części:

I Część edukacyjna – grudzień 2022 / styczeń 2023

Zaczynamy od serii 4 warsztatów (webinariów) on-line – z ekspertkami Akamai. Ta część dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych i mamy miejsce dla każdej z Was!

WEBINAR 1.

8 grudnia 2022 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Komunikacja w biznesie. Jak budować zaufanie i wiarygodność? Wskazówki i dobre praktyki – w komunikacji pisemnej.

Gościni: Anna Czerepak

 • Ania jest wieloletnim praktykiem w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, a także wykładowczynią uniwersytecką,

Agenda:

 • E-komunikacja w języku angielskim.
 • Najlepsze praktyki: 7Cs w komunikacji
 • Struktura maili
 • Q&A

WEBINAR 2.

15 grudnia 2022 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Do’s and don’ts.

Gościni: Aleksandra Pluta

 • Ola już od 8 lat jest związana z branżą HR, obecnie, na stanowisku Senior Recruiter, poszukuje talentów w branży IT,

Agenda:

 • Proces rekrutacyjny – jak przygotować się na każdy z etapów.
 • Jak stworzyć czytelne CV?
 • Język angielski – jak wygląda weryfikacja języka podczas procesu.
 • Q&A

WEBINAR 3.

12 stycznia 2023 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Autoprezentacja – jak dobrze mówić o sobie na rozmowie rekrutacyjnej i nie tylko?

Gościni: Magdalena Bukala

 • Magda jest Managerem Zespołu Inclusion, Diversity & Engagement. Zajmuje się optymalizacja działania ERGs (Grup Pracowniczych) i pomaga Akamai być fantastycznym miejscem pracy dla swoich pracowników.

Agenda:

 • Po co w ogóle mowić o sobie?
 • „Ale ja tego nie lubię!” … Szukanie komfortu w autoprezentacji
 • Kilka słów o elevator pitch
 • Ćwiczenia praktyczne i rekomendacje
 • Q&A

WEBINAR 4.

19 stycznia 2023 (czwartek) godz. 20:30 – 22:00 – Nie udawaj Greka, czyli jak zrozumieć innych i dogadać się w międzykulturowym środowisku pracy.

Gościnie: Katarzyna Wronka i Joanna Burawa

 • Kasia od 11 lat działa w branży HR, jest również coachem i trenerem, obecnie na stanowisku HR Business Partner.
 • Asia pracuje jako Platform Operations Manager & Kraków D&I Mentor

Agenda:

 • Style pracy – co wpływa na to, jak się zachowujemy?
 • Aspekty kultury wpływające na współpracę.
 • Jak się dogadać z innymi kulturami?
 • Q&A

Jeśli tylko możesz, zachęcamy do udziału we wszystkich spotkaniach! Wystarczy, że zapiszesz się na pierwsze z nich, a my zarezerwujemy Twoje miejsce na wszystkich warsztatach.

Ale jeśli nie możesz wziąć udziału w każdym z nich, spokojnie 😉 Spotkania będą nagrywane, a osoby zapisane dostaną link do nagrania.

Let’s do IT AKAdemy – część II – program mentoringowy

Do tej części programu zaprosimy 15 osób. Spotkania w formule 1:1 (zakładamy online, ale nie wykluczamy spotkań osobistych, jeśli obie strony procesu będą chciały się spotkać na żywo) zaplanowane są na okres między lutym a majem 2023.

Więcej o programie mentoringowym opowiemy podczas webinarów, a start zapisów na mentoring ogłosimy podczas ostatniego webinaru w styczniu 2023. Idealny czas na zmiany!

Mentoring to praca w parach – mentee i mentorka/mentor. Wspólnie ustalacie cel (cele) mentoringu, a mentorka wspiera Cię w ich realizacji. Obszar merytoryczny spotkań to szeroko pojęta branża IT, wszystko zależy od tego, w którą stronę chcesz iść oraz od doświadczenia i obszaru eksperckiego Twojej mentorki.

Już niedługo będziemy przedstawiać sylwetki mentorek. Dlatego obserwuj nasze działania, aby nic Ci nie umknęło!

Zapisz się już teraz na pierwsze spotkanie on-line i nie przegap szansy na rozwój zawodowy.

Opinie uczestniczek

Jedna z uczestniczek pierwszej edycji Let’s do IT AKAdemy i programu mentoringowego tak do nas napisała po 3 miesiącach od zakończenia programu:

Właśnie dostałam moją pierwsza pracę w IT😊 Po prawie roku od podjęcia decyzji, że nie chcę wracać do starej pracy, po decyzji, że chcę iść do IT i szukanie swojej drogi do teraz. Mentoring z Akamai dodał mi sił, Pokazał mocne i słabe strony, dodał odwagi. Dziękuję, że działacie. Dobrze, że spotkałam Was na swojej drodze.

Let’s do IT AKAdemy 2 – kto za tym stoi?

Program realizujemy dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Akamai Foundation Inc. I we współpracy z Akamai Technologies. Dziękujemy!

Biorąc udział w Let’s do IT AKAdemy 2, będziesz miała okazję poznać zaangażowane pracowniczki Akamai, które na co dzień pracują na różnych stanowiskach.

Fundacja Akamai ma na celu wspieranie globalnych inicjatyw w obszarze edukacji technologicznej. Zależy jej na rozwijaniu umiejętności różnych grup społecznych i szerzeniu równego dostępu do edukacji.

Zapisz się już teraz! Pierwsze spotkanie JUŻ 8 GRUDNIA 2022!

Dołącz do facebookowej grupy #MamoPracujwIT i bądź na bieżąco z wszystkimi inicjatywami!

Dowiedz się więcej o poprzedniej edycji programu Let’s do IT AKAdemy (2021/2022)

Let’s do IT AKAdemy 2 – реєструйся на безкоштовну програму навчання та розвитку!

Ми запускаємо Let’s do IT AKAdemy 2 – програму навчання та розвитку, завдяки якій ви дізнаєтеся, як презентувати себе роботодавцю, як підготуватися до співбесіди та як зорієнтуватися в міжнародному робочому середовищі. Ви також зможете взяти участь у програмі наставництва та досягти своєї кар’єрної мети за підтримки наставника або наставниці. 

Ми не ставимо жодних обмежень за віком, освітою чи місцем проживання. Усі зустрічі відбуватимуться в режимі он-лайн, а програма проводитиметься польською мовою. І звісно, участь у заході безкоштовна!

Let’s do it AKAdemy 2 складається з двох частин:

I частина освітня – грудень 2022 / січень 2023 р. Розпочинаємо з серії 4-х онлайн-семінарів (вебінарів) – з експертами Akamai. Ця частина відкрита для всіх бажаючих і у нас є місце для кожного з вас!

 • 8 грудня 2022 року (четвер) 20:30 – 22:00 – Комунікація в бізнесі. Як побудувати довіру і авторитет? Поради та кращі практики – у письмовій комунікації

 • 15 грудня 2022 (четвер) 20:30 – 22:00 – Як підготуватися до співбесіди? Що можна і чого не можна.

 • 12 січня 2023 року (четвер) 20:30 – 22:00 – Самопрезентація – як правильно розповісти про себе на співбесіді при прийомі на роботу і не тільки?

 • 19 січня 2023 року (четвер) 20:30 – 22:00 – Не прикидатися греком, або як розуміти інших та уживатися в міжкультурному робочому середовищі.

Просто запишіться на перший, і ми зарезервуємо за вами місце на всі семінари.

Частина ІІ – програма наставництва

На цю частину програми ми запросимо 15 осіб. Зустрічі 1:1 (онлайн) заплановані на період з лютого по травень 2023 р. Наставництво може здійснюватися польською, українською або англійською мовами.

Більше про програму наставництва ми розповімо під час вебінарів, а про початок набору на наставництво оголосимо під час останнього вебінару в січні 2023 року.

Запрошуємо Вас взяти участь у програмі Let’s do IT AKAdemy 2!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także: