Czego szukasz

Mamo Pracuj kończy 10 lat!

TADAM! Mamo Pracuj kończy 10 lat! Portal wystartował 6 grudnia 2011! Z okazji 10. urodzin Mamo Pracuj, dzisiaj to my – Zespół Mamo Pracuj – pragniemy docenić Fundację i portal. Przygotowałyśmy artykuł, w którym przeczytasz, co nam daje praca w tym Zespole, za co jesteśmy wdzięczne i jak się czujemy pracując w miejscu z misją budowania przyjaznego rynku pracy dla kobiet i rodziców. W miejscu, które wspiera kobiety, rodziców w godnym łączeniu życia rodzinnego i zawodowego. Zapraszamy!

mamo pracuj kończy 10 lat

Mamo Pracuj kończy 10 lat!

Pewnie już wiele osób słyszało historię początków Mamo Pracuj i z jakiej potrzeby powstało. Założone przez dwie mamy – przyjaciółki z lat studenckich, było nadzieją na zmianę sytuacji kobiet na rynku pracy. Dzisiaj ta nadzieja się spełnia i dla naszych Czytelniczek i dla nas, które tworzymy Zespół Mamo Pracuj. A trochę się nas przez te 10 lat “nazbierało”. 🙂

Wiele razy opowiadamy o tym jak pomagamy i mamy na to dowody. Są to listy, laurki, wiadomości i nawet przypadkowe spotkania, z których dostajemy mnóstwo ciepłych słów, potwierdzających, że nasze działania mają MOC. Te dowody na skuteczność naszej misji bardzo działają na naszą wyobraźnię i sprawiają, że chcemy więcej i więcej. A dzisiaj z okazji 10. urodzin Mamo Pracuj to my pragniemy podzielić się z Tobą tym, za co cenimy bycie częścią tej inicjatywy, bo Fundacja i portal dały pracę również nam, Zespołowi. 🙂 Przeczytaj!

Za co cenię Mamo Pracuj?

Edyta Kapanowska: Mamo Pracuj to dla mnie synonim zaangażowania w kwestie, które są społecznie ważne. Praca w Fundacji daje mi poczucie, że robię coś dobrego i przydatnego, że moje działania mogą przyczynić się do polepszenia losu kobiet starających się łączyć życie zawodowe i rodzinne.

Poprzez ścisłą współpracę z pracodawcami mogę mieć wpływ na ich działania w obszarze wspierania pracujących rodziców. Reasumując, można więc powiedzieć, że dokładam swoją cegiełkę w budowaniu lepszego i bardziej przyjaznego rynku pracy.

Praca w MP to ciekawe projekty, ambitne wyzwania, serdeczni i zaangażowani ludzie oraz w 100% praca zdalna i duża elastyczność, co przy małym dziecku jest bardzo istotne.

Działania na rzecz Fundacji zaspokajają we mnie potrzebę posiadania misji – od dawna tego szukałam, a tutaj to znalazłam. Po raz pierwszy w życiu czuję, że to co robię zawodowo ma jakiś głębszy sens.

Zobacz także nasz pierwszy promocyjny film: Mamo Pracuj, jeśli chcesz!

Agnieszka Kumorek: Mamo Pracuj to miejsce, dzięki któremu poczułam się naprawdę dobrze w mojej pracy. Agnieszka i Asia dbają o dobrą atmosferę oraz nasz ciągły rozwój. Stworzyły świetny Zespół, w którym wzajemnie się inspirujemy i uzupełniamy, znamy swoje talenty i możemy je realizować.

Razem z Mamo Pracuj przeszłam moją pierwszą drogę jako mama. Na każdym etapie czułam ogromne wsparcie i zrozumienie. Najpierw w ciąży, później podczas urlopu macierzyńskiego, i w końcu podczas powrotu do pracy. Jestem za to bardzo wdzięczna. Słuchając opowieści moich koleżanek wiem, że bycie mamą małych dzieci ciągle jest trudne na polskim rynku pracy, a ja mam wielkie szczęście. Mamo Pracuj to wzorowy Pracodawca Przyjazny Rodzicom. 🙂

Teraz kiedy sama jestem już mamą (obecnie na kolejnym urlopie macierzyńskim ;)), jeszcze bardziej doceniam te wszystkie wspaniałe inicjatywy, które tworzymy jako Zespół w Mamo Pracuj dla kobiet i mam. A jako pracownik obserwuję, że nie stoimy w miejscu – dziewczyny chyba zaczęły zakrzywiać czasoprzestrzeń – tyle się dzieje. 😉
Z dumą mogę mówić innym, gdzie pracuję. 🙂

Przeczytaj też jak świętowałyśmy osiem lat temu!

Ania Łabno-Kucharska: Pracę w Fundacji najbardziej cenię za to, że daje dużą elastyczność i ogromną satysfakcję. Czy działam z kobietami – mamami, czy też z pracodawcami realizując kampanie EB, wiem, że pomagam, wspieram, ale też bez wątpienia sporo się uczę. Dla mnie bycie częścią mamopracuj.pl to rozwój. A że w moim top 5 w “Teście Gallupa” wysoko mam talent: Learner, to wszystko cudownie się składa. 😉 Empatię mam jeszcze wyżej, ale to już inna historia. 😉

Agnieszka i Asia często mówią, że w Mamo Pracuj dmuchamy w skrzydła kobiet. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Czasem to wsparcie przy przebranżowieniu a czasem warto wysłuchać tego, z czym dana osoba do nas przychodzi i…dzieje się magia. Ta magia to konkretny wysiłek danej kobiety, ale w tym procesie nie jest ona sama. Mamo Pracuj inspiruje, motywuje, podpowiada, a przede wszystkim pokazuje, że nie ważne czy ma się jedno dziecko czy kilkoro, czy ma się lat 25 czy 45 – dbanie o swoje potrzeby osobiste, czy rozwojowe jest ważne. Jest ważne dla siebie samej i dla rodziny.

Wspaniałe jest to, że nasza praca, nasze działania niosą się dalej. Często te dziewczyny, które skorzystały ze wsparcia Mamo Pracuj, chcą niejako oddać go trochę innym kobietom. Dzielą się swoim doświadczeniem, zdarza się, że występują w rolach ekspertek na naszych wydarzeniach, zostają mentorkami. Mnie to niezmiernie cieszy!

A jeszcze bardziej się cieszę, że możemy też reagować w miarę elastycznie na to co się dzieje. Tak między innymi powstało talenti.pl – platforma rekrutacyjna dla kobiet. Przygotowania do jej uruchomienia były kompleksowe i długie, teraz ruszamy – jest ekscytacja, duma i trochę strachu. Ale ja głęboko wierzę, a w sumie mamy na to już konkretne dowody – że talenti.pl działa!

Przeczytaj jak działa talenti.pl!

Ewa Moskalik-Pieper: Za wiarę w kobiety, w ich moc i siłę. Za to, że nie wrzuca kobiet w żaden schemat, przełamuje stereotypy, wskazuje drogę do kariery zawodowej, która nie jest drogą przez mękę, tylko szeroko rozumianym rozwojem w zgodzie ze sobą. A pokazując, jak dbać o swój rozwój zawodowy, nie zapomina o rodzinie, której dobro jest dla mam wartością nadrzędną.

Mamo Pracuj to dwa silne filary – dwie mamy – Agnieszka i Asia. To również zespół życzliwych sobie kobiet, które nie boją się, bazując na własnych doświadczeniach, kreować i nadawać rytm nowemu rynkowi pracy, coraz bardziej otwartemu na obecność kobiet na każdym szczeblu kariery zawodowej. Cieszę się, że jestem częścią tej misji.

Mamo Pracuj kończy 10 lat, a tak było, gdy obchodziłyśmy 7 urodziny!

Asia Przystał: Za wiarę w to, że są firmy, które naprawdę pracują na co dzień z wartościami i misją, a nie tylko na papierze! Mamo Pracuj wspiera, uczy, buduje społeczność i pokazuje, że warto działać i zmieniać rzeczywistość. Pasuje mi tutaj ten cytat Mahatma Gandhi: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”. Przełamuje schematy, dostrzega potencjał kobiet, wzmacnia, nagłaśnia, wspiera i dopinguje. To nie tylko portal i społeczność, to krąg wspierania kobiet!

W tej pracy uczę się nowych zadań. Ale przede wszystkim uczę się od innych, mądrych i różnorodnych kobiet, które mam w Zespole. W Fundacji zaspokajam potrzebę pracy z misją i w zgodzie z własnymi wartościami. Mogę pracować z ludźmi, których lubię, bo nie oszukujmy się, atmosfera w pracy jest bardzo ważna! Najbardziej lubię nasz luźny czat „Grupa kawowa”, bo tam są takie perełki życiowe, że głowa mała!

I bardzo cieszą mnie opinie osób z zewnątrz, że bardzo nas cenią, podziwiają naszą pracę i widzą jej realne skutki!

Przeczytaj także: Założycielki Mamo Pracuj nagrodzone w konkursie „Ludzie, którzy zmieniają biznes”

Sylwia Schlegel: Mamo Pracuj od środka jest miejscem niezwykłym, z przestrzenią na rozwój i naukę. Praca z tak serdecznym i zgranym zespołem jest przyjemnością. Do tej pory nie miałam okazji być częścią takiej ekipy, w której pomimo, że pracują same kobiety, nie ma rywalizacji. Tutaj każda z nas jest pomocna, stanowi wsparcie i traktuje drugą osobę na równi sobie.

A Mamo Pracuj na zewnątrz? Stanowi takie samo wsparcie, tyle że na większą skalę i dla osób nieznajomych. To bardzo rozwojowe i wspierające miejsce. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wielokrotnie usłyszałam: „to wspaniałe co robicie”. Pokazujemy drugą stronę, w której kobieta ma wybór i może się rozwijać. W której mężczyźni, pracodawcy i inne kobiety wzajemnie się wspierają.

Asia Sieprawska: Za ideę, cel i misję z jaką działa. Za to, że praca tutaj sprawia mi niesamowitą satysfakcję, przyjemność i pozwala się rozwijać. Za to, że działam w zespole fantastycznych, wspierających się kobiet, w którym na co dzień panuje przyjazna i swobodna atmosfera.

Asia i Agnieszka z pasją stworzyły coś wielkiego. A ja jestem totalnie dumna, że chociaż w niewielkim stopniu mogę w tym uczestniczyć i angażować się w ich działania. Cieszę się, że kobiety znajdują tu swoją bezpieczną przestrzeń, wsparcie i pomoc. Dziewczyny dają im odwagę, by spełniać się zawodowo.

Poznaj lepiej Agnieszkę Czmyr-Kaczanowską!

Ania Tęcza: W Mamo Pracuj spotkałam się z sympatią, empatią i wyrozumiałością. Wszystko to sprawiło, że zaczęłam wierzyć w możliwość satysfakcjonującej pracy w przyjemnej atmosferze. Dzięki Fundacji wiem, że można pogodzić rolę pracownika i mamy. Poprzez elastyczne podejście pracodawcy i zaangażowanie pracownika możliwe jest czerpanie satysfakcji ze wszystkich obszarów życia.

Pisząc teksty na portal staram się podzielić z czytelniczkami własnym doświadczeniem. Traktuję je jak koleżanki, które warto wesprzeć radą i dobrym słowem. A staż w Fundacji daje mi możliwość nabycia nowych umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia. Bardzo cieszę się z otrzymanej szansy i postaram się ją dobrze wykorzystać.

Przeczytaj więcej o Joannie Gotfryd!

Klaudia Urban: Mamo Pracuj to dla mnie niezwykłe miejsce pracy, w którym codziennie wiele się dzieje i gdzie codziennie uczę się czegoś nowego. Mamo Pracuj to też cudowny Zespół, dlatego aż chce się działać. To wspierająca się wzajemnie społeczność, grupy, w których kobiety dają siłę i pomoc innym kobietom.

Mamo Pracuj to także pełen inspiracji portal, na którym sama co chwilę znajduję ciekawe treści i tipy, które wykorzystuję w codziennym życiu , np. pomysły na Święta, czy słynne przepisy na obiady do zrobienia w 15 minut. Mamo Pracuj to wspaniała inicjatywa i ogromnie się cieszę, że mogę być jej częścią!

Agnieszka Wadecka: Zawsze powtarzam, że za misję! Kocham to, że działamy dla kobiet, że chcemy być dla nich wsparciem, a te chęci przekładamy na czyny. Serce bije mi mocniej za każdym razem, gdy mamy informację, że komuś pomogłyśmy.

Na zakończenie, może to zabrzmi banalnie, choć niewątpliwie banalne nie jest, bo sama jestem mamą, która bez doświadczenia zawodowego spędziła kilka długich lat w domu z dziećmi. W Mamo Pracuj dostałam swoją szansę, znalazłam swoje miejsce i teraz razem pomagamy kobietom takim jak ja. To piękne i wzruszające!

Życzymy kolejnych rozwojowych lat dla Mamo Pracuj, pełnych satysfakcji i sukcesów!

Zdjęcie: Magda Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie