Czego szukasz

5 urodziny Mamo Pracuj – blog i kilka nieznanych faktów w prezencie ;)

Latka lecą, jesteśmy w sieci już od 5 lat! 6 grudnia 2011 roku nikomu nieznany portal Mamo Pracuj pojawił się w Internecie. Dzisiaj jest dużym, dorosłym portalem, który wciąż jest naszą pasją i ma coraz większe grono odbiorców. Co w tym czasie się zmieniło? Co nas cieszy a co wkurza? Co wyszło, a co okazało się totalną klapą? I jaki prezent mamy dla Was?

 Mamo Pracuj 5 urodziny

Dziękujemy!

Za to że jesteście z nami, że czytacie, korzystacie, komentujecie i krytykujecie. Że chcecie, żeby pisać jeszcze, publikować nowe oferty pracy, organizować, wdrażać w życie nowe pomysły, spotykać się i planować nowe akcje. Za wszystkie maile do nas i rozmowy na żywo, które utwierdzają nas w przekonaniu, że robimy dobrą robotę. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie dodaje skrzydeł, ale nie ustajemy w poprawianiu tego wyniku!

agnieszka_asia_marzena_dzieci_tort_640

Poluzowane kagańce

Kiedy zakładałyśmy portal – miałyśmy bardzo ambitne plany – piszemy tylko o pracy, biznesie i samorozwoju – no bo jakże portal Mamo Pracuj mógłby pisać o czymś innym. Jedna bardzo bystra ekspertka od internetów powiedziała nam: dziewczyny poluzujcie kagańce. Najpierw strzeliłyśmy focha, że jak to, przecież same wiemy najlepiej co chcemy, ale na szczęście poszłyśmy po rozum do głowy i posłuchałyśmy tej rady. Dlatego teraz na Mamo Pracuj przeczytacie również o podróżach, poznacie przepisy na smaczne i szybkie dania, a także dowiecie się jak wyleczyć gorączkę u dziecka. Bo nie samą pracą żyje człowiek, a matka to już wcale, prawda?

dzieci_tort_mamo_pracuj_z_gory_640

Blog

Ruszamy też z blogiem, bo bliska jest nam idea: Bój się i rób. Uruchamiamy nową zakładkę, gdzie o pracy będzie mało, albo wcale 🙂 Dzieci będą tam honorowymi gośćmi, nie zabraknie mężów Tomków, a nawet pojawią się zwierzaki domowe. Rozgośćcie się 🙂 Pierwsze teksty już tam są!

Nieznane fakty z historii

Znamy się prawie od początku studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Kiedy nie uczyłyśmy się, ani nie imprezowały – wymyślałyśmy i realizowały szalone podróże – wakacje życia przeżyłyśmy w czasie włóczęgi po Skandynawii. Przepis na udane studenckie wakacje w czasach kiedy Polska nie była w Unii Europejskiej? Bilet Interrail, karty kredytowe (ale puste), żeby nas wpuścili do Szwecji  i 1000 koron w kieszeni. Nocleg w bankomacie w Bodo (za kołem podbiegunowym) do dzisiaj przywołuje najpiękniejsze wspomnienia.

tort_mamo_pracuj_rece_dziecka_640

Kilka ciekawostek

Najśmieszniejsza porażka? Kiedy pisząc pierwszy biznes plan założyłyśmy, że będziemy sprzedawać bannery reklamowe za 3500 zł miesięcznie! Ha, ha ha! Zupełnie nieznany portal, wtedy prawie żadna oglądalność i 3,5 koła za banner. Do dzisiaj płaczemy ze śmiechu na myśl o tej kalkulacji.

Co nas wkurza?

Jak nasze koleżanki pytają: i jak tam dziewczyny wasza STRONKA??? Znalazłoby się jeszcze kilka innych rzeczy, ale na razie o nich nie powiemy 😛

Ale już kilka razy chciałyśmy zamknąć ten biznes i uciec na ciepły etat do kogoś innego. Na razie jak widać wciąż się nie zdecydowałyśmy. 🙂

agnieszka_asia_marzena_dzieci_balony_mniej_dzieci_640

Szalone plany

W tym roku rozkręcamy projekt #MamoPracujwIT, który tak bardzo Wam i nam się podoba, że już chyba całkiem zwariowałyśmy i chcemy zrobić z niego międzynarodowy program dla mam z całego świata. Czy się uda? – dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Trzymajcie kciuki. Jak nas nie wybiorą (tutaj informacja co to za program i co my knujemy), to na pewno wymyślimy coś innego.

Świętujmy!

Z okazji urodzin zamówiłyśmy tort i urodzinową sesję zdjęciową. Do Krakowa na szalony weekend przyjechała Marzena Gólska, która na co dzień wspiera nasze działania z Pomorza.

Sto lat! I Bądźcie z nami przez kolejne lata!

Dziękujemy!

Asia i Agnieszka

balony_mamo_pracuj_5_lat_640

Zdjęcia: Natalia Szułdrzyńska nataliasz.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie