Czego szukasz

Wakacje w Hiszpanii tylko dla Mam

Beata i Aneta wymyśliły i organizują wakacje dla mam. W Hiszpanii… bez dzieci… bo od bycia mamą też czasem trzeba odpocząć. Zamiast towarzystwa kochanych pociech – warsztaty rozwojowe, plaża, wino, smakołyki i czas dla siebie…

dla siebie

Dziewczyny, co to za pomysł, żeby mamy wysłać na wakacje bez dzieci?  

Aneta: Bo każda mama potrzebuje odpoczynku. I czasu dla siebie. Niezależnie od wieku dziecka, czy dzieci mamy na co dzień niezliczoną ilość obowiązków. Nie dajemy sobie nawet przyzwolenia na odpoczynek, a jest to niezbędne, aby uśmiech był cały czas na naszej twarzy i aby nasze dziecko wiedziało, że ma szczęśliwą mamę, a nie przytłoczoną górą prasowania… To może zbyt drastyczny obrazek, jednak prawdziwy. Chcemy też pokazać, że wyjazd bez dzieci nie jest niczym złym. To normalna potrzeba człowieka pobyć samemu ze sobą i posłuchać swoich myśli. Czasem zdarza się wyjechać mamie np. na weekend na jakieś szkolenie. My proponujemy prawdziwy odpoczynek od życia codziennego i skupieniu się tylko i wyłącznie na sobie i swoich potrzebach. Rozumiemy tęsknotę za dziećmi, dlatego proponujemy tylko tydzień.

dla siebie

A dlaczego chcecie, żeby mamy pojechały razem? 

Aneta: Kto lepiej zrozumie mamę, jak nie druga mama…? Mamy potrafią się fantastycznie zrozumieć, zintegrować, rozmawiać o dzieciach, ale nie to ma być głównym tematem rozmów. Wymiana doświadczeń jest niezbędna do rozwoju i poznawania nowych możliwości. Mamy, które wzajemnie będą się słuchać i opowiadać o swoich doświadczeniach nie tylko macierzyńskich, ale zawodowych i życiowych będą też się wspierać i otaczać zrozumieniem. W pracy często pracujemy w różnych zespołach i są wśród nas młodzi ludzie i dużo starsi. Obserwuję jednak, że mamy po prostu ciągną do siebie, potrzebują porozmawiać, pokazać zdjęcie dziecka i są pełne wyrozumiałości dla nagłej choroby czy występu. Pomysł na wyjazd dla mam wynika też z potrzeby poszukiwania środowisk takich mam, które chcą coś w swoim życiu zmienić i realizują czasem nawet bardzo małymi kroczkami swoje cele. 

Co proponujecie mamom na wyjeździe?

Aneta: Przede wszystkim mama znajdzie dla siebie CZAS dla siebie. Spacer, spokojnie wypita kawa, piękne widoki, czytanie książki – to wszystko, czego na co dzień mamy maja zdecydowanie za mało, aby znaleźć w swoim życiu równowagę odnajdą to w trakcie wyjazdu. Mogłabym to ująć w jednym zdaniu : Pozwól sobie droga Mamo na czas dla siebie, zadbaj o siebie i czuj się dobrze w swoim własnym towarzystwie. 

dla siebie

Czy muszę być mamą, żeby z Wami pojechać? Jeśli chcę wziąć ze sobą przyjaciółkę, która nie jest mamą?

Beata: Chcemy, aby był to wyjazd tylko dla mam – kobiet, które mają na ten moment te same troski i radości związane z dziećmi, a także dla tych, które szczególnie teraz potrzebują odprężyć się i znaleźć wsparcie i zrozumienie innych mam. Wyjazdy dla nie-mam, a jest ich mnóstwo, można znaleźć na innych travel coachingach.

Przeczytaj także: Wakacje bez dzieci – w gronie przyjaciółek. Czy „dobra mama” może sobie na to pozwolić?

Jaki jest program wyjazdu? Czas dla siebie, czyli co dokładnie?

Beata: Każdy dzień zaczynamy od niedługiego, dwuipółgodzinnego warsztatu, a potem jest czas na odpoczynek, zwiedzanie, celebrowanie każdej wolnej chwili i tak do wieczora. Wieczorkiem spotykamy się na godzinkę by podsumować dzień: co było w nim ważnego? dobrego? inspirującego? Co ten dzień zmienił w moim życiu?

Jedziecie do Hiszpanii. Co pięknego jest w okolicy, w której będziecie?

Beata: Costa Blanca to jedno z najlepszych miejsc w Hiszpanii na wakacje. Doskonały klimat, mnóstwo słonecznych dni, świetne plaże, a miejscowa kuchnia zadowoli gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy. 

Nasz pobyt zaplanowany jest w miejscowości Torrevieja, oddalonej zaledwie 40 km od lotniska. Kurort znajduje się pomiędzy dwoma słonymi jeziorami i lagunami. Unikatowy mikroklimat tego miejsca czyni je jednym z najbardziej uzdrowiskowych obszarów świata, co przyciąga tu ludzi z całej Europy i zachęca do delektowania się słońcem i atrakcjami regionu. Wokół znajduje się wiele wspaniałych plaż, a w niedalekiej odległości kilka pięknych miasteczek do odwiedzenia: Cartagena, Murcia, Alicante, Elche.

Zobacz szczegóły wyjazdu 
Zdjęcie: Pexels.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie