Czego szukasz

Hiszpania – wyprawa w stronę słońca

Każdy, kto chce zmienić klimat i nacieszyć się słońcem, rajskimi plażami oraz nadmorskimi kurortami, powinien wyruszyć na południe. A gdzie na turystów czekają i słońce, i unikalne atrakcje? W Hiszpanii – kraju bardzo chętnie odwiedzanym przez Polaków.

Piękne wydrzeże Hiszpanii

Dlaczego Hiszpania jest tak popularna?

Hiszpania to wspaniały klimat, liczne atrakcje oraz doskonale rozwinięta baza turystyczna. To kraj urozmaicony pod względem krajobrazowym, dzięki czemu jego oferta turystyczna jest dość zróżnicowana. To wielka zaleta, gdyż na terenie Hiszpanii każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. O tym, jak wiele atrakcji czeka tu na gości, wiedzą doskonale rezydencji i piloci biura Rainbow – R.pl. To oni starają się prezentować rodakom bardziej i mniej znane atrakcje słonecznej Hiszpanii. Gdzie, według nich, warto się wybrać?

Costa del Sol: czym zachwyca Słoneczne Wybrzeże?

Skąpane w słonecznych promieniach Costa del Sol to jeden z najważniejszych regionów turystycznych w Hiszpanii. To raj dla osób spragnionych wypoczynku, dla których morskie kąpiele oraz opalanie się to recepta na udane wakacje. Błędem jest jednak zakładanie, że ta część Hiszpanii to tylko plaże i modne kąpieliska. Nerja ze swą uroczą starówką, Marbella z oryginalną zabudową, zabytki miasta Estepona – oto atrakcje, dzięki którym na Słonecznym Wybrzeżu miło spędzą czas nie tylko ci letnicy, którzy stawiają na plażowanie.

Costa Brava – dlaczego warto postawić na wakacje na Dzikim Wybrzeżu?

To kolejny region turystyczny o ogromnym znaczeniu – równie dobrze zagospodarowany, choć nieco spokojniejszy. Blanes, Calella i Lloret de Mar są tu zaliczane do najważniejszych kurortów, choć Dzikie Wybrzeże przyciąga też piękną Gironą. Średniowieczne uliczki, Pasaż Archeologiczny oraz miejsca, w których można się doskonale zabawić – oto turystyczna oferta tego miasta. Dzięki licznym parkom rozrywki, parkom wodnym oraz ogrodom zoologicznym tereny Costa Brava stają się doskonałym miejscem dla tych, którzy do Hiszpanii wybierają się z pociechami.

Barcelona – stolica secesji

Być w Hiszpanii i nie zobaczyć Barcelony? Niemożliwe! Dla wielu turystów to miasto jest ważnym celem podróży. Dzięki wycieczkom fakultatywnym zaglądają tu również ci letnicy, którzy wakacje spędzają w odległych kurortach. Popularność Barcelony dziwić nie powinna. To miasto kusi wspaniałym klimatem i wyjątkowymi zabytkami. Wiele z nich czeka na terenie Dzielnicy Gotyckiej, choć największym zainteresowaniem cieszą się obecnie spacery śladami Gaudiego. W ich trakcie można się przekonać, jak wiele secesyjnych budowli znajduje się na terenie Barcelony – miasta, które zyskało większą popularność niż będący stolicą kraju Madryt.

Bogata oferta turystyczna Hiszpanii sprawia, że turyści chętnie wybierają ją na miejsce odpoczynku. Słoneczne plaże, perełki dawnej architektury oraz niepowtarzalna atmosfera tego kraju sprawiają, że każdy z nas może tu spędzić niezapomniane wakacje.

Zdjęcie: shutterstock

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie