Czego szukasz

Projekt Pantene – Power of Us – zgłoś się i dostań to co my!

Fundusz Power of Us został stworzony przez markę Pantene, aby wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. My również zgłosiłyśmy się do tego projektu i znalazłyśmy się wśród 5 wspaniałych finalistek 1 edycji projektu. Przeczytaj za co my dostałyśmy nagrodę i możliwość promocji naszego biznesu i też się zgłoś! Masz czas do 24 lipca 2020 r.

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 17/07/2020

Power of Us

Projekt powstał z myślą o kobietach prowadzących własną działalność (gospodarczą, spółkę lub fundację), które w czasie kryzysu spowodowanego Covid-19 wprowadziły w swojej firmie innowacyjne rozwiązania, pozwalające im przetrwać trudny okres i nadal z powodzeniem funkcjonować.

Wsparcie Funduszu Power of Us ma działać długofalowo, nie tylko w czasie pandemii Covid-19, ale także później. Spośród nadesłanych do Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zgłoszeń, zostanie wybranych 10 firm z różnych branż, które w sumie otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 160 tysięcy złotych. Otrzymają również coaching, opieką mentoringową oraz wsparcie promocyjne, dzięki czemu ich działania, usługi produkty uzyskają większe nagłośnienie.

W projekcie oceniane są wartości, które przyświecają właścicielkom firm, pomysł na to jak zostaną wykorzystane fundusze z nagrody oraz gotowość opowiedzenia o swoim biznesie na szerokim forum.

Przeczytaj także: Zapraszamy do przedszkola online z Early Stage!

Zobacz, za co my dostałyśmy nagrodę

Od pierwszych dni lockdownu wspierałyśmy kobiety i rodziców oraz naszych klientów – pracodawców czy reklamodawców w radzeniu sobie z pracą oraz work-life balance w tym trudnym okresie. Działałyśmy szybko, profesjonalnie, efektywnie oraz kompleksowo. Bazowałyśmy na naszej wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu pracy zdalnej i łączeniu jej z życiem rodzinnym.

Stworzyłyśmy nową, dopasowaną do potrzeb partnerów biznesowych ofertę, aby podtrzymać relację, ale też wesprzeć partnerów w tych trudnych czasach.

Dla pracodawców:

 • przygotowałyśmy nową ofertę edukacyjno – szkoleniową online dotyczącą m.in efektywnej pracy zdalnej z dziećmi na pokładzie, komunikacji empatycznej w zespole oraz z bliskimi w trakcie kwarantanny. Skupiłyśmy się na wyzwaniach i barierach komunikacji, sposobach na radzenie sobie z nimi, dbaniu o swoją wewnętrzną baterię oraz sposobach na motywowanie dzieci do nauki zdalnej.
 • w okresie 3 m-cy zrealizowałyśmy 20 webinarów dla naszych partnerów biznesowych, z których skorzystało ponad 1300 osób, w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej).
 • wprowadziłyśmy teksty pisane w języku angielskim, z myślą o pracownikach korporacji nie mówiących po polsku.
 • uruchomiłyśmy serię konsultacji eksperckich dla pracowników firm i działów HR – tematyka: jak wspierać zespoły, jak pomóc pracownikom rodzicom zorganizować pracę zdalną z dziećmi, jak utrzymać wysokie zaangażowanie przy ogromnym natężeniu pracy i aktywności w ciągu dnia,
 • wprowadziliśmy ofertę zajęć on-line dla dzieci, w tym „przedszkole on-line” – we współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami oferującymi zajęcia dla dzieci on-line.
 • przygotowaliśmy bazę firm świadczących powyższe rozwiązania dla pracodawców, jako jedna z opcji i propozycji na zajęcie dzieci podczas pracy rodziców.
 • opracowaliśmy ofertę zajęć na czas wakacji, wspierającą tych rodziców, którzy nie mają możliwości zapewniania dzieciom atrakcyjnych wakacji w tym roku w związku z licznymi obostrzeniami sanitarnymi, odwołaniem wielu kolonii i obozów dla dzieci.

Wspierałyśmy klientów promujących u nas swoje rozwiązania franczyzowe (głównie zajęcia dla dzieci):

 • poprzez konsultacje indywidualne zachęcałyśmy do przejścia z zajęciami dla dzieci do przestrzeni on-line, deklarując wsparcie w promocji oferty,
 • promocję oferty zajęć edukacyjnych i wysyłkę ofert do korporacji, które mogły zakupić usługi od tych firm;
 • dzięki współpracy z kancelarią prawną zaproponowałyśmy bezpłatne wsparcie prawne dla franczyzodawców.

Przeczytaj także: Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy 2020

Przeczytaj także: Skorzystaj ze wsparcia i znajdź pracę jakiej szukasz! – Kurs online Mamo Pracuj

Dla naszych Czytelniczek i Czytelników, od pierwszych dni pandemii rozpoczęłyśmy regularną publikację ważnych tekstów:

 • przygotowaliśmy ponad 70 bezpłatnych tekstów (tematyka obejmowała rządowe wytyczne odnośnie zasiłków, czy wszelkich możliwych scenariuszy działania oraz tematy zawodowe i wspierające rodzinę: podpowiedzi co możemy zaproponować dzieciom aby znaleźć czas na pracę, jak spędzać czas z dziećmi będąc zamkniętym w domu, po podpowiedzi jak pracować zdalnie z dziećmi, co pomaga, po teksty jak zadbać o siebie i swoje potrzeby, aby mieć siłę na połączenie intensywnej pracy z bardzo intensywną opieką nad dziećmi).
 • zorganizowałyśmy kilka bezpłatnych Live’ów oraz webinarów wspierających w tym trudnych czasach,
 • a także konkurs z okazji Dnia Matki “Matka w kwarantannie” aby zachęcić Czytelniczki do opisywania tej nowej rzeczywistości. W konkursie wpłynęło ponad 60 prac!
 • dla osób poszukujących pracy, uruchomiłyśmy na nowo sprzedaż kursu on-line Mamo Pracuj – po symbolicznej cenie (stanowiącej jedynie ułamek pierwotnej ceny), został on zmodyfikowany i dostosowany do aktualnych potrzeb.

Dla przedsiębiorczych mam, które potrzebowały promocji i wsparcia ich biznesów – zorganizowałyśmy kolejną, specjalną edycję akcji “Mamy Kupują u Mam” – bezpłatnie promując kobiece firmy, które zgłosiły się do udziału w akcji. Łącznie wsparłyśmy promocyjnie (w formie artykułu + serię postów w social mediach) 38 firm prowadzonych przez kobiety.

Jako pracodawca nie zapomniałyśmy o naszych pracowniczkach – pracujemy zdalnie od wielu lat, więc przejście na taki tryb pracy nie był czymś nowym. Natomiast praca zdalna z całą rodziną przez kilka miesięcy, łączenie jej z opieką oraz wspieraniem nauczania dzieci również była dla nich wyzwaniem.

Przeczytaj także: Szukasz pracy? Tej wiedzy będziesz potrzebować!

Zadbałyśmy o:

 • przestrzeń na podzielenie się swoimi lękami i frustracjami związanymi z pandemią – pomogły tu regularne rozmowy, spotkania online całego zespołu oraz stworzenie dedykowanej grupy online tylko dla Zespołu,
 • jeszcze większą elastyczność związana z czasem pracy i możliwością realizacji zadań,
 • docenianie pracy i wysiłków wszystkich osób zaangażowanych w realizację bieżących działań oraz pracę nad nowymi produktami, ofertami i działaniami – każda pracowniczka dostała personalizowane upominki, które były pakietem umożliwiającym zadbanie o siebie i sprawienie sobie przyjemności,
 • prawdziwą komunikację wewnętrzną – bieżące informowanie o wyzwaniach i trudnościach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi,

Utrzymałyśmy pełne zatrudnienie bez obniżenia wymiaru czasu pracy ani pensji naszych pracowniczek

Co jest dla nas bardzo ważne, że nie przerwałyśmy i nie zrezygnowałyśmy z naszych dotychczasowych działań. W większości udało się je przenieść do świata online, co wymagało elastyczności ze wszystkich stron oraz stworzenia przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz spotkań. Tak było w przypadku chociażby programów mentoringowych oraz oferty edukacyjno – szkoleniowej.

Przeczytaj także: Konkurs: Matka w kwarantannie. Dziennik pokładowy

Przeczytaj także: Mamy kupują u Mam – wspieramy Wasze biznesy. Dołącz do akcji!

Ty też możesz zdobyć nagrodę!

Projekt Pantene – „Power of Us” jest zaplanowany na dwie tury, my znalazłyśmy się wśród 5 wspaniałych finalistek I tury, obok:

 • Anny Bogel – Malicka z TRUE COLOR by Ann,
 • Dominiki Ewy Gołuńska Park Robotów,
 • Studio Dinksy,
 • Anny Żórawska Fundacja Kultury bez Barier.

II tura projektu przed nami

Trwa od 6 – 31 lipca 2020. Zgłoszenie możesz wysłać do 24.07.2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone 31.07.2020 r.

Zdjęcie: Magda Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

5 porad jak w wakacje odpocząć od pracy

Wakacje to nie urlop w ciepłych krajach. Wakacje to stan umysłu. Urlop kojarzy nam się z błogim spokojem i czasem, kiedy możemy robić to co lubimy najbardziej. Jednak mimo, że oczekiwanie na wakacje dopada każdego, to ostatecznie nie wszyscy dobrze radzimy sobie z byciem na wakacjach. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że wiele z nas nie radzi sobie z byciem na wakacjach i wakacje to ciężkie zadanie. Dlaczego? Jak wyeliminować przyczynę stresu i naprawdę odpocząć od pracy?

 • Justyna Markusik - 04/08/2020
kobieta w słomkowym kapeluszu wypoczywa na leżaku

1. Zrób przerwę od wszystkiego

Praca naszą pasją – świetnie jeśli tak nam się życie ułoży, ale niezależnie, czy kochamy naszą pracę czy nie, czy rozwijamy własną firmę czy pracujemy na sukces korporacji, wakacje to czas kiedy warto zrobić sobie przerwę od wszystkiego.

Oczywiście jest to trudne i wymaga sporo gimnastyki organizacyjnej, ale warto pomyśleć o krótkim oddechu z dala od zadań. Mając mnóstwo obowiązków na głowie – może czasem wolimy część z nich zabrać ze sobą na urlop, ale czy to jest właściwa metoda? Oczywiście, nie biorę pod uwagę sytuacji, gdzie specyfika naszego stanowiska, czy pracodawca wymaga od nas bycia dostępnym.

Wierzę jednak, że w standardowych realiach można wszystko odpowiednio skoordynować. Ostatecznie, może to mieć świetny wpływ na naszą pracę – nabieramy dystansu, patrzymy na nasze pomysły czy problemy z innej perspektywy i to, co dwa tygodnie wcześniej wydawało nam się tematem nie do przeskoczenia, nagle okazuje się być prostym zadaniem.

2. Wyznacz osoby, które będą Cię zastępować  

Delegowanie zadań na koleżanki i kolegów podczas urlopu nie jest łatwe, ale…  często jednak to my same decydujemy się nie obarczać innych swoimi sprawami, mimo że ktoś nie miałby z tym żadnego problemu i stawiamy się w sytuacji trudnej do ogarnięcia. Jeśli wakacje spędzamy „w drodze”, za granicą czy w innej strefie czasowej, to trudno nam być w kontakcie, odpisywać na maile, czy kontaktować się z klientami, nawet jeśli sprawa byłaby naprawdę pilna.

Przeczytaj także: Jak dbać o siebie i swoje potrzeby w pracy?

3. Zaproponuj zasady komunikacji – kiedy będziesz dostępna

Postęp techniki ułatwił komunikację wszystkich ze wszystkimi. Wszyscy wszystko mogą wiedzieć, wszystko powiedzieć, dać znać, nawet jak ludzie ze sobą nie rozmawiają od lat, to wiedzą, na której plaży kto się opalał i z kim.

Szef czy współpracownicy mają mnóstwo możliwości nawiązania kontaktu z tobą, a ty? Jeśli nie zaproponujesz jasnych zasad komunikacji podczas urlopu, możesz sama na siebie ściągnąć lawinę trudnych sytuacji. To, co na  co dzień ułatwia nam pracę – na urlopie może okazać się utrapieniem.

Ukradkowe odbieranie telefonu, chowanie się w WC, żeby napisać maila, wieczorne telekonferencje z szefem – to przykłady wakacyjnych przeszkadzaczy. Jak jesteśmy na urlopie same, to najwyżej tylko nas może to zdenerwować. Gorzej jeśli towarzyszy nam rodzina, która oczekuje od nas pełnego zainteresowania. Jeśli sytuacja wymaga od nas bycia na bieżąco, warto wcześniej o tym uprzedzić najbliższych i ustalić czas, kiedy będziemy musiały ich na moment opuścić. Wtedy zagwarantujemy sobie spokój i komfort.

Nie ma nic gorszego niż piętrzące się wyrzuty sumienia na wakacjach – z jednej strony praca, z drugiej strony rodzina. Zamiast wakacyjnej błogiej radości – wakacyjny stres. Pomyślmy wcześniej i spróbujmy przewidzieć takie sytuacje, tak aby nasz urlop był prawdziwą przyjemnością.

Przeczytaj także: Jak mieć więcej czasu dla siebie?

4. Zaplanuj „nicnierobienie” albo nic nie planuj 😉

Wakacje to ma być wyjątkowy dla nas czas, niezależnie czy wyjeżdżamy w daleką podróż, czy odpoczywamy w domu, czy chcemy coś robić czy nic nie robić – uważam, że warto zaplanować nawet to „nicnierobienie”.  Nic nas wtedy nie zaskoczy, łatwiej nam będzie się zorganizować.

Jednak dla tych, dla których codzienność to rytm i harmonogram – wielką odmianą wakacyjną może być nieplanowanie niczego. Taki luz może być wytchnieniem i pozwoli nam na prawdziwy relaks.

5. Naprawdę odpocznij!

Najważniejsze są chęci i świadomość, że wakacje są czasem integracji rodziny, nadrabiania zaległości w byciu razem, poznawania siebie, pokazywania świata naszym dzieciom, odbudowywania relacji, jeśli ciężki rok je nadwyrężył. Wakacje to stan umysłu i warto czasem sobie na nie pozwolić, nawet jeśli naszym kierunkiem docelowym będzie kanapa i ciekawa książka, lub najbliższa piaskownica.

Przeczytaj także: Jak naładować swoje wewnętrzne baterie, nie tylko w czasach koronawirusa

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Justyna Markusik
Ekspert Talent Development/Trener Biznesu/Wykładowca i Coach. Od ponad 10 lat specjalizuje się w koordynowaniu kompleksowych procesów szkoleniowo - rozwojowych w organizacjach biznesowych oraz usprawnianiu procesów HRM w tym w szczególności komunikacji wewnętrznej i zarządzania talentami - https://www.linkedin.com/in/justyna-markusik-7566a1a/
Podyskutuj

Tworzę kołysanki dla sennych i bezsennych – Mamy kupują u Mam

"Kiedy byłam w ciąży, napisałam kołysankę dla swojej córeczki – chciałam, żeby miała własną, osobistą kołysankę, która będzie jej się kojarzyła z głosem i ciepłem mamy – i która stanie się piękną pamiątką na całe życie" . Kilka miesięcy później Aleksandra Dybowska, pomimo braku wykształcenia muzycznego, zaczęła tworzyć kolejne utwory, skierowane do tych wszystkich, którzy takiego muzycznego ukojenia potrzebują. "Kołysenne - to mój osobisty dowód na inspirujący wpływ macierzyństwa" - napisała w swoim liście Aleksandra. Zobacz co jeszcze tworzy! #MamyKupująUMam
 • Listy do Redakcji - 31/07/2020
Aleksandra Dybowska

Aleksandra Dybowska zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Stworzyłam Kołysenne jesienią 2018, kiedy po ponad roku zajmowania się głównie zaspokajaniem potrzeb swojego dziecka, zaczęłam bardzo potrzebować własnej przestrzeni. Ale fundament mojego miejsca powstał dużo wcześniej.

Kiedy byłam w ciąży, napisałam kołysankę dla swojej córeczki – chciałam, żeby miała własną, osobistą kołysankę, która będzie jej się kojarzyła z głosem i ciepłem mamy – i która stanie się piękną pamiątką na całe życie.

Przeczytaj także: Uczę kobiety holistycznego dbania o zdrowie i emocje – Mamy kupują u Mam

Kołysanki dla sennych i bezsennych

Kilka miesięcy później spotkałam na swojej drodze Rafała Balickiego, który stworzył do moich słów i melodii przepiękną aranżację muzyczną. Niedługo potem zaczęliśmy pracę nad kolejnym utworem. Później nad następnymi.

Nie dowierzałam temu, z jak ciepłym odbiorem spotkały się te kołysanki – tworzyłam je intuicyjnie, nie mam wykształcenia muzycznego. W tej chwili najbardziej doceniany utwór – „Kołysanka dla stęsknionej mamy” – ma ponad 10 000 wyświetleń, a Słuchacze piszą, że ta muzyka dotyka ich serc i wywołuje łzy wzruszenia.

To mój osobisty dowód na inspirujący wpływ doświadczenia macierzyństwa. I każdej mamie życzę tego, by odnalazła własną drogę w swojej macierzyńskiej rzeczywistości.

Kołysenne jest przestrzenią artystyczną otwartą dla wszystkich tych, którzy wieczorową porą błąkają się po internetowych zaułkach w poszukiwaniu ukojenia, utulenia, dobrej myśli po ciężkim dniu. Oferuję swoim Gościom takie utulenie w postaci:

 • autorskich kołysanek skierowanych w większości do dorosłych;
 • krótkich form literackich prozą poetycką z pozytywnym przesłaniem;
 • unikalnych czarno-białych grafik z kolorowym akcentem.

Moja twórczość ma dwa główne cele:

 • utulanie ludzi łagodnością, której bardzo potrzebują, ale gubią ją w codziennym biegu;
 • przedstawianie zwyczajnej codzienności w sposób poetycki, by motywować Odbiorców do poszukiwania piękna i spokoju w ich własnych światach – oraz we wspólnym świecie wszystkich ludzi.

Szczególnie istotną część projektu stanowi cykl utworów muzycznych, które dotykają ważnych wartości tkwiących w trudnych doświadczeniach. Niektóre z nich – jak np. „Kołysanka dla Tulisia” lub będąca właśnie w przygotowaniu „Kołysanka dla człowieka bez domu” – są inspirowane działalnością bliskich mojemu sercu fundacji i powstają po to, by wspierać tę działalność.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Daj się utulić

Dotychczas opublikowałam 6 utworów z cyklu „Kołysanki dla sennych i bezsennych” – czyli mniej więcej połowę z planowanego zbioru.

Swojej pracy na ten moment nie mogę nazwać biznesem, ale moim marzeniem i celem na najbliższy czas jest wydanie płyty i pięknie ilustrowanej książki. W tym momencie zbieram materiał i staram się dotrzeć do szerszego grona odbiorców, dla których pracuję nad moim projektem.

Sytuacja związana z epidemią jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że ludzie potrzebują tego, co chcę im zaoferować – wsparcia w szukaniu spokoju i łagodności, szczególnie w tych trudnych chwilach.

Dostaję wiele sygnałów, że moja twórczość jest potrzebna, że spełnia swoją rolę jako artystyczny „utulacz” dla dorosłych.

Zapraszam do posłuchania!

Zdjęcie: archiwum prywatne Aleksandry

Przeczytaj także: Spakujemy dla Ciebie idealną torbę do porodu – Mamy kupują u Mam

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail