Czego szukasz

Pomysły na wakacje 2020. Atrakcje online dla dzieci

Praktycznie od pierwszego dnia wakacji – a nawet dużo wcześniej – szukamy atrakcji i pomysłów na to, jak nasze dzieci mogą spędzać ten wolny od szkoły czas. Spisałyśmy dla Was atrakcje online, bo pewnie trochę inaczej będą wyglądały tegoroczne wakacje. że będzie ich jeszcze więcej. Przeczytajcie i dodajcie to na co Wy natknęłyście/natkneliście się w internecie.

 • Agnieszka Kaczanowska - 19/03/2020
dziewczynka ogląda coś na komputerze

Atrakcje online dla dzieci

Oto lista atrakcji ONLINE dla dzieci. Choć myślę, że i dorosłego mogą wciągnąć i zainteresować. Znajdziesz tu mnóstwo inspirujących zajęć, które mogą być ciekawą przygodą dla Twojego dziecka, gdy się nie da planować zbyt wielu wakacyjnych wojaży.

1. Zajęcia kreatywne

Edukido zabawa klockami LEGO online

2. Półkolonie

 • Gdy rodzice pracują, kiedy zaczną się wakacje i dzieci nie pojadą na obozy i kolonie – skorzystaj z półkolonii online: animacji i zajęć tematycznych (np. świat magii z Harrym Potterem, aktorskich, kulinarnych), artystycznych, gamingowych, programowania, językowych, tanecznych i innych.
reklama przedszkole online

3. Astronomia

 • Cykl warsztatów przecinek i kropka – warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka. Inspirują dzieci do twórczej zabawy, a rodzicom pomagają w zapewnieniu wartościowych zajęć. Warsztaty online są dostępne dla wszystkich – bez ograniczeń wiekowych i terytorialnych. 
 1. Jak zrobić teleskop?
 2. Jak zbudować rakietę?

4. Książki

 • Empik udostępnił za darmo na 60 dni pakiet Premium, dzięki czemu mamy dostęp 11 tysięcy audiobooków i e-booków.
 • Legimi – ofertuje e-booki w związku z kwarantanną – wiadomo dla tych co czytają…

5. Kultura

6. Czytanki

 • Towarzystwo Polska Finlandia raz w tygodniu czyta Muminki.:)
 • Bajki grajki i inne słuchowiska na youtube – jest ich sporo, a dodatkowo jak podaje Radio RDC – od poniedziałku 16.03 w radio można posłuchać tych czytanych przez Edytę Jungowską.

7. Emocje

8. Filmy

 • Filmy od Era Nowe Horyzonty.
 • Lektury w TVP Kultura – dzieci codziennie mogą zobaczyć ekranizacje lektur, tych obowiązkowych i tych traktowanych jako dodatkowe.
 • Filmy edukacyjne np. „Było sobie życie” – jasne, że zawsze coś się znajdzie, ale może skoro nie ma szkoły, przedszkola, to okazja do nauki fajna?
 • Netflix – serie przyrodnicze idealne dla dzieci już od 7 lat – „Nasza planeta” i „Ziemia nocą”.

Przeczytaj także: 10 pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi!

9. Zajecia Sportowe

10. Informatyka

 • Scetch up – program do tworzenia pomieszczeń.
 • Robocamp – na fb darmowe lekcje programowania.

11. Angielski dla dzieci

banner zachęcający do zapisu na kreatywne zajęcia online
 • Early Stage – angielski dla dzieci – nauka angielskiego połączona ze świetną zabawą. Dostępne są kursy online dla dzieci w grupach wiekowych 3-5 lat oraz 5-7 lat, a także przedszkole online.

12. Rysunek i DIY

13. Inne

14. Matematyka

 • MatZoo – matematyka dla dzieci od zerówki do 7 klasy.
 • Szaloneliczby – mnóstwo zadań dla dzieci wszystkich klas podstawówki.

15. Fizyka

 • Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka:
 1. Co ma pływać nie utonie.

16. Programy do nauki

 • Squla – nauka przez zabawę. Platforma wspierająca naukę dzieci od przedszkola do 6 klasy i przygotowana zgodnie z podstawą programową.
 • Khan – ich misją jest zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie.
 • Nauka online – z pomocą przychodzą również strony, na których dzieci mogą rozszerzać i ćwiczyć swoje umiejętności np. dyktanda.online czy pisatcja.tv.
 • Edukacja i nauka w pigułce – znajdziecie tu aż 15 ciekawych propozycji kanałów.

17. Biologia

 • Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka. Poniżej kilka przykładów z biologii:
 1. Co w brzuchu burczy?
 2. Ile komórek znajduje się w naszym ciele?
 3. Gdzie mieszka DNA?

18. Chemia

Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka:

 1. Kwaśne czy zasadowe?

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Przed wyjazdem na wakacje zadania się mnożą

Jak to jest, że przed urlopem odbywają się te najbardziej kluczowe zebrania, których nie sposób ominąć i zadania, które koniecznie trzeba zrobić na wczoraj?
 • Tomasz Kaczanowski - 07/08/2020
mały chłopczyk bawi się na łóżku - obok leży walizka

A my właśnie …

w rodzinnym wirze przedwyjazdowych przygotowań. Ach, ileż do zrobienia!

Przygotowanie, załatwianie, kupowanie, naprawianie, ogarnięcie, zreperowanie – bo przecież bez TEGO nie można wyjechać!

No i jeszcze te najważniejsze czynności: znalezienie, poskładanie, pozbieranie, zgromadzenie, przejrzenie, wypranie, (o zgrozo wyprasowanie), przygotowanie, spakowanie… Do tego jeszcze dwukrotne upewnienie się, że wszystko naprawdę trafiło do waliz. Ech, gdzie tam! Część rodziny (ta starsza) rzeczy gromadzi, a to młodsze rozwleka je po różnych zakątkach domu (suszarka! suszarka! gdzie dałyście suszarkę!?).

Przeczytaj także: Jak nie zwariować w podróży z dziećmi

No i nie zapominajmy o pracy

Jak to jest, że przed samym urlopem odbywają się te najbardziej kluczowe zebrania, których nie sposób ominąć? Zadania, które koniecznie trzeba zrobić na wczoraj?

A głowa wypełniona mądrymi napomnieniami z kolorowych pism, jak to wypoczynek należy zacząć przynajmniej tydzień przed wyjazdem… Wyciszyć się, wyluzować, zwolnić i przygotować do odpoczywania…

Chętnie, ale to już chyba w kolejne wakacje, bo w tym roku wszystko znowu na ostatnią chwilę. 🙂 Wsiadając do auta będziemy pewnie jedną ręką upychać walizy, a drugą pisać niezwykle ważne maile.

Przeczytaj także: Gdzie spędzić niezapomniane wakacje w Polsce?

Ale, co tam

Jak już wsiądziemy, policzymy dzieci, upewnimy się, że mamy to co najważniejsze (tj. telefony i ładowarki), to na naszych twarzach zagości uśmiech. I niech tak zostanie na najbliższe dwa tygodnie!

Czego sobie i Wam, Drogie Czytelniczki życzę!

Ja, niespodziewany autor tego artykułu (bo Agnieszka zaginęła gdzieś między gromadzeniem, a ogarnianiem)

Tomasz “TatoPracuj” Kaczanowski

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Tomasz Kaczanowski
Zawodowo informatyk, prywatnie mąż i tata. Prowadzi bloga poświęconego technologii. W 2012 wydał swoją własną książkę (dla hardcorowych programistów, nie polecam ;), a obecnie odpoczywa wyczerpany twórczym wysiłkiem.
Podyskutuj

10 książek o emocjach dla małych dzieci

Warto rozmawiać z dziećmi o uczuciach. Wprowadzać je w świat emocji, by mogły lepiej rozumieć siebie i innych. To nie jest łatwe zadanie, ale możemy korzystać z pomocy książek. Tych o emocjach jest bardzo wiele. Wybrałam dla Was te, które sprawdziły się u nas. Poniżej 10 propozycji książek, które pomogą Wam rozmawiać z dziećmi o uczuciach.
 • Anna Gotowalska - 07/08/2020
mama z dzieckiem leżą i czytają książkę

1.„Uczucia Gucia. Jestem zły” Aurelie Chien

Złość to bardzo często wyrażana przez małe dzieci emocja. Pojawia się szybko, a zrozumienie dlaczego się pojawiła nie jest już takie proste. Ta książka świetnie pomoże maluszkowi zrozumieć, co to jest złość i jak nad nią zapanować.

2. „ Kolorowy potwór” Anna Llenas

Format 3D sprawdzi się nie tylko u młodszych dzieci, ale również u starszych. Każde dziecko lubi ruchome elementy i barwne obrazki, a to główny atut tej książki, który pomaga poprzez skojarzenia z kolorem uczyć się nazw emocji. Dzieci będą potrafiły szybciej określać swój stan w jakim się znajdują i na podstawie tej bajki szybciej go nazywać.

3. „Zbyt miła” Pellegrino Marjorie White

Świetna książka dla tych, którzy gorzej radzą sobie z asertywnością. Doskonale sprawdzi się u też nastolatków. Rewelacyjna wskazówka dla małych i dużych jak nauczyć się mówić „nie”.

Przeczytaj także: 10 książek, które warto przeczytać razem z dzieckiem

4. „Powiedz komuś !” Elżbieta Zubrzycka

Rewelacyjna i bardzo potrzebna książka. Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy bywa dla nas kłopotliwe. Ta książka pomaga dobra odpowiednie słowa i będzie wsparciem w rozmowie o zagrożeniach, z którymi może zetknąć się nasze dziecko. Uczy szacunku do siebie i własnego ciała. Podpowiada co zrobić, gdy czuje się zakłopotane.

5. „W pogoni za życiem” Przemysław Wechterowicz

Jętka ma bardzo mało czasu. Jej życie zakończy się o zmierzchu. Czy zdąży przed zachodem słońca zrealizować swój plan? Historia Jętki porusza ważny temat przemijania, doceniania każdej minuty. To książka nie tylko dla dzieci. Zabawne ilustracje i bardzo dobre tempo akcji, spodobają się również starszym dzieciom i dorosłym. Warto mieć tę książkę w swojej biblioteczce.

6. „Radość i wyspa Hop – Siup” Jovanka Tomaszewska

Ta bajka to zbiór praktycznych porad dotyczących obsługi uczucia radości. Tak z radością też musimy umieć sobie poradzić. 🙂 Adresowana dla dzieci przedszkolno-szkolnych, jednak nie jeden dorosły znajdzie coś dla siebie. Pokazuje, że uczucia są czymś naturalnym, a ich świadomość wpływa na dobre relacje z innymi ludźmi.

Przeczytaj także: 10 książek, które będą wspierać Twoje rodzicielstwo

7. „Góra uczuć – gra terapeutyczna”

Nie tylko książki mogą ułatwić nam poznanie naszych emocji. Poprzez wspólną grę możemy również dowiedzieć się, co czują nasze dzieci. Jak bardzo są świadome swoich emocji, jak radzą sobie z wyrażaniem uczuć. Ta gra świetnie sprawdzi się także w pracy terapeutów, psychologów i pedagogów.

8. „Nie trzeba słów” Armando Qiuntero

Ukazanie jak poprzez gesty można wyrażać uczucia. Wyrażanie miłości poprzez przytulanie. Przedstawienie więzi rodzinnych, ukazanie bohaterów poprzez zwykłe, codzienne zabawy. Nie tylko poprzez słowa możemy dawać swojemu dziecku wyraz miłości, akceptacji i szacunku. Możemy to również okazywać za pomocą dotyku i o tym opowiada historia z ksiażeczki.

9. „Chce mieć przyjaciela” Elżbieta Zubrzycka

Doskonała pozycja dla tych, którzy starają się utrzymywać przyjaźnie, ale tak jak wszędzie zdarzają im się różne kłótnie oraz spory. Książka uczy, że nie zawsze jest tak, że inni robią to czego od nich oczekujemy, że przyjaciół należy akceptować takimi jacy są. Opowiada na czym polega przyjaźń i czego możemy oczekiwać od naszych przyjaciół. Lektura, która przydałaby się niejednemu dorosłemu.

Przeczytaj także: Co powinnam przeczytać zanim zostanę mamą? 30 propozycji książek

10. „Jak kózka uczyła się pływać” Nele Moost

Nie musimy być tacy jak inni, że inny nie znaczy gorszy i co ważne każdy z nas ma prawo do bycia sobą. Mamy prawo być w czymś słabsi, zachowując swoje indywidualne talenty i właśnie je rozwijając. Możemy odkrywać świta po swojemu i być najlepszą jego częścią pozostając sobą.

A jakie książki dla dzieci o opowiadające o emocjach i jak sobie z nimi radzić, Wy cenicie najbardziej? Dajcie znać!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Gotowalska
Pedagog, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Mama małego Tadeusza. Założycielka bloga Looppu. Miłośniczka designu, mody oraz pedagogiki dziecka. Autorka tekstów dotyczących macierzyństwa oraz wychowania. Aktywnie uczestniczy w kursach i szkoleniach dotyczących kreatywności, zdolności oraz zabawy. Instruktorka masażu Shantala. Wielbicielka gadżetów dla dzieci i nie tylko. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail