Czego szukasz

Pomysły na wakacje 2020. Atrakcje online dla dzieci

Praktycznie od pierwszego dnia wakacji – a nawet dużo wcześniej – szukamy atrakcji i pomysłów na to, jak nasze dzieci mogą spędzać ten wolny od szkoły czas. Spisałyśmy dla Was atrakcje online, bo pewnie trochę inaczej będą wyglądały tegoroczne wakacje. że będzie ich jeszcze więcej. Przeczytajcie i dodajcie to na co Wy natknęłyście/natkneliście się w internecie.

 • Agnieszka Kaczanowska - 19/03/2020
dziewczynka ogląda coś na komputerze

Atrakcje online dla dzieci

Oto lista atrakcji ONLINE dla dzieci. Choć myślę, że i dorosłego mogą wciągnąć i zainteresować. Znajdziesz tu mnóstwo inspirujących zajęć, które mogą być ciekawą przygodą dla Twojego dziecka, gdy się nie da planować zbyt wielu wakacyjnych wojaży.

1. Zajęcia kreatywne

Edukido zabawa klockami LEGO online

2. Półkolonie

 • Gdy rodzice pracują, kiedy zaczną się wakacje i dzieci nie pojadą na obozy i kolonie – skorzystaj z półkolonii online: animacji i zajęć tematycznych (np. świat magii z Harrym Potterem, aktorskich, kulinarnych), artystycznych, gamingowych, programowania, językowych, tanecznych i innych.
reklama przedszkole online

3. Astronomia

 • Cykl warsztatów przecinek i kropka – warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka. Inspirują dzieci do twórczej zabawy, a rodzicom pomagają w zapewnieniu wartościowych zajęć. Warsztaty online są dostępne dla wszystkich – bez ograniczeń wiekowych i terytorialnych. 
 1. Jak zrobić teleskop?
 2. Jak zbudować rakietę?

4. Książki

 • Empik udostępnił za darmo na 60 dni pakiet Premium, dzięki czemu mamy dostęp 11 tysięcy audiobooków i e-booków.
 • Legimi – ofertuje e-booki w związku z kwarantanną – wiadomo dla tych co czytają…

5. Kultura

6. Czytanki

 • Towarzystwo Polska Finlandia raz w tygodniu czyta Muminki.:)
 • Bajki grajki i inne słuchowiska na youtube – jest ich sporo, a dodatkowo jak podaje Radio RDC – od poniedziałku 16.03 w radio można posłuchać tych czytanych przez Edytę Jungowską.

7. Emocje

8. Filmy

 • Filmy od Era Nowe Horyzonty.
 • Lektury w TVP Kultura – dzieci codziennie mogą zobaczyć ekranizacje lektur, tych obowiązkowych i tych traktowanych jako dodatkowe.
 • Filmy edukacyjne np. „Było sobie życie” – jasne, że zawsze coś się znajdzie, ale może skoro nie ma szkoły, przedszkola, to okazja do nauki fajna?
 • Netflix – serie przyrodnicze idealne dla dzieci już od 7 lat – „Nasza planeta” i „Ziemia nocą”.

Przeczytaj także: 10 pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi!

9. Zajecia Sportowe

10. Informatyka

 • Scetch up – program do tworzenia pomieszczeń.
 • Robocamp – na fb darmowe lekcje programowania.

11. Angielski dla dzieci

banner zachęcający do zapisu na kreatywne zajęcia online
 • Early Stage – angielski dla dzieci – nauka angielskiego połączona ze świetną zabawą. Dostępne są kursy online dla dzieci w grupach wiekowych 3-5 lat oraz 5-7 lat, a także przedszkole online.

12. Rysunek i DIY

13. Inne

14. Matematyka

 • MatZoo – matematyka dla dzieci od zerówki do 7 klasy.
 • Szaloneliczby – mnóstwo zadań dla dzieci wszystkich klas podstawówki.

15. Fizyka

 • Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka:
 1. Co ma pływać nie utonie.

16. Programy do nauki

 • Squla – nauka przez zabawę. Platforma wspierająca naukę dzieci od przedszkola do 6 klasy i przygotowana zgodnie z podstawą programową.
 • Khan – ich misją jest zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie.
 • Nauka online – z pomocą przychodzą również strony, na których dzieci mogą rozszerzać i ćwiczyć swoje umiejętności np. dyktanda.online czy pisatcja.tv.
 • Edukacja i nauka w pigułce – znajdziecie tu aż 15 ciekawych propozycji kanałów.

17. Biologia

 • Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka. Poniżej kilka przykładów z biologii:
 1. Co w brzuchu burczy?
 2. Ile komórek znajduje się w naszym ciele?
 3. Gdzie mieszka DNA?

18. Chemia

Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są organizowane przez Empik w ramach całorocznego programu Przecinek i Kropka:

 1. Kwaśne czy zasadowe?

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Nauka zdalna do świąt. Jeden nowy termin ferii 2021. Nowe wytyczne rządu

Do końca roku uczniowie będą się uczyć w trybie zdalnym. A od 4 stycznia wszyscy uczniowie będą mieć 2 tygodnie ferii. Nowe zmiany zapowiedział premier w dniu 21.11 podczas konferencji prasowej. Zobacz szczegóły.
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 21/11/2020
dzieci na lekcjach w szkole

Nauka zdalna do świąt. Będzie jeden termin ferii 2021 dla wszystkich województw. Nowe wytyczne w związku z koronawirusem

Nauka zdalna do świąt

Na konferencji prasowej w dni 21.11 premier Morawiecki ogłosił, że uczniowie pozostaną w domach do przerwy świątecznej, czyli do 23.12. Do tego czasu wszyscy będą uczyć się w trybie zdalnym.

Przedszkola i żłobki nadal pozostaną otwarte.

Przeczytaj nasz wywiad z dr Marzeną Żylińską – świeże spojrzenie na naukę zdalną – o czym pamiętać w tym trudnym procesie

Co później? Od 23.12 będzie zimowa przerwa świąteczna, która potrwa do 3.01.2021. A później czekają nas…

Ferie 2021

Spora zmiana czeka wszystkich, którzy planowali wyjazdy na ferie zimowe. Przypomnijmy, że od wielu lat ferie zimowe odbywały się w różnych terminach dla różnych województw, aby ułatwić wyjazdy, rezerwacje noclegów i uniknąć kumulacji np. na stokach narciarskich.

Ferie 2021 odbędą się jednak zupełnie w innym trybie. Uczniowie z wszystkich województw w dniach 4 – 17.01 2021 będą mieć 2 tygodniowe ferie, które powinniśmy spędzić w domach, a nie na wyjazdach. Szef rządu odradza rezerwacje wyjazdów, w związku z pandemią.

Może Cię zainteresuje także: 7 zasad pracy zdalnej z dziećmi na pokładzie

Otwarcie galerii handlowych

Od 29 listopada otworzone zostaną galerie handlowe, które funkcjonować będą w reżimie sanitarnym.

Przeczytaj także: Koronawirus – prawa pracujących rodziców – zasiłek ZUS i wniosek do pobrania

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

Co robić z dziećmi w domu przed Świętami: pomysły na wspólne aktywności

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a nasze pociechy zaczynają się nudzić z dala od kolegów i koleżanek ze szkoły. Jeśli Ty i Twoje dzieci nie wiecie czym się zająć w długie, ciemne wieczory w domu, przygotowaliśmy pomysły na wspólne przedświąteczne aktywności, które pokochają wszyscy domownicy.
 • Alicja Zielińska - 17/11/2020

Napiszcie list do św. Mikołaja

Mamy nadzieję, że Twoja pociecha wciąż wierzy w świętego Mikołaja! Jeśli tak, nie ma chyba lepszego pomysłu na przedświąteczną nudę niż wspólne pisanie listu z życzeniami do tego białobrodego ulubieńca wszystkich dzieci. Dzieci, które jeszcze nie potrafią pisać, mogą swoje wymarzone prezenty narysować. Zachęć je też do kreatywnego ozdobienia listu pieczątkami lub naklejkami z motywami świątecznymi. Ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie gotowego szablonu, który z łatwością wydrukujesz w domu. Przy pisaniu listu zadbajcie o nastrój – włączcie świąteczne piosenki i przygotujcie gorące kakao.

Zróbcie ozdoby bożonarodzeniowe

To chyba najbardziej tradycyjny pomysł na przedświąteczną zabawę. Przecież większość z nas pamięta łańcuchy z kolorowego papieru, które robiliśmy, będąc dziećmi. Nawet choinkę można zastąpić własnoręcznie zrobioną konstrukcją przy użyciu drabiny czy trójkątnej tablicy.

Świetnym grudniowym zajęciem mogą też być kolorowanki ze świątecznymi motywami, możecie je wyciąć i na sznureczku zawiesić na choince. A może w tym roku kupicie małą choinkę dla dziecka, którą udekoruje samo? Przygotowanie ozdób i łańcuchów będzie dla niego z pewnością wielką frajdą i kreatywnym zajęciem.

Upieczcie razem świąteczne ciasteczka

Święta kojarzą się wielu z nas z korzennym zapachem pierniczków. Dobra wiadomość jest taka, że są one całkiem proste w wykonaniu, więc będą idealnym sposobem na zaangażowanie najmłodszych. Najważniejsze dla naszych pociech będą oczywiście foremki. Tradycyjne kształty to ludziki, choinki i gwiazdy, ale obecnie można zdobyć foremki dosłownie w każdym kształcie, np. postaci z filmów rysunkowych.

Zbudujcie razem namiot tipi w pokoju dziecięcym

Wspólne budowanie tipi będzie wspaniałą aktywnością na zimowe dni w domu. Postarajcie się, aby taki namiot był magiczną i bezpieczną przestrzenią dla dzieci, który pobudzi ich wyobraźnię. W środku nie może zabraknąć miękkich poduszek, koca oraz ulubionych zabawek.

Możecie też zamontować światełka i zawiesić papierowe gwiazdki. Taki namiot będzie idealnym miejscem do zabawy, ale też do wyciszających zajęć, np. słuchania audiobooków lub czytania bajek.

Zorganizujcie świąteczny maraton filmowy

Nie ma to, jak świąteczny film, by wprowadzić wszystkich milusińskich w magiczny bożonarodzeniowy nastrój. Możecie też zrobić własne bilety na seans, które wraz z popcornem Twoi najmłodsi będą musieli „kupić”, używając do tego cukierków w zaimprowizowanym stoisku. Co do selekcji filmów to polecamy ulubione klasyki, takie jak: „Kevin sam w domu”, „Ekspres polarny”, „Klaus, Grinch: świąt nie będzie”, „Elf”, „Opowieści z Narni”, „Cud na 34 ulicy”, „Opowieść wigilijna” lub „Opowieść wigilijna muppetów”.

Przeczytajcie piękną baśń

Filmy to nie jedyny sposób na rozbudzenie wyobraźni najmłodszych przed Świętami. Literatura obfituje w piękne baśni i bajki, które najlepiej czyta się razem właśnie w grudniu. My polecamy zwłaszcza ,,Opowieść Wigilijną’’ Charlesa Dickensa. Ten klasyk powinien znać każdy maluch, a jego przesłanie o poświęceniu dla innych jest bardzo mądrą przedświąteczną lekcją.

Mamy nadzieję, że spodobały się Wam nasze pomysły na przedświąteczne aktywności z dziećmi i wspólnie kreatywnie spędzicie czas. Sprawcie, aby grudniowe dni były naprawdę magiczne, przytulne i na długo zapadły w pamięć Waszych dzieci.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia i grafika: partnera portalu.

Załączniki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×