Czego szukasz

Dlaczego mamy nie potrafią odpoczywać?

Planowanie wolnych chwil przez mamy to taka sama abstrakcja jak życie na Marsie, ale ono podobno istnieje… A jeśli wolna chwila jednak nadejdzie, to czy będziesz umiała odpocząć bez wyrzutów sumienia? Moje koleżanki udowodniły mi, że…

leżak przy domowym basenie obok miska z czereśniami

Podróże małe i duże

Może już wiesz, że jestem uzależniona od podróży. Każdy wolny weekend z radością spędzę w górach, albo na jakimś innym wyjeździe. Nawet kupno działki na RODOS (czyli rodzinnych ogródkach działkowych ogrodzonych siatką) nie zatrzymało mnie w Krakowie.

Jest pomysł

Kiedyś, wracając z Agnieszką pociągiem z delegacji, wymyśliłyśmy, że fajnie by było wyjechać na weekend w babskim gronie, z naszymi koleżankami. Gdzieś do jakiegoś fajnego domu z widokiem na góry i po prostu odpocząć. Od obowiązków, prania, sprzątania, gotowania, zajmowania się dziećmi, opatrywania ran, włączania bajek, rysowania jednorożców i w ogóle od wszystkiego.

Znalazłam ładny dom, wolny w pewien czerwcowy weekend i zaprosiłam na wyjazd około 20 koleżanek (prawie wszystkie z nich to mamy), licząc, że z tego grona uda nam się zebrać 6 osobową, fajną ekipę. Agnieszka też zrobiła „pospolite ruszenie” na FB i agitowała wśród innych fajnych babek.

Ach te wyrzuty sumienia

Na nasze zaproszenie odpowiadały mniej więcej tak: „ale tydzień wcześniej mam już imprezę i nie wypada mi dwa weekendy z rzędu być poza domem”, albo „chciałabym, ale nie wiem czy mąż się zgodzi”… choć wszystkie dziewczyny były zgodne, że to super pomysł…

Wyjazd… oczywiście się nie odbył. Okazało się, że nie udało się zebrać 5-6 kobiet, które bez wyrzutów sumienia „porzuciłyby” swoje obowiązki i pojechały odpocząć na 48 godzin!

Przychyl nieba … sobie

Wiem, wiem, matki nie planują wolnych weekendów, bo plany matki to coś tak abstrakcyjnego jak życie na Marsie, no ale ono podobno istnieje. No więc… czy myślisz o sobie?

Asia Baranowska mówi, że nasza frustracja bierze się właśnie z tego. Chcemy nieba przychylić naszym bliskim, ale zupełnie zapominamy o sobie.

Mnie frustruje siedzenie w miejscu. Po prostu to dla mnie bardzo ważne i staram się o tym pamiętać. A czy Ty pamiętasz, co jest ważne dla Ciebie? I czy umiesz odpoczywać bez wyrzutów sumienia?

Zdjęcie: Pixabay.com

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie