Czego szukasz

Zawsze chciałam mieć coś swojego – historia Ani

„Od zawsze chciałam mieć coś swojego, miałam wiele pomysłów. W czasie studiów marzyłam o własnym przedszkolu. Jednak kończąc studia rozpoczęłam pracę w liceum i zmieniłam zdanie. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, ale z kim bardziej sama nie wiem.” – opowiada Ania Gotowalska, której teksty nie raz miałyście okazję przeczytać na naszej stronie.

Anna Gotowalska z synkiem na kolanach

Aniu, współpracujesz z nami od jakiegoś czasu, tworzysz treści na naszą stronę. Najczęściej dotyczące macierzyństwa i dzieci, ale nasze Czytelniczki nie wiedzą, że prowadzisz własnego bloga. Opowiedz o początkach blogowania i co Cię do skłoniło do jego tworzenia?

Od zawsze chciałam mieć coś swojego, miałam wiele pomysłów. W czasie studiów marzyłam o własnym przedszkolu. Jednak kończąc studia rozpoczęłam pracę w liceum i zmieniłam zdanie. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, ale z kim bardziej sama nie wiem. 🙂 Współpraca z młodzieżą daje mi niesamowitą satysfakcję, może dlatego, że jest dość trudna i gdy stajesz się autorytetem dla nastolatka, bądź młodego dorosłego jest to niewątpliwie wspaniałe uczucie. Jednak ciepło, empatia jaka płynie od małych dzieci również jest niesamowita. Współpraca z rodzicami, nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań. Praca z małym dzieckiem to po prostu ciągłe poszukiwanie odpowiedzi na ogrom pytań. Gdy sama urodziłam dziecko obudziła się we mnie potrzeba pisania.

Będąc nastolatką uwielbiałam pisać na różne tak zwane luźne tematy. Pod koniec studiów założyłam pierwszego bloga na blog spot. Pisałam tam o zabawkach, ciekawych gadżetach. Uwielbiałam rozmawiać z moimi koleżankami, które były już matkami o tym co jest im przydatne w codziennym obcowaniu z dzieckiem. Często obserwowałam ludzi, którzy mają własne biznesy, którzy zajmują się tym co im sprawia radość i satysfakcję. Pamiętam, że podczas zagranicznych wakacji powiedziałam mojemu mężowi takie słowa: „chciałabym mieć coś swojego”. A kilka miesięcy później powstał mój pierwszy blog Looppu. Jednak z racji wielu przeciwności losu, o których na dzień dzisiejszy nie chciałabym mówić (to jeszcze nie jest ten czas) zamknęłam bloga. Ale już wtedy pisałam artykuły na portale, zaczęłam również prowadzić indywidualne warsztaty z masażu shantala.

Przeczytaj także: 10 pomysłów na biznes bez pieniędzy

Należę do tych osób, które nieustanie poszukują swojej drogi. Widać to w mojej pracy, jestem pedagogiem, instruktorem masażu shantal, piszę artykuły, nagrywam na YouTube. Są to odrębne dziedziny, jednak co mnie bardzo cieszy każda z nich związana jest z dzieckiem, z pedagogiką, czyli tym co uwielbiam, co po prostu kocham. Co było moim motywatorem do ponownego założenia bloga? Co sprawiło, że pomyślałam, że czas na zmianę i na stworzenie czegoś swojego? Chyba fakt, że jest i będzie zawsze grupa ludzi, która nie do końca życzy nam dobrze i jest wobec nas życzliwa, ale na szczęście są osoby, które wierzą, stają się motywacją na nasze dalsze działania. Ja stwierdziłam, że do trzech razy sztuka. Początkowo miałam inną koncepcję, ale myślę, że z czasem będę się rozwijać i spełniać swoje marzenia.

Czym zajmowałaś się wcześniej?

W zasadzie od zawsze uwielbiałam pracę z dziećmi. Studia wybrałam z powołania, wszystkie trzy kierunki, które skończyłam są związane z pedagogiką. Po studiach odkryłam, że praca z młodzieżą również daje dużo radości. Pracowałam zarówno w żłobku, przedszkolu, szkole podstawowej jak i gimnazjum oraz liceum. Podczas dziennych studiów zajmowałam się dziećmi poprzez współpracę z agencjami niań czy portal Niania.pl. Prowadziłam zajęcia dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 2 lat. Były to zajęcia rozwijające, kreatywne i nauka poprzez zabawę.

Opowiedz o marce, którą tworzysz. Czym się zajmujesz?

Looppu.com to miejsce gdzie poruszam tematy dotyczące metod wychowawczych, ale również chcę pisać o tematach tabu w wychowaniu, pedagogice i edukacji. Przeleje na papier moje doświadczenie z perspektywy pedagoga i matki dotyczące wyboru placówek dla dzieci. Jednym słowem, wszystko na temat dzieci i o dzieciach. 😉 Na mojej stronie znalazły się również zakładki z masażu shantala oraz doradztwo w sprawie opieki. Jak wspomniałam wcześniej jestem instruktorem masażu shantala, uważam tą formę masażu za rewelacyjną metodę „uczenia się dziecka”, nawiązywania relacji, przygotowania małego człowieka do funkcjonowania w społeczeństwie. Efekty są zaskakujące zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Wybór odpowiedniej kandydatki do opieki, nauki naszego dziecka jest to bardzo trudny i często długotrwały proces. Z racji tego, że wiele lat współpracuję z rodzicami, a także dziećmi, podejmę się doradztwa w tej sprawie. 🙂 Kto wie może za jakiś czas Looppu będzie kojarzone również z agencją guwernantek.

Przeczytaj także: Jedno spotkanie, motywacja i decyzja – historia przedsiębiorczej mamy

Za co cenisz sobie swoje działania?

Cieszę się, że mogę dzielić się swoją wiedzą. Moja praca umożliwia mi nieustanne poznawanie nowych ciekawych ludzi, którzy stają się dla mnie inspiracją oraz motywacją. Blog i artykuły wzbudzają we mnie wewnętrzną odwagę do wyrażania swoich prywatnych opinii na dany temat. Moje artykułu traktuję jak rozwój osobisty, forma odwagi i dążenie do określonych celów.

Jakie masz plany na przyszłość?

Moje plany na przyszłość, hmm… powiem szczerze, że mam wiele marzeń, które chciałabym zrealizować. Moim największym marzeniem to własna działalność, która będzie ceniona, opiniotwórcza i po prostu lubiana. Marzę o tym, aby artykuły pisane do magazynów, tworzone na bloga, warsztaty, dawały mi bezpieczeństwo finansowe. Żeby to co robię, teraz raczej hobbystycznie, było moja pracą.

Natomiast prywatnie mam dzisiaj wszystko, wspaniałego męża, kochane dziecko. Co do miejsca w jakim mogłabym się znaleźć za kilka lat to powiem szczerze, że nie wiem i nie chce planować. Jeszcze 1,5 roku temu mieszkałam w Katowicach, to było również doskonałe miejsce do życia, rozwoju. Jednak po trzech latach mieszkania na Śląsku przenieśliśmy się pod Warszawę. Dlatego też nie myślę o tym gdzie będę mieszkać za 3 lata, bo tak szczerze, to nie liczy się miejsce, a ludzie jakimi się otaczamy. Musiało upłynąć trochę czasu żebym zrozumiała te słowa. 🙂

A gdybyś miała wskazać kroki milowe w rozwoju swojej działalności?

Zawsze pojawiają się jakieś trudności związane z rozwojem osobistym, u mnie to raczej strach, że sobie nie poradzę, obawa przed krytyką. Jestem raczej realistką, chociaż mąż mi powtarza, że to jest pesymizm, a nie realizm. (śmiech) Moim największym problem jest, że jest wiele firm, magazynów, portali oferujących współpracę, jednak nie jest to forma zarobkowa. Dla mnie oznacza to, że są ludzie zainteresowani tym czym się zajmuję, ale dziś nie jestem w stanie się z tego utrzymać. To jest chyba mój największy problem, ale mam nadzieję, że niedługo nie będę o nim pamiętać. 🙂

Co poradziłaby Pani innym mamom, które marzą o swojej firmie?

Pamiętajmy, że jakbyśmy się nie starali nie dogodzimy wszystkim i możemy spotkać się z niechęcią. Dlatego moją główną radą jest bycie sobą i dążenie do założonych celów. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas popełnia błędy. Jednak jeśli chcemy coś robić, rozwijać się, to będziemy je popełniać, bo przecież się uczymy. Satysfakcja jest rewelacyjną nagrodą, a jeśli przy tym robimy to co kochamy i możemy się z tego utrzymać, to jednym słowem osiągnęliśmy maksimum szczęścia w sferze zawodowej.

Dziękuję za rozmowę.

Przeczytaj także: Chcę, żeby w XXI wieku kobietom dobrze się rodziło – historia Natalii – douli i właścicielki marki Pupinek

Zdjęcia: prywatne archiwum Ani

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktorka naczelna portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie