Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj.

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się.

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się.

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Video: Zarządzanie projektami – Od pieluchy do Project Managera w IT

 • Joanna Sieprawska
 • 15 stycznia 2024
 • 5 MIN. CZYTANIA
let's_do_it_akademy_3_nagranie_webinaru_4_800.jpg

Let’s do IT AKAdemy 3 – Twoja przyszłość w IT zaczyna się TUTAJ!

Za nami ostatni webinar realizowany w ramach Let’s do IT AKAdemy 3. To bezpłatny edukacyjno-rozwojowy program Fundacji Mamo Pracuj i Akamai Foundation, Inc.

Podczas programu, podzieliliśmy się z Tobą wiedzą o tym, jak budować swoją karierę w każdym wieku, jakie kompetencje warto rozwijać w branży IT, jak zarządzać projektami i wiele, wiele więcej!

Ale to jeszcze nie wszystko! Będziesz mogła wziąć udział w kursie języka angielskiego oraz programie mentoringowym, podczas którego mentorki i mentorzy z Akamai pomogą Ci osiągnąć Twój cel zawodowy. Na naszych webinarach miałaś okazję poznać wspaniałych ekspertów, którzy chcą przybliżyć Ci i ułatwić start w branży IT.

Zarządzanie projektami – Od pieluchy do Project Managera w IT

Jeśli nie udało Ci się uczestniczyć w tym spotkaniu lub chcesz sobie przypomnieć treści, jakie były na nim poruszane, nic prostszego 😉

Poniżej znajdziesz nagranie ostatniego webinaru „Zarządzanie projektami – Od pieluchy do Project Managera w IT”, który poprowadziła Ania Łabno-Kucharska, a naszymi ekspertami byli Marysia Kaczmarek i Łukasz Lebek.

O czym rozmawialiśmy?

 • Rola Project Managera: Wprowadzenie
 • Podejście zwrotne czy kaskadowe: Agile vs. Waterfall
 • Praktyka w prowadzeniu projektów
 • Źródła wiedzy i informacji
 • Od Zera do PMa: Kroki przybliżające do Roli Project Managera
 • Q&A

Poznaj naszych ekspertów – Marysia Kaczmarek i Łukasz Lebek

 • Marysia to doświadczony Senior Program Manager w zespole Global Operations. Wierzy ze projekty tworzą ludzie, a kluczem do sukcesu w zarządzaniu projektami jest efektywna komunikacja. Jej profesjonalna podróż rozpoczęła się w obszarze Corporate Real Estate, a obecnie pełni kluczową rolę wsparcia dla Managing Directora w regionie EMEA jako Project Manager. Po godzinach trenuje biegi górskie, a w tej przygodzie towarzyszy jej energiczna border collie Yoko.
 • Łukasz jest Program Managerem/ Agile Coachem, od 12 lat prowadzi projekty, w ostatnich 3 latach szkolił zespoły oraz Scrum Masterów/ Product Ownerów/ Project Managerów. Prywatnie: mąż, tata dwójki chłopców, wielki zwolennik sportów zespołowych (siatkówka, itd.) oraz biegania.

Zobacz nagranie pierwszego webinaru: Jak budować swoją karierę, gdy masz 20, 30, 40 lub 50 lat?

Zobacz nagranie drugiego webinaru: Jakie kompetencje będą się liczyły w branży IT w przyszłości? Czego się uczyć?

Zobacz nagranie trzeciego webinaru: Longlife learning i mentoring jako sposób na rozwój osobisty i zawodowy – tips & tricks

Let’s do IT AKAdemy 3 – część II – program mentoringowy

Do tej części programu zaprosimy 20 osób. Spotkania w formule 1:1 (zakładamy online, ale nie wykluczamy spotkań osobistych, jeśli obie strony procesu będą chciały się spotkać na żywo) zaplanowane są na okres między lutym a majem 2024.

Start zapisów na mentoring – 31 stycznia 2024!

Mentoring to praca w parach – mentee i mentorka/mentor. Wspólnie ustalacie cel (cele) mentoringu, a mentor/ka wspiera Cię w ich realizacji. Obszar merytoryczny spotkań to szeroko pojęta branża IT, wszystko zależy od tego, w którą stronę chcesz iść oraz od doświadczenia i obszaru eksperckiego Twojej mentorki/ mentora.

Już niedługo będziemy przedstawiać sylwetki mentorek i mentorów. Dlatego obserwuj nasze działania, aby nic Ci nie umknęło!

Zobacz podsumowanie poprzedniej edycji – Let’s do IT AKAdemy 2!

Opinie uczestniczek poprzednich edycji

„Program pomógł mi rozwinąć skrzydła i znaleźć pracę. Wróciłam na rynek pracy po 6 latach, w innym mieście, w innej branży.”

„Właśnie dostałam moją pierwsza pracę w IT😊 Po prawie roku od podjęcia decyzji, że nie chcę wracać do starej pracy, po decyzji, że chcę iść do IT i szukanie swojej drogi do teraz. Mentoring z Akamai dodał mi sił, Pokazał mocne i słabe strony, dodał odwagi. Dziękuję, że działacie. Dobrze, że spotkałam Was na swojej drodze.” – napisała jedna z uczestniczek po 3 miesiącach od zakończenia programu

„Program mentoringowy dał mi wiele… po pierwsze, uwierzyłam w siebie. Uporządkowałam sobie moje dotychczasowe działania. Opracowałam CV i strategię. Zaczęłam wysyłać CV i otrzymywać odpowiedzi. Dostałam pracę, ale wcześniej, w trakcie całego procesu towarzyszyła mi moja Mentorka i przygotowywała na rozmowy/stresujące sytuacje. Na samym koniec – zostaje mi wspaniała znajomość na dłużej niż program mentoringowy ;)”

Let’s do IT AKAdemy 3 – kto za tym stoi?

Program realizujemy dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Akamai Foundation Inc. I we współpracy z Akamai Technologies. Dziękujemy!

Biorąc udział w Let’s do IT AKAdemy 3, będziesz miała okazję poznać ekspertów Akamai, którzy na co dzień pracują na różnych stanowiskach.

Fundacja Akamai ma na celu wspieranie globalnych inicjatyw w obszarze edukacji technologicznej. Zależy jej na rozwijaniu umiejętności różnych grup społecznych i szerzeniu równego dostępu do edukacji.

Zobacz także nagrania webinarów z drugiej edycji Let’s do IT AKAdemy

Dołącz do facebookowej grupy #MamoPracujwIT i bądź na bieżąco z wszystkimi inicjatywami!

Zobacz, jak wyglądała pierwsza edycja programu Let’s do IT AKAdemy (2021/2022)

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content