Czego szukasz

Let’s do IT AKAdemy 3 – weź udział w bezpłatnym programie rozwojowym!

Nie mogło być inaczej! Ruszamy z Let’s do IT AKAdemy 3 – programem edukacyjno-rozwojowym, dzięki któremu dowiesz się, jak budować swoją karierę w każdym wieku, jakie kompetencje warto rozwijać, jak zarządzać projektami i wiele, wiele więcej! Będziesz mogła także wziąć udział w kursie języka angielskiego oraz programie mentoringowym i osiągnąć swój cel zawodowy. Brzmi ciekawie? Startujemy już niebawem! Dowiedz się więcej.

Let's do IT AKAdemy 3

Let’s do IT AKAdemy 3 – co to za program?

Let’s do IT AKAdemy 3 to trzecia już edycja wspólnego programu Fundacji Mamo Pracuj i Akamai Foundation, Inc. Pokażemy Ci, jak budować swoją karierę w każdym wieku, jakie kompetencje warto rozwijać w branży IT, jak zarządzać projektami i wiele, wiele więcej!

A to nie wszystko! Będziesz mogła wziąć udział w kursie języka angielskiego oraz programie mentoringowym, podczas którego mentorki i mentorzy z Akamai pomogą Ci osiągnąć Twój cel zawodowy. Na naszych webinarach poznasz wspaniałych ekspertów, którzy chcą przybliżyć Ci i ułatwić start w branży IT.

Co Ty na to? 😉

Do kogo skierowany jest program?

Program skierowany jest do:

 • każdej kobiety, która chce rozwijać się zawodowo – w każdym zawodzie;
 • osób, które chcą poznać bliżej pracę w międzynarodowym środowisku, myślą o przebranżowieniu lub powrocie do pracy po przerwie;
 • osób, które chcą osiągać swoje cele zawodowe ze wsparciem profesjonalistek/ów;
 • każdego, kto chce mądrze budować swoją karierę i personal branding, a jednocześnie dbać o równowagę między aktywnością zawodową a życiem prywatnym;
 • tych, którzy nie boją się zmian, a jeśli obawiają się zmian, to chcą spróbować!

Nie stawiamy Ci ograniczeń wiekowych, związanych z wykształceniem czy miejscem zamieszkania. Wszystkie spotkania będą odbywały się on-line, a program będzie realizowany w języku polskim. I oczywiście, udział jest bezpłatny!

Let’s do IT AKAdemy 3 – część I – edukacyjna

Let’s do IT AKAdemy 3 składa się z dwóch części:

I Część edukacyjna – listopad 2023 / styczeń 2024

Zaczynamy od serii 4 warsztatów (webinariów) on-line – z ekspert(k)ami Akamai. Ta część dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych i mamy miejsce dla każdej z Was!

WEBINAR 1.

23 listopada 2023 godz. 20:00 – 21:30 – Jak budować swoją karierę gdy masz 20, 30, 40 lub 50 lat?

Prowadzący: Anna Czerepak, Jakub Rządca

 • Ania jest psycholożką społeczną od wielu lat wspierającą rozwój organizacji jako profesjonalista HR. Obecnie HR Business Partner, Dyrektor w Akamai. Wykładowczyni akademicka. Mama trójki nastolatków, pasjonatka trekkingu, książek i działań na rzecz inicjatyw obywatelskich.
 • Kuba z wykształcenia jest geofizykiem. Przez kilka lat pracował przy projektach poszukiwania złóż na całym świecie. 5 lat temu postanowił zmienić swoją ścieżkę zawodową i znaleźć pracę w branży IT. Obecnie zarządza krakowskim zespołem NOCC w Akamai. Prywatnie: tata, miłośnik gier planszowych, komiksów i gór.

Podczas webinaru będziecie mogły skorzystać z naszych doświadczeń i wiedzy na temat budowania własnej kariery na różnych etapach życia. Dowiecie się, na co zwrócić uwagę, aby Wasze plany i ich realizacja przynosiły Wam maksymalną satysfakcję i korzyści.

Agenda:

 • Motywacja do świadomego myślenia o karierze
 • Kontekst zmian przez które przechodzimy w trakcie życia: biologia, funkcje poznawcze, role społeczne.
 • Elastyczne podejście do planu kariery, narzędzia i utrzymanie motywacji.

WEBINAR 2.

30 listopada 2023 godz. 20:00 – 21:30 – Jakie kompetencje warto rozwijać, jakie kompetencje będą się liczyły (w branży IT) w przyszłości? Czego się uczyć?

Prowadzący: Kasia Połomska, Grzegorz Rożniecki

 • Kasia jest QA managerką z długoletnim doświadczeniem w testowaniu oprogramowania. Nieustannie uwielbia pracę z ludźmi, szczególnie w środowisku wielokulturowym. Pomiędzy projektowymi obowiązkami jest wolontariuszką w wielu wydarzeniach m.in. związanych z edukacją o cyberbezpieczeństwie (rodziców i dzieci). Prywatnie mama dwóch nastolatków i ogrodnik.
 • Grzegorz to lider w Akamai, gdzie z troską dba o atmosferę współpracy i zaufania wśród ludzi, z którymi pracuje. Prowadząc zespoły odpowiedzialne za monitoring systemów, skupia się na usuwaniu przeszkód, wspieraniu rozwoju i zachęcaniu podejmowania odważnych wyzwań. Poza pracą ceni sobie prostsze przyjemności, jak gry planszowe, science-fiction oraz świat Tolkiena i smak dobrej kawy, które uważa za małe inspiracje do codziennego, kreatywnego myślenia. Ostatnio interesuje się tematem sztucznej inteligencji i tworzy własnego asystenta AI.

Kariera w IT to znacznie więcej niż programowanie i testowanie. W naszym webinarze skoncentrujemy się na niezbędnych umiejętnościach miękkich, które są kluczowe dla sukcesu w branży. Omówimy na podstawie własnych doświadczeń jak adaptować się do zmian i efektywnie pracować w wielokulturowych zespołach. Poruszymy także temat przyszłych trendów w IT i umiejętności, które będą miały największe znaczenie.

Agenda:

 • Jak reagować na zmianę, jak ją zaakceptować i wyciągnąć z niej co najlepsze?
 • Znaczenie umiejętności miękkich w IT
 • Szanse i wyzwania pracy w wielokulturowym zespole
 • Umiejętności jutra – które kompetencje będą kluczowe?
 • Podsumowanie i Q&A

WEBINAR 3.

7 grudnia 2023 godz. 20:00 – 21:30 – Longlife learning i mentoring jako sposób na rozwój osobisty i zawodowy – tips & tricks

Prowadzące: Kasia Gniazdek, Kasia Wronka

 • Kasia Gniazdek zawodowo od początku zajmuje się nauczaniem i rozwojem. Pracowała jako lektorka, trenerka umiejętności miękkich, rekruterka, a obecnie jako specjalistka ds. rozwoju pracowników w Akamai Technologies. Prywatnie: uwielbia czytać, gotować i jeździć w Bieszczady.
 • Kasia Wronka, HR Business Partner w Akamai Technologies Poland. HR-owczyni z 12-letnim doświadczeniem, coach i trener. Pasjonatka rozwijania talentów, komunikacji międzyludzkiej i międzykulturowej. Prywatnie – entuzjastka książek, zbieraczka niepotrzebnych informacji i miłośniczka dobrego jedzenia.


Podczas webinaru poruszymy koncept uczenia się przez całe życie, tego jak się uczymy i po co. Skupimy się na praktycznych aspektach tego, jak i gdzie szukać wiedzy i jak znaleźć czas na naukę w natłoku codziennych obowiązków.

Agenda:

 • Co to jest life long learning?
 • Po co się uczyć przez całe życie?
 • Tips & tricks – jak się uczyć i gdzie szukać wiedzy?

WEBINAR 4.

11 stycznia 2024 godz. 20:00 – 21:30 – Zarządzanie projektami – Od pieluchy do Project managera w IT, droga i przykłady

Prowadzący: Marysia Kaczmarek, Łukasz Lebek

 • Marysia to doświadczona Senior Program Manager w zespole Global Operations. Wierzy ze projekty tworzą ludzie, a kluczem do sukcesu w zarządzaniu projektami jest efektywna komunikacja. Jej profesjonalna podróż rozpoczęła się w obszarze Corporate Real Estate, a obecnie pełni kluczową rolę wsparcia dla Managing Directora w regionie EMEA jako Project Manager. Po godzinach trenuje biegi górskie, a w tej przygodzie towarzyszy jej energiczna border collie Yoko.
 • Łukasz to Program Manager/ Agile Coach, od 12 lat prowadzi projekty, w ostatnich 3 latach szkolił podejścia zwinnego zespołu oraz Scrum Masterów/ Product Ownerów/ Project Managerów. Prywatnie: mąż, tata dwójki chłopców, wielki zwolennik sportów zespołowych oraz biegania.

Zapraszamy Cię w podróż do świata Project Managmentu. Nasz webinar to nie tylko podróż przez teorię zarządzania projektami, ale także przesiadka do kokpitu rzeczywistego projektu. Dowiesz się też, jakie niezbędne umiejętności miękkie są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w roli Project Managera i jakie kroki podjąć, żeby skierować się na ścieżkę kariery w tym zawodzie.

Agenda:

 • Rola Project Managera: Wprowadzenie
 • Podejście zwrotne czy kaskadowe: Agile vs. Waterfall
 • Praktyka w prowadzeniu projektów
 • Źródła wiedzy i informacji
 • Od Zera do PMa: Kroki przybliżające do Roli Project Managera
 • Q&A

Jeśli tylko możesz, zachęcamy do udziału we wszystkich spotkaniach! Wystarczy, że zapiszesz się na pierwsze z nich, a my zarezerwujemy Twoje miejsce na wszystkich warsztatach.

Ale jeśli nie możesz wziąć udziału w każdym z nich, spokojnie ? Spotkania będą nagrywane, a osoby zapisane dostaną link do nagrania.

Let’s do IT AKAdemy 3 – część II – program mentoringowy

Do tej części programu zaprosimy 20 osób. Spotkania w formule 1:1 (zakładamy online, ale nie wykluczamy spotkań osobistych, jeśli obie strony procesu będą chciały się spotkać na żywo) zaplanowane są na okres między lutym a majem 2024.

Więcej o programie mentoringowym opowiemy podczas webinarów, a start zapisów na mentoring ogłosimy podczas ostatniego webinaru w styczniu 2024. Idealny czas na zmiany!

Mentoring to praca w parach – mentee i mentorka/mentor. Wspólnie ustalacie cel (cele) mentoringu, a mentor/ka wspiera Cię w ich realizacji. Obszar merytoryczny spotkań to szeroko pojęta branża IT, wszystko zależy od tego, w którą stronę chcesz iść oraz od doświadczenia i obszaru eksperckiego Twojej mentorki/ mentora.

Już niedługo będziemy przedstawiać sylwetki mentorek i mentorów. Dlatego obserwuj nasze działania, aby nic Ci nie umknęło!

Zapisz się już teraz na pierwsze spotkanie on-line i nie przegap szansy na rozwój zawodowy!

Zobacz podsumowanie poprzedniej edycji – Let’s do IT AKAdemy 2!

Opinie uczestniczek poprzednich edycji

„Program pomógł mi rozwinąć skrzydła i znaleźć pracę. Wróciłam na rynek pracy po 6 latach, w innym mieście, w innej branży.”

„Właśnie dostałam moją pierwsza pracę w IT? Po prawie roku od podjęcia decyzji, że nie chcę wracać do starej pracy, po decyzji, że chcę iść do IT i szukanie swojej drogi do teraz. Mentoring z Akamai dodał mi sił, Pokazał mocne i słabe strony, dodał odwagi. Dziękuję, że działacie. Dobrze, że spotkałam Was na swojej drodze.” – napisała jedna z uczestniczek po 3 miesiącach od zakończenia programu

„Program mentoringowy dał mi wiele… po pierwsze, uwierzyłam w siebie. Uporządkowałam sobie moje dotychczasowe działania. Opracowałam CV i strategię. Zaczęłam wysyłać CV i otrzymywać odpowiedzi. Dostałam pracę, ale wcześniej, w trakcie całego procesu towarzyszyła mi moja Mentorka i przygotowywała na rozmowy/stresujące sytuacje. Na samym koniec – zostaje mi wspaniała znajomość na dłużej niż program mentoringowy ;)”

Let’s do IT AKAdemy 3 – kto za tym stoi?

Program realizujemy dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Akamai Foundation Inc. I we współpracy z Akamai Technologies. Dziękujemy!

Biorąc udział w Let’s do IT AKAdemy 3, będziesz miała okazję poznać ekspertów Akamai, którzy na co dzień pracują na różnych stanowiskach.

Fundacja Akamai ma na celu wspieranie globalnych inicjatyw w obszarze edukacji technologicznej. Zależy jej na rozwijaniu umiejętności różnych grup społecznych i szerzeniu równego dostępu do edukacji.

Pierwsze spotkanie JUŻ 23 LISTOPADA 2023!

Dołącz do facebookowej grupy #MamoPracujwIT i bądź na bieżąco z wszystkimi inicjatywami!

Zobacz, jak wyglądała pierwsza edycja programu Let’s do IT AKAdemy (2021/2022)

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka socjologii. Zawodowo - wspiera działania Mamo Pracuj i Talenti oraz zdobywa wiedzę na temat pozyskiwania funduszy unijnych. Ostatnie miesiące spędziła nad oceanem, studiując w słonecznej Portugalii. Marzy o dalszych podróżach i odkrywaniu uroków świata.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie