Czego szukasz

MOMstorie – Edyta Kapanowska z Mamo Pracuj

Widzę naprawdę spore podobieństwo między tymi dwiema dziedzinami: macierzyństwem a… employer brandingiem (!!!). Ci, którzy mnie znają, z pewnością nie są zdziwieni, dlaczego akurat taka paralela zawładnęła moimi myślami. Nowego osobnika witasz w swojej rodzinie naprawdę wypasionym welcome packiem, który starannie kompletujesz już kilka miesięcy przed przyjściem na świat nowego członka rodziny.

MOMstorie Edyta Kapanowska

Macierzyństwo i employer branding. Co je łączy?

Dziś mnie olśniło. Olśnienie miało miejsce o godzinie 3:20, kiedy to moje osobiste dziecię płci męskiej (lat 3) zaczęło dawać znać, że czas nocnego odpoczynku dobiegł końca. Ale – o dziwo – okazało się, że był to fałszywy alarm. Nie zmienia to faktu, że dla mnie rzeczywiście był to koniec nocy. I nie tylko dlatego, że ktoś mnie wybudził ze snu. Poranne ożywienie potęgował stan olśnienia, o którym wspomniałam na początku, a którego skutki do tego stopnia mnie rozemocjonowały, że postanowiłam jak najszybciej przelać je na papier (a raczej klawiaturę laptopa). I voila

Główna myśl, jaka kołatała mi się po głowie dotyczyła podobieństw między macierzyństwem a… employer brandingiem (!!!). Ci, którzy mnie znają, z pewnością nie są zdziwieni, dlaczego akurat taka paralela zawładnęła moimi myślami.

Edyta z synem

Czym jest dla mnie bycie mamą?  To trochę taki poligon inicjatyw… employer brandingowych 😉

I widzę naprawdę spore podobieństwo między tymi dwiema dziedzinami (ale może to takie zboczenie zawodowe? No nie wiem…) Nie zmienia to faktu, że zakres działań, jakie podejmujemy w obu tych przypadkach jest bardzo podobny.

No bo zobacz…

Nowego osobnika witasz w swojej rodzinie naprawdę wypasionym welcome packiem, który starannie kompletujesz już klika miesięcy przed przyjściem na świat nowego członka rodziny.

Przygotowujesz dla niego odpowiednie miejsce – zgodnie z różnorodnymi wytycznymi i standardami BHP. Bo bezpieczeństwo to podstawa, wiadomo.

Zapewniasz mu solidny onboarding, żeby czuł się pewnie i bezpiecznie w nowym środowisku.

Zapewniasz mu podstawowe wyposażenie umożliwiające bezstresowe funkcjonowanie w strukturach dla niego nieznanych i nieprzeniknionych.

Kierujesz się wielką wyrozumiałością obserwując jego nieporadne początki, bo wiesz, że kilka pierwszych miesięcy (ba! nawet lat…) to ciągła nauka – przede wszystkim siebie nawzajem.

Starasz się poznać jego sposób komunikowania, żeby móc w przyszłości odczytywać nawet najbardziej nieoczywiste i zakamuflowane komunikaty.

kolaż zdjęć z synem Edyty
Program talentowy

Reagujesz w sytuacji, kiedy widzisz, że jest mu źle (a jest to dość częste). Wdrażasz program wellbeingowy, który kosztuje Cię całkiem sporo monet. 

Obserwujesz i starasz się odgadnąć potrzeby (przecież Ci o tym nie powie wprost).

Kiedy już je poznasz, dbasz o nie.

Zapewniasz opiekę medyczną (bierzesz pod uwagę tylko najlepszych specjalistów).

Umożliwiasz dostęp do ciepłych posiłków.

Owocowe poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki… (a nawet niedziele) to konieczność.

kolaż zdjęć z synem Edyty
Owocowe wtorki, drożdżowe środy, czwartki z pizzą

Zapewniasz karnet na codzienne spacery.

Realizujesz plan rozrywek wynikający z rocznego kalendarza imprez rodzinnych.

Zapewniasz dostęp do magazynu gadżetów dziecięcych oraz domowej biblioteczki, którą wyposażasz i aktualizujesz regularnie w najnowsze pozycje branżowe.

Dbasz o kontakty i dobre relacje z innymi członkami społeczności (socjalizacja).

Na dalszym etapie dbasz o jego rozwój. Opracowujesz program rozwoju zapewniając szkolenia i kursy zgodne z jego predyspozycjami, talentami i zainteresowaniami.

kolaż zdjęć z synem Edyty
Rozrywki, atrakcje, eventy, wyjazdy integracyjne

Zakładasz Rodzinny Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Organizujesz darmowe przejazdy, a nawet prywatnego szofera i zapewniasz stały dostęp do Netflixa.

To wszystko ze świadomością, że i tak kiedyś odejdzie do innej firmy… 

*Tekst z serii „O macierzyństwie z przymrużeniem oka” ?

MOMstorie – Agnieszka Pierzak z Mamo Pracuj

MOMstorie – Agnieszka Kałużna z Mamo Pracuj

MOMstorie – Krysia Skrytska z Mamo Pracuj

MOMstorie – Marcelina Dziedzic z Mamo Pracuj

MOMstorie – Agnieszka Wadecka z Mamo Pracuj

MOMstorie – Ewa Moskalik – Pieper z Mamo Pracuj

MOMstorie – Ania Łabno-Kucharska z Mamo Pracuj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie