Czego szukasz

Tworzę akcesoria i dekoracje dla dzieci – Mamy kupują u Mam

Aleksandra w ramach projektu #MamyKupująUMam opowiedziała nam o obawach, wątpliwościach i nowym biznesie, który zrodził się zupełnie niespodziewanie, dając nadzieję na rozwój zawodowy i piękną przyjaźń. Poznaj historię Oli i zobacz jakie piękne rzeczy dla dzieci wychodzą spod jej rąk.

Aleksandra Prokop dekoracje dla dzieci

Aleksandra Prokop zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Moja przygoda z rękodziełem rozpoczęła się już kilka lat temu i chociaż przez długi czas działałam aktywnie, to jednak ostatnie wydarzenia w moim życiu prywatnym sprawiły, że przestałam.

Przyszedł czas na gorsze chwile, wątpliwości, poczucie, że nic nie ma sensu w życiu, w pracy i tak w ogóle, a w dodatku jeszcze szalejący wirus nakazujący #zostańwdomu, obawa o zdrowie, finanse, realizację poczynionych planów – no nic, tylko się załamać…

Przeczytaj także: Wspieram mamy pracujące zdalnie – Mamy kupują u Mam

dekoracje dla dzieci

Nowy pomysł na biznes

I wtedy okazuje się, że jednak nie jesteś sama, że całkiem blisko masz kogoś, kto nie zamierza pozwolić ci się poddać, bo ma już gotowy plan. Aurelia, która zawodowo jest moją szefową, a prywatnie, zupełnie dla mnie niespodziewanie, staje się oddaną przyjaciółką – zmobilizowała mnie, żeby na bazie tego, co już osiągnęłam powstało coś zupełnie nowego, co stworzymy razem, wzajemnie się uzupełniając. A mój talent i jej umiejętności organizacyjne mają być kluczem do sukcesu.

I tak pełne zapału w czasach zarazy postanowiłyśmy, że ofertę dekoracji do dziecięcych pokojów, które głównie szyłam do tej pory, wzbogacimy o kolejne akcesoria, takie jak książki sensoryczne, zabawki edukacyjne, z czasem akcesoria domowe, dekoracje świąteczne itd., bo pomysłów mamy mnóstwo.

Współpracujemy niedługi czas, więc jesteśmy we wczesnym etapie tworzenia wspólnego biznesu, zbieramy inspiracje, planujemy, ale korzystając z mojego wcześniejszego dorobku, przedstawiam kilka moich prac – w całości szytych ręcznie z filcu i bawełny.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

dekoracje dla dzieci

Kwarantanna okazała się impulsem do działania

Choć początkowo wydawało się, że nie jest to najlepszy czas na rozpoczynanie takiego rodzaju działalności, bo w obliczu zapowiadanego kryzysu, nasze produkty nie będą artykułami pierwszej potrzeby – mocno wierzymy, że za jakiś czas wszystko powróci do normy.

Zamierzamy wykorzystać tę chwilę spowolnienia na organizację, tworzenie nowych projektów, zdobywanie grona odbiorców, dzięki czemu będziemy przygotowane na to, żeby ruszyć z całą swoją energią, którą zyskałyśmy łącząc nasze siły. Pierwszy sukces mamy już na koncie, bo dzięki temu wszystkiemu zrodziła się naprawdę piękna przyjaźń. 🙂

Przeczytaj także: Spełniam prezentowe marzenia moich klientów – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: archiwum prywatne

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie