Czego szukasz

Jak być kreatywnym?

Chcesz się dowiedzieć, jak wykorzystać gniew do twórczego działania? Jak pokonać swojego „wewnętrznego krytyka” oraz jak pokonać strach przed sukcesem? Przeczytaj książkę „Obudź swoją kreatywność” i zacznij działać!

Każdy ma jakiś talent

Już w Biblii znajdujemy zachętę, by korzystać z talentów, którymi zostaliśmy obdarzeni, rozwijać je z korzyścią dla siebie i innych. Do pełnego czerpania z posiadanego potencjału twórczego namawia też w swojej książce Dagmara Gmitrzak.

Autorka zaznacza, że każdy z nas ma ogromne możliwości twórcze, ale z powodu przeróżnych ograniczeń i trudności wykorzystujemy je w niewielkim stopniu. Krocząc „ścieżką serca”, czyli realizując swoje powołanie, mamy poczucie, że wszystko przychodzi nam łatwiej, że wkładany wysiłek fizyczny czy psychiczny nie jest uciążliwy, że kolejne wyzwania są okazją do wewnętrznego rozwoju. Robiąc coś, do czego nie jesteśmy przekonani, nieustannie się męczymy, ogarnia nas apatia i zniechęcenie.

Dagmara Gmitrzak ma rady dla obu grup. Tym, którzy realizują swoje powołanie podpowiada jak je rozwinąć, wzbogacić. Tym, którzy dopiero szukają „ścieżki serca”, albo czują, że obecna droga prowadzi donikąd, przedstawia szereg rad, które rozbudzą ich kreatywność, pozwolą pokonać wewnętrznego krytyka, który nie pozwala rozwinąć potencjału twórczego.

Wewnętrzne hamulce kreatywności rodzą się na ogół w szkole, uważa autorka, gdzie wszyscy są przymierzani do określonej średniej, mówi się im, jak mają interpretować dany wiersz czy postępować w określonych sytuacjach. Narzucane są ograniczenia sprzeczne z nieograniczoną kreatywnością dziecka, które jest otwarte na nowe pomysły, z radością odkrywa świat, nie boi się wyzwań i porażek. Gdyby nie było „szkolnych” ograniczeń, gdyby każdy młody człowiek miał odpowiednie warunki do odpowiedniego rozwijania swojej kreatywności, okazałoby się, że „wszyscy jesteśmy „nieprzeciętni”. A wówczas wszelkie wyniki badań i skale normatywne trzeba byłoby szybko zrewidować”.

Kreatywność niejedno ma imię

Atutem książki Dagmary Gmitrzak jest mnogość podpowiedzi, jak odkryć swoją kreatywność, by z radością przejść przez życie rozumiane jako wyprawa w nieznane a zarazem twórcza przygoda. Autorka przekonuje, że każdy z nas jest kreatywny, a różnimy się jedynie stopniem świadomości swojej kreatywności. Podkreśla, że kreatywność niejedno ma imię, może przejawiać się na różne sposoby i w różnych dziedzinach. „Jeśli jesteś lub chcesz być twórcą na większą skalę, zaprzyjaźnij się ze swoją kreatywnością. Uznaj, że jesteś wyjątkowy, niepowtarzalny. Nie ma drugiej takiej osoby na świecie jak Ty.” Proponuje też, by jak najczęściej przebywać w stanie flow, czyli w stanie twórczego uskrzydlenia, gdy umysł jest całkowicie pochłonięty i zafascynowany tym, co robimy w danej chwili, i rozciągać ten stan na wszystkie dziedziny życia.

Odsyłam więc zainteresowanych rozwojem swojej kreatywności do tej publikacji. Naprawdę warto się dowiedzieć, jak pokonać swojego „wewnętrznego krytyka”, jak pokonać strach przed sukcesem czy jak wykorzystać gniew do twórczego działania.
 

okladka

Tytuł: „Obudź swoją kreatywność”

Autor: Dagmara Gmitrzak

Wydawnictwo: One Press


Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ. Pracował jako dziennikarz, Kierownik Biura Prasowego Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i Rzecznik Prasowy Grupy Nowy Styl. Obecnie freelancer, właściciel firmy Skład Faktów.
Podyskutuj

Propozycja na lato – kolczyk do pępka

Każdy człowiek lubi ładnie wyglądać, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Zarówno panie, jak i panowie sięgają po różnego rodzaju rozwiązania, takie jak: modne ubrania, niebanalne fryzury, intrygujące perfumy, czy też biżuteria. Inwestycja we własny wygląd ma znaczenie i z pewnością zaowocuje lepszym samopoczuciem. Miłą sprawą jest także fakt, że ktoś spojrzy na nas z podziwem na ulicy, na uczelni, czy też w pracy. Warto więc rozejrzeć się za różnymi możliwościami, dzięki którym nasz codzienny świat stanie się ładniejszy oraz bardziej promienny.
Kobieta posiadające kolczyk w pępku

Kolczyk do pępka – piękny drobiazg na upalne dni

Z pewnością jedną z najbardziej docenianych przez nas opcji, dzięki której możemy poczuć się wyjątkowo, jest elegancka biżuteria. Potencjalnych możliwości jest tu naprawdę wiele. Można więc sięgnąć po drogie pierścionki z diamentami, ale można także zainwestować w piękne i niezbyt drogie kolczyki do pępka, które z pewnością sprawdzą się na plaży, czy też na ulicy w upalny, letni dzień.

Takie intrygujące precjoza, zarówno dla starszych jak i dla młodszych pań, nabędziemy w sklepie internetowym Biżuteria Miyou. Są one wykonane ze złota, stali chirurgicznej albo srebra oraz pozbawione domieszki niklu. Jest to o tyle istotne, że bardzo często nikiel jest odpowiedzialny za reakcje alergiczne u różnych ludzi.

W wyżej wymienionym sklepie można nabyć bardzo zróżnicowane wzory takich kolczyków, dzięki którym nasze ciało zyska kolejną, niebanalną ozdobę. Zdecydowanie jest z czego wybierać, w ofercie znajdziemy zarówno drobne kolczyki do pępka z jednokolorową cyrkonią lub nieco bardziej rozbudowane wzory w postaci motyli, kwiatów lub gwiazd z kolorowymi cyrkoniami. Ładny oraz ekstrawagancki kolczyk do pępka możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych, a więc nie jest to szczególnie duży wydatek, na który trudno sobie pozwolić.

Biżuteria, którą warto mieć

W przypadku potencjalnego kolczyka do pępka należy pamiętać o tym, by przekłucie pępka zostało wykonane w profesjonalny sposób, z zastosowaniem odpowiednich procedur. To nas uchroni przed różnymi, mało estetycznymi, ale także niebezpiecznymi dla zdrowia, powikłaniami. Kolczyk do pępka w kształcie aniołka, krzyżyka, pająka, serca, itp., powinien nam przynieść przede wszystkim radość oraz zadowolenie.

Warty podkreślenia jest także fakt, że w przypadku zapisu do newslettera otrzymamy kupon rabatowy 10% dla zakupów powyżej 100 zł. Dobrym pomysłem może więc być zakup dwóch kolczyków do pępka, np. dla siebie oraz swojej przyjaciółki. Takiego wyboru najlepiej dokonać we dwoje. Z pewnością będzie to zakup, który sprawi nam wiele radości.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Akcesoria do drewnianego domku dla lalek, które zachwycą każdą dziewczynkę

Sam drewniany domek dla lalek nie wystarczy, by zabawa była naprawdę ekscytująca i umożliwiała realizację najśmielszych scenariuszy. Domek z lalkami trzeba odpowiednio wyposażyć! Jakie dodatki i mebelki dla lalek zachwycą każdą dziewczynkę?
Dziewczynka siedzi przy swoim domku dla lalek

Czym kierować się, kupując drewniany domek i mebelki dla lalek?

Półki sklepów z zabawkami uginają się pod różnorodnymi domkami i akcesoriami dla lalek. Decyzja o wyborze konkretnego domku dla lalek powinna opierać się na kilku kryteriach, spośród których najważniejsze jest kryterium jakościowe.

Producenci zabawek często kuszą kolorowymi, bogato wyposażonymi konstrukcjami, których jakość pozostawia jednak wiele do życzenia. Kupując domek dla lalek drewniany, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • materiały użyte do produkcji – czy zarówno sam domek, jak i akcesoria wykonano z drewna (najlepiej litego);
  • bezpieczeństwo – kupuj zabawki pokryte atestowanymi powłokami i starannie wykończone;
  • komfort zabawy – czy konstrukcja domku zapewnia wygodny dostęp do wszystkich pomieszczeń (również do poddasza);
  • rozmiar – czy tak duży domek dla lalek na pewno zmieści się w pokoju Twojej córki. Jeśli w pomieszczeniu jest mało miejsca, a wybór padł na kilkukondygnacyjną rezydencję, to zabawa szybko przeniesie się do… salonu.

Jeżeli dokupujesz same akcesoria, zastanów się, czy będą one pasować do domku Twojej córki nie tylko pod względem rozmiaru, ale również estetyki.

Czy można kupić domek dla lalek od razu z pełnym wyposażeniem?

Akcesoria możesz kupić niezależnie od samego domku z lalkami albo zdecydować się od razu na kompletny zostaw. W sklepach z zabawkami znajdziesz drewniane domki dla lalek wraz z bogatym wyposażeniem

Niektóre zestawy są bardzo rozbudowane. Zawierają praktycznie wszystkie potrzebne mebelki i dodatki do poszczególnych pomieszczeń. Inne oferują zaledwie kilka elementów. Pozwól córce samej zadecydować, czy woli „pusty” budynek, czy duży, drewniany domek dla lalek z kompletnym wyposażeniem – taki, jak np. w sklepie Dollo.

Złotym środkiem może się okazać domek dla lalek ze zjeżdżalnią, schodami i oświetleniem, ale bez mebelków, dodatków i dekoracji. Te możesz dokupić osobno albo… wykonać ręcznie razem ze swoim dzieckiem.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×