Czego szukasz

Kryzys może być impulsem do kreatywności – Mamy kupują u Mam

Tym razem przedstawiamy Wam Agnieszkę Jędrzejek, która zgłosiła się do naszej akcji #MamyKupująUMam i opowiada, że choć epidemia pokrzyżowała jej plany na 2020 r. to ona się nie poddała, bo przecież „kryzys może być impulsem do kreatywności i szukania rozwiązań, ważne by się nie poddawać”. Przeczytaj koniecznie, tym bardziej jeśli nie masz pomysłu na wakacje! 😉

  • Listy do Redakcji - 16/06/2020

Agnieszka Jędrzejek zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Rok 2020 miał być przełomowy dla mojej firmy pod wieloma względami, lecz życie uczy nas (zwłaszcza mamy) pokory. Ale od początku:

Chciałam robić to, co kocham

W 2015 roku powiedziałam sobie: czas realizować swoje marzenia Choć miałam stałą pracę (biurową), całkiem przyzwoitą, to coś mi mówiło, że nie jest to moje przeznaczenie. Za biurkiem usiedzieć mi ciężko, muszę ruszyć w świat i do ludzi. Chciałam robić to, co kocham – podróżować i dzielić tę pasję z innymi. Jak to zrobić? Jak i gdzie podróżować? Na rowerze, po Polsce. Dlaczego na rowerze? Ponieważ kocham ruch, aktywne zwiedzanie, bliskość przyrody i tę wolność, którą czuje się podróżując na dwóch kółkach.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Wyprawy RoweLove

Nie trzeba jechać daleko – wystarczy na jeden dzień lub weekend lub na wakacje, wystarczy po Polsce – każdy jej zakątek kryje wspaniałe miejsca, a infrastruktura rowerowa jest coraz lepsza. Otworzyłam więc biuro podróży pod marką Wyprawy RoweLove.

Od 2016 roku kompleksowo organizuję wyprawy i wycieczki rowerowe dla grup w stałej ofercie i na zamówienie: rodzin, znajomych, eventy dla firm. Na dzień, na weekend, na tydzień, zgodnie z zamówieniem. Zapewniamy transport Uczestników z rowerami, komfortowe i wygodne noclegi w wyjątkowych pensjonatach, doświadczonych pilotów dla grup i oczywiście moc atrakcji na każdej trasie.

Nasze hasło: Z nami komfort i przygoda!

Choć przez te 4 lata firma coraz lepiej się rozwijała i chętnych na rowery przybywało (stałych i nowych Klientów) od grudnia 2016 r. wróciłam na etat po drugim urlopie macierzyńskim (a dokładniej pół etatu w urzędzie). Wydawało się, że to rozwiązanie idealne, w rzeczywistości to były 4 lata ciężkiej pracy (również po nocach) na kilku etatach: ta za biurkiem, rozkręcanie firmy, dom, rodzina. Mam wspaniałego wspierającego męża i dwie córki (5 i 7 lat) – im też się wiele należy. Dzieci dorastają razem z firmą, na rowerze z nami jeżdżą odkąd samodzielnie siedzą.

Przeczytaj także: Chcę rozkochać ludzi w sztuce własnej – Mamy kupują u Mam

Zatem plan był taki

W lutym 2020 kończy się moja umowa na etacie i z pełną parą mogę „dopiąć” nowy sezon rowerowy. Jeśli firma „przeżyje” samodzielnie pierwszy sezon bez wsparcia z zewnątrz – to znaczy, że pomysł się sprawdził i można go rozwijać. Od grudnia zaczął się ruch – zamówienia na wakacje rowerowe w 2020 roku, styczeń, luty to już zgłoszenie za zgłoszeniem – nie wierzyłam własnym oczom. Takiego ruchu nie było nigdy. Miejsca na wycieczkach w maju i czerwcu wyczerpały się w lutym. Propozycje imprez firmowych czekały na akceptację, a strona internetowa z ofertą dla obcokrajowców już miała pojawić się w Internecie. To wszystko napawało optymizmem, rodziło nadzieję na udany sezon.

I nagle przyszedł ON… COVID-19

Nieproszony, tajemniczy gość, rozpanoszył się niszcząc tyle pracy i nadziei. Na początku nie dopuszczałam myśli, że pojawił się w Polce. Karmiłam się myślą, że to tylko jeden przypadek, może kilka, że wszystko zaraz wróci do normy. Tymczasem codzienne życie, w tym turystyka zostały całkowicie zamrożone. Nasze grupowe wycieczki odwoływałam jedną po drugiej (sezon zaczynamy w kwietniu). Jeszcze chwilę łudziłam się, że w majówkę ruszymy… niestety.

Przeczytaj także: Wiem, jak przykryć dziecko, żeby go nie przegrzać – Mamy kupują u Mam

Kryzys może być impulsem do kreatywności

Okrzepła we mnie myśl, że sytuacja wygląda fatalnie. Po chwilach załamania przyszła jednak chęć działania – to nie może tak być! Trzeba działać, coś wymyślić, jeszcze nie wszystko stracone. Kryzys może być impulsem do kreatywności i szukania rozwiązań, ważne by się nie poddawać. Pomysł szczęśliwie zrodził się w majówkę. Po sprawdzeniu możliwości (w tym prawnych) i ocenie sytuacji mamy nowy „stary” produkt.

Skoro na razie nie można się gromadzić, a rodzinne wakacje w Polsce z powodzeniem wrócą do łask, będziemy realizować przede wszystkim wyprawy/wakacje rowerowe „na zamówienie”, „szyte na miarę”. Uczestnicy otrzymują wszystko jak do tej pory z jednym wyjątkiem: zamiast obsługi pilota wyprawy, otrzymają mapy i opisy tras, aby móc podróżować samodzielnie. Tę formę wycieczek mamy już przetestowany i sprawdzony na zadowolonych podróżnikach, którzy wracają do nas niemal co sezon.

Teraz wyprawy grupowe również staną się indywidualnymi, na tej samej zasadzie. Zapewnimy bezpieczny transport zgodny z przepisami, a każdy Uczestnik będzie mógł podróżować we własnym tempie. Nad podróżą będzie czuwał koordynator wycieczki. Myślę, że po długich chwilach zamknięcia w domu ludzie po prostu będą chcieli wyrwać się z domu czy to na weekend, czy na rodzinne wakacje. Wierzę, że spragnione podróży osoby będą aktywnie zwiedzać Polskę na rowerze!

Chętnie pomożemy w organizacji wakacji na dwóch kółkach. Możemy też wspólnie dołożyć w ten sposób cegiełkę do wsparcia polskiej turystyki – obiektów noclegowych i wielu różnych atrakcji, które również ucierpiały z powodu pandemii. Naszą ofertę można znaleźć na www.wyprawyrowelove.pl

Niestety nie mamy stałej akcji rabatowej – wszystko zależy od liczby Uczestników. Jesteśmy skłonni udzielić rabatów przy konkretnym zgłoszeniu lub zapytaniu o wycieczkę (gdy znamy liczbę chętnych Uczestników). Oczywiście im więcej chętnych tym większy rabat. 🙂 Zniżki proponujemy indywidualnie.

Przeczytaj także: Jak Agnieszka startowała ze swoim biznesem

Zdjęcia: archiwum prywatne Agnieszki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę, żeby moja firma była światem kobiet dla kobiet – Mamy kupują u Mam

_ "Historia powstania mojej firmy to bardzo długi proces. Wszystko zaczęło się oczywiście kiedy? Na macierzyńskim! Kiedy wizja powrotu do pracy spędzała mi sen z powiek. Miałam bardzo długą przerwę, która była spowodowana dwoma ciążami. Gdzieś pomiędzy pierwszą, a drugą ciążą pojawiła się myśl, że zrobię wszystko, żeby nie wrócić na etat" - opowiada Aneta Frąckowiak, w ramach #MamyKupująUMam , która w listopadzie 2018 r. założyła własną firmę i sama również wspiera kobiece biznesy. Przeczytaj jak!
  • Listy do Redakcji - 04/07/2020
Aneta Frąckowiak, właścicielka firmy Loco Sport

Aneta Frąckowiak zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia

To mój ulubiony cytat, który zresztą potwierdza się w 100% we wszystkim co robię. Mam na imię Aneta i jestem właścicielką marki LOCO SPORT, marki sportowych legginsów dla kobiet, które dodają mocy, emanują pozytywną energią i motywują do działania.

Historia powstania mojej firmy to bardzo długi proces. Wszystko zaczęło się oczywiście kiedy? Na macierzyńskim! Kiedy wizja powrotu do pracy spędzała mi sen z powiek. Miałam bardzo długą przerwę, która była spowodowana dwoma ciążami. Gdzieś pomiędzy pierwszą, a drugą ciążą pojawiła się myśl, że zrobię wszystko żeby nie wrócić na etat.

Pierwszym krokiem, który jeszcze wtedy nie był związany typowo z biznesem, było założenie grupy biegowej Mamy-Biegamy. Już przed pierwszą ciążą trochę biegałam, potem bardzo mocno się w to wciągnęłam i urodziła się myśl, żeby zarażać tym sportem inne mamy. Podczas jednej z rozmów w piaskownicy podzieliłam się tą myślą z przyjaciółką, a potem wszystko potoczyło się bardzo szybko.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Powstała grupa na Facebooku, która zaczęła się prężnie rozwijać. Prowadziłyśmy spotkania dla początkujących mam-biegaczek, spotykałyśmy się wspólnie na zawodach i wzajemnie się motywowałyśmy. Zresztą robimy to nadal do dzisiaj! 😊

Z myślą o potrzebach kobiet

Siłą rzeczy zaczęłam poznawać świat biegowy, potrzeby kobiet, w szczególności mam. Ale to jeszcze nie był pomysł na biznes. Kiedy oddałam dzieci do przedszkola, wróciłam jednak na etat, ale do innej firmy. Jednak po 8 miesiącach zostałam zwolniona z powodu likwidacji placówki i wtedy właśnie powiedziałam sobie „To jest mój czas!”.

Już wtedy w głowie miałam delikatny zarys, że może sklep internetowy i że przydałyby się kolorowe, funkcjonalne legginsy biegowe dla kobiet. Nie mając zbytniego doświadczenia, moim pierwszym pomysłem był import legginsów. Jednak kiedy zamówione produkty dotarły do mnie załamałam się. Jakość legginsów była fatalna, nie mogłam podpisać się pod takimi produktami. Poszłam więc krok dalej. Pomyślałam, że jeśli to ma być coś, co mam sygnować swoim nazwiskiem, to musi to być produkt wysokiej jakości, funkcjonalny i spełniający wszystkie wymagania aktywnych kobiet.

To był początek mojej długiej drogi do realizacji tego pomysłu. Przez kilka następnych miesięcy starałam się o dotację na otwarcie działalności. Przeszłam szkolenia, przygotowałam biznesplan, obliczyłam koszty. Teraz z perspektywy czasu wiem, jak bardzo nierealny był to plan, o jak wielu rzeczach nie pomyślałam, jak wiele pominęłam. Wsparcie dotacyjne jednak otrzymałam i to pozwoliło mi zacząć. Firmę założyłam w listopadzie 2018 roku, a pierwszą partię leginsów wprowadziłam do sprzedaży dopiero pół roku później.

Przeczytaj także: Kryzys może być impulsem do kreatywności – Mamy kupują u Mam

Chcę, żeby moja firma była światem kobiet dla kobiet

W tej chwili jestem cały czas na etapie rozwoju. Chociaż tak naprawdę mając własną firmę, jesteśmy na etapie rozwoju przez cały czas. 😊 Jednak jako marka LOCO SPORT nie chcę działać tylko i wyłącznie na gruncie sprzedażowym. Bardzo zależało mi, żeby LOCO stało się światem kobiet dla kobiet. Staram się wspierać kobiece biznesy, nawiązuję różne relacje i współprace właśnie z kobietami. Chcę pokazywać, że jesteśmy silne, potrafimy godzić wiele ról w swoim życiu, a jednocześnie spełniać się zawodowo, czy też właśnie w sporcie.

Przeczytaj także: Tworzę ceramikę z morskich głębin – Mamy kupują u Mam

Wszystko jest możliwe

W grupie JESTEM LOCO! na Facebooku, którą prowadzę, jest mnóstwo kobiet, które są niesamowitą motywacją i inspiracją dla pozostałych. W części blogowej mojego sklepu znajdują się wywiady z takimi właśnie kobietami. Nazywamy się MENTORKAMI, bo pokazujemy drogę, jaką można iść, aby osiągnąć sukces. Pokazujemy, że należy wierzyć w siebie, w swoje umiejętności i walczyć o swoje marzenia. Pracować na nie. I nie chodzi tylko o te marzenia zawodowe, bo marzenia kobiet są bardzo różne. Niektórym marzy się start w biegu górskim, inne chcą przebiec maraton, albo zacząć trenować pole dance. Jedne marzą o własnym domu z ogródkiem, inne o pracy związanej z ich pasją. Poprzez LOCO chcę pokazywać, że wszystko jest możliwe.

Nigdy nie rezygnuj z celu

Wystartowałam również z cyklem spotkań LIVE na Facebooku. Cykl nazywa się Śniadanie z Loco, spotykam się z widzami w każdą niedzielę o godzinie 10:00 na fanpage’u LOCO. Zapraszam również na te spotkania różnych gości. Trenerki personalne, dietetyczki, czy brafiterkę. Być może któraś z mam czytających ten artykuł będzie miała ochotę pojawić się jako gość na takim Śniadaniu. Serdecznie zapraszam!

Pierwszą z moich dewiz napisałam na samym początku. Druga jest taka, żeby nigdy się nie poddawać. Konsekwencja, wytrwałość i upór. NIGDY nie rezygnuj z celu, który wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zdjęcia: archiwum prywatne Anety

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Prowadzę słodki biznes – Mamy kupują u Mam

- "Wyuczony zawód - fizjoterapeuta, z pasji cukiernik. Przez 15 lat pomagałam pacjentom, a w wolnych chwilach rozwijałam cukierniczą pasję. Jestem mamą dwójki cudownych dzieci Gustawa i Łucji. Od 1.5 roku prowadzę Pracownię Tortów Projekt - Tort, ale godzenie dwóch etatów i potrzeb dwójki dzieci było trudne. Podjęłam decyzję o zwolnieniu z etatu i przejściu na swój słodki biznes. Rozwój firmy i dobrze zapowiadający się kolejny sezon ślubno- komunijny pomógł w podjęciu decyzji. I nagle wszystko runęło przez koronawirusa" - opowiada Paulina w liście do redakcji w ramach akcji #MamyKupująUMam.
  • Listy do Redakcji - 01/07/2020
Paulina Kopacz-Szczech

Paulina Kopacz – Szczech zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Oto moja słodka historia

Torty piekłam od zawsze. Moja rodzina nigdy nie przepadała za chemicznym posmakiem słodkości z sieciowych cukierni, więc trzeba było robić coś słodkiego – domowego. Przyznam, że moje wypieki zawsze smakowały, choć wyglądały kiepsko. Nigdy jednak nie było czasu by ćwiczyć warsztat dekoratorski. Pewnego dnia zostałam zaproszona na urodziny do koleżanki. Brak pomysłu na prezent, więc zrobię tort. Do tego wypieku przygotowywałam się długo. Czytałam poradniki, przeszukałam internet i w końcu mój tort „jakoś wyglądał”. Tak naprawdę od tego tortu rozpoczęła się przygoda.

Miałam potrzebę szukania i doszkalania się dalej. Jednak z powodu pracy na pełnym etacie i przy dwójce dzieci robiłam to po nocach, w tzw. wolnej chwili… Robiłam torty przy każdej możliwej okazji, publikując ich zdjęcia na swoim prywatnym profilu na FB. Zaczęli odzywać się do mnie zupełnie obcy ludzie, by z prośbą by wykonać dla nich tort. Tak więc poza szukaniem nowych technik i przepisów kulinarnych zaczęłam szukać wymogów, by robić to co lubię legalnie.

Przeczytaj także: Tworzę ceramikę z morskich głębin – Mamy kupują #i#u Mam

Projekt – Tort

W lokalnym sanepidzie dowiedziałam się , że raczej się nie da… Jak piec w domu na sprzedaż? Wraz z mężem zagospodarowaliśmy jedno z pomieszczeń w domu pod pracownie. Z pomocą cudownych pań z sanepidu udało mi się spełnić szereg wymogów i otworzyć legalną pracownię.

Zamówień było coraz więcej i więcej. Musiałam czasem odmawiać klientom, ponieważ przy pracy na etacie prowadzenie własnej firmy nie było takie łatwe. Przez 2 lata pracowałam po 12, a czasami po 20 godzin, weekendy to maratony po 38 godzin ciągłej pracy… Zero wolnego. Doszła też choroba.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Nadszedł czas by podjąć decyzję, co dalej

Najpierw zdrowie… Przeszłam operację usunięcia guza oraz całej tarczycy i już kilka dni po operacji piekłam kolejny tort na zamówienie. 😉 Odeszłam z etatu po 15 latach. I choć tęsknię bardzo za swoimi pacjentami i współpracownikami, wiem że nie da się tak funkcjonować…

Po podjęciu decyzji o odejściu z etatu i zajęciu się tylko swoją firmą, nastała era koronawirusa… Pękający w szwach kalendarz zaczął robić się pusty. Wesela i komunie zostały odwołane, a to przecież środek sezonu. Jednak powoli wszystko wraca do normy, i po tej ogromnie ciężkiej pracy, nie poddam się i będę walczyć o moją pracownię ze wszystkich sił.

Jeszcze będzie dobrze

Nie czekając na pomoc naszego państwa wzięłam się ostro do pracy. Wystawiłam ofertę na słodkie boxy z dostawami do domu by przetrwać ten trudny czas. Straty są nie do odrobienia ale wierzę, że jeszcze będzie dobrze.

Przeczytaj także: Pandemia nie zmniejszyła naszej motywacji do rozwijania biznesu – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: prywatne archiwum Pauliny

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail