Czego szukasz

Gdzie spędzić niezapomniane wakacje w Polsce?

Przyzwyczajeni do tego, że możemy jechać, gdzie się nam żywnie podoba, nagle jesteśmy zmuszeni do ograniczenia naszych wypraw do kierunków krajowych. Co prawda granice się otwierają, ale… w niektórych krajach sytuacja dopiero się normuje, w innych jeszcze obowiązuje kwarantanna. Wakacje 2020 w Polsce to najlepszy wybór dla wielu z nas. To dobra okazja, żeby odkryć kraj na nowo i zabrać nasze maluchy na niezapomniane wakacje. A w Polsce magicznych miejsc nie brakuje. Często leżą poza głównymi szlakami turystycznymi. Bajkowe lasy, dzikie rzeki, przepiękne szlaki górskie czy tajemnicze ruiny zamków – to wszystko mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki.

 • Kasia Myślicka - 25/06/2020

Przyzwyczajeni do tego, że możemy jechać, gdzie się nam żywnie podoba, nagle jesteśmy zmuszeni do ograniczenia naszych wypraw do kierunków krajowych. Co prawda granice się otwierają, ale… w niektórych krajach sytuacja dopiero się normuje, w innych jeszcze obowiązuje kwarantanna.

Wakacje 2020 w Polsce to najlepszy wybór dla wielu z nas. To dobra okazja, żeby odkryć kraj na nowo i zabrać nasze maluchy na niezapomniane wakacje. A w Polsce magicznych miejsc nie brakuje. Często leżą poza głównymi szlakami turystycznymi. Bajkowe lasy, dzikie rzeki, przepiękne szlaki górskie czy tajemnicze ruiny zamków – to wszystko mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Wakacje nad rzeką

Okolice rzek to fantastyczne trasy rowerowe dla całej rodziny, stanowiska do obserwacji zwierząt i ptaków. Nad Biebrzą można na przykład spotkać łosie. Z kolei mieszkańcem Parku Narodowego Ujścia Warty jest jeleń, a oprócz niego oczywiście bobry i wydry. Ale rzeki mogą być także pretekstem do odkryć kulturalnych – tak jest w przypadku Bugu i szlaku „Wielokulturowy Nurt Bugu”.

Przeczytaj także: Bon turystyczny 500 plus na wakacje dla dzieci

Wakacje w kajaku

Spływ to gwarancja fantastycznej przygody dla dzieci już kilkuletnich. Wybór rzek, na których organizowane są spływy mamy ogromny: Czarna Hańcza, Krutynia, Drawa, Wda, Rospuda czy dla bardziej zaawansowanych Brda. Nie zapominając o spływie Dunajcem. Możliwości mamy także sporo – od spływów kilkugodzinnych do weekendowych czy tygodniowych. W przypadku spływów kilkudniowych logistykę możemy oddać w ręce wyspecjalizowanej firmy, która zajmie się transportem naszych bagaży i noclegami.

Wakacje z duchami

Nie trzeba jechać nad Loarę, żeby zwiedzić piękne zamki i pałace czy do Szkocji, żeby podziwiać niesamowite ruiny. Wystarczy wybrać się na Dolny Śląsk, gdzie mamy ponad 120 zamków w różnym stanie.

Kolejne „zamkowe” regiony to Śląsk oraz Jura ze swoim Szlakiem Orlich Gniazd. A co powiecie na nocleg w zamku? Oferta hoteli w zamkach jest całkiem spora, m.in. w Rynie, w Lublińcu, Wałbrzychu czy Gniewie. A prawdziwe Wakacje z Duchami mamy zagwarantowane w pałacu w Mosznej.

Przeczytaj także: Wakacje 2020. Jak mogą wyglądać i jak je zaplanować?

Skarby Polski – Puszcze

Kolejny skarb naszego kraju, o który czasem, niestety, musimy walczyć, to Puszcze i bory. Zaczynając od Królowej Puszcz z fantastyczną ścieżką przyrodniczą w Białowieży przez mniej znane i równie ciekawe. Tylko niektóre z nich to na przykład Lasy Janowskie w Puszczy Solskiej – z kilkoma rezerwatami, nazywane małymi Mazurami w Kotlinie Sandomierskiej.

Kolejne ciekawe lasy to Puszcza Biała nad Bugiem, Puszcza Drawska czy Puszcza Piska z Parkiem Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Nie zapominajmy o rezerwatach – to prawdziwe klejnoty. Jest ich 1500 w całej Polsce!

Praktycznie więc, gdzie byśmy nie pojechali, możemy znaleźć fantastyczne miejsce na ciekawą wycieczkę. Wystarczy rzucić okiem na kilka przykładów, jak Rezerwat Buczyna nad Słupią, Rezerwat Bukowa Góra na Roztoczu, Rezerwat Cisy Staropolskie, nazywany Cisowym Borem w Borach Tucholskich czy Rezerwat Smoleń w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Przeczytaj także: 101 pomysłów na wakacje dla każdego

Wakacje nad jeziorem

Wakacje nad jeziorem to klasyk. Może zamiast szukać noclegów nad tymi najbardziej obleganymi, warto zdecydować się na miejsca położone trochę na uboczu. Taki prawdziwy odpoczynek od cywilizacji. A co z atrakcjami dla dzieci? Jak za dawnych lat – ryby, grzyby, jagody, łapanie żab, pływanie łódką po jeziorze i wieczorne ognisko – to wielka frajda dla dzieci mieszkających w mieście. Urocze miejsca na mapie Polski to m.in. Dolina Pięciu Jezior na Pojezierzu Drawskim, kaszubskie Wdzydze czy Suwalszczyzna.

Przeczytaj także: 5 wskazówek na udane podróże z małym dzieckiem i przedszkolakiem

Na górskich szlakach

Na szczęście nasze góry to nie tylko Tatry czy Bieszczady, gdzie tłumy są większe niż na molo w Sopocie. Idealne do wędrówek z dziećmi piękne widoki, znajdziecie m.in. na szlakach na Sokolicę w Pieninach czy Babią Górę w Beskidzie Żywieckim. Cudowne krajobrazy i fajne ścieżki pedagogiczne dolinami potoków, oferują także Gorce. W Beskidzie Sądeckim zachwycają okolice Poprackiego Parku Krajobrazowego. Źródła Wisły czy wodospady w Dolinie Białej Wisełki – to tylko niektóre atrakcje Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Z kolei w Magurskim Parku Narodowym możemy podziwiać piękne cerkwie.

Wakacje w Polsce mogą być magiczne i niezapomniane. Trzeba tylko zejść z popularnych szlaków, poszperać w Internecie i poszukać miejsc z duszą, autentycznych i niezadeptanych jeszcze przez tłumy turystów.

Przeczytaj także: Magiczne wakacje w Polsce szlakiem Parków Narodowych

Zdjęcia: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Kasia Myślicka
Mama kilkuletnich bliźniaków, które stara się zarazić swoją pasją do podróży i aktywnego trybu życia. Od kilku lat mieszka w Prowansji. Po godzinach prowadzi blog Kids&Go, na którym zamieszcza informacje o sprawdzonych miejscach na wyjazdy z dziećmi i praktyczne porady przydatne do planowania rodzinnych podróży.

Twoje dziecko kocha LEGO? Sprawdź zajęcia online z instruktorem

Wasz wakacyjny wyjazd stoi pod znakiem zapytania? A dziecko nudzi się w domu? Mamy coś dla Was - zajęcia Lego online! Mały Konstruktor to świetna zabawa z sympatycznym instruktorem Emilem i nielimitowany dostęp do zajęć do końca roku - można budować i budować bez końca! Także po wakacjach!
 • Agnieszka Wadecka - 08/07/2020
edukido w domu, chlopcy buduja z klockow lego

Dlaczego zajęcia LEGO online to świetna alternatywa na wakacje?

To pierwsze tak nietypowe wakacje. Choć wychodząc na ulicę mamy nieraz wrażenie, że wirusa już nie ma, to według statystyk nadal liczba zachorowań rośnie, więc nic dziwnego, że boimy się planować dalekie wyjazdy.

Niełatwo też o miejsce w przedszkolu w okresie wakacyjnym, a podejrzewam, że nadal posyłanie dzieci do placówek wiąże się z pewnym lękiem.

Nie mówiąc już o tym, że nie każdy ma szansę na urlop, albo musi pracować zdalnie z domu mając dziecko pod opieką. W takich właśnie sytuacjach mogą nas uratować zajęcia zdalne, które zajmą wolny czas dziecka i pozwolą rodzicowi skupić się na obowiązkach.

Zajęcia z LEGO z instruktorem i do tego online!

Mały Konstruktor to pakiet 8 zajęć online w bardzo przystępnej cenie, prowadzonych przez sympatycznego instruktora Emila. Wybierając te zajęcia możesz korzystać z filmów bez ograniczeń – ile razy chcesz i kiedy tego potrzebujesz – do 31.12.2020 roku. Filmy trwają od 10 do 27 minut, ale na zabawę i zbudowanie konstrukcji z klocków Lego potrzeba 30 do 60 minut.

Nie obawiaj się też, że będziesz musiała kupić nowe zestawy Lego, nic z tych rzeczy! Twoje dziecko będzie tworzyć z klocków, które posiada w domu. Po prostu wyjmijcie klocki, odpalcie filmik i pokłady wyobraźni.

Instruktor będzie dawał wskazówki jak budować, ale zostawi dziecku pole do popisu na kreatywne pomysły i rozwiązania. Co więcej – istnieje ogromna szansa, iż po takich zajęciach dziecko nauczy się, że z klocków można zbudować wszystko, nie potrzeba do tego instrukcji, tylko odrobinę inwencji.

6-letni Krzyś, synek Agnieszki po pierwszych zajęciach był zachwycony i nie mógł się doczekać kolejnego spotkania z prowadzącym Emilem.

Tak, chcę zapisać dziecko na zajęcia Mały Konstruktor!

Emil pokazuje jak zbudowac konstrukcje z klockow Lego

Przeczytaj także: A może zainteresuje Cię przedszkole polsko-angielskie także online?

Jakie korzyści dają zajęcia Lego online Mały Konstruktor?

 • połączenie nauki, zabawy i poznawanie świata,
 • rozwinięcie umiejętności motorycznych – motoryka mała,
 • praca nad koncentracją,
 • tworzenie kreatywnych budowli i możliwość samodzielnej decyzji, jaki będzie ich ostateczny kształt,
 • dużo frajdy, zero nudy,
 • rozwinięcie kreatywności,
 • nauka budowania i łączenia klocków w niestandardowy sposób,
 • rozbudzenie wyobraźni.

Przeczytaj także: Wyślij dzieci na półkolonie online!

Edukido to sprawdzony pomysł na biznes w branży edukacyjnej

Edukido to autorski program zajęć edukacyjnych z klockami LEGO® dla dzieci w wieku 3-12 lat. Firma oferuje zajęcia pozalekcyjne pozwalające dzieciom lepiej poznać otaczający nas świat, tematyczne warsztaty szkolne i przedszkolne dopasowane do programu placówki, półkolonie tematyczne oraz urodziny w świecie klocków. Wiosną 2020 ruszyły także zajęcia online – Edukido W Domu

Edukido Polska bierze udział w akcji Franczyza dla Mamy organizowanej przez Mamo Pracuj.

Przeczytaj także: Pomysły na wakacje 2020. Atrakcje online dla dzieci

Zdjęcie: Edukido

Ten wpis powstał we współpracy partnerskiej i zawiera linki afiliacyjne. Klikając w nie wspierasz działania Fundacji Mamo Pracuj.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Wyślij dzieci na półkolonie online!

Jak zorganizować dzieciom czas w te nietypowe wakacje? Kiedy nie możesz lub nie chcesz wysłać dziecka na kolonie? Albo zwyczajnie nie możesz wziąć urlopu i najbliższe tygodnie stoją pod znakiem pracy zdalnej? Na ratunek przychodzą tematyczne półkolonie online dla dzieci! Sprawdź!
 • Agnieszka Wadecka - 07/07/2020
usmiechnieta dziewczynka siedzi przy komputerze

Półkolonie online – i to jest myśl!

Półkolonie online to najlepszy wybór dla rodziców, którzy nie chcą lub nie mogą wysłać swoich dzieci na wakacje. Wybierając tego typu zajęcia mają pewność, że dziecko ma kreatywnie zagospodarowany czas i nie surfuje w internecie na różnych podejrzanych stronach bez nadzoru. Dzięki temu rodzic może się skupić na swoich zadaniach bez żadnych obaw i wyrzutów sumienia.

Zapisz dziecko na półkolonie online!

Raz, dwa, trzy, zajęcia wybierasz Ty!

Twoje dziecko lubi się uczyć? Może woli tworzyć? Albo wręcz przeciwnie, uwielbia ruch i sport? Dla każdego znajdą się ciekawe zajęcia. Do wyboru są między innymi:

 • zajęcia przyrodnicze/ekologiczne (6-8 lat)
 • plastyczne DIY / zajęcia kreatywne (6-8 lat)
 • zajęcia tematyczne o piłce nożnej (8-12 lat)
 • zajęcia aktorskie i dubbing (6-8 lat)
 • escape room i ciekawe eksperymenty (8-12 lat)
 • dziennikarstwo i rap na wesoło (8-12 lat)
 • zumba dla najmłodszych (3-5 lat)

A może przedszkole online? Sprawdź propozycję od Early Stage!

Półkolonie online o różnych porach i dla dzieci w różnym wieku

Pojedyncze zajęcia, które trwają 50 minut kosztują tylko 39 zł. Tematyka zajęć jest dostosowana jest do różnych grup wiekowych. Co ważne, zajęcia odbywają się codziennie, kilka razy o różnych porach, więc można dobrać sobie odpowiednią godzinę do swojego harmonogramu dnia.

Kreatywne zajęcia i wyprawy przygodowe? Także w wersji online dla najmłodszych – sprawdź!

Dlaczego warto pomyśleć o półkoloniach online?

Dzieci mają latem ponad 2 miesiące wolnego. Jak mądrze zagospodarować dzieciom ten czasu? Może wysłać do dziadków, do cioci czy na kolonie? Jeśli nie masz takich możliwości, albo na przykład chcesz dać wytchnienie dziadkom – półkolonie online to świetne rozwiązanie!

Obóz magiczny z Harrym Potterem w Twoim domu? Zapisz swoje dziecko!

Warsztaty, obóz a może koło zainteresowań?

Dla większych grup – jeśli np umówicie się ze znajomymi – są organizowane dłuższe, tygodniowe obozy i warsztaty. Np. obóz dla fanów Harrego Pottera, albo obóz, na którym nastolatki mogą szkolić swoje umiejętności w prowadzeniu social mediów: Tik Toka, You Tube’a czy Instagrama. W tym przypadku wzrasta i cena (rozkłada się ona na ilość uczestników i dni obozu).

zdziecmi.pl ma w swojej ofercie także kółka zainteresowań, korepetycje i zdalne odrabianie zadań, więc możecie zaplanować różne formy pomocy naukowej na nadchodzący rok szkolny.

Sprawdź ofertę i wybierz idealną opcję dla swojego dziecka!

Ten wpis powstał we współpracy partnerskiej i zawiera linki afiliacyjne. Klikając w nie wspierasz działania Fundacji Mamo Pracuj.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail