Czego szukasz

Jak czuć się dobrze w swoim ciele? Znajdź swój styl!

Chciałabyś zawsze czuć się dobrze w swoim ciele, mieć w szafie tylko to, co świetnie na Tobie leży i zawsze z radością patrzeć w lustro? Przeczytaj e-book przygotowany przez Joannę i odkryj swój własny styl!

Jak czuć się dobrze

Być jak dziecko…

Od sześciu lat jestem mamą i obserwuję, jak moje dzieci cieszą się z bycia sobą i w naturalny sposób akceptują i kochają swoje ciało. Wiem jednak, że to może się zmienić, gdy zderzą się z inną rzeczywistością, wchodząc w okres dojrzewania.

Oceny rówieśników są często bardzo brutalne, a otaczający nas świat nie ułatwia sprawy, promując obraz idealnie wystylizowanych ludzi, których wartość mierzy się zasobnością szafy.

Dlatego postanowiłam pomagać kobietom odkryć ich własny styl i poczuć energię płynącą z pięknego wizerunku. Moim narzędziem są właśnie ubrania, dodatki, kolory, tkaniny…

Od zawsze przywiązujemy wagę do ubrania, chociaż powody zakrywania ciała bywają różne. Oczywiście odzież chroni ciało, ale spełnia także wiele innych ról, komunikując wartości, nastroje, status społeczny, poglądy religijne oraz inne elementy związane z mentalną stroną życia człowieka.

Możesz zatem potraktować swoje ubrania jako pomoce w wypełnianiu  różnych życiowych ról. Tak jak żołnierz wkłada mundur, lekarz kitel, a aktor na scenie kostium… Ty  także możesz stworzyć kilka uniformów idealnych dla Ciebie.

Nawet, jeśli nie czujesz się dziś dobrze i wolałabyś raczej schować się pod kołdrę niż wyjść do ludzi, gwarantuję Ci, że dobrze dobrany strój poprawi Ci nastrój

i pomoże zrealizować codzienne zadania.

Przeczytaj także: Recepta na poprawę życia? Żyj radością!

Co daje posiadanie stylu?

Podczas warsztatów i spotkań z kobietami pierwsze pytanie, które zadaję, brzmi:

Po co budować własny styl? Co daje Ci posiadanie własnego stylu?

Najczęściej kobiety odpowiadają:

Posiadanie własnego stylu:

  • odblokowuje moje poczucie własnej wartości,
  • pobudza mnie do działania,
  • daje mi wielką radość,
  • pomaga robić świadome zakupy ubraniowe,
  • powoduje znaczne oszczędności w budżecie domowym,
  • pomaga znaleźć pracę,
  • pomaga odnaleźć się w przeładowanym nowościami świecie mody,
  • daje mi spokój wewnętrzny.

Z moich kilkuletnich obserwacji wynika, że znalezienie własnego stylu przede wszystkim dodaje pewności siebie, daje spokój i radość. Ciekawa jestem, czy się z tym zgadzasz, a może masz inne zdanie.

Podziel się nim w komentarzu, zachęcam!

Zmiana jest ewolucją

Pewnie zastanawiasz się, jak to zrobić? Jak stworzyć własny styl i nie zrujnować budżetu domowego?

Na te pytania znajdziesz odpowiedź w moim e-booku, który możesz otrzymać już teraz całkowicie za darmo. Pobierz link na końcu tekstu.

Zanim do niego sięgniesz, chcę podkreślić, że wprowadzanie zmian w sposobie ubierania jest naprawdę proste, a wiąże się ze znalezieniem łatwych do zastosowania rozwiązań. Ty także możesz to zrobić sama lub z pomocą profesjonalisty.

Wyobraź sobie sytuację, że w Twojej szafie znajdują się same świetne ubrania, w których wyglądasz i czujesz się rewelacyjnie. Ten obraz spełni się, gdy tylko zabierzesz się do działania.

Ubranie jest narzędziem, które może pomóc

Ubranie jest narzędziem, które może Ci pomóc osiągnąć wiele życiowych celów, ale z drugiej strony może blokować Twój potencjał. Wiem, jak trudno zrobić pierwszy krok, zwłaszcza przy małych dzieciach, ale ten wysiłek procentuje i daje ogromną satysfakcję. Przetestowałam to na sobie i na wielu mamach, z którymi budowałam ich wymarzony wizerunek.

Oczywiście często trudno jest ten pierwszy krok zrobić samemu.

Dlatego często warto poszukać specjalisty, który będzie Ci towarzyszył i pomoże. Kiedyś taką rolę spełniały krawcowe i modystki, obecnie masz możliwość skorzystania z wiedzy stylistek, projektantek lub coachów stylu.

Możesz także sięgnąć do książek lub wejść na blogi modowe.

Masz wiele możliwości, a jeżeli uważasz, że potrzebujesz wsparcia profesjonalisty, skontaktuj się ze mną, chętnie pomogę! (mój mail znajdziesz w e-booku!). Zawsze bardzo cieszę się, kiedy mogę pomóc mamie, która się do mnie zgłasza.

Zachęcam Cię do podzielenia się ze mną pytaniami lub wątpliwościami. Napisz, a ja postaram się w następnych artykułach przedstawić pomocne rozwiązania.

Czekam też na komentarze i Wasze pytania (kontakt do mnie znajdziesz w e-booku!)

A teraz pobierz e-booka i do dzieła!

Powodzenia!

Zdjęcie: Pexels.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Projektantka ubioru i przewodniczka po świecie stylu w rytmie slow fashion. Prowadzi mentoring stylu online pod marką www.dostrajanie.pl. Prywatnie szczęśliwa mama, żona i artystka.
 

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie