Czego szukasz

Czy jesteś gotowa na zmianę? Weź sprawy w swoje ręce – Szkoła Liderek

6 kobiet, 6 różnych historii, każda z nich pełni wiele ról: niektóre są pracownikami na etacie, inne posiadają własne firmy, są żonami lub singielkami, rozwijają się i mają mnóstwo pomysłów. I wszystkie mają lub spodziewają się dzieci! Każda z nich jest też Liderką: to właśnie studium przedsiębiorczości dla kobiet Szkoła Liderek pozwoliło im się poznać i nawiązać kontakt, który twa i trwać będzie mimo, że ‘rok szkolny’ już się zakończył. Oto ich refleksje jak być Mamą-Liderką i dlaczego warto.

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 31/07/2013

Kasia – mama dwójki dzieci: 3 lata oraz nowonarodzony synek

Macierzyństwo okazało się dla mnie jedną z najbardziej fascynujących i wspaniałych dróg w
życiu, było i jest nieustającym odkrywaniem zasobów miłości, cierpliwości – dawaniem siebie, swojego czasu i uważności, i otrzymywaniem w zamian dużo, dużo więcej. Macierzyństwo też pozwoliło mi się obudzić. Odkąd jestem mamą czuję, że żyję zamiast przyglądać się życiu, że działam świadomie zamiast płynąć na fali wydarzeń. Zdecydowanie pomogła mi w tym również praca nad sobą. Szkoła Liderek pojawiła się w samą porę!  Postanowiłam sobie, że moje dzieci będą miały zadowoloną i spełnioną mamę, która patrząc wstecz nie będzie żałowała lat zaniechania i nie podejmowania ryzyka. I tak krok po kroku, w swoim tempie weszłam na drogę zmiany.

Anita – mama dwójki dzieci (11 i 13 lat)

Stałam się „Mamą z Pasją” – osobą zaangażowaną w realizację pomysłów, które dają poczucie satysfakcji i spełnienia. Przyznam, że nie było to łatwe dla dzieci i często słyszałam od syna „ty znowu idziesz na te swoje liderki”… Słysząc taką pretensję tłumaczyłam mu, że tak jak dla niego piłka nożna i gra w klubie piłkarskim jest ważna i daje mu radość, tak samo dla mnie źródłem miłych wrażeń jest Szkoła Liderek. Zrozumiał to i od tamtej pory nie ma problemu J Wręcz mam wrażenie, że dzieci są ze mnie dumne i doceniają to, jakie ma to dla mnie znaczenie. A przecież spełniona i szczęśliwa mama to szczęśliwe i pewne swojej wartości dziecko J.

Aga – mama dwójki dzieci (1,5 i 4 lata)

Jestem mamą, jestem liderką, jestem żoną, jestem HR business partnerem, jestem coachem, trenerem i mam jeszcze wiele innych ról. Szkoła Liderek to było dla mnie miejsce, w którym nauczyłam się wiele o sobie, odkryłam swój  potencjał i dowiedziałam się, jak przełożyć moje zasoby na różne moje role – miedzy innymi na rolę MAMY. Teraz wiem jak ważne jest zarządzenie sobą w czasie! Mamy nie bójcie się inwestować w siebie i spędzać czasu nad własnym rozwojem. Szczęśliwa Mama = szczęśliwe Dziecko. Czas jaki poświęcicie na własny rozwój będzie owocny w relacjach zarówno zawodowych jak i domowo-dziecięcych:-)

Ania – przyszła mama – aktualnie w 9 miesiącu ciąży

Moje bycie mamą zaczęło się właśnie w Szkole Liderek.  Zauważyłam jak ważne jest dla mnie posiadanie osobnej przestrzeni – tylko mojej własnej, nie przypisanej do roli żony/matki/pracownika/przyjaciela tylko po prostu kobiety spełnionej! Dążącej do samorealizacji i  rozwijającej się oraz uczącej; czerpiącej inspirację od innych wspaniałych kobiet a także samej potrafiącej zainspirować. Ta dawka pozytywnego wzmocnienia jaką otrzymałam w tym roku szkolnym J i nawiązanie niewiarygodnie ważnych relacji jest nie do opisania!

Ela – mama dwójki dzieci: 7 i 21 lat

Mój synek niedawno powiedział, że „moja Mama rozwija się, poznaje nowych ludzi i jest uśmiechnięta…” Stanowi to argument, że moje dziecko obserwuje mnie i wyciąga odpowiednie wnioski, że Mama jest szczęśliwa, a szczęśliwa jest dlatego, że uczy się i spotyka się z ludźmi, którzy ją inspirują i od których może się uczyć i dzielić swoją wiedzą. Szkoła Liderek to właśnie wszystko daje.

To jest dla mnie najważniejsze – dawanie dobrego przykładu, codzienna radość, uczenie odpowiedzialności za własne życie (to my jesteśmy „szefami” własnego życia), wzmacnianie poczucia wartości i kochanie całym SERCEM!

Monika – mama nastolatek: 11 i 13 lat

Zastanawiając się nad korzyściami jakie dała mi Szkoła Liderek z punktu widzenia mamy nastolatek dostrzegłam kilka ważnych kwestii.

Wspólnota kobiet jest niezwykle ważna dla samych kobiet

Szkoła Liderek dała mi okazję do poczucia jak ważne jest dla kobiety wsparcie innych kobiet, jak ważna jest ich obecność, ich bycie wokół, nawet jeśli nie są bezpośrednio i zaangażowane w nasze problemy, troski, radości i przyjemności. Poczułam i zrozumiałam jak wspierająca, i budująca może być obecność kobiet w różnym wieku, swoistych „luster”, dzięki którym mogłam odkrywać zakamarki swojej osobowości.

Różnorodność osobowości

Oczywiście wiedziałam, że każda z nas jest inna, że każda ma do tego prawo….ale widząc wokół siebie tyle nowych przykładów bardziej lub mniej szczęśliwych, pytających o kierunek kobiet… zrozumiałam jak ważne jest słuchanie siebie w życiu, jak ogromną rolę odgrywa wewnętrzna spójność i motywacja, poczucie satysfakcji i zaspokajania swoich ukrytych potrzeb.

Wprowadzenie w świat

Kobiety zgromadzone wokół Akademii Kobiet Sukcesu, Instytutu Przemiany i Szkoły Liderek tworzą przyjazny i wspierający świat. Dla wchodzących w życie młodych dziewcząt takie środowisko może być bardzo stymulujące i inspirujące, a spotkania z aktywnymi w różnych obszarach kobietami świetnymi przykładami i punktami odniesienia w poszukiwaniu siebie.

Przykłady sześciu kobiet związanych ze Szkołą Liderek pokazują jak istotne w byciu mamą jest pamiętanie o własnych potrzebach. Nie zapominajmy zatem, żeby to ‘sobie najpierw założyć maskę z tlenem w samolocie’ – po to, aby nasze dziecko miało szansę być szczęśliwe!

Jak dołączyć?

Jeśli jesteś lub będziesz za moment Mamą i jednocześnie chcesz twórczo wykorzystać okres macierzyństwa, by wprowadzić w swoim życiu ważne zmiany – zapraszamy Cię do udziału w III edycji studium przedsiębiorczości Szkoła Liderek stworzonego przez Akademię Kobiet Sukcesu i Instytut Przemiany. Możesz aplikować do dwóch różnych programów edukacyjnych:

1. „Liderka Własnego Życia” – dla kobiet chcących wziąć sprawy w swoje ręce, sprawdzić się w działaniu i wzmocnić pewność siebie

2.  Od Pomysłu do Biznesu” – dla kobiet pragnących otworzyć własny biznes, który odniesie sukces rynkowy oraz rozwinąć w sobie kompetencje przedsiębiorcy 

W każdym z powyższych programów czeka 12 miejsc dla kobiet najbardziej zmotywowanych, gotowych na zmianę i chcących wziąć sprawy w swoje ręce. Aplikuj już teraz – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz rozmowa rekrutacyjna.  Więcej informacji na www.kobietyisukces.pl/szkola-liderek

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy 2019

Prowadzenie własnej firmy to Twoje marzenie, ale hamuje Cię brak pomysłu na biznes? A może boisz się ryzyka nowego pomysłu? Nie musisz zaczynać od zera - skorzystaj ze wsparcia doświadczonego partnera biznesowego i zacznij zarabiać! Poznaj fantastyczne, sprawdzone przez inne mamy, pomysły na biznes. Sprawdź szczegóły i już dzisiaj dowiedz się więcej. Dołącz do akcji Franczyza dla Mamy 2019!
  • Franczyzadlamamy.pl - 10/04/2019
uśmiechnięta kobieta

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy

Jak znaleźć wymarzony pomysł na biznes dla mamy? Biznes, który pozwoli Ci robić to, co kochasz i rozwijać się?

Zobacz nasze podpowiedzi i załóż biznes we współpracy ze znaną marką. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia partnerów biznesowych, którzy swoje biznesy prowadzą od wielu lat. Pracuj na własny rachunek i realizuj sprawdzony pomysł na biznes.

Sprawdź jakie pomysły mamy dla Ciebie i już dzisiaj zadzwoń aby poznać szczegóły!

  • Szkoły językowe
  • Zajęcia rozwijające kompetencje miękkie u dzieci i młodzieży
  • Zajęcia kreatywne dla dzieci
  • Lekcje programowania dla dzieci
  • Zajęcia sportowe dla maluszków

Który z nich wybierzesz? Mamy propozycje dla mam, które chcą zająć się biznesem w niepełnym wymiarze godzin, jak i dla tych, które gotowe są pracować więcej.

Sprawdź jakie pomysły na biznes przygotowaliśmy dla Ciebie

Najedź na wybrane logo i kliknij, aby poznać szczegóły wybranego pomysłu na biznes.

Pomysły przedstawione są w kolejności alfabetycznej:

         

Akademia JA – to biznes, który oferuje zajęcia rozwijające kompetencje miękkie u dzieci i młodzieży i odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku. Własny Ośrodek Akademii JA zakładasz bez opłat wstępnych ani miesięcznych!

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak – lubisz pracę z dziećmi i organizację aktywności dla nich? Zakładając swój oddział Akademii Bystrzak będziesz organizowała podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci, twórcze urodziny oraz wakacje i ferie w mieście.

      Edukido

Early Stage – chcesz dołączyć do pasjonatów nauczania języka angielskiego? Early Stage to szkoła języka angielskiego założona przez Mamę, dzisiaj zarządzana przez Córkę, w której panuje rodzinna atmosfera i która pomoże Ci zbudować dobry biznes, bez zbędnego ryzyka.

Edukido – to pomysł na biznes, dzięki któremu będziesz kształtować badawczą postawę i ciekawość świata u najmłodszych poprzez twórczą zabawę klockami LEGO®! Wspieraj dzieci w rozwoju i zarabiaj konkretne pieniądze.

          

Akademia Komputerowa Komputrilo – to firma założona przez mamę trójki dzieci. Oferuje kursy programowania dla dzieci, które są najlepszym sposobem na zarażanie ich pasją do świata nowych technologii. Stwórz własną Akademię i pomagaj innym rodzicom wspierać rozwój dzieci.

Szkoły językowe Leonardo School i Leader School – to nauka języków obcych i szkolenia z efektywnych metod nauczania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeśli czujesz się dobrym menadżerem, to powinnaś dobrze rozważyć tę propozycję!

            

RoboCAMP – to ciekawy pomysł na zajęcia z robotami LEGO dla dzieci i elastyczna forma współpracy z franczyzodawcą. Duży wybór zajęć, niski wkład własny, stała opłata franczyzowa, a do tego dużo wsparcia i merytorycznej wiedzy.

SOCATOTS Piłkarskie Maluszki – jeśli chcesz założyć własny biznes, pracować z dziećmi i dbać o ich zdrowy rozwój, to pomyśl o otwarciu własnej szkółki piłkarskiej SOCATOTS. Nie musisz mieć kwalifikacji trenera, Mamy to przecież najlepsze trenerki na świecie!

Chcesz wiedzieć więcej? Oglądaj nasze Live’y na Facebooku

Już wkrótce zaprosimy Was na transmisje video z przedsiębiorczymi mamami, które rozwijają swoje biznesy. Wszystko będzie się działo na naszym profilu na FB >>> zapraszamy!

Co to jest franczyza?

Ty kupujesz pomysł na biznes, a w zamian dostajesz znaną markę i wsparcie franczyzodawcy. To biznes dla tych, którzy cenią sobie niezależność z prowadzenia własnej firmy, ale chcą mieć wsparcie od dużego partnera. Prowadzisz biznes w oparciu o sprawdzony model biznesowy. Oznacza to, że franczyzodawca przekazuje przedsiębiorcy kompletną wiedzę w zakresie prowadzenia biznesu, w ramach określonego systemu franczyzowego. Franczyzodawca i franczyzobiorca pozostają niezależnymi przedsiębiorcami, a ich wzajemne prawa i obowiązki reguluje umowa franczyzowa.

Franczyza to świetny pomysł na biznes dla mamy!

W wielu krajach Europy Zachodniej, franczyza jest bardzo popularnym sposobem na własny biznes, chętnie wybieranym przez mamy. To właśnie matki, zdeterminowane do działania i zarabiania, nie chcą w nieskończoność szukać swojego własnego pomysłu na biznes. Chcą działać ze sprawdzonym partnerem, pracować elastycznie i zarabiać.

Sprawdź, jakie warunki oferują nasi franczyzodawcy, którzy szukają przedsiębiorczych mam do współpracy!

Zanim zdecydujesz się na inwestycję – pamiętaj – nawet najlepsza franczyza nie zagwarantuje sukcesu, jeśli się w nią nie zaangażujesz!

Akcja Franczyza dla Mamy 2019 – sprawdzone pomysły na biznes doczekała się już 6 edycji i potrwa do 31.03.2020.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Jak pozycjonowanie stron wpływa na rozwój biznesu?

Współczesna firma praktycznie nie może funkcjonować bez strony internetowej. Najprostsze strony posiadają nawet niezwiązane z internetem firmy. Jednak samo stworzenie profesjonalnej witryny to nie wszystko.
  • Alicja Zielińska - 09/04/2019
biurko z komputerem stacjonarnym

By użytkownicy w ogóle mogli do niej dotrzeć, należy zadbać o skuteczne pozycjonowanie strony www. Pozwala ono na zajęcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i dzięki temu ułatwia klientom trafienie na ofertę firmy. Czym jest pozycjonowanie? Jak zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarki? I dlaczego warto postawić na Content Marketing? Sprawdź odpowiedzi na te pytania i daj się odnaleźć swoim klientom w sieci!

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Wyszukiwarki internetowe są współczesną encyklopedią. Dzięki swoim właściwościom potrafią znaleźć odpowiedzi na zdecydowanie więcej zapytań niż nawet najbardziej szczegółowy książkowy zbiór wiedzy. To potężne narzędzia wyszukiwania treści, z których codziennie korzystają miliony internautów. Co za tym idzie, bardzo ważne jest, aby dana strona internetowa pojawiała się jak najwyżej w generowanych przez nie wynikach wyszukiwania. Ułatwia to klientom dotarcie do informacji, których w danej chwili potrzebują, a także do produktów i usług oferowanych przez firmy. Niestety pozycjonowanie nie jest takie łatwe.

Wyszukiwarki są oparte o zaawansowane algorytmy, które ustalają pozycję witryny na liście wyników. Jeśli więc dana witryna nie spełnia ich wymagań, może nie zostać uwzględniona w rankingu, a już na pewno nie znajdzie się w wynikach TOP 3, które są najbardziej pożądane. Duża konkurencja również nie ułatwia zajęcia wysokiej pozycji w Google czy w innej wyszukiwarce. Są na to jednak odpowiednie sposoby, czyli wszystkie działania związane z pozycjonowaniem stron.

Pozycjonowanie to szereg, wzajemnie uzupełniających się działań internetowych, których efektem jest zajęcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. W praktyce oznacza to, że dobrze wypozycjonowana strona, po wpisaniu adekwatnych słów kluczowych lub całych zdań w wyszukiwarkę, wyświetli się na samej górze wyników. Efektem jest to, że internauci szukający danego produktu lub usługi znacznie łatwiej znajdą Twoją stronę i na nią wejdą by zapoznać się z ofertą.

Jakie działania wchodzą w zakres pozycjonowania strony? Przede wszystkim optymalizacja witryny pod kątem fraz kluczowych. Aby użytkownicy łatwiej dotarli na swoją stronę, zamieszczone na niej treści wysyć słowami kluczowymi, zgodnymi z najczęściej wyszukiwanymi zapytaniami. Ważne jest również pozyskiwanie linków z innych, wartościowych stron, które zapewni Ci ruch we własnym serwisie.

Dbanie o Content Marketing, czyli o odpowiednie treści sprawi, że zawartość strony będzie użyteczna dla odwiedzających ją osób, a także dla silników wyszukiwarek. Wnikliwa analiza trendów, obserwowanie tego, jak użytkownicy zachowują się na Twojej stronie, a także mierzenie efektów działań, zapewni Ci możliwość doskonalenia tego, co można w Twojej stronie poprawić lub unowocześnić.

Plan działania dla SEO

Jednym z najważniejszych aspektów pozycjonowania jest SEO, czyli optymalizacja strony internetowej. Działania SEO to zarówno kwestie techniczne związane z funkcjonalnością strony internetowej, jak i charakter treści, które się na niej znajdują. Ważne jest więc umiejętne dostosowanie kodu HTML strony oraz jej struktury – tak, aby była ona przyjazna wyszukiwarkom.

SEO to również unikatowa i wartościowa treść, wsparta słowami kluczowymi, które najlepiej oddają charakter branży, usługi czy produktu. Jest to szczególnie istotne w przypadku sklepów internetowych, gdzie często stosuje się opisy produktów od producentów. Tego typu praktyki są bardzo źle odbierane przez algorytmy wyszukiwarki, ponieważ Google premiuje unikalne i wartościowe treści – natomiast strony z powielonymi treściami znajdują się znacznie niżej wyników wyszukiwania.

Jak stworzyć treści na stronę, które będą przyjazne wyszukiwarkom? Wystarczy stosować kilka zasad SEO, które korzystnie wpływają na pozycję witryny internetowej. Dodawaj treści wyłącznie oryginalne, które w żaden sposób nie powielają treści znajdujących się w innych serwisach. Ważne jest też, aby tekst był atrakcyjny, merytoryczny, a przy tym wartościowy oraz przystępny dla odwiedzających stronę.

Nie można zapomnieć o stosowaniu słów kluczowych, które najlepiej oddają to, co najważniejsze dla danej firmy. Musisz jednak pamiętać, że zbyt duże nagromadzenie słów kluczowych, może dać odwrotny efekt! Liczy się naturalne ich rozmieszczenie w niewielkiej ilości, tak aby treści były wciąż użyteczne dla odbiorców. Optymalizacja treści pod kątem SEO to także odpowiednia struktura tekstu – ważne jest stosowanie nagłówków, akapitów, niekiedy też pogrubień czy wyliczeń. Wszystko po to, aby treść była czytelna, zarówno dla odwiedzających stronę, jak i dla robotów Google’a.

Klucz do interesujących i wartościowych treści

Dla pozycjonowania stron treści, które znajdują się na stronie internetowej są niezwykle ważne, dlatego ich tworzenie powinno być priorytetem. Szczególnie istotne jest to w przypadku sklepów internetowych, które powinny w dokładny i jasny sposób opisywać oferowane produkty. Kolejną z popularniejszych form Contentu jest firmowy blog, który powinien być regularnie uzupełniany o merytoryczne, atrakcyjne i angażujące treści. Jeśli więc posiadasz branżową wiedzę dotyczącą Twojej działalności, nie wahaj się, aby dzielić się nią z innymi. Wpłynie to korzystnie na pozycjonowanie strony, a przy tym postawi Cię w roli eksperta Twojej dziedziny. Pamiętaj jednak, że Content Marketing to nie tylko teksty, ale także zdjęcia, grafiki, podcasty i materiały wideo. Podejdź do strategii content marketingowej w sposób kreatywny. Im bardziej urozmaicone treści, tym korzystniej dla Twojej marki! A jeśli zależy Ci na fachowym pozycjonowaniu strony, skorzystaj z usług profesjonalistów EACTIVE i ciesz się z wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail