Czego szukasz

Czy jesteś gotowa na zmianę? Weź sprawy w swoje ręce – Szkoła Liderek

6 kobiet, 6 różnych historii, każda z nich pełni wiele ról: niektóre są pracownikami na etacie, inne posiadają własne firmy, są żonami lub singielkami, rozwijają się i mają mnóstwo pomysłów. I wszystkie mają lub spodziewają się dzieci! Każda z nich jest też Liderką: to właśnie studium przedsiębiorczości dla kobiet Szkoła Liderek pozwoliło im się poznać i nawiązać kontakt, który twa i trwać będzie mimo, że ‘rok szkolny’ już się zakończył. Oto ich refleksje jak być Mamą-Liderką i dlaczego warto.<

Szkoła Liderek

Kasia – mama dwójki dzieci: 3 lata oraz nowonarodzony synek

Macierzyństwo okazało się dla mnie jedną z najbardziej fascynujących i wspaniałych dróg w
życiu, było i jest nieustającym odkrywaniem zasobów miłości, cierpliwości – dawaniem siebie, swojego czasu i uważności, i otrzymywaniem w zamian dużo, dużo więcej. Macierzyństwo też pozwoliło mi się obudzić. Odkąd jestem mamą czuję, że żyję zamiast przyglądać się życiu, że działam świadomie zamiast płynąć na fali wydarzeń. Zdecydowanie pomogła mi w tym również praca nad sobą. Szkoła Liderek pojawiła się w samą porę!  Postanowiłam sobie, że moje dzieci będą miały zadowoloną i spełnioną mamę, która patrząc wstecz nie będzie żałowała lat zaniechania i nie podejmowania ryzyka. I tak krok po kroku, w swoim tempie weszłam na drogę zmiany.

Anita – mama dwójki dzieci (11 i 13 lat)

Stałam się „Mamą z Pasją” – osobą zaangażowaną w realizację pomysłów, które dają poczucie satysfakcji i spełnienia. Przyznam, że nie było to łatwe dla dzieci i często słyszałam od syna „ty znowu idziesz na te swoje liderki”… Słysząc taką pretensję tłumaczyłam mu, że tak jak dla niego piłka nożna i gra w klubie piłkarskim jest ważna i daje mu radość, tak samo dla mnie źródłem miłych wrażeń jest Szkoła Liderek. Zrozumiał to i od tamtej pory nie ma problemu. Wręcz mam wrażenie, że dzieci są ze mnie dumne i doceniają to, jakie ma to dla mnie znaczenie. A przecież spełniona i szczęśliwa mama to szczęśliwe i pewne swojej wartości dziecko J.

Aga – mama dwójki dzieci (1,5 i 4 lata)

Jestem mamą, jestem liderką, jestem żoną, jestem HR business partnerem, jestem coachem, trenerem i mam jeszcze wiele innych ról. Szkoła Liderek to było dla mnie miejsce, w którym nauczyłam się wiele o sobie. Odkryłam swój  potencjał i dowiedziałam się, jak przełożyć moje zasoby na różne moje role – miedzy innymi na rolę MAMY. Teraz wiem jak ważne jest zarządzenie sobą w czasie! Mamy nie bójcie się inwestować w siebie i spędzać czasu nad własnym rozwojem. Szczęśliwa Mama = szczęśliwe Dziecko. Czas jaki poświęcicie na własny rozwój będzie owocny w relacjach zarówno zawodowych jak i domowo-dziecięcych:-)

Ania – przyszła mama – aktualnie w 9 miesiącu ciąży

Moje bycie mamą zaczęło się właśnie w Szkole Liderek.  Zauważyłam jak ważne jest dla mnie posiadanie osobnej przestrzeni. Tylko mojej własnej, nie przypisanej do roli żony/matki/pracownika/przyjaciela tylko po prostu kobiety spełnionej! Dążącej do samorealizacji i  rozwijającej się oraz uczącej; czerpiącej inspirację od innych wspaniałych kobiet a także samej potrafiącej zainspirować. Ta dawka pozytywnego wzmocnienia jaką otrzymałam w tym roku szkolnym J i nawiązanie niewiarygodnie ważnych relacji jest nie do opisania!

Ela – mama dwójki dzieci: 7 i 21 lat

Mój synek niedawno powiedział, że „moja Mama rozwija się, poznaje nowych ludzi i jest uśmiechnięta…” Stanowi to argument, że moje dziecko obserwuje mnie i wyciąga odpowiednie wnioski, że Mama jest szczęśliwa. A szczęśliwa jest dlatego, że uczy się i spotyka się z ludźmi, którzy ją inspirują i od których może się uczyć i dzielić swoją wiedzą. Szkoła Liderek to właśnie wszystko daje.

Przeczytaj także: Video: Zarządzanie sobą w zmianie – jak przejść przez zmianę i nie bać się rozwoju! – Let’s do IT AKAdemy

To jest dla mnie najważniejsze – dawanie dobrego przykładu, codzienna radość, uczenie odpowiedzialności za własne życie (to my jesteśmy „szefami” własnego życia), wzmacnianie poczucia wartości i kochanie całym SERCEM!

Monika – mama nastolatek: 11 i 13 lat

Zastanawiając się nad korzyściami jakie dała mi Szkoła Liderek z punktu widzenia mamy nastolatek dostrzegłam kilka ważnych kwestii.

Wspólnota kobiet jest niezwykle ważna dla samych kobiet

Szkoła Liderek dała mi okazję do poczucia jak ważne jest dla kobiety wsparcie innych kobiet. Tego jak ważna jest ich obecność, ich bycie wokół, nawet jeśli nie są bezpośrednio i zaangażowane w nasze problemy, troski, radości i przyjemności. Poczułam i zrozumiałam jak wspierająca, i budująca może być obecność kobiet w różnym wieku, swoistych „luster”, dzięki którym mogłam odkrywać zakamarki swojej osobowości.

Różnorodność osobowości

Oczywiście wiedziałam, że każda z nas jest inna, że każda ma do tego prawo…. Ale widząc wokół siebie tyle nowych przykładów bardziej lub mniej szczęśliwych, pytających o kierunek kobiet… zrozumiałam jak ważne jest słuchanie siebie w życiu, jak ogromną rolę odgrywa wewnętrzna spójność i motywacja, poczucie satysfakcji i zaspokajania swoich ukrytych potrzeb.

Wprowadzenie w świat

Kobiety zgromadzone wokół Akademii Kobiet Sukcesu, Instytutu Przemiany i Szkoły Liderek tworzą przyjazny i wspierający świat. Dla wchodzących w życie młodych dziewcząt takie środowisko może być bardzo stymulujące i inspirujące. Spotkania z aktywnymi w różnych obszarach kobietami świetnymi przykładami i punktami odniesienia w poszukiwaniu siebie.

Przykłady sześciu kobiet związanych ze Szkołą Liderek pokazują jak istotne w byciu mamą jest pamiętanie o własnych potrzebach. Nie zapominajmy zatem, żeby to ‘sobie najpierw założyć maskę z tlenem w samolocie’ – po to, aby nasze dziecko miało szansę być szczęśliwe!

Jak dołączyć?

Jeśli jesteś lub będziesz za Mamą i jednocześnie chcesz twórczo wykorzystać okres macierzyństwa, by wprowadzić w swoim życiu ważne zmiany. Zapraszamy Cię do udziału w III edycji studium przedsiębiorczości Szkoła Liderek stworzonego przez Akademię Kobiet Sukcesu i Instytut Przemiany. Możesz aplikować do dwóch różnych programów edukacyjnych:

1. „Liderka Własnego Życia” – dla kobiet chcących wziąć sprawy w swoje ręce, sprawdzić się w działaniu i wzmocnić pewność siebie

2.  Od Pomysłu do Biznesu” – dla kobiet pragnących otworzyć własny biznes, który odniesie sukces rynkowy oraz rozwinąć w sobie kompetencje przedsiębiorcy 

Zdjęcie: Pixsels.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie