Czego szukasz

10 książek, które wspierają rozwój osobisty

Cechą wspólną wymienionych poniżej książek, oprócz niewątpliwego wpływu na nasz wewnętrzny rozwój jest to, że wciąż do nich chcemy wracać i wszystkie mogą nam służyć za nasze koło ratunkowe. Wiele osób właśnie teraz, w tym szczególnym dla nas czasie, sięga po tego rodzaju lekturę lub właśnie wraca do książek, które dają im wsparcie. By naładować baterie, by zrozumieć siebie i zmiany, które dzieją się wokół nas lub by po prostu dodać sobie otuchy i nadziei.

 • Ewa Moskalik - Pieper - 24/04/2020
książki, które wspierają rozwój osobisty

10 książek, które wspierają rozwój osobisty

Może psychologia to Twoje hobby i od dawna stawiasz na rozwój osobisty i duchowy. Wtedy wiele z tych pozycji nie będzie dla Ciebie nowością. Ale może właśnie poszukujesz książki, która przeprowadzi Cię przez ten trudny okres i pomoże lepiej poznać i zrozumieć siebie. Oto lista 10 książek, które wspierają rozwój osobisty:

1.”Biegnąca z wilkami”, Clarissa Pinkola Estes

To nie jest lektura na raz. To jedna z tych pozycji, w których podkreślasz, zaznaczasz i zakreślasz ważne zdania. Książka, do której będziesz wracać, zwłaszcza w chwilach kiedy życie nas sprawdza. Każdy powrót do niej to nowe odkrycia. Z kolejnym czytaniem znajdujesz w niej coś nowego. W zależności od punktu, w którym aktualnie jesteś. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla kobiet, które lepiej chcą poznać siebie.

2. „Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować, tym kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy”, Brene Brown

Poniekąd tytuł, ale przede wszystkim zawartość książki sprawia, że myśli się o niej właśnie w kategoriach daru dla tych z nas, którzy od dawna walczą z fałszywymi przekonaniami na swój temat. Brene Brown namawia nas do rezygnowania z perfekcjonizmu i do odwagi bycia sobą. W książce znajdziemy 10 rozdziałów, a każdy z nich jest wskazówką jak zacząć żyć autentycznie, w zgodzie ze sobą, pamiętając, że nie zawsze musimy być fajni i lubiani. “Co stanowi większe ryzyko? czy rezygnacja z tego, co pomyślą ludzie, czy z tego, co sami czujemy, w co wierzymy, kim jesteśmy?”

3. „Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę?”, Julia Cameron

Książka, która pomaga odkrywać własne talenty. Przecież każdy z nas je posiada. Czasem tylko zbyt głęboko skrywane lub jeszcze nieodkryte. Julia Cameron podzieliła się z nami metodą, która pozwoliła jej samej pozbyć się twórczej blokady. Jej duchowe warsztaty pomogły wielu artystom odblokować się i wyzwolić twórczy potencjał. Julia Cameron wierzy, że twórczość jest naszą prawdziwą naturą i nigdy nie jest za późno, by rozwijać się twórczo, niezależnie od tego czy to będzie dla kogoś ścieżka kariery, hobby czy tylko spełnione marzenie.

4. „Jak być dobrym dla siebie”, dr Kristin Neff

Kristin Neff bada istotę samouwielbienia, a jej książka „Jak być dobrym dla siebie” to sprawdzone sposoby jak zostać najlepszą wersją samego siebie. Nie ulegając presji otoczenia i nie poddając się standardom z góry narzuconym przez media społecznościowe. Autorka zwraca uwagę na to, że „łatwiej jest nam dostrzec swoje słabości, niż docenić to, czym możemy się pochwalić. […] Istnieje wiele powodów, dla których pozytywne myślenie o sobie jest trudniejsze, niż nam się wydaje. Większość z nich ma swoje źródło w lęku”. Dlatego autorka opracowała program nauczania samowspółczucia, który pomoże być nam dobrym również dla siebie.

Przeczytaj także: 10 książek, które odbudują Twój związek

5. „Mimo lęku”, Susan Jeffers

Jak przekształcić towarzyszący nam często lęk w siłę i wiarę w siebie? Czy jest to możliwe? Przecież to lęk właśnie hamuje nas podjęciem decyzji, przed zaangażowaniem, przed zmianą. Lęk kojarzy nam się ze słabością, więc jak może być naszą siłą? Susan Jeffers pokazuje metody, które pomogą nam oswoić lęki, poznać ich przyczyny i sprawić, aby stały się naszym sprzymierzeńcem, aby stały się naszą siłą. Susan Jeffers powtarza, że za każdym razem gdy mierzymy się czymś nowym, co zmusza nas by sobie “dać radę” nasza pewność siebie i poczucie wartości wzrastają. Przekonujemy się o tym, że możemy przeżyć, niezależnie od tego co się zdarzy. “Bezpieczeństwo nie polega na tym, że coś się ma, lecz na tym, że człowiek umie sobie radzić w różnych sytuacjach”.

6. „Pełna wiara w siebie”, dr Robert Anthony

We wstępie książki dr Roberta Anthony przeczytamy, że naszym największym odkryciem jest to, żę poprzez zmianę nastawienia w nas samych możemy zmienić otaczającą nas rzeczywistość, że mamy wpływ na wiele aspektów naszego życia. A jedną z rzeczy, niezbędnych do tego by stać się osobą pełną wiary w siebie, jest spełnianie własnych potrzeb. Jak to się ma do nas kobiet – mam, które często przedkładamy sprawy najbliższych nad swoje. Książka dr Roberta Anthony uczy szacunku do samego siebie, daje do ręki gotowe rozwiązania, dzięki którym możemy zbudować własne życie na nowo. Jedno czego potrzebujesz zanim zaczniesz lekturę tej książki, to gotowość na zmianę.

7. „Poszukaj w sobie”, Chade-Meng Tan

Chade-Meng Tan, inżynier z firmy Google, który przyczynił się do udoskonalenia pierwszej mobilnej wyszukiwarki Google opracował również program szkoleniowy „Poszukaj w sobie”. – „To Twój osobisty poradnik, który nauczy cię tego, jak wzmocnić produktywność i kreatywność, jak sprawić, aby wykonywana praca nabrała większego znaczenia i abyś doświadczał w życiu głębokiego spokoju, kochał innych i był szczęśliwy”. Książka w lekki i przystępny sposób tłumaczy podstawy inteligencji emocjonalnej i praktyki uważności.

8. „Potęga teraźniejszości”, Eckhart Tolle

“Jesteś tu, aby mógł się ziścić boski plan wszechświata. Jesteś aż tak ważny!”
“Potęga teraźniejszości” to pozycja obowiązkowa, bo tak naprawdę każdy z nas chce osiągnąć wewnętrzny konstans, czuć harmonię i żyć w zgodzie z samym sobą. Czytając książkę Eckharta Tolle można odnieść wrażenie, że oto wkraczasz na ścieżkę rozwoju duchowego, która odkrywając stopniowo swoje meandry prowadzi do … samego siebie. – “Nie mogę ci oznajmić żadnej prawdy duchowej, której gdzieś głęboko w sobie wcześniej byś nie znał”.

9. „Siedem zasad udanego małżeństwa”, John M. Gottman, Nan Silver

Książka oparta na prowadzonej przez wiele lat szczegółowej obserwacji zachowań par małżeńskich. Dzięki temu autor twierdzi, że “wystarczy pięć minut przysłuchiwania się parze, by stwierdzić, czy ich małżeństwo zakończy się rozwodem”. Efektem tych żmudnych badań jest siedem zasad, które przestrzegane przez parę małżeńską, pozwolą uniknąć rozpadu związku, a ponadto stworzyć trwałą i harmonijną relację. Książka zawiera również praktyczne ćwiczenia, które pomogą wydobyć z małżeńskiej relacji to co najcenniejsze.

10. „Wysoko wrażliwi”, Elaine N. Aron

Może Ty też należysz do tych 15 % populacji ludzkiej, która “cierpi” na wyjątkowo wrażliwy układ nerwowy. Jak często słyszałaś i czułaś, że jesteś “inna”, nieprzystosowana albo słyszałaś, że jesteś zbyt przewrażliwiona. Książka “Wysoko wrażliwi” Elaine N. Aron pozwoliła wielu osobom żyć w zgodzie ze sobą, bez silenia się na bycie takimi jak inni. Pozwoliła uwierzyć, że we wrażliwości tych osób nie ma nic niezwykłego, chyba że weźmiemy pod uwagę drugą stronę medalu. Osoby należące do tej grupy wykazują się kreatywnością, talentami i przenikliwością. Książka zawiera prosty test, dzięki któremu możesz się przekonać czy należysz do osób wysoko wrażliwych.

A jaką książkę o rozwoju osobistym Ty polecasz?

Przeczytaj także: 10 książek, przy których odpoczniesz

Zdjęcie: Ewa Moskalik – Pieper

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Planery i kalendarze na 2021 – wybierz najpiękniejszy dla siebie!

Planować czy nie planować w czasie pandemii, gdy otaczająca nas rzeczywistość zmienia się jak w kalejdoskopie? Jeśli tylko to lubisz, sprawia Ci to frajdę i pomaga w realizowaniu swoich celów, planuj! A żeby to planowanie Ci umilić zapraszamy Cię w podróż do krainy autorskich planerów, pięknych, kobiecych i niepowtarzalnych. To nasz 5. Przegląd Planerów i Kalendarzy. Przygotowałyśmy z tej okazji specjalną zakładkę. Rozgość się i zobacz kogo zaprosiłyśmy w tym roku!
 • Ewa Moskalik - Pieper - 25/11/2020
planery i kalendarz na 2021 rok

5. Przegląd Planerów i Kalendarzy dla kobiet

Po raz 5 zaprosiłyśmy do naszej akcji autorki pięknych, kobiecych i niepowtarzalnych planerów i kalendarzy. Aby podkreślić wagę tego przeglądu – w końcu to 5 okrągła rocznica naszej akcji – przygotowałyśmy specjalną zakładkę, w której będziemy prezentować Wam wszystkie, biorące udział w tym roku w akcji autorskie produkty.

Poznaj najpiękniejsze Planery i Kalendarze na 2021!

Ten rok jest zaskakujący i pewnie większość z nas pokłada nadzieje na większą stabilizację i spokój w nadchodzącym 2021 roku. Chcemy móc planować przyszłość, realizować swoje cele i marzenia. I warto to nadal to robić. nawet w czasie pandemii. Warto planować i realizować te cele, które może dotychczas odkładałyśmy, a jest realna możliwość spełnić je pomimo obostrzeń i pandemii. Nie ma na co czekać. Nie mamy wpływu na to, kiedy zakończy się pandemia, ale mamy wpływ na to, jak wykorzystamy ten czas.

Kto w tym roku przyłączył się do naszego zestawienia?

Jak co roku są z nami debiutantki i nasze stałe uczestniczki. W sumie gościmy 14 autorek planerów i kalendarzy. Mam nadzieję, że znajdziesz produkt idealny dla siebie, który spełni Twoje wszystkie potrzeby i będzie prawdziwym przyjacielem w planowaniu na 2021 rok.

W kolejności alfabetycznej przestawiam Wam tegorocznych gości:

2021 – kalendarz Ani Makowskiej – Doktor Ani

Szukasz kalendarza, który będzie przypominał Ci o zdrowych nawykach, skłaniał do refleksji i pomagał w codziennym zabieganiu pamiętać o sobie? Prywatnego asystenta, który czasem z humorem, bez zbytniego narzucania się, spokojnie wskaże Ci co dobrego powinnaś, właśnie dziś, zrobić dla siebie? Kalendarz 2021 od Doktor Ani właśnie taki jest. Możesz na niego liczyć!

2021

glamPlanner – Anety Sawickiej

Jeśli lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, interesuje Cię moda, przykładasz wagę do każdego drobiazgu i lubisz gdy przedmioty codziennego użytku, nie tylko spełniają swoją rolę, ale również cieszą oko, to wiedz, że glamPLANNER łączy w sobie wszystkie te cechy. Elegancki, kobiecy i funkcjonalny. Taki właśnie jest.

glamPlanner
glamPlanner

Lady Planner – Martyny Godlewskiej

Marka Lady Planer zaczynała jako pierwsza firma tworząca personalizowane planery dla kobiet. Dzisiaj ich oferta jest jeszcze obszerniejsza. Znajdziesz planer szkolny, dla studenta i dla mężczyzny, dziecka i dla licealisty… Lista możliwości jest bardzo długa. Czego potrzebujesz? Trochę czasu, żeby wybrać opcję najlepszą dla siebie. 😉

Lady Planer

Mamy Planner … do torebki – Agnieszki Trawczyńskiej i Anny Melkumian-Tomaszewskiej

Ten mały, ultra lekki i kompaktowy planner, który co roku zmienia swoją szatę graficzną – a znamy się już 5 lat – bez problemu zaspokaja potrzeby planowania, notowania i zapisywania przez cały okrągły rok. Jeśli szukasz czegoś o niebanalnym wyglądzie, co bez problemu zmieścisz w swojej torebce, nie odczujesz jego ciężaru i i będziesz mogła zacząć planować w dowolnym momencie, to sięgnij po Mam Planner … do torebki.

Mam Planner do torebki
Mam Planner … do torebki

Minimalife – Natalii Bolewicz

Minimalife dzienny, datowany planner od Natalii Bolewicz powstał z myślą o kobietach ceniących sobie minimalizm, prostotę i piękno. W przeglądzie prezentujemy planer w kolorze brudnego różu, który oprócz elementarnej funkcji planera pomoże zyskać Ci większą kontrolę nad swoimi planami, lepiej poznać cele i priorytety oraz osiągnąć to co zamierzyłaś. 

Minimalife planer
Minimalife planner

Mommy Planner – Magdaleny Zmarzlińskiej

Mommy Planner to jeden z wielu produktów tej polskiej marki. W portfolio firmy znajdziesz również notatniki i pamiętniki dla całej rodziny. Autorka i właścicielka marki Magdalena Zmarzlińska chce inspirować do lepszego planowania i organizowania sobie codzienności. Sprawdź czy zainspiruje Ciebie!

Mommy Planner
Mommy Planner

OgraniamSię – Magdaleny Szajniuk

Ogarniam Się to marka spersonalizowanych planerów, które maksymalnie możesz dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań. Zatem jeśli nie lubisz sztywnych ram, wolisz sama decydować w czym będziesz zapisywać swoje plany przez najbliższy rok, wybierz planer Ogarniam się Magdaleny Szajniuk. 

OgarniamSię
OgarniamSię

Optimismo Compartido – Klaudii Bednarczyk

Tadam. A to niespodzianka! Po raz pierwszy w naszym zestawieniu planerów i kalendarzy gościmy kalendarz stworzony w innym języku. Może jest tu ktoś kto pragnie nauczyć się hiszpańskiego, albo biegle włada tym językiem i chętnie w 2021 będzie planował po hiszpańsku? 

Optimismo Compartido

Planer Joginki – Kingi Wróblewskiej

Autorką Planera Joginki jest Kinga Wróblewska, marzycielka i miłośniczka natury, która kilka lat temu zaraziła się pasją do jogi, a to ją skłoniło do stworzenia Planer Joginki. W Planerze Joginki dzieli się z nami prostymi pozycjami jogi, dzięki którym możemy się poczuć poznać i poczuć swoje ciało!

Planer Joginki

Planer Pełen Czasu – Oli Budzyńskiej – Pani Swojego Czasu

Dwa Mini Planery z limitowanej edycji i ich więksi bracia, Planery Pełne Czasu – czerwony i granatowy, biorą udział w naszej planerowej akcji. Z rozmów zakulisowych wynika, że wszystkie cztery egzemplarze są w pełnej gotowości, aby stać się przydatnym akcesorium do planowania dla każdego kto chce.

planer pełen czasu
Planer Pełen Czasu

Minimal Planner – Klaudii Kuhn

Minimal Planner od Madamy stworzony został z myślą o osobach, które cenią sobie prostą organizację, elegancki i minimalistyczny styl. Dzięki niemu zwiększy się Twoja produktywność i osiągniesz zamierzone cele. Daj się poprowadzić!

Minimal Planner

Plany Mamy – Marii Sulewskiej

Kalendarz Plany Mamy po raz pierwszy gości w naszym zestawieniu. Jego autorką jest Maria Sulewska, mama trójki dzieci i przedsiębiorczyni, która wykorzystując swoje doświadczenia macierzyństwa, w pracy na etacie i z własnym biznesem, zaprojektowała uniwersalne narzędzie do planowania.

Plany Mamy planer
Plany Mamy

Simple Planner i Simple Calendar – Moniki Baczewskiej-Aleksandropoulou

Kalendarze i planery Moniki Baczewskiej – Aleksandropulou mogą w Twoim życiu spełniać dużo ról. Mogą zdobić Twoje otoczenie, pomagać Ci planować, osiągać cele, realizować marzenia. Mogą też zachowywać Twoje myśli i wspomnienia, być pamiątką, do której chętnie wrócisz.

Simple Planner I Simple Calendar
Simple planner i Simple Calendar

Workbook – Agnieszki Stein

Workbook rodzicielski autorstwa Agnieszki Stein, debiutuje w naszym zestawieniu. To nie jest typowy planer, to również zeszyt ćwiczeń i książka, skrojona na potrzeby rodziców. Pokazująca jak odnaleźć drogę do siebie i swojej rodziny, jak codziennie, w mądry i wspierający sposób być ze sobą i swoimi dziećmi. Szlifuj swój rodzicielski warsztat!

Workbook

Poznaj najpiękniejsze Planery i Kalendarze na 2021!

Zdjęcia: Alina Gamza Fotografia

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Jak skutecznie realizować założone cele?

Ile razy zaczynałaś realizować swój cel? Ile razy obiecałaś sobie, że tym razem doprowadzisz sprawy do końca? Jak często obiecujesz sobie, że tym razem będziesz skuteczna? Chcieć to jedno, a bycie skutecznym to coś innego!
 • Joanna Walkowiak - 22/11/2020
młoda kobieta siedzi i patrzy przed siebie przez lunetę zrobioną z papieru

Jak realizować założone cele?

Dobrze się mówi, jeszcze łatwiej czyta na temat bycia skutecznym podczas realizacji celów, a życie pokazuje, że to nie takie proste, prawda? Pokusy, wymówki, przyjemności małe i duże, rozpraszacze – wszystko to powoduje, że oddalasz się od zrealizowania założonego celu.

I tu Cię zaskoczę, ponieważ istnieje zależność między byciem w pełni zaangażowaną, a uleganiu pokusie „odpuszczenia”, czyli im bardziej jesteś zaangażowana, tym mniej działają na Ciebie wszelkiego rodzaju zachcianki! Ale dość o odpuszczaniu, gdyż nie to jest naszym celem!
Skupmy się na tym, jak postępować, aby być skuteczną w realizacji.

Zacznijmy od tego czy obrany cel jest dobrze sprecyzowany. Abyś mogła być skuteczna w realizacji, potrzebne jest jego określenie. To bardzo ważne z wielu powodów, gdyż jak być skuteczną jeśli coś jest zbyt lakoniczne?

Przeczytaj także: Wyciągnij na wierzch pewność siebie i osiągaj swoje cele

Czy dobrze wybrałam cel?

Aby być pewną, że cel był dobrze postawiony, odpowiedz na poniższe pytania:

 • Czy Twój cel jest konkretny? Co chcesz osiągnąć? Szczegółowo opisz rezultaty oraz planowany czas na jego realizację (np. za 4 miesiące tj. i tu data, będę znała 1000 nowych słówek z języka angielskiego, po to, aby….)
 • Czy jest do zmierzenia w liczbach? Podaj konkretne wartości, po których poznasz, że został osiągnięty (np. schudnę 7 kg w ciągu 90 dni, a nie – chcę schudnąć w najbliższym czasie)
 • Czy założony cel jest dla Ciebie ambitny i ekscytujący? (czy jest na tyle ważny i pociągający, że gdy pojawią się trudności i komplikacje to znajdziesz w sobie motywację do działania, czy na tyle ambitny, aby był wyzwaniem?)
 • Czy realne jest, że go osiągniesz za pomocą swoich możliwości, kompetencji oraz posiadanych zasobów? (schudnę 25 kg przy wadze 50 kg – to nie jest możliwe!)
 • Czy jest osadzony w czasie? (czyli od kiedy zaczynasz oraz jaki jest termin na zrealizowanie założeń). Z tak uszczegółowionym celem, Twoja skuteczność będzie zdecydowanie na wyższym poziomie.

Przeczytaj także: Mama wraca do pracy – 5 kroków do celu

A zatem co dalej?

„Nic nie jest szczególnie trudne do zrobienia, jeśli rozłożyć to na etapy” Henry Ford

 • Zastosuj metodę małych kroków, dzieląc Twój główny cel na etapy oraz dokładnie zaplanuj każdy z nich, pamiętając o terminach na realizację.
 • Sprawdź dokładnie, czy jest on spójny z rolami jakie pełnisz w życiu, czy jest zgodny z potrzebami Twojego otoczenia.
 • Pamiętaj, że kiedy wprowadzasz nowe działania do swojego życia, istnieje potrzeba zrezygnowania z innych, wykonywanych do tej pory. Jasnym jest, że coś jest kosztem czegoś.
 • Wyeliminuj rozpraszacze, np. media społecznościowe.
 • Poszukaj wsparcia u innych – fizycznego, emocjonalnego i być może finansowego. Może to być coach, trener, bliska osoba, doradca kredytowy, nauczyciel, mentor rozwoju.
 • Znajdź współtowarzyszy korzystając z grup lub osób, które przechodzą, bądź przeszły podobną drogę, realizując swój cel. Mogą to być grupy na Facebooku bądź Instagramie o tematyce bliskiej Tobie (zachęcam do zainspirowania się projektem, w którym jestem ambasadorką www.przedsiebiorczoscjestkobieta.pl gdzie poruszana jest tematyka z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, aktywności fizycznej, finansów, zdrowia psychicznego oraz dobrego żywienia).
 • Wzmacniaj motywację do realizacji poprzez nagradzanie się po każdym zakończonym etapie.
 • Potraktuj swój cel jak kogoś bliskiego, kogo nie chcesz stracić, dbając o niego i troszcząc odpowiednio.
 • Umów się z samą sobą na to, że będziesz systematyczna i konsekwentna, budując tym samym zaufanie do siebie.
 • Korzystaj z kursów i szkoleń, po to, aby zdobywać umiejętności do realizacji swojego celu.
 • Otaczaj się ludźmi, którzy mają podobne wartości w życiu.
 • Nie czekaj na nowy rok, miesiąc czy tydzień – zacznij od zaraz.
 • Wyobraź sobie jakie przeszkody mogą Cię spotkać na drodze do realizacji, zaplanuj jak się zachowasz, po jakie zasoby sięgniesz, jakie działania podejmiesz, aby się nie poddać.
 • Samokontrola i szczerość ze samą sobą będzie nieodzowna.

Wiedz, że nawet jeśli na początku Twojej drogi, realizacja celu sprawia wrażenie trudnego, to jest to tylko wrażenie. Będąc w pełni zaangażowaną, ze wsparciem, ze świadomością swoich zasobów, z konkretnym planem działania, z doprecyzowanymi szczegółami oraz wewnętrzną motywacją, zrealizujesz go skutecznie.

Nagrodą oprócz osiągniętego celu, będzie ogromna satysfakcja, radość, zadowolenie oraz zwiększona pewność siebie.

Zachęcona? Zaczynasz od zaraz? Gotowa?
Trzymam mocno kciuki!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Walkowiak
Manager, certyfikowany trener gry coachingowej "Podróż bohatera"®, pasjonatka rozwoju osobistego, życia i morsowania, Wspiera kobiety w realizacji ich życiowych celów. Jest ambasadorką projektu "Przedsiębiorczość jest kobietą".
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×