Czego szukasz

#MamoPracujwIT relacja ze spotkania we Wrocławiu

Czego dowiedziały się mamy obecne na spotkaniu projektu #MamoPracujwIT we Wrocławiu? Jaki pracodawca przyciągnął ich uwagę i o jakich plusach pracy w IT opowiadały nasze panelistki? Zobaczcie relację ze spotkania we Wrocławiu.

spotkanie mam #MamoPracujwIT we Wrocławiu

Spotkanie #MamoPracujwIT we Wrocławiu

28 listopada spotkaliśmy się z 70 mamami na trzecim już spotkaniu w ramach projektu #MamoPracujwIT. Tym razem spotkanie odbyło się we Wrocławiu.

Na spotkanie zaprosiliśmy mamy do Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin. Już godzinę przed ustaloną datą spotkania zaczęły się schodzić pierwsze uczestniczki. Powoli sala zapełniała się mamami, które chciały poznać tajniki branży IT.

Na początku przywitałyśmy uczestniczki i opowiedziały o projekcie #MamoPracujwIT, dlaczego go robimy i o czym marzymy i co knujemy w związku z nim 🙂

Po naszym krótkim wstępie przyszła pora na prezentacje zaproszonych gości. Na początku Małgorzata Czaplińska z NOKIA  głównego partnera spotkania, opowiedziała o tym jak łączy role mamy dwójki dzieci i menedżera w NOKIA. Uczestniczki dowiedziały się jak pracuje się w NOKIA i jakich pracowników szuka firma.

Sylwia Robak ze społeczności Women in Technology opowiedziała jakie ciekawe inicjatywy z branży IT odbywają się we Wrocławiu i w czym koniecznie warto wziąć udział.

A Maciek Oleksy z firmy Kodilla opowiedział jak w kilka tygodni można zostać programist(k)ą – o wirtualnych bootcampach z front endu, pracy, która czeka na kursantów już w trakcie nauki i specjalnym rabacie dla wszystkich mam – zobaczcie szczegóły >>

W drugiej części spotkania rozmawialiśmy z mamami, które już pracują z branży IT. W naszym panelu dyskusyjnym udział wzięły:

Pod koniec był czas  na pytania od Was,  losowanie nagród od partnera głównego NOKIA i na rozmowy w kuluarach.

Mamy wyszły ze spotkania zainspirowane i zmotywowane do działania. 84% z nich w ankietach wskazało, że chcą dalej rozwijać się w branży IT  – uczyć, szkolić i zdobywać wiedzę.

My też jesteśmy zmotywowane do dalszego działania 😉 Kolejne spotkania w ramach #MamoPracujwIT już niedługo! Stay tuned.

Partnerzy spotkania

Partner Główny

nokia_logo_rgb_mr

NOKIA Wrocław – jedno z trzech największych centrów technologicznych Nokii na świecie, zajmujące się rozwojem oprogramowania na stacje bazowe. Jest cenionym pracodawcą, nie tylko ze względu na technologie nad którymi pracujemy, ale również ze względu na atmosferę panującą w zespołach.

„Organizujemy wiele wydarzeń, podczas których dzielimy się naszą specjalistyczną wiedzą: Girls for Girls, Code::dive, Know Camp. Jesteśmy firmą, która dba nie tylko o pracownika, ale również o jego rodzinę: dofinansowujemy żłobki i przedszkola, wyprawki szkolne, wypoczynek dziecka, organizujemy wydarzenia dla dzieci, oferujemy prywatną opiekę medyczną, możliwość pracy z domu i elastyczne godziny pracy. Wychodzimy naprzeciw nie tylko specjalistom z branży, ale inwestujemy również w osoby, które chcą się przekwalifikować, dla których to stworzyliśmy program Nokia Academy”.

Wspierają nas również:

women_in_technology_160_150     krzywy_komin_160_150          kodilla_160_150

Krzywy Komin – to szczególne miejsce. Pomaga rozwijać kompetencje zawodowe i kulturowe angażując do współpracy specjalistów z różnych dziedzin, wykorzystując najnowsze technologie czy ucząc przedsiębiorczości, marketingu i promocji. Działania edukacyjne uzupełniane są przez organizowane w CRZ wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmów oraz debaty dotyczące kultury. “Krzywy Komin” jest dzięki temu jedynym we Wrocławiu miejscem łączącym kształcenie teoretyczne i praktyczne, kreację i funkcje wystawiennicze.

Zobacz relację ze spotkania w Białymstoku >> 

Zobacz relację z warsztatów programowania i kodowania >>

Zdjęcia: Łukasz Sulka

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie