Czego szukasz

#MamoPracujwIT podbija Białystok! Relacja ze spotkania

Jeszcze pół roku temu nie pomyślałybyśmy, że #MamoPracuj w IT zawita aż do Białegostoku. Bo wiecie, jak się mieszka w Krakowie, to Białystok brzmi daleko, ale nic bardziej mylnego! Nie dość, że podróż bardzo miła, to samo miasto i jego atmosfera nas zachwyciła! Zresztą, zobaczcie i przeczytajcie same!

kobieta nagrywa relację ze spotkania Mamo Pracuj w IT

#MamoPracujwIT w Białymstoku – co się działo?

Wystąpienia

Nasze spotkanie odbyło się 23 listopada 2016 w gościnnej przestrzeni Politechniki Białostockiej, oczywiście, że Wydziału Informatyki ;-).

Na początku opowiedziałyśmy krótko skąd wziął się pomysł na projekt #Mamo Pracuj w IT, co będzie dalej i co o mały włos się nie wydarzyło (o co chodzi? zobacz sama >> ). A później było już coraz ciekawiej…

mpwit_bialystok-9_1

Pierwszą prelegentką byłą Urszula Wnuszyńska, z Transition Technologies S.A., która opowiedziała jak firma wspiera pracujących w nich rodziców, jakie działania podejmuje w Białymstoku i dlaczego warto pracować w branży IT. Jeśli ciekawią Cię oferty pracy od tt.com.pl to zajrzyj tutaj >> 

mpwit_bialystok-11_1

mpwit_bialystok-12_1

mpwit_bialystok-13_1

Później Kasia Stempniak z białostockiej społeczności Geek Girls Carrots mówiła, że nowe technologie są wszędzie, o tym dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić i jak to zrobić? Na przykład uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych przez GGC.

mpwit_bialystok-14_1

Natomiast Maciej Aniserowicz, bloger z devstyle.pl i programista, zdecydował się opowiedzieć o branży IT bez lukru, a zatem o wszelkich trudnościach, jakie można napotkać w tej pracy oraz wyzwaniach, jakie czekają na wszystkich początkujących i zmieniających branżę. Wszystko to po to, aby, jak sam stwierdził nie mydlić oczu, tylko pokazywać całą prawdę!

mpwit_bialystok-18_1

Panel z udziałem kobiet w IT

W panelu dyskusyjnym rozmawialiśmy z: Anią Deptą-Rogowską z iAlbatros Group S.A., Anią Pogorzelską z Softwarehut.pl, Urszulą Wnuszyńską z Transition Technologies, Kamilą Kiersznowską z firmy Dr Tusz i Izą Korzeniowską z Code Quest.

mpwit_bialystok-19_1

Panie opowiadały o swojej drodze do branży IT. Czasem o przypadkach, czy zupełnie nieoczekiwanych zwrotach w karierze, jak na przykład Ania Depta-Rogowska, która z wykształcenia jest biologiem, a obecnie front-end developerką. Czy, tak jak Ula Wnuszyńska, która od samego początku wiedziała, że informatyka to jest to! A niekiedy także skacząc na głęboką wodę, jak Kamila Kiersznowska, która czuje się w nowych technologiach jak ryba w wodzie 😉

mpwit_bialystok-26_1

mpwit_bialystok-29_1

mpwit_bialystok-30_1

Iza Korzeniowska, natomiast, opowiadała o szansach jakie daje branża IT i wyzwaniach z jakimi mierzy się zatrudniając programistów do pracy. Ania Pogorzelska, jako HR-owiec podkreślała, że to bardzo otwarta i przyjazna branża.

Zamiast podsumowania

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 mam, które już po zakończonym spotkaniu zadawały sporo pytań; szczególnie o aktualne oferty pracy i o to, od czego zacząć, aby już wkrótce znaleźć swoją ścieżkę w branży IT.

mpwit_bialystok-36_1

Partnerem głównym spotkania była firma Transition Technologies S.A., która posiada biura w m.in. w Koszalinie, Kielcach, Lublinie, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie i Białymstoku. Jako prężnie działająca firma w branży IT, zatrudniająca obecnie ponad 1000 osób, i dbająca o swoich pracowników, szczególnie wspiera rodziców, aby lepiej mogli godzić życie rodzinne i zawodowe. Zobacz tutaj >>

mpwit_bialystok-38_1

Aktualne oferty pracy od TT możecie znaleźć tutaj >> 

mpwit_bialystok-40_1

Partnerzy spotkania

Partner Główny:

logo_tt

Partnerzy:

logo_codequest300_44      softwarehut_logo_270

ggc_logo_spotkanie_160_140      devstyle_logo_spotkanie_160_140     politechnika_logo_160_140

 

 

 

Zobacz co działo się na warsztatach Let’s go to IT, które były w listopadzie w Krakowie >>

Zdjęcia: Tomasz Grześ

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie