Czego szukasz

Mali Odkrywcy – bezpłatne wakacje dla dzieci niepełnosprawnych

Po pierwsze – wakacje, po drugie – wypoczynek, po trzecie – super zabawa i jeszcze na dodatek bezpłatnie! Fundacja Podaj Dalej zaprasza niepełnosprawne dzieci w wieku 8-12 lat na kolonie letnie Mali Odkrywcy. Zapisy trwają tylko do 10 czerwca.

Grafika kolonii w Koninie

W rodzinie siła – Podaj Dalej

Jestem szczęśliwą mamą dwóch synów lat 8 i 12, a zawodowo mam ogromną przyjemność kontynuować rodzinne tradycje w działaniu na rzecz osób niepełnosprawnych i ich najbliższych. Wspólnie z siostrą Zuzanną prowadzimy w Koninie Fundację im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej. Kontynuujemy idee i realizujemy marzenia naszego Taty, lekarza ortopedy, który zginął tragicznie 18 lat temu. Naszym głównym celem jest uczenie osób niepełnosprawnych niezależności i radzenia sobie w życiu. Prowadzimy wiele działań lokalnych i ogólnopolskich, które zmieniają ich życie, dają poczucie szczęścia, otwierają nowe możliwości…

Obóz Mali Odkrywcy

Jednym z takich działań jest organizowany latem dla dzieci niepełnosprawnych z całej Polski obóz Mali Odkrywcy. To wspaniały czas dla dzieci, dla których często jest to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców. Dzieci wspaniale się bawią i uczą wielu rzeczy. Odkrywają radość podczas zajęć z modelarstwa, fotografii, tworzenia filmów animowanych, zakładają kapoki i płyną Wartą w prawdziwych kajakach, by potem odpocząć przy ognisku. Uczą się współpracy w grupie i samodzielności w codziennych czynnościach!

Może są tu mamy, które wychowują niepełnosprawne dzieci. Mamy, które bardzo by chciały, ale boją się rozstać z dzieckiem na kilka dni. Boją się, że nikt nie zaopiekuje się ich dzieckiem tak, jak one… A z drugiej strony są przemęczone ciągłymi obowiązkami, byciem „w pogotowiu” 24 godziny na dobę, potrzebują chwili wytchnienia, chwili tylko dla siebie.

Idea Małych Odkrywców powstała z myślą o dzieciach, które potrzebują prawdziwych wakacji, dziecięcych radości i zabaw, doświadczania nowych rzeczy (bez żmudnej rehabilitacji). Z także z myślą o mamach, które muszą mieć wolną chwilę, aby po prostu odpocząć i zrobić coś dla siebie.

Udział w obozie Mali Odkrywcy jest bezpłatny (uczestnicy pokrywają koszty dojazdu do Konina i powrotu do domu).

Kolonie letnie Mali Odkrywcy odbędą się w dniach od 31 lipca do 7 sierpnia b.r. w Koninie (woj.wielkopolskie). Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do 10 czerwca b.r., ograniczona liczba miejsc!

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie >>>

Pozdrawiam serdecznie
Olga Janaszek – Serafin

Zdjęcie: fragment grafiki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Podyskutuj

Słoik komplementów dla córki – list do redakcji

"Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy" - napisała do nas Magda Korczyńska w liście do redakcji. Magda stworzyła "Słoik komplementów dla córki" - na 24 karteczkach na 24 dni grudnia, podrzuca pomysły na miłe słowa, którymi możemy obdarzać nasze córki. Zobacz!

Pewnie nie raz mówiłyście córkom miłe słowa. Czy wiecie dlaczego, komplementując dziewczynki lepiej unikać odnoszenia się do ich wyglądu?

Stale komentując wygląd dziewczynek sprawiamy, że to właśnie ten aspekt uznają one za swój największy atut i wokół niego budują swoją samoocenę a nawet tożsamość. Warto zadbać o szeroki repertuar komplementów dla córek, tak by nauczyły się je przyjmować oraz doceniały się za różnorodne cechy.

Słoik komplementów dla córki

Jestem mamą 2 córek i prowadzę projekt edukacyjny „Jak Wychowywać Dziewczynki”. Stworzyłam fajną aktywność na czas przygotowań do świąt „Słoik komplementów dla córki”. To darmowy PDF do wydrukowania w domu: na 24 karteczkach podpowiadam szereg miłych słów na 24 dni grudnia. Jeśli robicie dla córki kalendarz adwentowy (lub w inny sposób odliczacie dni do Świąt), komplementy możecie dołączyć do niego.

Pobierz PDF, w którym znajdziesz:

  • karteczki z komplementami oraz puste kartki do samodzielnego wypełnienia,
  • etykietę do naklejenia na słoik,
  • 9 inspiracji jak pomagać córce budować akceptację własnego ciała.

Miłego komplementowania!

Zdjęcia: własność Magdy

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja – historia przedsiębiorczej mamy

Ania napisała do nas po spotkaniu organizowanym przez w ramach projektu Mommypreneurs, aby podzielić się kawałkiem swojej zawodowej zmiany. Pokazała, że warto nie tylko szukać możliwości, uczyć się i rozwijać, ale przede wszystkim trzeba podjąć decyzję i działać!
Anna Frątczak

Jedno spotkanie

Długo zbierałam się do napisania (pisanie o sobie, to nie jest moja mocna strona). Po spotkaniu networkingowym dla „Mommypreneurs”, które prowadziłyście 10 listopda 2020 r., dostałam dodatkowego „kopa” do działania. Pomyślałam, że to znak i najwyższy czas, żeby zebrać się do napisania w końcu kilku słów o sobie i opowiedzieć jak Wasze szkolenie mi pomogło.

Jedno spotkanie, motywacja i decyzja

Jestem mamą 2,5 latka, która po dłuuugich 2 latach opieki nad dzieckiem w domu, postanowiła działać. Trochę to trwało, bo „bycie w domu” z dzieckiem jest jak praca na 3 etaty, łącznie ze zmianą nocną. Ze znalezieniem czasu dla „siebie i swój rozwój” było bardzo ciężko. Punktem zwrotnym było dla mnie uczestniczenie w wiosennym szkoleniu dla przedsiębiorczych Mam „Mommypreneurs”. To wtedy zobaczyłam, że przy dobrej organizacji dnia i pomocy najbliższych da się wygospodarować 2 – 3 h dziennie dla siebie.

Przeczytaj także: Mamo, możesz wszystko! Czyli jak w zgodzie ze sobą osiągnąć zawodowy sukces?

W końcu robię coś swojego

Idąc tym tropem, kilka tygodni temu otworzyłam sklep internetowy. Z wiadomych przyczyn wybór padł na sklep z zabawkami (w tym temacie stałam się ekspertem). Zabawki tylko znanych marek, dobrej jakości, znane i lubiane przeze mnie i moje dziecko. Jestem dopiero na początku swojej nowej, „biznesowej” drogi, bo wcześniej pracowałam w korporacji na etacie.

Oczywiście nie jest łatwo i kolorowo, bo większość rzeczy staram się zrobić sama. Często dopadają mnie chwile zwątpienia, ale nie poddaję się. Bardzo dużo pracuję wieczorami, często do późnej nocy. Cały czas się szkolę i uczę, bo sprzedaż internetowa i marketing to dziedzina wcześniej mi nieznana. Traktuję to jako świetną okazję do nauki, ale przede wszystkim jest to moja odskocznia od dnia codziennego. Pomimo dużej ilości pracy i póki co, niezbyt wielkich dochodów, czuję się dobrze bo robię coś „swojego”. 🙂

Przeczytaj także: Dostałam pracę! – list od Agnieszki

Zdjęcie: prywatne archiwum Ani

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×