Czego szukasz

Mali Odkrywcy – bezpłatne wakacje dla dzieci niepełnosprawnych

Po pierwsze – wakacje, po drugie – wypoczynek, po trzecie – super zabawa i jeszcze na dodatek bezpłatnie! Fundacja Podaj Dalej zaprasza niepełnosprawne dzieci w wieku 8-12 lat na kolonie letnie Mali Odkrywcy.

wakacje

W rodzinie siła – Podaj Dalej

Jestem szczęśliwą mamą dwóch synów lat 8 i 12. Zawodowo mam ogromną przyjemność kontynuować rodzinne tradycje w działaniu na rzecz osób niepełnosprawnych i ich najbliższych. Wspólnie z siostrą Zuzanną prowadzimy w Koninie Fundację im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej. Kontynuujemy idee i realizujemy marzenia naszego Taty, lekarza ortopedy, który zginął tragicznie 18 lat temu. Naszym głównym celem jest uczenie osób niepełnosprawnych niezależności i radzenia sobie w życiu. Prowadzimy wiele działań lokalnych i ogólnopolskich, które zmieniają ich życie, dają poczucie szczęścia, otwierają nowe możliwości…

Obóz Mali Odkrywcy

Jednym z takich działań jest organizowany latem dla dzieci niepełnosprawnych z całej Polski obóz Mali Odkrywcy. To wspaniały czas dla dzieci, dla których często jest to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców. Dzieci wspaniale się bawią i uczą wielu rzeczy. Odkrywają radość podczas zajęć z modelarstwa, fotografii, tworzenia filmów animowanych, zakładają kapoki i płyną. Wartą w prawdziwych kajakach, by potem odpocząć przy ognisku. Uczą się współpracy w grupie i samodzielności w codziennych czynnościach!

Przeczytaj także: 10 na rzeczy, które warto zrobić z dziećmi w wakacje

Może są tu mamy, które wychowują niepełnosprawne dzieci. Mamy, które bardzo by chciały, ale boją się rozstać z dzieckiem na kilka dni. Boją się, że nikt nie zaopiekuje się ich dzieckiem tak, jak one… A z drugiej strony są przemęczone ciągłymi obowiązkami, byciem „w pogotowiu” 24 godziny na dobę. Bardzo potrzebują chwili wytchnienia, chwili tylko dla siebie.

Idea Małych Odkrywców powstała z myślą o dzieciach, które potrzebują prawdziwych wakacji. Takich zwykłych, dziecięcych radości i zabaw, doświadczania nowych rzeczy (bez żmudnej rehabilitacji). Z także z myślą o mamach, które muszą mieć wolną chwilę, aby po prostu odpocząć i zrobić coś dla siebie.

Udział w obozie Mali Odkrywcy jest bezpłatny (uczestnicy pokrywają koszty dojazdu do Konina i powrotu do domu).

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie >>>

Pozdrawiam serdecznie
Olga Janaszek – Serafin

Zdjęcie: fragment grafiki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie