Czego szukasz

Let’s do IT AKAdemy: Jak zmienić ścieżkę zawodową na IT – Rozmowa z Jolą

Poznaj Jolę, uczestniczkę programu Let’s do IT AKAdemy 2, której historia jest nie tylko inspiracją dla tych, którzy marzą o karierze w IT, ale również dowodem na to, że z determinacją, wsparciem mentora i chęcią nauki, każda z nas może odnaleźć swoje miejsce w dynamicznym świecie technologii. Przeczytaj i weź udział w trzeciej edycji programu. Zapisy już dziś!

Jola Piskulska

Cześć, Jolu 😉 Za Tobą udział w programie Let’s do IT AKAdemy 2. Jakiś czas temu zdecydowałaś się postawić pierwsze kroki w IT i… dostałaś pracę – gratulacje!! Opowiesz nam, jak wyglądał ten proces, czym zajmowałaś się przed przystąpieniem do programu, a co robisz teraz?

Przed udziałem w programie Let’s do IT AKAdemy 2 pracowałam przez 10 lat w logistyce, zajmując się planowaniem produkcji oraz zakupem surowców. Obecnie pracuję jako Front-end Developer w firmie EY GDS.

Co skłoniło Cię do zmiany ścieżki zawodowej?

Branża IT zawsze mnie fascynowała. Wybierając się na studia, wybrałam kierunek, gdzie była specjalizacja informatyczna. Niestety, nie została otwarta, dlatego wybrałam logistykę. Tak zostałam w niej przez 10 lat. Po kilku latach w tej branży zaczęłam odczuwać stagnację. Coraz częściej czułam, że to nie jest to, co chciałabym robić przez następne lata. To wtedy podjęłam decyzję o przebranżowieniu. Zrezygnowałam, żeby rozpocząć etap przebranżowienia się oraz skoncentrować się na opiece nad dziećmi, co dla mnie jest priorytetem. Niestety pandemia sprawiła, że proces ten się wydłużył.

Weź udział w trzeciej edycji programu – Let’s do IT AKAdemy 3!

Jak wyglądał Twój proces nauki i jakie kroki podjęłaś, aby przygotować się do pracy w IT?

Pierwszym krokiem były studia podyplomowe z frontendu. Następnie kontynuowałam naukę poprzez różne kursy internetowe. Było tego naprawdę sporo. I ciągle było mi mało. Pomogło mi to zbudować solidne podstawy. Cały czas jednak czułam, że jeszcze mam dużo do nauki.

Co dał Ci udział w programie Let’s do IT AKAdemy 2?

Udział w programie Let’s do IT AKAdemy 2 był dla mnie kluczowy. Moja mentorka wspaniale mnie wspierała, dając wiarę w siebie i motywując do poszukiwania pracy oraz możliwości rozwoju. I to było właśnie to czego mi brakowało. Pomogła mi wzmocnić moje atuty i pozbyć się lęku przed zmianą. W trakcie programu mentoringowego dostałam się na bootcamp Nowa TY w IT organizowany przez Centralny Ośrodek Informatyki na rolę Kierownika Projektu. Jednakże, musiałam z niego zrezygnować z powodu braku czasu, ponieważ w tym samym momencie dostałam pracę jako front-end developer w firmie EY.

Na pewno Twoja historia będzie inspiracją dla wielu osób, które chcą rozpocząć karierę w IT. Jakimi poradami lub wskazówkami podzieliłabyś się z innymi kobietami, które rozważają zmianę kariery i zastanawiają się nad wejściem do branży IT, ale być może czują obawy?

Moje doświadczenie pokazuje, że zmiana kariery w stronę IT jest możliwa. Dla innych kobiet, które rozważają ten krok, radzę nieustannie się uczyć, być otwartymi na nowe możliwości i szukać wsparcia w programach mentoringowych. Warto też wierzyć w siebie i nie bać się podjąć wyzwań. Ostatecznie, praca w IT może przynieść nie tylko satysfakcję zawodową, ale także równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Osiągnęłam to, o czym zawsze marzyłam. Firma, w której pracuję, daje mi świetne możliwości rozwoju, a mój zespół jest fantastyczny.

Bardzo dziękuję Ci za rozmowę i życzę dalszych sukcesów!

Zgłoś się już dziś – Let’s do IT AKAdemy 3!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Studentka socjologii. Zawodowo - wspiera działania Mamo Pracuj i Talenti oraz zdobywa wiedzę na temat pozyskiwania funduszy unijnych. Ostatnie miesiące spędziła nad oceanem, studiując w słonecznej Portugalii. Marzy o dalszych podróżach i odkrywaniu uroków świata.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie