Czego szukasz

Gdzie zabrać tatę na Dzień Ojca?

Co rok ten sam dylemat. I gdy wydaje Ci się, że w poprzednich latach wykorzystałaś już wszystkie możliwości, my podajemy Ci nieszablonowe propozycje, gdzie zabrać tatę na Dzień Ojca. Wciągnij je szybko. Tak samo jak chrupiącą bezę z malinami (mniam!), prężącą się na deserowym talerzyku w niezapominajki (och!). Najlepsze pomysły, jak spędzić Dzień Ojca, by było miło, atrakcyjnie i… razem. Bo dobrze spędzony wspólny czas to coś, co pamięta się latami.

 Dzień Ojca

Długość nie ma znaczenia. A czy wiek się liczy? 

Czy ważne jest, w jakim wieku jest Twój tata? A może ważne jest, ile dzieci ma „na koncie”? Czy od stażu lat „bycia tatą” zależy, czy mężczyzna ma obchodzić Dzień Ojca lub też nie świętować go? 

Nie. Wszystko zależy od chęci taty i dziecka.

A więc zakasuj rękawy! Bo nieważne, czy jesteś jedyną, która będzie kombinować, gdzie zabrać tatę na Dzień Ojca, czy też zasiądziesz do corocznej burzy mózgów z rodzeństwem…

Ważne, żebyś wykonała najpiękniejszy gest dla swojego rodziciela w ten dzień. Podkreślając miłość, którą masz dla niego u siebie głęboko w serduchu. 

Dzień Ojca – kiedy tatusiowie obchodzą swoje święto?

Na start krótka przypominajka. Dzień Ojca przypada 23 czerwca. W tym roku (2022) jest to czwartek. A zaraz po nim piątek i weekend… Czy w takim układzie zanosi się na czterodniowe świętowanie dnia taty? Pomysły, jak spędzić Dzień Ojca – sypiemy jak z rękawa.

Gdzie zabrać tatę na Dzień Ojca? Propozycje dla fanów motoryzacji

Jeśli Twój tata lubi wyzwania, to frajda ze spróbowania czegoś nowego okaże się dla niego strzałem w dziesiątkę. Niezapomniany prezent na Dzień Ojca z nutką adrenaliny to:

  • Tor gokartowy – poczujcie pęd powietrza i stańcie do rywalizacji! Sportowe emocje na każdym zakręcie i maksymalne dociśnięcie pedału gazu na prostej. Wow! Czy jest facet, który tego nie lubi? Jazda na gokartach – prezent na dzień ojca – może być świetną zabawą dla całej rodziny. Co ważne, gokarty to rozrywka dla straszaków. Jeśli więc masz na pokładzie młodszych zawodników, wybierz tor kartingowy odpowiedni dla małych dzieci. 
  • Tor wyścigowy – crème de la crème dla miłośników motoryzacji. Jazda sportowym samochodem po torze wyścigowym dostarczy Twojemu tacie niecodzienną jakość przeżyć za kółkiem. A czy Ty staniesz w szranki w wyścigu?
  • Doskonalenie techniki jazdy i jazda w warunkach ekstremalnych – takie szkolenie na prezent na Dzień Ojca to skarb dla tatusiów, którzy podczas pokonywania codziennych dystansów (rozwożenie dzieci do placówek, rodzinna podróż na wakacje, jazda „na sygnale” na porodówkę) chcą czuć, że są w 100% przygotowani na ewentualne trudne warunki na drodze. Jazda na płycie poślizgowej to nauka przydatnych umiejętności, które pomagają wybrnąć z opresji podczas wczesnowiosennych przymrozków na lokalnych drogach. 

Przeczytaj także: 10 powodów, dlaczego rola ojca w wychowaniu dziecka jest ważna

Gdzie zabrać tatę na Dzień Ojca? Do nieba!

Twój tata na co dzień twardo stąpa po ziemi? Odmień jego los na kilka godzin. Zabierz go w przestrzeń. Wysoko. Tam, gdzie z dystansem spojrzy na trudności życia powszedniego, zachłyśnie się przestrzenią i odleci na kilka minut. 🙂 Odlotowe prezenty dla taty na Dzień Ojca to:

  • Skok ze spadochronem.
  • Skok na bungee.
  • Widokowy lot balonem.
  • Lot motolotnią, lot paralotnią, lot szybowcem. 

Daję sobie rękę uciąć – uf, jak dobrze, że tylko mnie czytasz, a nie siedzisz koło mnie 🙂 – że taki nieszablonowy pomysł na prezent dla taty przypadnie Twojemu ojcu do gustu. Perfekcyjnie będzie, gdy na te skoki i loty udacie się w miejsca, które Twój tata lubi. Może będą to Karkonosze, może mazurskie lasy, a może urokliwy Zamość, skąpany w promieniach zachodzącego słońca. Ty wybierasz! Ale uwzględnij gusta Twojego rodziciela. ☺ 

Gdzie zabrać tatę na Dzień Ojca? W podróż w czasie

Wartościowy prezent dla taty na Dzień Ojca, szczególnie dla taty, który jest w ciągłym biegu – to… zatrzymanie się. Spojrzenie wstecz na to, co przeżył. Dostrzeżenie tu i teraz. Tak ważnego dla bycia spełnionym mężczyzną. I plany. Te małe – na jutro. I te wielkie – które sięgają marzeniami do gwiazd.

Co robić na Dzień Ojca w Polsce? Zorganizuj piknik. Najlepiej na świeżym powietrzu. Zabierz tatę za miasto. Nad pobliską rzekę, gdzie przed laty urządzaliście szalone harce w letnie miesiące. Zorganizuj spływ kajakowy. Oczywiście z „przenoskami”, by nie było zbyt łatwo! Zrób grilla, na którym upieczecie masę pyszności. I ten samodzielnie złowiony szczupak. Mniam! Takie przeżycia to się pamięta! 😉 

P.S. Co jest bardzo, bardzo ważne? Zaproś na Dzień Ojca swojego dziadka – tatę Twojego taty. Dziadek najprawdopodobniej z wdzięcznością przyjmie zaproszenie wnuczki, a wielopokoleniowe spotkanie ucieszy wszystkich i pozostanie w pamięci na długo.

Gdzie zabrać tatę na Dzień Ojca? Podróże małe i duże

Jeśli tylko dysponujesz czasem, zabierz swojego tatę w podróż. Wiesz, że marzy o zdobyciu pasma Sierra Nevada w Andaluzji? Masz środki i fantazję? Odpowiedź jest jedna. Jedźcie.

Ale spełnianie marzeń podróżniczych nie musi być kosztowne. Czasem wystarczy, że ruszycie 50 kilometrów od domu (Dzień Ojca w Polsce nie musi być nudny!) i znajdziecie destynację marzeń. Miejsce, do którego tata żywi sentyment.

Wyjazd połącz z hobby ojca. Wędkowanie? Wyprawa rowerowa? Jazda konno? A jeśli obydwoje lubicie te same aktywności, to sukces gwarantowany. 

Najlepszy prezent dla taty na Dzień Ojca? Wspólnie spędzony czas. Pięknego świętowania!

Zdjęcie: Pexels.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Kocham lawendę, góry i makaron. Z lasu mogłabym nie wychodzić. Z wody też. Mężatka z dwójką przedszkolaków na pokładzie. Ekonomistka z zamiłowaniem do psychologii, języka polskiego i zdrowego trybu życia. Przedsiębiorczyni, copywriterka, fotografka.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie