Czego szukasz

5 pomysłów, jak świętować Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to nie tylko początek roku, czas postanowień, ale również kolejna okazja do świętowania z rodziną. To czas przygotowywania występów i małych upominków w przedszkolach, a może też w niektórych szkołach z okazji Dnia Babci i Dziadka. To święto to piękna tradycja, a pomysłów na jego podkreślenie jest coraz więcej. Jednak, czy to zawsze musi być materialny prezent? Przecież świętować Dzień Babci i Dziadka można na wiele sposobów! Poznaj nasze pomysły!

świętować dzień babci i dziadka

Jak świętować Dzień Babci i Dziadka?

Babcia czy dziadek to często najlepszy przyjaciel, nauczyciel i życiowy przewodnik dla wnuczka. Relacja z dziadkami bywa dla dzieci bardzo odkrywcza i jednocześnie bardzo silna. Sama mam tego najlepsze dowody. Dlatego to miłe, jeśli uda nam się podkreślić choćby w tym szczególnym dniu, jak bardzo dziadkowie są dla nas ważni.

Oto 5 prostych pomysłów, jak świętować Dzień Babci i Dziadka

1. Wieczór wspomnień

Dziadkowie z racji swojego wieku mają wiele ciekawych wspomnień, takich, do których chętnie wracają i dzielą się nimi. Może to będzie bardziej propozycja dla starszych wnuków, a dla młodszych ciekawą opcją może być wspólne oglądanie zdjęć, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co komu się bardziej spodoba. Może gdzieś w zakamarkach znajdą się stare fotografie, które zainteresują nawet te młodsze dzieci.
W każdym razie “naciągnąć” na wspominki babcię czy dziadka nie będzie trudno, bo któż nie lubi opowiadać o sobie.

Przeczytaj także: 10 pomysłów na super prezenty dla Babci i Dziadka

2. A może w coś zagramy?

Swego czasu miałam taki rytuał, że wieczory spędzałam u babci na grze w karty. Pewnie, gdyby to był dziadek, to uczyłby mnie gry w szachy. Mój syn grywa z dziadkiem w szachy lub gry planszowe i bardzo to lubi, bo jak wiadomo, dziadkowie mają dużo czasu… Wiem, wiem, nie wszyscy 🙂 . Jednak taki świąteczny wieczór z ciastem, kawą, ciepła herbatą i grą, np. w karty, szachy czy warcaby, też może być miłym prezentem dla dziadków. Zwłaszcza gdy na co dzień nie możemy sobie na to pozwolić.

3. Wyjście do kina lub teatru

Zazwyczaj do kina nasze dzieci wychodzą z rodzicami, czy w przypadku starszych latorośli z rówieśnikami. A ile razy to się zdarza z dziadkami? Wyjście do teatru, choć samo w sobie brzmi jak wielkie święto, może nie dla każdego z nas będzie możliwe, ale kino? Z własnego doświadczenia wiem, że dziadkowie chętnie obejrzą nawet bajkę dla dzieci, więc co stoi na przeszkodzie?

Przeczytaj także: 5 pomysłów na słodki prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka

4. Spacer i wyjście do kawiarni

To zazwyczaj dziadkowie raczą wnuki zaproszeniem na lody czy ciacho. A gdyby tak odwrócić sytuację i zaprosić dziadka, babcię na kawę i ciacho, albo puchar lodowy. Takie pyszności każdy z nas lubi i wiek tu nie ma żadnego znaczenia 🙂 .

5. Wspólna aktywność

A może Wasi dziadkowie lubią czas spędzać aktywnie, więc można ich zaprosić na basen, łyżwy albo spacer z kijkami? A może to wytrawni kucharze, którzy chętnie spędzą czas na przygotowywaniu jakiś eksperymentalnych, nowatorskich dań?

Może czasem wystarczy mieć dobry pomysł i być otwartym na inne niebanalne propozycje. Okazji do kupowania prezentów mamy w ciągu roku bardzo wiele, ale najcenniejszy jest nasz wspólnie spędzony czas, a Dzień Babci i Dzień Dziadka jest idealną ku temu okazją. Oczywiście te pomysły wymagają zaangażowania czasem również nas, rodziców, ale czy kupowanie upominków nie 🙂 ?

Przeczytaj także: O miłości do babci i dziadka w muzyce romantyków

A Ty, jak planujesz świętować Dzień Babci i Dziadka?

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie