Czego szukasz

30 dni do końca roku – wykorzystaj ten czas!

Listopad i grudzień to miesiące, w których wiele rzeczy już „odpuszczamy”, przerzucając ich realizację na kolejny rok. A może by tak tym razem postąpić inaczej? Do końca pozostało jeszcze aż 45 dni – to czas, który warto wykorzystać. Podpowiemy Ci, jak możesz to zrobić.

Nie odkładaj spraw do nowego roku

Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne

Dobrze byłoby wejść w nowy rok z fizyczną energią i siłą, a także ze świadomością, że wszystko z naszym zdrowiem jest w porządeczku. Aby jednak to się udało, trzeba pozałatwiać różne zalegające albo niepokojące sprawy zdrowotne. Może podejrzewasz u siebie anemię, ale wciąż jakoś „nie po drodze” Ci do laboratorium? Może odczuwasz kołatania serca i ciągłe zmęczenie z powodu niewyrównanych hormonów tarczycy? A może cieniem na Twoim dobrym humorze kładzie się myśl o zaległym USG piersi lub niezrobionej cytologii? Jeśli tak – działaj. Nabierzesz sił i poczujesz ulgę.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Wiele z nas miewa ciężkie chwile lub okresy i myśli o tym, aby skorzystać ze wsparcia psychologa lub psychiatry. Co więcej, prawdopodobnie u sporej części z nas lekarz stwierdziłby depresję – wciąż mówi się bowiem, że wiele przypadków tej groźnej choroby pozostaje nierozpoznanych.

Jeśli i Ty planujesz pójść do specjalisty „po Nowym Roku”, to zastanów się przez chwilę – po co zwlekać? Czy wiesz, że jeśli lekarz rzeczywiście zdiagnozowałby u Ciebie depresję, to prawdopodobnie zaczęłabyś się lepiej czuć już po 6 tygodniach przyjmowania leków? Innymi słowy – istnieje spora szansa, że weszłabyś w nowy rok bez tego ogromnego zmęczenia, bez ciągłego smutku, bez lęku. Przyjemna perspektywa, prawda?

Rzuć palenie

Gdyby wymienić jedno z najczęstszych postanowień noworocznych, to z pewnością byłoby to: „Od 1 stycznia nie palę!”. Z jednej strony to dobrze, że taki plan w ogóle się pojawia. Z drugiej, nie od dziś wiadomo, że pierwsze dni po rzuceniu palenia nie należą do najłatwiejszych – wiele osób skarży się na drażliwość, wybuchowość, problemy ze snem i ogólne złe samopoczucie. Czy naprawdę właśnie tak chcesz wejść w nowy rok?

A gdyby tak te najtrudniejsze momenty rzucania nałogu wziąć na barki właśnie teraz? Wówczas w nowy rok wejdziesz już ze spokojem – będziesz spokojna, przyzwyczajona do życia bez okropnego zapachu papierosów i bogatsza o kilkaset złotych. Akurat na nową sukienkę!

Zrób prawo jazdy

Odbycie kursu na prawo jazdy zajmuje około 8 tygodni. Jeśli więc zapiszesz się teraz, prawdopodobnie już w styczniu będzie czekał Cię egzamin, a potem – być może ? – rozpoczniesz przygodę z prowadzeniem auta. Jeżdżenie własnym autkiem jest bardzo przyjemne – po co więc zwlekać?

Przeprowadź remont

Każdy, kto ma za sobą choć jeden solidny remont, wie, z czym on się wiąże. Kurz, bałagan, niedogodności, a do tego koszty i zmęczenie. Nic więc dziwnego, że przekładamy ściąganie podłóg, wymianę kafli albo mebli czy różnego typu renowacje na „po Nowym Roku”.

A gdyby jednak postąpić inaczej i przeznaczyć te 45 dni do końca roku właśnie na remont? Z pewnością uporasz się ze wszystkim do Bożego Narodzenia, co oznacza, że zarówno święta, jak i sylwestra będziesz obchodzić w pięknych, pachnących nowością wnętrzach. Wyobraź sobie, jak wielką przyjemność sprawi Ci ich dekorowanie!
Każdy moment jest dobry na zmianę

18 listopada, 2 grudnia, 14 marca, 29 czerwca, 11 października i 1 stycznia – czy wiesz, co łączy te dni? To, że wszystkie są równie ważne. Wszystkie stanowią istotną część Twojego życia. Każdy jeden warto wykorzystać! Nie odwlekaj więc pewnych rzeczy – zwłaszcza dbania o swój dobrostan. Zacznij nad nim pracować już dziś, a poczujesz się po stokroć lepiej niż z wiecznym „od jutra” i „od Nowego Roku„.

Przeczytaj także: Work-life balance – o co w tym wszystkim chodzi?

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama, żona, psycholog i redaktor. Spełniona zawodowo dzięki miłości do pisania, szczęśliwa prywatnie dzięki mężowi i dwóm cudownym synom. W krótkim czasie "tylko dla siebie” czyta, szyje… albo znowu pisze.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie