Czego szukasz

5 wciągających książek na jesienne wieczory

Jak możemy urozmaicić sobie jesienne, długie wieczory? Najlepiej ciekawą, wciągającą lekturą. Mamy dla Was bardzo subiektywną listę 5 książek, które polecamy na wieczory spędzane w towarzystwie ciepłej herbaty i koca.

Książki są dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy w życiu. Towarzyszą mi od zawsze. Do dziś pamiętam siebie jako małą dziewczynkę, niosącą przeładowany plecak z książkami. Wtedy z biblioteki do domu miałam ok. 1,5 km, ale to mi nie przeszkadzało. Najważniejsze było, że wieczorem miałam co czytać! 🙂 Dziś polecam 5 wciągających książek, które w ostatnim czasie miałam przyjemność przeczytać. Znajdź trochę czasu tylko dla siebie i książki!

1. Jej portret – Anna H. Niemczynow

To niesamowicie wciągająca historia kobiety – matki, która pewnego dnia zostawia wszystko: dom, rodzinę i wyjeżdża. Ten wyjazd całkowicie ją zmienia. A po powrocie nic już nie jest takie same. Historia pełna emocji, czasem trudnych decyzji i wyborów. O granicach, które raz przekroczone nie pozwalają wrócić do stanu poprzedniego. Dawnych pragnieniach, które w końcu zostają dopuszczone do głosu. O miłości, o cierpieniu i o ludzkich zmaganiach.

2. Gdzie śpiewają raki – Delia Owens

Kryminał i przejmująca opowieść w jednym. W odciętych od cywilizacji mokradłach towarzyszymy małej dziewczynce, która porzucona musi radzić sobie ze wszystkim sama. Ta książka, to połączenie walki o przetrwanie w trudnej sytuacji i symbiozie z naturą. To historia pełna bólu, gdzie samotność i nieufność są czymś przytłaczającym, ale i pięknych chwil, gdzie przyroda daje schronienie i relaks, tylko nie każdy to rozumie. Historia pięknych emocji, zwrotów akcji i siły prawdziwej miłości.

Przeczytaj też: 10 książek, które będą wspierać edukację naszych dzieci

3. Królowa pszczół – Nina Nirali

Przejmująca opowieść nie tylko o miłości, ale też o cierpieniu i życiowych tragediach. Akcja rozgrywa się w Indiach, które są pełne sprzeczności. Autorka pisze o wszystkim tym, co trudne. O biedzie, nierównościach społecznych i krzywdzie dzieci. A historie głównych bohaterów pokazują, że pomimo trudności nie warto się poddawać!
“Czasem droga do celu może być kręta, wyboista i mieć wiele przeszkód, lecz kiedy go się w końcu osiągnie, uczucie satysfakcji jest pełniejsze i bogatsze, aniżeli gdyby wszystko przyszło samo”.

“Przecież warto przeżyć choćby kilka szczęśliwych i pełnych miłości chwil, a nie tylko na nie całe życie czekać lub rozpamiętywać sytuacje, w których zabrakło nam odwagi, by po nie sięgnąć”.

4. Wszystko jest możliwe – Katarzyna Janus

To idealna powieść dla wielbicieli Karkonoszy i niesamowitych historii. To powieść, w której mieszają się wszystkie emocje, a bohaterowie zmagają się różnymi przeciwnościami losu. Główna bohaterka Alicja niesłusznie zostaje pozbawiona możliwości wykonywania zawodu. Przenosi się na wieś w Karkonosze, aby poukładać swoje życie na nowo. Zatrudnia się w pobliskiej restauracji z myślą, że w końcu zazna odrobinę spokoju, ale los postanowił inaczej…
Książka pełna zwrotów akcji, emocji i walki o szczęście.

“..ona także ma tę moc. Bo przecież każdy ma ją w sobie. Wystarczy czasami tylko się nad tym zastanowić, zrobić pierwszy krok, wydobyć ją z ukrycia, a potem wszystko idzie lawinowo. Uwolniona moc sprawia, że nasze życie nabiera sensu, że…Wszystko jest możliwe!”

Przeczytaj też: 10 książek, przy których odpoczniesz

5. Radość życia – Roma Ligocka

To książka bardzo życiowa. Przeplatana historiami z życia Romy, która nie tylko przeżyła getto, ale została też artystką. Pracowała w wielu miejscach w Europie. W tamtym czasie przeżyła wiele sytuacji trudnych, o których pisze w sposób prawdziwy i autentyczny. Dzieli się swoimi głębokimi przemyśleniami, a sama lubiła przyklejać ulubione cytaty na lustrze, żeby każdego dnia te słowa były dla niej wsparciem np.: “Ludzie się nie starzeją, starzeją się drzewa – ludzie dojrzewają”

Z tej książki można zaczerpnąć prawdziwych życiowych inspiracji, które czasami odkrywamy zbyt późno albo nigdy.

“Miłość nie chroni przed śmiercią nawet siebie samej – i nie raz ginie w katastrofie, którą sama tworzy. Dziś myślę, nie dziś wie, że istnieje takie słowo, które ważniejsze jest od słowa miłość. Tym słowem jest zgoda- zgoda na drugiego człowieka”.

To książka skłaniająca do refleksji, ale też pokazująca jak trudy życia mogą ukształtować człowieka. W tytule jest radość, ale większość historii Romy to ból, cierpienie i samotność. Książka dająca wiele do myślenia.

Te 5 wciągających książek, to moja propozycja na jesień. Ciekawa jestem co Ty czytałaś ostatnio. Jeśli masz ochotę proszę podziel się ze mną pisząc na maila [email protected]. Może razem stworzymy listę na zimowe wieczory?

Przeczytaj także: 10 książek, które będą wspierać Twoje rodzicielstwo

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
W Mamo Pracuj koordynuje projekt "Odważ się mamo i wróć z nami do pracy" oraz wspiera inne działania Fundacji. Jest żoną faceta, który nie zna słów "Nie wiem, nie umiem" i mamą 3 energicznych dzieci. Pasjonatka rozwoju, miłośniczka sportu i górskich wycieczek, a książki są dla niej ważniejsze niż nowe ubrania :) Uwielbia wyzwania i ciekawe historie, pisane ludzkim doświadczeniem.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie