Czego szukasz

Wspieram mamy – kampania Prosto z serca

Chyba każda mama wie ile czasu i energii potrzeba na opiekę i troskę o małego człowieka. Zdarza się, że często, że kobiety w tym wymagającym czasie pozostają z tym wszystkim same. Dlatego dzięki m.in Fundacji Lansinoh Laboratories powstała akcja #wspieramymamy. Koniecznie przeczytaj i zaangażuj się!

Mama jest wszystkim

Narodziny dziecka to bardzo często wymarzony i jeden z najszczęśliwszych momentów w życiu rodziny. Ekscytacji, spełnieniu i radości towarzyszy także ogromna praca, której wymaga nowonarodzone maleństwo. Jest w tym przekora natury, że najmniejszy człowiek w rodzinie absorbuje największą ilość naszego czasu i energii. Kiedyś mówiono, że do wychowania jednego człowieka potrzebna jest cała wioska ludzi.

Dzisiaj wiele osób wyprowadza się z rodzinnego miasta oddalając tym samym od swoich rodzin. A mężowie i partnerzy zaabsorbowani są pracą. Co oznacza, że obecnie za całą wioskę ludzi małemu człowiekowi na co dzień często musi wystarczyć jedna Mama. Akcja wspieram mamy ma być takim apelem, abyśmy zrobili coś by je wesprzeć w codziennych obowiązkach.

Wsparcie mamy, a karmienie piersią

Jednym z najbardziej kluczowych zadań młodej Mamy jest karmienie piersią. Uznawane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jeden z kluczowych czynników wspierających zdrowie publiczne. Zaleca się jednoznacznie, aby niemowlę były karmione wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia, a potem uzupełniająco do 2 roku życia.

Mamy w Polsce bardzo się starają! Większość kobiet po urodzeniu dziecka karmi piersią, niestety po 6 tygodniu życia „na piersi” pozostaje już niespełna połowa maluchów. Kobiety szybko rezygnują i jako główny powód podają brak wsparcia ze strony otoczenia. Wiele fundacji, położnych, a także firm angażuje się w zwiększanie świadomości na temat wsparcia, którego potrzebują karmiące Mamy. Tak jak na przykład Lansinoh Laboratories, która przez cały sierpień będzie zachęcać do wykonania jednego małego gestu pomocy dla karmiącej Mamy ze swojego otoczenia.

Przeczytaj także: Przerwa na karmienie w pracy – 4 fakty, które musisz znać

Pomocna dłoń

„Kampanią Prosto z serca #wspieramMamy chcemy zwiększyć świadomość społeczną na temat wsparcia, którego szczególnie potrzebują karmiące Mamy. Badania pokazują jednoznacznie, że Mamy karmią tak długo jak tego chcą wtedy, gdy ich rodzina, służby medyczne, środowisko pracy i najbliższe otoczenie okazują im wsparcie” – mówi Joanna Religa, Manager ds. Marketingu i PR w Lansinoh Poland.

Podczas trwania kampanii będziemy uświadamiać i inspirować w kierunku wyciągnięcia pomocnej dłoni do Mam, które przytłoczone codziennymi obowiązkami często zapominają o swoich potrzebach. Będziemy też zachęcać, aby każdy z nas złożył i wypełnił jedną konkretną obietnicę dla Mamy ze swojego otoczenia. Kampanię można śledzić na oficjalnych profilach Lansinoh Poland na Instagramie i Facebooku.

Jest to kolejna inicjatywa Lansinoh Poland dedykowana wspieraniu Mam w ich drodze do naturalnego karmienia piersią. W maju 2020, wspólnie z portalem familie.pl, Lansinoh Poland zorganizowała cykl bezpłatnych porad laktacyjnych online, aby pomóc Mamom borykającym się z trudnościami w karmieniu piersią, które nie mogły skorzystać ze standardowej porady w gabinecie ze względu na pandemię.

Wsparcie dla położnych i szpitali

Przez okres 10 lat swojej działalności w Polsce, Lansinoh Poland wspiera położne i szpitale ginekologiczno-położnicze w całej Polsce. Dostarczają materiały edukacyjne oraz próbki produktów dla Mam, aby ich start w macierzyństwie był zdrowy, bezpieczny i jak najbardziej komfortowy.

Pracownicy Lansinoh Poland wraz z rodzinami inicjują akcję „Prosto z serca #wspieramMamy” na Facebooku i Instagramie Lansinoh Poland

Przeczytaj także: Przerwa na karmienie piersią – jak naprawdę wygląda? List od Pauliny

Zdjęcia: Lansinoh Poland

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie