Czego szukasz

Wkręciłam się w pieczenie i dekorowanie pierników – Mamy kupują u Mam

Nieznane są drogi prowadzące do własnego biznesu. Ukończone studia pedagogiczne, potem knajpka z włoskim klimatem, a w końcu powrót do źródeł. – „Zaczęłam rozwijać moje umiejętności pieczenia i dekorowania pierników, jak przystało na Toruniankę.Po fali zachwytów i pozytywnych opinii postanowiłam przekierować mój interes na produkcję pysznych i estetycznych pierników i ciasteczek” – relcjonuje swoją biznesową histroię Małgorzata Rakowska-Kerner, uczestniczka akcji #MamyKupująUMam

Małgorzata Rakowska-Kerner zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Mam na imię Małgorzata, jestem mamą dwóch chłopców, wychowującą ich z pełnym zaangażowaniem i świadomością, gdyż skończyłam studia wyższe na kierunku pedagogika. Jednocześnie jestem żona i… kobietą spełnioną! A to ostatnie dzięki mojej obecnej pracy i pasji.

Od zawsze kochałam drobne prace manualne (prace plastyczne, szycie, pieczenie), które z reguły wykonywałam dla relaksu lub z dziećmi w ramach domowej zabawy.

Własny biznes

W pewnym momencie życia pojawiła się potrzeba dodatkowego źródła dochodu, więc odważyłam się założyć własną firmę. Była to mała knajpka, inspirowana włoskim klimatem, w której robiłam różnobarwne zapiekanki.

Niestety czułam, że to nie jest TO, zaś klientów nie przybywało tak jak sobie wymarzyłam…

Nie siedziałam biernie oczekując na kolejnych klientów, w międzyczasie zaczęłam rozwijać moje umiejętności pieczenia i dekorowania pierników, jak przystało na Toruniankę.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Wkręciłam się w pieczenie i dekorowanie pierników

Zajęcie wymagające dużej precyzji i zachowania estetyki było dla mnie świetną odskocznią i dawało niesamowitą satysfakcję.

Początkowo obdarowywałam pierniczkami mojej produkcji rodzinę i przyjaciół. Po fali zachwytów i pozytywnych opinii postanowiłam przekierować mój interes na produkcję pysznych i estetycznych pierników i ciasteczek.

Przeczytaj także: Prowadzimy sklep z produktami dla dzieci – Mamy kupują u Mam

Niedługo po tym, zaczęłam przeprowadzać kreatywne warsztaty z dekorowania pierników dla najmłodszych. I nie tylko.

Od niespełna roku buduję swoją własną markę: Kolorowe Pierniki.
Ostatnie wydarzenia związane z koronawirusem pozbawiły moją działalność skrzydeł, ale JA nie poddaję się: proponuję sprzedaż wysyłkową, a nawet dowóz osobisty, oferuję klientom pełną personalizację zamówienia i eksperymentuję z nowymi pomysłami.

Dodatkowo planuję wdrożyć nowy projekt, ale do tego potrzebuję większego grona partnerów biznesowych, dlatego postanowiłam zgłosić się do akcji #MamyKupująUMam

Sama również wspieram lokalne, polskie i „mamine biznesy” korzystając z ich usług. Cieszy mnie to wzajemne wsparcie – to bardzo ważne w tych trudnych czasach, jakie nastały.

RABAT: na hasło: „mamopracuj” oferuję 10% zniżki.

Przeczytaj także: Kryzys może być impulsem do kreatywności – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: archiwum prywatne Małgorzaty.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie