Czego szukasz

Spakujemy dla Ciebie idealną torbę do porodu – Mamy kupują u Mam

Jak często to właśnie dopiero w szpitalu po urodzeniu dziecka okazuje się, że jednak nie wszystko zostało spakowane? A gdyby tak ktoś przygotował dla Ciebie wyprawkę idealną i dostałabyś ją pod swój domowy adres? Z uwzględnieniem wszystkich potrzeb jakie może mieć młoda mama i jej nowonarodzone dziecko. Takie rzeczy robią Julia Nowińska i Dorota Skalska Stefańska. A jak to się zaczęło? Przeczytaj! #MamyKupująUMam

Julia i Dorota - właścicielki marki Bagic

Julia Nowińska i Dorota Skalska Stefańska zgłosiły się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmują, jaką prowadza działalność i jak sobie teraz radzą!

Tak to się zaczęło

Gdyby było jedno pytanie, które sprawiało, że w ostatnim miesiącu ciąży miałam ochotę kogoś udusić, brzmiałoby ono tak: czy spakowałaś już swoją torbę do porodu? Słyszałam je wielokrotnie, a z tyłu głowy miałam odpowiedź: nie. Ze spakowaniem czekałam do ostatniej chwili. Zawsze było coś ważniejszego. Przecież to chwila, myślałam.

Gdy w środku nocy (to już?) wybiegliśmy na porodówkę, okazało się, że mój mąż w mojej spakowanej na ostatnią chwilę torbie nie mógł niczego znaleźć, a ja nie byłam w stanie mu pomóc, bo akurat…rodziłam. Efekt? Ubranka, które tak pieczołowicie przygotowałam na “po narodzinach” znalazły się gdzieś pomiędzy moimi podpaskami, a klapkami. Zapomniałam o szlafroku, który przydałby się na kolejne dni (i nieźle zmarzłam).

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Idealna torba do porodu

Do tego jeszcze przez wiele dni nie mogłam znaleźć obrączki, którą wrzuciłam luzem w ostatnim momencie do torby do szpitala. To chyba wtedy obiecałam sobie, że już nigdy nie będę zwlekała z pakowaniem do szpitala i że nie spakuję się więcej w torbę podróżną, którą miałam pod ręką. Zaczęłam marzyć o torbie idealnej. I tak razem z Dorotą, projektantką, zaczęłyśmy myśleć o Bagic.

Krok po kroku, po wielu rozmowach z kobietami zaprojektowałyśmy idealną torbę porodową, która potem sprawdza się podczas podróży z dzieckiem. Ma dużo kieszeni i przestrzeni. Miejsce na butelkę, ale też na wartościowe przedmioty. Specjalną kieszeń na poduszkę do karmienia (!), wyjmowaną wkładkę, która jest bardzo pomocna podczas porodu a później może służyć jako gotowa szuflada w hotelu (nie trzeba nic wypakowywać!). Do tego jest piękna, wygodna i zrobiona w 100 procentach przez mamy i dla mam.

Dwa porody później mamy już (mąż – ten sam ;)) wszystko pod kontrolą. Ja czuję się świetnie w specjalnie zaprojektowanym stroju do rodzenia, dwuczęściowym, by nie świecić tym czym nie trzeba. Położna zachwycona, sama podaje mi rzeczy ze specjalnej wkładki, która wygodnie leży na stole. To co się nie zmieniło, to fakt, że moje nowo narodzone dziecko znowu nie jest ubrane w wybrane przeze mnie ubranka. Przykrywam go specjalnie zaprojektowaną do tego koszulą i bardzo długo tulę do siebie. Dużo dłużej niż przepisowe dwie godziny. Bo teraz już wiem, że z tego momentu nie chcę stracić nawet chwili – choćby miałyby to być sekundy. Ubrania mogą poczekać.

Przeczytaj także: Koronawirus zamknął moją restaurację, więc zaczęłam szyć maseczki – Mamy kupują u Mam

Bagic – stworzona przez mamy dla mam

Po wielu rozmowach z położnymi, lekarzami i mamami zdecydowałyśmy się też stworzyć serię ubrań dla rodzących (strój do rodzenia, koszula do karmienia i szlafrok) i sprzedawać torbę spakowaną, ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami na poród. Tak by żadna mama nie musiała się martwić o to czy i czy dobrze jest spakowana na poród.

Miałyśmy wiele planów na marzec 2020. Miał być start strony, fajerwerki i szał. Sprzedaż miała rosnąć jak szalona. Miałyśmy rzucić się w wir pracy. Rzeczywistość zweryfikowała plany ale też pomogła podjąć pewne decyzje szybciej. Głosy klientek są dość jednoznaczne: spakowana torba to idealny pomysł na czasy pandemii. Jednak zamiast próbować wszystko produkować same, zaczęłyśmy współpracę z innymi polskimi markami. Do tego Covid-19 to świetna lekcja pokory i cierpliwości. Cech tak ważnych dla mam ale też dla przedsiębiorców.

Przeczytaj także: Pandemia była dla nas dużym ciosem – Mamy kupują u Mam

Przeczytaj także: Chcę, żeby moja firma była światem kobiet dla kobiet – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: archiwum Bagic

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie