Czego szukasz

Koronawirus zamknął moją restaurację, więc zaczęłam szyć maseczki – Mamy kupują u Mam

Co zrobić gdy Twój biznes z powodu Covid-19 nie może działać? Założyć drugi! Karolina Kryszak prowadzi restaurację, która z dnia na dzień przestała działać, ale Karolina nie poddała się i z pomocą załogi restauracji prowadzi nową działalność. Przeczytaj jej historię wysłaną w ramach naszego naszego cyklu #MamyKupująUMam!

Karolina Kryszak z córką w maseczkach

Karolina Kryszak zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Poniżej historia jakich wiele, zatrzymanego w pełnym biegu biznesu gastronomicznego. Spowolniony, choć nie zabity funkcjonuje w trybie „przetrwanie”, ale:

Życie zaczyna się po czterdziestce…

Mam na imię Karolina i zupełnie niedawno świętowałam 40 urodziny. Od trzech lat jestem właścicielką restauracji. Kiedy w głowie planowałam już aranżację ogródka dla gości, a dla kelnerek nowe stroje na lato, dopadł nas koronawirus …

Razem z bratem, który na co dzień prowadzi lokal, zaczęliśmy się zastanawiać co dalej. Jak mamy przetrwać? My i dwudziestoosobowa załoga – wspaniały, zgrany zespół. Jak uratować to, co dawało nam radość, satysfakcję oraz godziwe życie?

Przeczytaj także: Pandemia była dla nas dużym ciosem – Mamy kupują u Mam

Koronawirus nie tylko zgasił mi restaurację

Zamknął też przedszkole, odwołał terapię, co dla mnie i mojej cudownej Helen (trzylatki z „innym systemem operacyjnym”) oznaczało jeszcze więcej domowej pracy i wyzwań. Jednym słowem, wywrócił nam – i nie tylko nam – świat do góry nogami.

Nie wiem jak inni, ale my postanowiliśmy, że może nas ograniczać, ale nie zniszczy. Nie damy się! Ani prywatnie, ani biznesowo.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Na ten pomysł wpadł mój partner…i powstała Fotomaska.pl

Kupiliśmy – za ostatnie grosze – używane, ale profesjonalne maszyny krawieckie, konieczny sprzęt i materiały. I teraz drukujemy i szyjemy maseczki! Piękne, kolorowe, twarzowe – nomen omen. Okazało się, że wszyscy mamy wiele ukrytych talentów! Pani ze zmywaka świetnie szyje, kucharz zna się na grafice…

Wierzę, że nie tylko przetrwamy, ale wyjdziemy z tego silniejsi. Kiedyś wrócimy pełną parą do naszej ukochanej, choć teraz bardzo sponiewieranej gastronomii, ale Fotomaska.pl też z nami zostanie.

Przeczytaj także: Chcę, żeby moja firma była światem kobiet dla kobiet – Mamy kupują u Mam

Przeczytaj także: Kryzys może być impulsem do kreatywności – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: archiwum prywatne Karoliny

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie