Czego szukasz

#PoznajZespół Mamo Pracuj! Wywiad z Asią Sieprawską

Kolejny wywiad z cyklu #PoznajZespół Mamo Pracuj! Tym razem przedstawiamy Wam Asię Sieprawską, która dołączyła do zespołu stosunkowo niedawno. Asia w dzieciństwie miała na siebie wiele ciekawych pomysłów… Czy któryś udało się zrealizować? Sprawdź, o czym marzyła jako mała dziewczynka i czym zajmuje się obecnie. Zapraszamy!

PoznajZespół Mamo Pracuj! Wywiad z Asią Sieprawską
Spis treści: ukryj

Witaj, Asiu! Jak do tego doszło, że jesteś w teamie Mamo Pracuj i od jak dawna jesteś z nami? Choć powinnam zapytać też o Talenti, bo działasz równolegle w obu teamach. 🙂

Cześć, cześć! Moja przygoda z Mamo Pracuj i Talenti rozpoczęła się całkiem niedawno. Do Talenti trafiłam w kwietniu tego roku. Odbyłam tutaj moje praktyki studenckie, no i na szczęście zostałam na dłużej! Od jakiegoś czasu staram się wspierać również Team Mamo Pracuj. To naprawdę piękne misje i wspaniale móc w nich uczestniczyć.

A sam Zespół? Atmosfera tutaj jest tak ciepła, swobodna i przyjazna – nie mogłam trafić lepiej!

Opowiesz też czym zajmujesz się w Talenti? Powiesz niewtajemniczonym co to za projekt? 🙂

Jasne, już mówię. W największym skrócie – Talenti to innowacyjna platforma rekrutacyjna, której celem jest pomoc i wsparcie kobiet na ich drodze poszukiwania pracy. Ale, ale… tutaj ten proces będzie odwrócony. To my dopasowujemy oferty pracy do preferencji i oczekiwań kobiet. No i to nie wszystko – to również miejsce dla pracodawców, którzy pragną skutecznie wzbogacić swoje zespoły o wartościowe kandydatki. Wiem, brzmi świetnie. 😉

A czym się zajmuję? Współkoordynuję niektóre działania marketingowe, tworzę posty i treści pojawiające się w social mediach Talenti, a razem z Asią Przystał tworzymy na Facebooku grupę Kobiety szukają pracy – Talenti. Dołączajcie! To naprawdę fajna, wspierająca się społeczność. Mam nadzieję, że każda z Was znajdzie tam coś dla siebie.

#PoznajZespół Mamo Pracuj! Wywiad z Asią Sieprawską
Asia w trakcie nagrań do Talenti, Fot.: Martyna Taras

A co było wcześniej, jak widziałaś swoją przyszłość? Mam na myśli zarówno te dziecięce marzenia, „kim będę jak dorosnę”, jak i plan studentki na swoją zawodową ścieżkę.

Jak to dziecięce plany – zmienne, często odrealnione, no i baaardzo ambitne. Ale pamiętam, że długi czas marzyłam o byciu archeolożką, a później aktorką. Przewinęło się też marzenie bycia „panią od pogody”. Jeżeli kiedyś już będę odkrywać egipskie grobowce lub przekazywać radosne informacje, jak „…a już w najbliższy weekend pogoda ulegnie znacznej poprawie i poczujemy oddech nadchodzącej wiosny”, chętnie wrócę do tej rozmowy. 😉

Hah, a plan studentki! Konkretnego planu nigdy nie było. To była raczej ciągła zmiana planów. 😉 Chciałam robić naprawdę wiele rzeczy. W pewnym momencie przed rozpoczęciem studiów byłam zapisana na trzy różne kierunki, na trzech różnych uczelniach. Nie potrafiłam się zdecydować. W gruncie rzeczy myślę, że dokonałam dobrego wyboru. Lubię to, co obecnie dzieje się w moim życiu, a właśnie wcześniejszy wybór poniekąd mnie tutaj doprowadził.

Przeczytaj także: Poznaj Zespół Mamo Pracuj! Wywiad z Asią Gotfryd

Mamo Pracuj ma 10 lat, wiele się dzieje, a czy jest coś, co chciałabyś, by się zadziało w Mamo Pracuj? O co byś je wzbogaciła? Masz świeże spojrzenie, inaczej niż reszta zespołu, a będąc wtajemniczona w nasze działania, na pewno potrafisz ocenić i masz jakieś przemyślenia na ten temat, więc tym bardziej jestem ciekawa odpowiedzi. 😉

Pomimo 10-letniej działalności, Mamo Pracuj wciąż się rozwija, zaskakuje, dostosowuje do realiów panujących na rynku pracy. I to jest świetne! Bardzo bym chciała, by o Mamo Pracuj dowiedziało się więcej kobiet szukających wsparcia w powrocie na ścieżkę zawodową. By było o tym głośniej! O dobrych rzeczach warto mówić. 😉

W Mamo Pracuj istnieje dość przejrzysty podział na zespoły, powiesz naszym czytelniczkom z kim zespołu najczęściej pracujesz? I czy jest to wesoła współpraca? 😉

Najczęściej pracuje razem z Asią Przystał. Zresztą, to dzięki niej dowiedziałam się o Talenti. Jestem jej za to bardzo wdzięczna. A współpraca jest TOTALNIE wesoła! Świetnie się rozumiemy, a prywatnie przyjaźnimy. Ha, żeby tylko. Aktualnie nawet razem mieszkamy. 😉

#PoznajZespół Mamo Pracuj! Wywiad z Asią Sieprawską
Asia z Asią w Lizbonie

Twój przepis na sukces, czyli ten owiany sławą Work-Life-Balance, jak u Ciebie wygląda? Do tej pory pytałam o łączenie pracy z macierzyństwem, ale z mojej perspektywy patrząc, masz trochę łatwiej, bo nie masz dzieci. 😉 Wiem studiujesz, jak zatem u Ciebie wygląda godzenie codziennych wyzwań?

Staram się priorytetyzować swoje działania, planować naukę i pracę tak, by na wszystko znaleźć czas. Bywa… różnie. 😉 Dzisiaj na przykład byłam na wykładzie. Cały po portugalsku! Nie rozumiałam ani słowa, więc zamiast tracić czas, zajęłam się pracą. Na szczęście pracuję zdalnie, więc mogę to robić praktycznie wszędzie i wtedy, kiedy mi odpowiada. Ogromny komfort! I to głównie dzięki temu dużo łatwiej mi wszystko ze sobą pogodzić.

No to pozostając w temacie przepisów, zapytam o Twój sposób na odpoczynek. Jak relaksuje się Asia?

Raczej dosyć standardowo. Oglądam filmy, seriale, czytam lub wychodzę ze znajomymi.

Przeczytaj także: 10 ciekawych, polskich podcastów: dla rozwoju, motywacji i czystej przyjemności słuchania

Ponoć muzyka łagodzi obyczaje, co zatem słychać w Twoich słuchawkach? A może zamiast muzyki wolisz podcasty?

Wszystko zależy od nastroju, ofc. Często jest to Rammstein (jeden z niewielu zespołów, u których podobnie, jak muzyka, zachwycają mnie również teledyski), Queen, Pearl Jam, Joy Division, a czasem Backstreet Boys, hah. 😉 I od lat, niezmiennie Artur Rojek.

A co do podcastów, tutaj lubię eksperymentować i włączać cokolwiek podpowie mi Spotify. A standardowo – bardzo lubię słuchać Asi Okuniewskiej (wzbudza we mnie ogromną sympatię) lub rozmów na kanale Imponderabilia (są dosyć długie, więc prawie za każdym razem je dawkuję).

Pandemia (nie mówiąc tu o jej najgorszych aspektach) mocno pomieszała w naszych życiach, odmieniła codzienność, ale szukając pozytywów, jakie miłe wspomnienia zostaną Ci z tego okresu?

Zdecydowanie studiowanie w piżamie!

Wyjawisz nam jakąś mało znaną informację o sobie? Może być coś zabawnego z dzieciństwa, szalona historia z czasów liceum albo może jakiś szokujący szczegół z życia. 😉

Hmm… może to, że jakiś czas temu przeprowadziłam się do Lizbony i będę tu studiować przez najbliższych kilka miesięcy. Pamiętam, że na pierwszym roku studiów nasz profesor filozofii powtarzał, że „wszystko jest trudne”. Od niedawna nabrało to dla mnie całkiem nowego znaczenia. Ale poza tym, że trudne, jest też niesamowicie ekscytujące, a tę „trudność” staram się zmienić w głowie w wyzwanie i wspaniałą przygodę!

#PoznajZespół Mamo Pracuj! Wywiad z Asią Sieprawską

Na koniec pytanie z serii „co by było gdyby”. Co by było, gdyby Mamo Pracuj, a co za tym idzie Talenti, nie powstało? Jak myślisz, czym dziś byś się zajmowała?

Wiesz, jakoś nigdy o tym nie pomyślałam. Jak dobrze, że na ten temat mogę tylko „gdybać”. Hmm… mam nadzieję, że byłabym w równie wartościowym i rozwijającym miejscu.

Przeczytaj także: Poznaj Zespół Mamo Pracuj! Wywiad z Klaudią

Dziękuję za rozmowę!

Zdjęcia: prywatne archiwum Asi.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie