Czego szukasz

Podstawą tej firmy są ludzie. O Dniu Otwartym BNY Mellon

Jaki jest najlepszy sposób na poznanie – bez wychodzenia z domu – specyfiki pracy w firmie, jej kultury organizacyjnej oraz osób odpowiedzialnych za rekrutację? To uczestnictwo w dniu otwartym online! 29 marca mieliśmy okazję – właśnie w ramach takiego wirtualnego wydarzenia – poznać firmę BNY Mellon od środka.

Dzień Otwarty BNY Mellon

Podstawą tej firmy są ludzie. O Dniu Otwartym BNY Mellon

To już kolejne, wspólne wydarzenie zespołu firmy BNY Mellon i Fundacji Mamo Pracuj. A jak wyglądał ten dzień?
Podczas spotkania można było dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych rzeczy o firmie jako pracodawcy. Przedstawicielki działu HR (Aleksandra Włodarska i Paulina Łaskarzewska) opowiadały o:

  • obszarach, w jakich można znaleźć zatrudnienie w BNY Mellon,
  • powodach, dla których warto tam pracować,
  • benefitach, jakie oferuje pracodawca,
  • firmowych wartościach,
  • wymaganiach, jakie rekruterzy mają w stosunku do kandydatów,
  • etapach procesu rekrutacyjnego.


Ola Włodarska podzieliła się też swoją własną historią, opowiadając o początkach pracy w firmie.

A jak wygląda praca w firmie z perspektywy mamy? Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Pauliną Nozdryn- Płotnicką, Head of HR Poland w BNY Mellon

A jak nie pisać CV?

Rekruterki BNY Mellon, podzieliły się także praktycznymi wskazówkami odnośnie pisania CV, w krótkiej prezentacji pt. Czego nie mówi o Tobie Twoje CV? Czyli o tym, czego Ty nie piszesz, a rekruter nie musi wiedzieć.

Wszystkie cenne wskazówki i podpowiedzi znajdziesz w osobnym artykule pt. Jak pisać i jak nie pisać CV?

Panel dyskusyjny

Kolejną część spotkania stanowił panel dyskusyjny z udziałem osób pracujących na różnych stanowiskach w firmie. Takie spotkania to najlepsza okazja do poznania osób reprezentujących różne perspektywy.

O swojej pracy, o tym dlaczego ją lubią oraz o możliwościach rozwoju w strukturach BNY Mellon opowiadały: Katarzyna Goniarz-Ferenc (kontroler biznesowy), Ada Bereś (Marketing and Communication Manager) oraz Agnieszka Woźnica (Project Manager).

Historie ekspertek panelu udowodniły, że firma daje naprawdę szerokie możliwości rozwoju, i to nie tylko w obszarze finansowym. Jest wiele stanowisk wspierających funkcjonowanie spółki, na których doskonale odnajdą się osoby reprezentujące różnorodne wykształcenie i poziom doświadczenia (niekoniecznie w obszarze finansów).

„Firma szuka potencjału, odpowiedniego podejścia, bo rzeczy techniczne są do nauczenia.” (Agnieszka Woźnica)
Podczas rozmowy wyraźnie wybrzmiało, że firma szuka osób z dużą motywacją, chęcią do nauki i umiejętnościami komunikacyjnymi. Kluczowa jest znajomość języka angielskiego, a „umiejętność krytycznego i analitycznego myślenia, to przepustka do większość ról.” (Ada Bereś)

A jakie są perspektywy? Jak podkreśliła Ada Bereś: „Jesteśmy jedną z najbardziej innowacyjnych firm jeśli chodzi o instytucje finansowe. W związku z tym dynamika środowiska naszej pracy wciąż się zmienia”, więc otwierają się naprawdę ciekawe możliwości związane ze znalezieniem zatrudnienia w nowych obszarach.

W podsumowaniu panie podkreśliły, że wspaniali ludzi, kultura organizacyjna oraz możliwości rozwoju to najważniejsze aspekty, które sprawiają, że z czystym sumieniem mogą polecić pracę w BNY Mellon.

Spotkania z rekruterami

Ostatnią częścią Dnia Otwartego były spotkania z rekruterami w indywidualnych „wirtualnych” pokojach. W trakcie tych konsultacji każdy miał okazję porozmawiać z rekruterami o interesujących stanowiskach pracy w różnych obszarach. Była to też szansa, aby przed zaaplikowaniem do firmy zapytać o wszystko, co ważne z punktu widzenia kandydata.

My również zachęcamy do bieżącego sprawdzania ofert pracy. Wierzymy, że zawsze jest dobry czas na znalezienie właściwej roli, dlatego poniżej umieszczamy linki do otwartych ról w BNY Mellon, w podziale ze względu na Twoje doświadczenie. Wybierz odpowiednią opcję, kliknij i aplikuj:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Dniu Otwartym, a przedstawicielom BNY Mellon za otwartość w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Przypominamy, że informacje o firmie znajdziecie na stronie karierowej BNY Mellon oraz na profilu BNY Mellon w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom.

Zdjęcia: BNY Mellon

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie