Czego szukasz

Pinktober to także sprawa pracodawców – kto już się włączył?

Statystyki dotyczące zachorowań na raka piersi nie są optymistyczne. Dlatego kampanie takie jak Różowy Październik są bardzo ważne, bo pokazują, jak istotna jest profilaktyka, czujność onkologiczna i wiedza w tym zakresie. Jest to również doskonała okazja dla pracodawców, aby pokazać, w jaki sposób dbają o zdrowie swoich pracowników oraz ich świadomość w zakresie profilaktyki chorób i zdrowego stylu życia. Jak firmy włączają się w akcję różowy październik? Jakie działania podejmują, aby promować konieczność regularnych badań profilaktycznych oraz jak propagują działania prozdrowotne? Przeczytaj!

pinktober to także sprawa pracodawców

Pinktober to także sprawa pracodawców

Pracodawcy coraz częściej propagują działania, mające na celu zwiększenie świadomości swoich pracowników w temacie profilaktyki raka piersi. W jaki sposób firmy włączają się do kampanii „różowy październik”?

Oto przykłady:

Firma Dr. Max w związku z Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi zaprosiła pracownice biura na spotkanie z położną – edukatorką, która opowiedziała o samej chorobie, ale przede wszystkim o jej profilaktyce. Przedstawiła również program, który obejmuje wszystkie mieszkanki Wrocławia. Następnie chętne Panie mogły skorzystać z indywidualnego badania i instruktażu. Pracownice Aptek Franczyzowych otrzymały materiały edukacyjne dotyczące wczesnego wykrywania zmian. Dodatkowo reprezentacja firmy wraz ze stowarzyszeniem Dr.Max Zdrowie wybiera się na wrocławski Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si.

Przeczytaj także: Dobro wraca! czyli jak mądrze wspierać pracowników

Avon Garwolin zorganizował serię badań dla wszystkich kobiet z #AvonGarwolin. We wrześniu przeprowadzono 160 badań USG piersi, 150 cytologii oraz posiewy. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a firma zachęcała do tego, aby badania profilaktyczne stały się nawykiem.

Avon poszedł o krok dalej organizując kampanię Dzień na U zainicjowaną w 2019 roku przez Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! w partnerstwie z Avon Kontra Rak Piersi! Jak czytamy na profilu firmy – w tym roku w akcji wzięła udział także Syrenka Warszawska, o czym opowiada film promujący kampanię. W spocie wystąpili Aleksandra Hamkało, Borys Szyc, Jessica Mercedes, Kuba Karaś i Daria Zawiałow.

Lidl w ramach kampanii #LidlNaRóżowo umożliwił bezpłatne badania profilaktyczne – USG piersi oraz mammografię. W ramach przypomnienia i propagowania badań w Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi (15.10) każdy pracownik otrzymał różowego donuta. 🙂

W HID Global rok temu zorganizowano webinar dla kobiet w temacie profilaktyki raka piersi, a każda z pań dodatkowo otrzymała możliwość umówienia się na badania diagnostyczne w trakcie godzin pracy. Nie zapomniano o panach – oni taką możliwość dostali w ramach akcji #movember.

Przeczytaj też: Wspieranie innych daje moc i nowe kompetencje!

Firma Pegasystems zorganizowała prelekcje nt. prewencji raka piersi, raka szyjki macicy oraz raka prostaty (dla wszystkich, zarówno kobiet jak i mężczyzn). Dodatkowo firma pokrywa koszt pakietu medycznego dla swoich pracowników, w ramach którego można się zbadać pod tym kątem.

W firmie BorgWarner Inc. na globalnej platformie komunikacyjnej został stworzony kanał, na którym każdy kto chce, może podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z tą chorobą lub dodać otuchy innym.

Dodatkowo pracownicy obchodzą #PinkMondays – w poniedziałki wszyscy przychodzą ubrani na różowo lub mają jakiś różowy akcent. A na kanale #IPinkIT można podzielić się informacjami na temat tego, gdzie szukać pomocy w danym mieście, regionie.

Cognizant organizuje warsztaty z osobą, która uczy jak samodzielnie się badać lub jak badać partnerkę.

Szukasz pracy? Skorzystaj z naszej bogatej bazy ofert pracy i nie tylko!

Zapisz się do newslettera i nie przegap żadnych nowości!

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności. W każdej chwili zgodę możesz wycofać.

Przeczytaj jeszcze: Empatia – kompetencją przyszłości

Takie przykłady można mnożyć. Materiały edukacyjne, wykłady, webinary, spotkania ze specjalistami, umożliwienie wykonania badań profilaktycznych, mammobusy – to inicjatywy, o których najczęściej można przeczytać w sieci. Cieszy fakt, że kampania jest nagłaśniana, a w październiku różowy jest kolorem dominującym w mediach społecznościowych. Oby tak dalej!

Jeśli znasz firmę, która w taki, bądź podobny sposób zadbała o swoich pracowników – daj znać w komentarzu. Niech to będzie inspiracją dla innych. Warto się dzielić dobrymi praktykami. 🙂

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie