Czego szukasz

Pasja sposobem na życie

Warto czasem zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się nad tym, w czym jesteśmy dobrzy, jakie umiejętności posiadamy i jak je wykorzystać. Być może to nasze umiejętności okażą się dobrym sposobem na pracę z pasją – mówi Beata Marszałek, założycielka portalu mamycel.pl

pasja sposobem na życie

Pasja sposobem na życie?

Tak. W życiu bardzo ważne jest, by podążać za swoją pasją już od najmłodszych lat. Wszyscy mamy jakieś talenty, zainteresowania, dlatego powinniśmy robić wszystko, by nie zmarnować tego, co dostaliśmy w darze najcenniejszego – naszych umiejętności. Myślę też, że duże znaczenie i rolę w odkrywaniu talentów odgrywają rodzice.

Czy Ty pracujesz z pasją? Co robisz?

Tak, moja praca daje mi dużo satysfakcji. Od sierpnia 2011 roku, od kiedy uruchomiłam portal www.mamycel.pl, nieustannie pracuję nad jego rozwojem. Uruchomienie i prowadzenie portalu było i nadal jest dla mnie sporym wyzwaniem, jednak kocham to, co robię i to napędza mnie do działania.

Skąd wzięłaś pomysł, aby stworzyć taki portal?

Pomysł na uruchomienie portalu powstał po urlopie wychowawczym. Rok wcześniej zrezygnowałam z pracy na etacie w firmie, w której pracowałam przed urodzeniem córeczki. Oboje z mężem podjęliśmy decyzję, że zostanę jeszcze w domu i zajmę się dziećmi. Myślę, że największy wpływ na powstanie portalu Mamycel.pl miało moje marzenie o pracy na własny rachunek. Marzenie o niezależności zawodowej oraz to, by wykorzystywać w pracy swoje umiejętności i pasje, by po prostu robić w życiu to, co lubię.

Doszłam do wniosku, że w podobnej sytuacji jest masa ludzi, którzy, podobnie jak ja, marzą o niezależności, o tym, by pogodzić życie zawodowe z życiem rodzinnym oraz o tym, by ich pasja stała się sposobem na życie. Tak zakiełkował pomysł portalu, można powiedzieć, że w przypływie kilkuminutowej wizji. 🙂

Przeczytaj także: Chcesz aby pasja stała się Twoją pracą? Załóż własną firmę

mamycel.plDo kogo on jest adresowany? Co oferujesz tym, którzy mają pasję?

Serwis Mamycel.pl jest miejscem, gdzie każdy bez wyjątku może pokazać i wypromować swój talent, zainteresowania, pasje oraz firmę. Tutaj nie ma podziałów, żadnych ograniczeń i barier, łączy nas jedno – pasja. Chodzi o to, by nie chować swoich talentów do szafy, a dzielić się nimi z innymi. Czasem nawet najmniejsze, nawet niepozorne hobby może okazać się nie tylko sposobem na życie, ale też inspiracją dla kogoś innego, dlatego Mamycel to doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy swoją pasją, talentem, doświadczeniem pragną się dzielić z innymi. To miejsce wymiany poglądów, doświadczeń, umiejętności i marzeń .…

Rejestracja w serwisie www.mamycel.pl umożliwia aktywny udział w jego funkcjonowaniu. Zarejestrowani użytkownicy mają możliwość publikacji własnych materiałów, zdjęć, filmów, artykułów, sprzedaży swoich prac oraz promowania swoich stron w dziale „Ogłoszenia”, oceniania i komentowania zamieszczanych w serwisie materiałów, udzielania się na forum dyskusyjnym oraz brania udziału w konkursach i innych  akcjach organizowanych przez portal Mamycel.pl.

Co znajdą tam inni, którzy jeszcze nie odkryli swojej pasji w życiu?

Mamycel.pl to również miejsce adresowane do ludzi, którzy szukają inspiracji. To bogaty zbiór historii ludzi, dla których pasja ma ogromne znaczenie w codziennym życiu, którzy nie bali się pokazać swojego nawet najbardziej szalonego hobby czy pomysłu.

Znajdziemy tu wywiady z człowiekiem, który postanowił wyruszyć w podróż i objechać na junaku świat. Modelkę robiącą karierę, pomimo poruszania się na wózku inwalidzkim. Warto poznać ich historie, by przekonać się, jak czasem pozornie błahe zainteresowania mogą stać się sposobem na życie.

Prócz wywiadów, poradników i tutoriali, które zresztą publikują również sami pasjonaci oraz licznych konkursów, użytkownicy portalu mają możliwość zapoznania się z ofertami firm szkoleniowych i pracowni artystycznych zamieszczonych w dziale „Ogłoszenia” na Mamycel.pl. Jest tam mnóstwo propozycji dotyczących możliwości rozwoju poprzez różne kursy, warsztaty, szkolenia czy też wydarzenia kulturalne.

Znasz wiele przykładów osób, których pasja zamieniła się w dobrze opłacany zawód?

Nie mogę powiedzieć, czy w dobrze opłacany zawód, bo tego nie wiem… ale tak, znam osoby, które zrezygnowały z pracy na etacie. Czasem zaryzykowały i otworzyły własne firmy oparte przede wszystkim na swojej pasji. Na przykładzie użytkowników portalu Mamycel.pl mogę powiedzieć, że coraz więcej osób decyduje się na zakładanie firm i zarabianie na swojej pasji.

Spora część tych osób to rękodzielnicy, którzy szczególnie są mi bliscy. Pewnie gdyby nie to, że praca nad portalem zajmuje mi tak sporo czasu, ja sama korzystałabym z różnych zajęć i warsztatów pogłębiających wiedzę z zakresu rękodzieła.

Co trzeba zrobić, aby pasję zamienić w pracę?

Na pewno nie jest to takie proste, ale czasem warto zaryzykować. Jeśli nie zaryzykujemy, nigdy nie przekonamy się, czy było warto. Jeśli czujemy, że jesteśmy w czymś dobrzy, że posiadamy jakieś umiejętności lub wiedzę, zróbmy plan i zacznijmy realizować swoje cele. Może wystarczy zrobić dodatkowy kurs, zapisać się na jakieś warsztaty, by zdobyć dodatkową wiedzę i po prostu działać. Albo od razu być aktywnym, uwierzyć w siebie i pokazać swoje umiejętności innym, a pasja sama może nas zaskoczyć.

Przykładem na to jest choćby jedna z użytkowniczek portalu Mamycel.pl, która dla własnej pociechy, najpierw uszyła maskotkę, potem pochwaliła się nią na portalu internetowym i jak się okazało, zabawka cieszyła się tak sporym zainteresowaniem, że posypały się pierwsze zamówienia i trzeba było założyć firmę. 🙂

Dziękuję za rozmowę!

Przeczytaj także: 9 historii kobiet, które dzięki fotografii pracują z pasją

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie