Czego szukasz

Nie przegap! Ruszyły zapisy do trzeciej edycji programu Mother Empower

Jeśli jesteś mamą, która chce znaleźć pracę po przerwie albo zupełnie zmienić zawód i potrzebujesz wsparcia w działaniu – koniecznie zgłoś się do nas! Właśnie ruszyła rekrutacja do trzeciej edycji programu mentoringowego, który realizujemy wspólnie z firmą Bosch! W programie Mother Empower prowadzony jest zdalnie i przyjmujemy zgłoszenia z całej Polski! Zgłoś się już dziś!

Nie przegap! Ruszyły zapisy do trzeciej edycji programu Mother Empower

Nie przegap! Ruszyły zapisy do trzeciej edycji programu Mother Empower

Zastanawiasz się jak wrócić do pracy po przerwie?

Straciłaś pracę w trakcie pandemii i nie wiesz, jak znaleźć kolejne miejsce pracy?

Szukasz kogoś, kto będzie Ci towarzyszyć na ścieżce zmiany branży i startu w nowym zawodzie?

Tak, zgłaszam się, na to czekałam!

Czym jest Mother Empower?

Mother Empower edycja 3. to bezpłatny program mentoringowy stworzony z myślą o mamach, które chcą wrócić do aktywności zawodowej po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci, w tym szukających pracy po zmianie branży i w trakcie przebranżowienia, a także kobiet, które straciły pracę w związku z pandemią.

To program stworzony i realizowany we współpracy z firmą Robert Bosch Polska przez Fundację Mamo Pracuj.

Program ma zasięg ogólnopolski i prowadzony jest on-line. W 2021 roku, program #MotherEmpower zdobył tytuł Najlepszego programu mentoringowego 2021 w ocecnie HRInfluencers i Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu (link).

Co czeka na Ciebie podczas trzeciej edycji Mother Empower?

Dzięki relacji mentoringowej, do której chcemy Cię zaprosić, tworzymy przestrzeń do wspólnej rozmowy, wymiany myśli, a także wiedzy i doświadczeń osób, które osiągnęły sukces zawodowy i kobiet, dla których znalezienie pracy, czy zmiana branży są priorytetem na 2022 rok. Wiemy, że dla obu stron to wartościowa i korzystna relacja, opierająca się na zrozumieniu potrzeb, akceptacji i wsparciu.

W tej edycji programu ponownie skupiamy się na poszukiwaniu pracy lub zmianie zawodu czy branży. I co ważne, znacząco poszerzamy także pulę dostępnych Mentorek i Mentorów!

Zapewniamy spotkania on-line w parze mentorskiej, ciekawe warsztaty (także on-line). Dodatkowym elementem programu będzie możliwość otrzymania stypendium na dofinansowanie wybranego kursu podnoszącego kwalifikacje (dla ok. 15 uczestniczek).

Co się będzie działo podczas trzeciej edycji Mother Empower?

  • 3 miesiące indywidualnych spotkań z Mentorką lub Mentorem (w formule on-line, 1 na 1),
  • 2 warsztaty on-line, dotyczące m.in. przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, poszukiwania pracy, rozmów rekrutacyjnych,
  • 2 spotkania on-line dla wszystkich par mentorskich w programie (na rozpoczęcie i zakończenie programu),
  • możliwość udziału w programie stypendialnym,
  • przestrzeń do zmiany i rozwoju.

Jeśli czujesz, że ten program to coś, czego potrzebujesz – wypełnij formularz i zgłoś się już dziś!

Kim są Mentorki i Mentorzy?

Nasi Mentorzy i Mentorki to na co dzień pracownicy oddziałów firmy Robert Bosch Polska, którzy zdecydowali się podzielić swoim czasem, wiedzą i doświadczeniem w ramach programu!

Do trzeciej edycji programu Mother Empower zgłosiło się aż 33 Mentorek i Mentorów, gotowych towarzyszyć Wam w poszukiwaniu nowej drogi zawodowej, dlatego możemy przyjąć tyleż samo Mentees (uczestniczek)!

Co zyskują uczestniczki programu?

Podczas kolejnych edycji Mother Empower dostrzegamy, jak ogromną moc ma relacja i wsparcie, które oferują sobie dwie osoby, w różnych miejscach zawodowych. Uczestniczki kolejnych edycji przeszły prawdziwą metamorfozę. Jednogłośnie oceniły swoje szanse na rynku pracy jako zdecydowanie wyższe niż przed przystąpieniem do programu. Wiele z nich pozbyło się lęku i obaw. Nauczyły się myśleć w sposób wspierający i dodający energii. Część uczestniczek zupełnie zmieniło kierunek swojej kariery i rozpoczęło nowy rozdział w swoim życiu zawodowym.

Mam poczucie, że z każdego spotkania wynoszę bardzo dużo. Moja Mentorka jest osobą, z którą łatwo nawiązać szczery i otwarty kontakt. W moim odczuciu nasze spotkania przebiegają bardzo konstruktywnie. Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam „pod skrzydła” Mentorki, która mnie wzmacnia i „odkurza” moje mocne strony. 🙂 – Dominika

Spotkania z moją Mentorką wpisały się już na stałe w mój harmonogram i jest to coś, na co czekam z niecierpliwością przez cały tydzień. Tym bardziej cieszę się, że odważyłam się wziąć udział w projekcie. Wynoszę z niego pełnymi garściami – dziękuję! – Aneta

Jeśli czujesz, że ten program to coś, czego potrzebujesz – wypełnij formularz i zgłoś się już dziś!

Zobacz film podsumowujący pierwszą edycję Mother Empower!

Albo przeczytaj relację z pierwszej edycji programu!

Przeczytaj podsumowanie drugiej edycji programu 😉

Rekrutacja do trzeciej edycji właśnie się rozpoczęła!

Na zgłoszenia czekamy do 17 lutego.

UWAGA: zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji, przy bardzo dużej liczbie zgłoszeń.

Jak wziąć udział w programie?

Wypełnij aplikację do programu, wskazując 3 Mentorki lub Mentorów, z którymi najbardziej chciałabyś pracować (nie gwarantujemy, że to się uda, ale jest dla nas ważną wskazówką). Aplikacja jest rozbudowana, więc przygotuj się, aby opowiedzieć nam o sobie, ale też o swoich potrzebach i motywacji. Ostateczną decyzję o przyjęciu do programu podejmujemy w gronie zespołu programowego, dbając o dopasowanie par mentorskich.

Spośród kandydatek do programu wybierzemy 33 uczestniczki programu.

Program skierowany jest do kobiet z całej Polski!
Czekamy na Ciebie!

Zapoznaj się z regulaminem programu!

Odwiedź profil firmy Bosch w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

A my trzymamy kciuki!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie