Czego szukasz

Nauka zdalna od 20 grudnia. Poznaj szczegóły nowych obostrzeń

Od września dzieci wróciły do szkół i przedszkoli, jednak z powodu pojawiających się zakażeń Covid-19 dyrektorzy placówek okresowo przechodzili na naukę zdalną. We wtorek Minister Zdrowia poinformował o oficjalnym wprowadzeniu zdalnego nauczania w całym kraju. Taka forma nauki ma obowiązywać od 20 grudnia do 9 stycznia.

Nauka zdalna - nowe obostrzenia

7 grudnia Rząd poinformował o nowych obostrzeniach. Poinformowano o działaniach dotyczących uczniów szkół podstawowych i średnich, a także nauczycieli. Minister Niedzielski powiedział o konieczności przejścia na naukę zdalną. Poinformował również o planach na wprowadzenie obowiązkowych szczepień nauczycieli.

Nauka zdalna

Zapowiedziana przez Ministra Zdrowia nauka zdalna ma obowiązywać od 20 grudnia do 9 stycznia. Okres ten zatem obejmuje przerwę świąteczną. Czy czas nauki zdalnej może zostać wydłużony? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców.

Na ten temat wypowiedział się Minister MEiN w rozmowie z PAP i oświadczył, że przyjmuje argumentację służb ochrony zdrowia. Nie ma mowy natomiast o dłuższej nauce zdalnej niż do 9 stycznia. „Nauka stacjonarna jest nam konieczna i dlatego w tym roku od 1 września, mimo różnych głosów przeciwnych i nakłaniania ze strony różnych środowisk opozycyjnych, kontynuujemy naukę stacjonarną i będziemy ją kontynuować po pełnym okresie świątecznym. – powiedział Przemysław Czarnek.

W tym czasie żłobki i przedszkola będą nadal pracować. Minister Czarnek pytany o zasadność takiej decyzji odpowiedział „jest to decyzja służb zajmujących się zwalczaniem koronawirusa.” – Została ona podyktowana Wigilią i Bożym Narodzeniem, jak wyjaśniają służby zajmujące się zwalczaniem pandemii. – powiedział w rozmowie z PAP.

Przeczytaj także: Zasiłek opiekuńczy. Poznaj nowe wytyczne ZUS!

Szczepienia Nauczycieli

Kolejną kwestią poruszoną na wtorkowej konferencji był obowiązek szczepień dla kilku grup zawodowych, w tym również nauczycieli. Minister Adam Niedzielski poinformował o planach rozpoczęcia szczepień od 1 marca.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, w rozmowie z Polsatem powiedział – „W przypadku służb mundurowych i nauczycieli ten termin ostateczny, który powinien jednak oscylować w okolicach 1 marca, jest obecnie ustalany na szczeblu ministerialnym z pozostałymi resortami odpowiedzialnymi za każdą z tych służb czy też za grono nauczycielskie”.

Przeczytaj także: Co zmieni się w Nowym Roku w przepisach dotyczących zasiłków?

Źródło: (pap.pl)

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Niestandardowa mama nieprzeciętnych nastolatków. Z wykształcenia pedagog i doradca zawodowy, z zamiłowania copywriter. Fanka poradników i rozwoju osobistego.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie