Czego szukasz

Małe jest piękne – Ultrabook™

Ja wiem, że komputery są różne, wiem że laptop laptopowi nierówny, że są też netbooki, ale dopiero niedawno dowiedziałam się, czym jest ULTRAbook. Będąc aktywną mamą, mogę śmiało powiedzieć, że to coś w sam raz dla mnie!

 Ultrabook

Domowe centrum dowodzenia

Komputer to narzędzie mojej pracy. To także narzędzie zarządzania domowym budżetem, źródło wiedzy wszelakiej, miejsce, gdzie gromadzę wspomnienia w postaci zdjęć, to też koszyk zakupowy, bo jako mama często robię zakupy przez Internet… Kiedy to było, gdy miałam czas, aby za jedną parą butów obejść pół miasta, nic nie kupić i być z tego powodu szczęśliwą?

Komputer to w końcu moja rozrywka: trochę Facebooka (nie za dużo), czasem film, zwłaszcza gdy prasuję, czasem jakiś serwis plotkarski aby nie wypaść z obiegu, ale też wiadomości, no i oczywiście poczta. Słowem mój laptop, który składa się z ekranu, klawiatury (+ to co pod nią, nie wiem co ;-)) i myszy. I byłby nadal mój, gdyby pewnego dnia nie zdecydował się – on, nie ja – zakończyć naszą współpracę. A że bez laptopa już nie potrafię żyć… Tak dowiedziałam się, że kiedy ja zajmowałam się dziećmi stworzono Ultrabook™…

W poszukiwaniu komputera dla aktywnej mamy…

Udałam się na poszukiwania nowego narzędzia niezbędnego mamie 😉 Jak zapewnił mnie sprzedawca, mogę być spokojna bo znajdzie się “dla każdego coś miłego”. Producenci oferują laptopy różniące się wielkością, mocą, designem, no i kolorem 😉 ale też oczywiście ceną.

Wśród wielu modeli, które elegancko się prezentowały na półkach, moją uwagę zwrócił taki, który był bardzo cienki, nie za duży, nie za mały, idealnie pasujący do mojej torebki…. Oczami wyobraźni widziałam, jak spokojnie mieści się górnej szufladzie komody, poza zasięgiem małych łapek. Wtedy pan sprzedawca powiedział “a to jest ultrabook”.

Ultrabook to nowa kategoria komputerów, łącząca wydajność i możliwości współczesnych laptopów z funkcjami znanymi z tabletów. (źródło: komputerswiat.pl)

Przeczytaj także: Pracujesz z domu? Wybierz najlepszy laptop biznesowy!
 

Dlaczego ULTRAbook, a nie zwykły notebook?

Wyróżnia go 5 najważniejszych cech:

Jak się okazało, twórcą idei Ultrabook™ jest firma Intel (dobrze znana z naklejek na komputerach ;-)), która określiła cechy komputerów tego typu. I tak sobie pomyślałam, że w końcu ktoś pomyślał o moim kręgosłupie, o tym, że kabel zasilający to straszny balast, a ja często go zapominam, i że pracując wielowątkowo (otwierając dziesiątki okienek, dokumentów i programów), bardzo niesprawiedliwe jest jak się wszystko zawiesza i zacina.

Od miłego pana dowiedziałam się także, że ultrabooki są urządzeniami “z wyższej półki”, stąd też jest taki ładny, po prostu.  

ultrabook Torebka z laptopem

Spełni oczekiwania każdej mamy!

Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiły, że właśnie Ultrabook™ wydał mi się idealnym narzędziem dla mamy! Dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się w torebce, razem z misiem, pieluchą, wodą, paczką mokrych chustek i tysiącem innych rzeczy. Dzięki wytrzymałej baterii sprawdzi się w każdej podróży. Nie zacina się i nie wyłącza w najmniej odpowiedniej chwili. Mogę zabrać go na spotkanie z klientem, a potem biec od razu do przedszkola, bez obawy, że torba urwie mi ramię!

Jednym słowem… idealny dla każdej aktywnej mamy!

Więcej informacji o ultrabooku HP SpectreXT znajdziecie na stronie www.hp.pl/ultrabooki

Weź udział w projekcie „Mobilne biuro mamy” i wygraj wspaniały Ultrabook HP i inne nagrody!
 

Partnerem technologicznym projektu jest Hewlett-Packard. 

Zdjęcia: Natalia Szułdrzyńska

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie