Czego szukasz

Klimat zrozumienia, szacunku i zaufania. Dzień Otwarty dla Rodziców we Franklin Templeton w Poznaniu

Dzień Otwarty dla Rodziców we Franklin Templeton przeszedł już do historii, a my nadal żyjemy jego atmosferą. Uczestnicy spotkania mogą oficjalnie nazwać się pogromcami mitów, ponieważ wydarzenie było doskonałą okazją do skonfrontowania zasłyszanych opinii czy stereotypów o pracy w finansach, rekrutacji, prawach i obowiązkach pracodawcy wobec rodzica z informacjami „z pierwszej ręki”. Co się wydarzyło? Kogo można było spotkać? Kogo posłuchać? Z kim i o czym porozmawiać? Przeczytaj relację!

Klimat zrozumienia, szacunku i zaufania. Dzień Otwarty dla Rodziców we Franklin Templeton w Poznaniu

Co się działo?

Pierwsi goście pojawili się około godz. 10:40. Drobne formalności, wpisanie się na listę obecności, zajęcie miejsca i oczekiwanie na pierwszych prelegentów. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Ani Łabno-Kucharskiej (Fundacji Mamo Pracuj), która powitała gości oraz przedstawiła plan dnia.

Z prezentacji Ani Gołembskiej (Talent Acquisition Manager) i Kasi Krzywosądzkiej (HR Recruiter) dowiedzieliśmy się, na czym polega praca w firmie z sektora Shared Services Centers oraz się zmieniło w ostatnich latach.
W kolejnej części spotkania rekruterki Franklin Templeton opowiedziały o procesie rekrutacyjnym i rozprawiły się z mitami dotyczącymi rekrutacji.

W przerwie wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w warsztatach muzycznych przygotowanych przez Fundację Nordoff Robbins Polska.
Po przerwie mogliśmy wysłuchać bardzo ciekawego wystąpienia Marty Guzewicz, która przybliżyła tematy związane z urlopami i benefitami, które w obliczu ostatnich zmian w kodeksie przeszły niemałą rewolucję.

Jak skutecznie i z pewnością siebie realizować plan powrotu do pracy? Posłuchaj podcastu!

zdjęcie/kolaż ze spotkania na Dniu Otwartym we Franklin Templeton

Różnorodność doświadczeń

Bardzo duże zainteresowanie wzbudził panel, podczas którego Ania Łabno Kucharska – rozmawiała z pracownikami firmy Franklin Templeton o różnych obszarach związanych z ich życiem zawodowym i prywatnym. W panelu wzięli udział: Kamila Subel (Global Production Manager, Marketing – Global Creative Studio), Łukasz Marczewski (Supervisor-Global Portfolio Accounting Services, Investment Management Services), Jola Ignatowicz (Supervisor-FTS Process Training, Investment Management Services), Małgorzata Grocholska (Senior Compliance Analyst, Legal & Compliance, Arnauld Dettweiler (Director-Marketing Optimization, dział Marketingu).

Uczestnicy z dużą otwartością dzielili się swoimi doświadczeniami; opowiadali o uniwersalnych kompetencjach i umiejętnościach miękkich, które mogą przeważyć w procesie rekrutacyjnym, o poszukiwaniu swojego miejsca w strukturach firmy, o powrotach do pracy po urlopach opiekuńczych oraz rozwiązaniach, które pomagają zapanować nad rodzicielsko-zawodową codziennością.
Każda z osób wypowiadających się w panelu przedstawiła swoją własną historię i własną perspektywę, pokazując, że w procesie poszukiwania pracy nie ma jednego uniwersalnego scenariusza, a firma z branży finansowej może dać szerokie możliwości rozwoju w naprawdę różnych obszarach (bez względu na kierunek wykształcenia).

zdjęcie ze spotkania na Dniu Otwartym we Franklin Templeton

Każdemu według potrzeb

A skoro wydarzenie dla rodziców, nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci. 🙂 Najmłodsi uczestnicy spotkania – mniej zainteresowani aspektem zawodowym – mogli skupić się na innych przyjemnościach. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni dzieci miały zapewnione atrakcje w formie warsztatów muzycznych (i nie tylko) oraz poczęstunek, a starsi goście mogli poznać się, porozmawiać, napić się kawy i przekąsić coś dobrego.

Networkingu moc

Ostatnia część spotkania minęła na rozmowach oraz wymianie doświadczeń. Uczestnicy panelu odpowiadali na indywidualne pytania gości. Można było porozmawiać z rekruterkami o możliwościach rozwoju w firmie, skonsultować swoje CV oraz odbyć próbną rozmowę rekrutacyjną w języku angielskim. Młodsza część widowni brała udział w drugiej części warsztatów muzycznych.

Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Posłuchaj!

zdjęcie ze spotkania na Dniu Otwartym we Franklin Templeton

Co mówią uczestnicy spotkania?

Dla uczestników Dnia Otwartego szczególnie cenne były:

 • „Dyskusja pracowników na temat godzenia roli rodzica i pracownika. Informacje o początkach ich pracy w firmie i co było głównym czynnikiem decydującym o zatrudnieniu.”
 • „Możliwość rozmowy z pracownikami firmy.”
 • „Spotkanie w tak miłym gronie mam i dzieci.”
 • „Opieka i przestrzeń dla dziecka.”
 • „Zaprezentowanie przez dział HR jak najlepiej przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej oraz napisać CV.”
 • „Indywidualne rozmowy dotyczące procesu rekrutacji oraz CV. Bardzo ciekawa była również rozmowa weryfikującą poziom znajomości języka angielskiego.”
 • „Wytłumaczenie elementów nowego prawa dotyczącego urlopów rodzicielskich/ macierzyńskich/ zmniejszenie etatu itd.”

Czy warto? Zapytacie. Oczywiście! Zobaczcie, co jeszcze mówią uczestnicy:

„Wspaniała potrzebna inicjatywa, świetna organizacja i bogata merytoryka spotkania”

„Dziękuję bardzo za spotkanie, miło było widzieć, słyszeć i czuć klimat zrozumienia, szacunku i zaufania. Wyszłam z przeświadczeniem, że właśnie w takim miejscu chciałabym pracować.”

„Doskonała organizacja dnia otwartego dla rodziców, dużo zabawy, świetne jedzenie, przemiłe wolontariuszki i kompetentni prowadzący!”

„Spotkanie było bardzo wspierające.”

„Bardzo się cieszę, że mogłam wczoraj uczestniczyć w spotkaniu. Mam większą wiarę w to, że uda mi się zmienić pracę.”

„Supermerytorycznie przygotowane, na luzie. Czułam się jak wśród znajomych”.

„Wspaniała organizacja, świetny event, Franklin jako wymarzone miejsce pracy.”

zdjęcie ze spotkania na Dniu Otwartym we Franklin Templeton

Mamy czas. Taty też

Przypominamy, że Franklin Templeton to firma, która swoim pracownikom rodzicom oferuje szereg rozwiązań sprzyjających godzeniu życia zawodowego i rodzinnego. Są to m.in.:

 • przyjazne i bezpieczne warunki pracy dla kobiet w ciąży oraz mam karmiących,
 • wsparcie merytoryczne w powrocie do pracy po urlopie,
 • dwujęzyczny żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników prowadzone przez KIDS&Co.,
 • pokoje laktacyjne dla matek karmiących,
 • 2 tygodnie 100% płatnej opieki dla członków rodziny,
 • dodatkowy urlop ojcowski (parental leave – 12 tygodni),
 • wydarzenia dedykowane rodzinom i ich dzieciom,
 • możliwość angażowania się w rozmaite inicjatywy pracownicze.

Więcej informacji można znaleźć na profilu tego pracodawcy w naszej Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom. Zapraszamy!

logotyp Franklin Templeton
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie