Czego szukasz

Jak wesprzeć dziecko w zdalnej nauce? To łatwiejsze (i przyjemniejsze), niż myślisz!

Gdyby ktoś powiedział mi, że moje dzieci przez kilka miesięcy nie będą chodziły do szkoły i przedszkola, a ja będę zmuszona pomagać im w edukacji zdalnej – byłabym przerażona. Dzisiaj jednak – jak większość rodziców, daję sobie radę. Nie dzieje się tak jednak tylko dlatego, że nabrałam wprawy. Od samego początku korzystam z narzędzi, które ułatwiają mi to zadanie i zachęcają dziecko do pracy. Innymi słowy – już od drugiego tygodnia edukacji zdalnej moje dzieciaki „chodzą” do… Squli.

chłopiec robi zadania na platformie Squla

Zadania przysyłane mailem to trochę za mało, prawda?

Polskie szkoły różnie radzą sobie ze zdalną edukacją, o czym możemy przekonać się nie tylko na ogólnopolskich forach, ale także w trakcie rozmowy ze znajomymi. Niektóre placówki organizują e-lekcje „z prawdziwego zdarzenia”, wykorzystując platformy komunikacyjne, inne tylko przesyłają zadania e-mailem.

W szkole mojego syna wybrano drugą opcję. Wkrótce okazało się, że mój 9-latek całkiem sprawnie radzi sobie z odrabianiem lekcji, jednak czegoś mi brakowało. Czułam niedosyt – ciągle miałam wrażenie, że syn nie przeskakuje powyżej ustawionej wcześniej w szkole poprzeczki i tylko powtarza materiał. Co ciekawe, okazało się, że rodzice, których dzieci korzystały z e-lekcji, także nie byli zachwyceni. Sporo nasłuchałam się o trudnościach dzieci w skupieniu uwagi i niechęci do takiej formy komunikacji.

Poszukując pomocy, zaczęłam szperać w sieci – i tak trafiłam na Squlę. Platformę, dzięki której w końcu czuję, że moje dziecko zdobywa wiedzę, zamiast ją w kółko powtarzać. I teraz najlepsze – do żadnych zdalnych lekcji moje dzieci nie przystępują tak ochoczo, jak właśnie do Squli.

Czym jest Squla?

To wyjątkowa platforma edukacyjna, która jest dopełnieniem tradycyjnych lekcji (nie tylko zdalnych) i wysiłków podejmowanych przez rodziców. To miejsce pełne quizów, filmów, zabaw i zgadywanek, które zwiększają wiedzę dziecka i pomagają mu ją utrwalić.

Przede wszystkim jednak Squla to świetna zabawa i wielka frajda. Po kilku tygodniach nie usłyszałam jeszcze „mamooo, muszę?”. Zamiast tego moje dzieci świetnie się bawią i obstawiają, które jako pierwsze otrzyma swój… bon do Empiku. O co chodzi? Cóż, najlepiej od razu przejdźmy do konkretów.

Przeczytaj także: #zostańwdomu z czwórką dzieci i nie zwariuj. Kwarantanna okiem wielodzietnej mamy

Co zachwyca mnie najbardziej?

  • Forma zajęć

Squla to jedna wielka zabawa – moje dzieciaki (5 i 9 lat) nawet nie orientują się, że uczą się języka polskiego angielskiego czy matematyki . Gdyby je spytać, to przecież strzelają z katapulty do właściwej odpowiedzi, układają puzzle i rozwiązują łamigłówki. Gdzie tu nauka? 😉

  • Dopasowanie poziomu do wiedzy

Jedną z największych zalet Squli jest dopasowanie poziomu ćwiczeń do poziomu wiedzy i umiejętności dziecka: to zadania zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci chodzących do podstawówki (klasy 1-6). Co szczególnie istotne, w każdej chwili możesz „przeskoczyć” klasę wyżej lub niżej. Ma to ogromne znaczenie dla dzieci, które z pewnymi przedmiotami radzą sobie lepiej, z innymi gorzej.

Przeczytaj także: Co robić w czasie kwarantanny? Atrakcje on-line dla dzieci.

Oczywiście zapisując na zajęcia mojego przedszkolaka, miałam pewne obawy, czy przypadkiem nie będę musiała przybiegać co chwilę do komputera, tabletu czy smartfona i mu czytać. Okazało się, że i o to zadbano – polecenia są już czytane przez lektora.

  • Program zgodny z podstawą MEN

Program Squli jest zgodny z podstawą programową MEN – co oznacza, że platforma jest prawdziwym wsparciem edukacji szkolnej.

  • Bogactwo zadań

65 tysięcy – tyle dokładnie zadań jest w Squli. Co to oznacza dla dzieci? Wielką różnorodność i żadnej nudy!

  • Nagrody

Bardzo, ale to bardzo spodobał mi się pomysł nagradzania dzieci za podjęte przez nich wysiłki. Zdejmijmy otoczkę sztucznej poprawności i nauki dla idei – my, dorośli, też zazwyczaj uczymy się dla awansu/poszerzenia oferty/uznania klientów, a co za tym idzie, dla większej płacy.
W Squli za swoje osiągnięcia dzieci otrzymują wirtualne monety, za które mogą później kupić np. bon do sklepu Empik czy szkolny gadżet z logo Squli. Zapewniam – to przekonuje wszystkich uczniów.

  • Konto rodzicielskie

Konto rodzicielskie umożliwia rodziców trzymanie „ręki na pulsie” – to raporty i informacje, w jakim zakresie dziecko potrzebuje wsparcia, a w czym świetnie sobie radzi. Konto to umożliwia również ustawienie planu nauczania na cały tydzień.

Squla – Ty też poczujesz, że to jest „to”!

Nie każdy z nas ma w sobie ukryte powołanie do nauczania. 😉 Dlatego jeśli chcesz wesprzeć swoje dziecko, ale brakuje Ci kreatywności, siły lub zwyczajnie cierpliwości do wymyślania setek ciekawych zadań zgodnych z podstawą programową, zrób to co ja – skorzystaj ze Squli i odetchnij z ulgą.

Zdjęcie: własność Squla

Tekst powstał we współpracy z partnerem portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama, żona, psycholog i redaktor. Spełniona zawodowo dzięki miłości do pisania, szczęśliwa prywatnie dzięki mężowi i dwóm cudownym synom. W krótkim czasie "tylko dla siebie” czyta, szyje… albo znowu pisze.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie