Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Jak wesprzeć dziecko w zdalnej nauce? To łatwiejsze (i przyjemniejsze), niż myślisz!

  • Karolina Wojtaś
  • 28 kwietnia 2020
  • 4 MIN. CZYTANIA
Gdyby ktoś powiedział mi, że moje dzieci przez kilka miesięcy nie będą chodziły do szkoły i przedszkola, a ja będę zmuszona pomagać im w edukacji zdalnej – byłabym przerażona. Dzisiaj jednak – jak większość rodziców, daję sobie radę. Nie dzieje się tak jednak tylko dlatego, że nabrałam wprawy. Od samego początku korzystam z narzędzi, które ułatwiają mi to zadanie i zachęcają dziecko do pracy. Innymi słowy – już od drugiego tygodnia edukacji zdalnej moje dzieciaki „chodzą” do… Squli.

Zadania przysyłane mailem to trochę za mało, prawda?

Polskie szkoły różnie radzą sobie ze zdalną edukacją, o czym możemy przekonać się nie tylko na ogólnopolskich forach, ale także w trakcie rozmowy ze znajomymi. Niektóre placówki organizują e-lekcje „z prawdziwego zdarzenia”, wykorzystując platformy komunikacyjne, inne tylko przesyłają zadania e-mailem.

W szkole mojego syna wybrano drugą opcję. Wkrótce okazało się, że mój 9-latek całkiem sprawnie radzi sobie z odrabianiem lekcji, jednak czegoś mi brakowało. Czułam niedosyt – ciągle miałam wrażenie, że syn nie przeskakuje powyżej ustawionej wcześniej w szkole poprzeczki i tylko powtarza materiał. Co ciekawe, okazało się, że rodzice, których dzieci korzystały z e-lekcji, także nie byli zachwyceni. Sporo nasłuchałam się o trudnościach dzieci w skupieniu uwagi i niechęci do takiej formy komunikacji.

Poszukując pomocy, zaczęłam szperać w sieci – i tak trafiłam na Squlę. Platformę, dzięki której w końcu czuję, że moje dziecko zdobywa wiedzę, zamiast ją w kółko powtarzać. I teraz najlepsze – do żadnych zdalnych lekcji moje dzieci nie przystępują tak ochoczo, jak właśnie do Squli.

Czym jest Squla?

To wyjątkowa platforma edukacyjna, która jest dopełnieniem tradycyjnych lekcji (nie tylko zdalnych) i wysiłków podejmowanych przez rodziców. To miejsce pełne quizów, filmów, zabaw i zgadywanek, które zwiększają wiedzę dziecka i pomagają mu ją utrwalić.

Przede wszystkim jednak Squla to świetna zabawa i wielka frajda. Po kilku tygodniach nie usłyszałam jeszcze „mamooo, muszę?”. Zamiast tego moje dzieci świetnie się bawią i obstawiają, które jako pierwsze otrzyma swój… bon do Empiku. O co chodzi? Cóż, najlepiej od razu przejdźmy do konkretów.

Przeczytaj także: #zostańwdomu z czwórką dzieci i nie zwariuj. Kwarantanna okiem wielodzietnej mamy

Co zachwyca mnie najbardziej?

  • Forma zajęć

Squla to jedna wielka zabawa – moje dzieciaki (5 i 9 lat) nawet nie orientują się, że uczą się języka polskiego angielskiego czy matematyki . Gdyby je spytać, to przecież strzelają z katapulty do właściwej odpowiedzi, układają puzzle i rozwiązują łamigłówki. Gdzie tu nauka? 😉

  • Dopasowanie poziomu do wiedzy

Jedną z największych zalet Squli jest dopasowanie poziomu ćwiczeń do poziomu wiedzy i umiejętności dziecka: to zadania zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci chodzących do podstawówki (klasy 1-6). Co szczególnie istotne, w każdej chwili możesz „przeskoczyć” klasę wyżej lub niżej. Ma to ogromne znaczenie dla dzieci, które z pewnymi przedmiotami radzą sobie lepiej, z innymi gorzej.

Przeczytaj także: Co robić w czasie kwarantanny? Atrakcje on-line dla dzieci.

Oczywiście zapisując na zajęcia mojego przedszkolaka, miałam pewne obawy, czy przypadkiem nie będę musiała przybiegać co chwilę do komputera, tabletu czy smartfona i mu czytać. Okazało się, że i o to zadbano – polecenia są już czytane przez lektora.

  • Program zgodny z podstawą MEN

Program Squli jest zgodny z podstawą programową MEN – co oznacza, że platforma jest prawdziwym wsparciem edukacji szkolnej.

  • Bogactwo zadań

65 tysięcy – tyle dokładnie zadań jest w Squli. Co to oznacza dla dzieci? Wielką różnorodność i żadnej nudy!

  • Nagrody

Bardzo, ale to bardzo spodobał mi się pomysł nagradzania dzieci za podjęte przez nich wysiłki. Zdejmijmy otoczkę sztucznej poprawności i nauki dla idei – my, dorośli, też zazwyczaj uczymy się dla awansu/poszerzenia oferty/uznania klientów, a co za tym idzie, dla większej płacy.
W Squli za swoje osiągnięcia dzieci otrzymują wirtualne monety, za które mogą później kupić np. bon do sklepu Empik czy szkolny gadżet z logo Squli. Zapewniam – to przekonuje wszystkich uczniów.

  • Konto rodzicielskie

Konto rodzicielskie umożliwia rodziców trzymanie „ręki na pulsie” – to raporty i informacje, w jakim zakresie dziecko potrzebuje wsparcia, a w czym świetnie sobie radzi. Konto to umożliwia również ustawienie planu nauczania na cały tydzień.

Squla – Ty też poczujesz, że to jest „to”!

Nie każdy z nas ma w sobie ukryte powołanie do nauczania. 😉 Dlatego jeśli chcesz wesprzeć swoje dziecko, ale brakuje Ci kreatywności, siły lub zwyczajnie cierpliwości do wymyślania setek ciekawych zadań zgodnych z podstawą programową, zrób to co ja – skorzystaj ze Squli i odetchnij z ulgą.

Zdjęcie: własność Squla

Tekst powstał we współpracy z partnerem portalu

Zobacz więcej

artykuł
kalendarz planowanie dni wolne 2025
  • Ewa Moskalik - Pieper
  • 3 MIN. CZYTANIA
wywiad
  • Dominika Cienkiewicz
  • 9 MIN. CZYTANIA
wywiad
  • Ewa Moskalik - Pieper
  • 21 MIN. CZYTANIA
artykuł
rodzina, ulgi dla rodziców
  • Aneta Socha - Jaworska
  • 13 MIN. CZYTANIA
artykuł
korespondencja seryjna
  • Alicja Zielińska
  • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
kartka z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 1 MIN. CZYTANIA
artykuł
grafika zapraszająca do 10. edycji Tech Leadres
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 3 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content