Czego szukasz

Bycie mamą to moja super moc! Historia Ewy, redaktor Mamo Pracuj

Kiedy nadchodzi ten moment, że dziecko idzie do żłobka czy przedszkola, często to mama przeżywa mocniej 😉 A dziecko jest bardzo szczęśliwe… I tak samo było kiedy oddawałyśmy Mamo Pracuj pod opiekę Ewie Moskalik-Pieper, która od kwietnia br. jest redaktorem portalu! Kim jest Ewa, czym się zajmuje, co robiła zanim dołączyła do naszego zespołu i jakie marzenie spełniła niedawno? Przeczytajcie!

Ewa Moskalik-Pieper i Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Ewa, jak ci się pracuje zdalnie?

Lubię tak pracować! Kiedyś marzyłam o własnej firmie, aby decydować sama o sobie, a w Mamo Pracuj mam choć namiastkę tego, ;-), bo do pewnego stopnia sama zarządzam i żongluję swoim czasem pracy i zadaniami.

Muszę też przyznać, że praca zdalna wymaga super organizacji i samodyscypliny. Muszę pamiętać o terminach, o kolejności zadań i planować. Tego się cały czas uczę.

Bardzo cenię sobie to, że jako redaktorka portalu mam pracę zadaniową, więc najważniejsze jest wykonanie pracy, a gdzie to zrobię nie ma już takiego znaczenia. Praca zdalna pozwala mi na wykonywać ją w każdym miejscu. Mogę zawieźć synka na zajęcia i czekając na niego pracować.

PoznajZespół Mamo Pracuj! Wywiad z Ewą

Masz dwóch synów, jak sobie organizujesz życie jako pracująca mama? Kto Cię wspiera?

Mój starszy syn Borys skończył 11 lat, młodszy Iwo ma prawie 7 lat. Są jak ogień i woda. Każdy ciągnie w inną stronę, więc jak byłam z nimi w domu to miałam co robić. 🙂 Może dlatego dodatkowy obowiązek nie był organizacyjnie “wrzuceniem na głęboką wodę”. Poza tym – i to jest bardzo ważna sprawa – bardzo wspiera mnie mąż. Jak byłam z dziećmi w domu nigdy nie usłyszałam, że nic nie robię, że nie wspieram swoimi zarobkami budżetu domowego. Zawsze podkreślał, że wychowywanie dzieci jest bardzo ważne. I w chłopcach też zaszczepił informację, że mama w domu pracuje, że ugotowanie zupy to też praca. 🙂

Dzisiaj wspiera mnie w mojej pracy zawodowej i również szanuje mój wybór. Uważam, że to bardzo ważne, gdy partner wspiera żonę w jej wyborach. To daje siłę. Mogę na niego liczyć, gdy np. w związku z pracą nie mogę zawieźć Iwa na zajęcia albo gdy wieczorem muszę usiąść coś napisać, czy nawet przeczytać, to dziećmi i ich potrzebami opiekuje się Marek.

Od momentu, gdy zaczęłam pracować w Mamo Pracuj odezwał się we mnie jakiś instynkt samozachowawczy, bo częściej deleguję zadania. Nie czekam, aż panowie domyślą się co trzeba zrobić w domu, tylko głośno o tym mówię, nastąpiła taka zdrowa wymiana zadaniami. Choć chłopcy z racji swoich dziecięcych przywilejów często się buntują. 😉

Podcast Mamo Pracuj, jeśli chcesz – posłuchaj odcinków, które już dla Ciebie nagrałyśmy!

Jakie jeszcze swoje super moce wzmocniłaś, a może coś nowego odkryłaś współpracując z nami?

Myślę, że jeszcze ich do końca nie odkryłam, a przynajmniej taką mam nadzieję. 🙂 Czuję natomiast, że się rozwijam choćby poprzez samo zgłębianie nowych tematów, których dotychczas nie “ruszałam”. Żeby napisać jakiś tekst chcę czy nie, muszę czytać i być uważna.

Moc, którą odkryłam to świadomość, że już dzisiaj jestem w stanie dużo więcej zadań zmieścić w czasie. Jeszcze bardziej rozwinęła się moja domowa logistyka, w której zawsze byłam naprawdę dobra, a teraz mam szansę na poziom mistrzowski. 🙂 A tak poważnie to, jak jeszcze organizacyjnie znajdę lepszy patent na siebie, będzie mi zwyczajnie tylko lepiej i łatwiej pracować.

Ile lat byłaś mamą niepracującą zawodowo?

Prawie dziesięć lat nie pracowałam na żadnym etacie. Trochę było to z wyboru, trochę z innych, głównie zdrowotnych powodów. Od czasu do czasu miałam jakieś dorywcze zajęcia. Nie żałuję tego. Bardzo dużo czasu poświęciłam dzieciom, mogłam się napatrzeć do woli jak rosną. Dzisiaj czuję się dobrze w tym miejscu w jakim jestem i staram się nie rozpamiętywać, czy coś mogło potoczyć się inaczej. Tak miało być i to doprowadziło mnie dzisiaj do Mamo Pracuj. 🙂

Mówią, że nie ma przypadków i ja mocno w to wierzę! Bo Twoja obecność w naszym zespole dała impuls do wielkich zmian – dziękujemy! A co zajmowało Cię w tzw. „międzyczasie”?

Byłam skupiona na dzieciach, ale też dbałam o swój rozwój. Miałam też do przepracowania parę wyzwań. Dzisiaj postrzegam je jako etap mojego rozwoju. Przez krótki czas pracowałam w radiu i w bezpłatnej gazecie. Spełniałam też swoje małe aktorskie marzenia. 🙂

Super. Asia widziała Cię ostatnio w pewnym serialu. 😉 Obiecałam sobie, że zadam to pytanie: czym się zajmujesz w Mamo Pracuj? 😉

Jestem redaktorką portalu. I często myślę o tym co mówicie (Asia i Agnieszka – założycielki portalu przyp. red.), że oddałyście mi swoje dziecko, portal Mamo Pracuj, w moje ręce na wychowanie. 😉 Mam nadzieję, że bezpieczne i odpowiedzialne.

Czym się zajmuję? Dbam o to, aby codziennie na portalu pojawiały się nowe, ciekawe teksty. Zajmuję się zarówno redakcją, jak i korektą tekstów, piszę artykuły swoje i kontaktuję się z innymi autorami w sprawie nowych treści. Przeprowadzam wywiady i zajmuję się patronatami, a także publikuję reklamy, które są ważne dla nas biznesowo. Zadań jest dużo, ale daję radę i bardzo lubię to co robię! 🙂

Dzięki Ewa, że jesteś z nami!

Zdjęcia: archiwum domowe Ewy i selfik z Agnieszką 😉

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie