Czego szukasz

Bycie mamą to moja super moc! Historia Ewy, redaktor Mamo Pracuj

Kiedy nadchodzi ten moment, że dziecko idzie do żłobka czy przedszkola, często to mama przeżywa mocniej 😉 A dziecko jest bardzo szczęśliwe… I tak samo było kiedy oddawałyśmy Mamo Pracuj pod opiekę Ewie Moskalik-Pieper, która od kwietnia br. jest redaktorem portalu! Kim jest Ewa, czym się zajmuje, co robiła zanim dołączyła do naszego zespołu i jakie marzenie spełniła niedawno? Przeczytajcie!

Ewa Moskalik-Pieper i Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Ewa, jak ci się pracuje zdalnie?

Lubię tak pracować! Kiedyś marzyłam o własnej firmie, aby decydować sama o sobie, a w Mamo Pracuj mam choć namiastkę tego, 😉 bo do pewnego stopnia sama zarządzam/żongluję swoim czasem pracy i zadaniami.

Ale muszę też przyznać, że praca zdalna wymaga super organizacji i samodyscypliny. Muszę pamiętać o terminach, o kolejności zadań i planować. Tego się cały czas uczę.

Bardzo jednak cenię sobie to, że jako redaktor portalu mam pracę zadaniową, więc najważniejsze jest wykonanie pracy, a gdzie to zrobię nie ma już takiego znaczenia. Praca zdalna pozwala mi na pracę w każdym miejscu i tak np. mogę zawieźć synka na zajęcia i czekając na niego przez półtorej godziny pracować.

Masz dwóch synów, jak sobie organizujesz życie jako  pracująca mama? Kto Cię wspiera?

Mój starszy syn Borys skończył 11 lat, młodszy Iwo ma prawie 7 lat. Są jak ogień i woda. Każdy ciągnie w inną stronę, więc jak byłam z nimi w domu to miałam co robić. 🙂 Może dlatego dodatkowy obowiązek nie był organizacyjnie “wrzuceniem na głęboką wodę”. Poza tym – i to jest bardzo ważna sprawa – bardzo wspiera mnie mąż. Jak byłam z dziećmi w domu nigdy nie usłyszałam, że nic nie robię, że nie wspieram swoimi zarobkami budżetu domowego. Zawsze podkreślał, że wychowywanie dzieci jest bardzo ważne. I w chłopcach też zaszczepił informację, że mama w domu pracuje, że ugotowanie zupy to też praca. 🙂

Dzisiaj wspiera mnie w mojej pracy zawodowej i również szanuje mój wybór. Uważam, że to bardzo ważne, gdy mąż wspiera żonę w jej wyborach. To daje siłę. Mogę na niego liczyć, gdy np. w związku z pracą nie mogę zawieźć Iwa na zajęcia, albo gdy wieczorem muszę usiąść coś napisać, czy nawet przeczytać, to Marek kąpie, czyta do snu.

Od momentu, gdy zaczęłam pracować w Mamo Pracuj odezwał się we mnie jakiś instynkt samozachowawczy, bo częściej deleguję zadania. Nie czekam, aż panowie domyślą się co trzeba zrobić w domu, tylko głośno o tym mówię, nastąpiła taka zdrowa wymiana zadaniami. Choć chłopcy z racji swoich dziecięcych przywilejów często się buntują.

Jakie jeszcze swoje super moce wzmocniłaś, a może coś nowego odkryłaś współpracując z nami?

Myślę, że jeszcze ich do końca nie odkryłam, a przynajmniej mam taką nadzieję. 🙂 Czuję natomiast, że się rozwijam choćby poprzez samo zgłębianie nowych tematów, których dotychczas nie “ruszałam”. Żeby napisać jakiś tekst chcę czy nie, muszę czytać i być uważna.

Moc, którą odkryłam to świadomość, że już dzisiaj jestem w stanie dużo więcej zadań zmieścić w czasie. Jeszcze bardziej rozwinęła się moja domowa logistyka, w której byłam zawsze dobra, a teraz mam szansę na poziom mistrzowski. 🙂 A serio jak jeszcze organizacyjnie znajdę lepszy patent na siebie, będzie mi zwyczajnie tylko lepiej i łatwiej pracować.

Ile lat byłaś mamą niepracującą zawodowo?

Prawie dziesięć lat nie pracowałam na żadnym etacie. Trochę było to z wyboru, trochę z innych, głównie zdrowotnych powodów. Od czasu do czasu miałam jakieś dorywcze zajęcia. Jednak nie żałuję tego. Bardzo dużo czasu poświęciłam dzieciom, mogłam się napatrzeć do woli jak rosną. Dzisiaj czuję się dobrze w tym miejscu w jakim jestem i staram się nie rozpamiętywać czy coś mogło potoczyć się inaczej. Tak miało być i to doprowadziło mnie dzisiaj do Mamo Pracuj. 🙂

Mówią, że nie ma przypadków i ja mocno w to wierzę! Bo Twoja obecność w naszym zespole dała impuls do wielkich zmian – dziękujemy! A co zajmowało Cię w tzw. “międzyczasie”?

Tak naprawdę niewiele. Byłam skupiona na dzieciach, ale też dbałam o swój rozwój. Miałam też do przepracowania parę wyzwań, z którymi się borykałam. Choć dzisiaj postrzegam je też jako etap rozwoju. Przez krótki czas pracowałam w radiu i w bezpłatnej gazecie. Spełniałam też swoje małe aktorskie marzenia. 🙂

Super. Asia widziała Cię ostatnio w pewnym serialu. 😉 Obiecałam sobie, że zadam to pytanie: czym się zajmujesz w Mamo Pracuj? 😉

Jestem redaktorem portalu. I często myślę o tym co czasem mówicie (Asia i Agnieszka – założycielki portalu przyp. red.), że oddałyście mi swoje dziecko, portal Mamo Pracuj w moje ręce  na wychowanie. 😉 Mam nadzieję, że bezpieczne i odpowiedzialne.

Czym się zajmuję? Dbam o to, aby codziennie na portalu pojawiały się nowe ciekawe teksty. Zajmuję się zarówno redakcją i korektą tekstów, także piszę swoje i kontaktuję się z innymi autorami w sprawie nowych artykułów. Przeprowadzam wywiady i zajmuję się patronatami, a także publikuję reklamy, które są ważne dla nas biznesowo. Zadań jest dużo, ale póki co daję radę i bardzo lubię to co robię!

Dzięki Ewa, że jesteś z nami!

Zdjęcia: archiwum domowe Ewa i selfik z Agnieszką 😉

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie