Czego szukasz

Bosch Polska i Fundacja Mamo Pracuj razem dla mam. Zapisy do programu Mother Empower ruszyły!

Wracasz do pracy po przerwie? Potrzebujesz wzmocnienia w procesie przebranżowienia? Chcesz, żeby ktoś towarzyszył Ci w procesie rozwoju? To mamy coś dla Ciebie! Ruszyła rekrutacja do czwartej edycji programu mentoringowego dla mam #MotherEmpower. Zgłoś się już dziś!

Bosch Polska i Fundacja Mamo Pracuj razem dla mam. Zapisy do programu Mother Empower ruszyły!

Jeśli jesteś z nami już od dłuższego czasu, z pewnością wiesz, jak wygląda program Mother Empower. Dołączyłaś do nas całkiem niedawno? To już wszystko wytłumaczę.

Czym jest Mother Empower?

Mother Empower to bezpłatny program mentoringowy, stworzony z myślą o mamach, które chcą wrócić do aktywności zawodowej po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci. Nie ma znaczenia czy ta przerwa trwała kilka miesięcy czy kilka lat. To również program dla mam tym szukających pracy po zmianie branży oraz tych w trakcie przebranżowienia.

To działanie zaczęło się od spotkania – pewnie dlatego tak ważne tu są spotkania mentorki/mentora i mentee. Program jest stworzony i realizowany we współpracy z firmą Robert Bosch Polska przez Fundację Mamo Pracuj. Ma zasięg ogólnopolski i jest prowadzony on-line.

Jesteśmy dumne, ponieważ w 2021 roku, program #MotherEmpower zdobył tytuł Najlepszego programu mentoringowego 2021 w ocenie HRInfluencers i Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu.

Przed nami rekrutacja do IV edycji!

Kogo zapraszamy do Mother Empower vol.4?

W szczególności mamy, dla których ważna jest wzmacniająca relacja. To program, podczas którego skupiamy się na rozwoju kompetencji, które pomogą w poszukiwaniu pracy lub zmianie zawodu czy branży. Zatem, jeśli:

  • Jesteś mamą, która planuje powrót do pracy?
  • Jesteś w trakcje przebranżowienia i wiesz, że łatwiej będzie przejść ten proces z doświadczoną osobą?
  • Chcesz jak najlepiej przygotować się do startu w nowym zawodzie?

To świetnie! Poczytaj o Mother Empower i zgłoś się do programu mentoringowego!

Co mamy dla Ciebie?

Mother Empower to działanie, które realizujemy całkowicie on-line, więc zapraszamy mamy z całej Polski. Zapewniamy spotkania on-line 1:1 w parze mentorskiej (ale nie wykluczamy możliwości spotkań stacjonarnych), ciekawe warsztaty (także on-line). Dodatkowym elementem programu, który cieszy się dużym zainteresowaniem, będzie możliwość otrzymania stypendium na dofinansowanie wybranego kursu podnoszącego kwalifikacje.

Co możesz zyskać?

Ogromną moc do działania, która daje relacja z mentorką, ale też wsparcie innych uczestniczek. Mamy to przetestowane i sprawdzone! Co ważne, absolwentki poprzednich edycji przeszły prawdziwą przemianę. Oceniają swoje szanse na rynku pracy zdecydowanie lepiej niż przed przystąpieniem do programu. Nauczyły się myśleć w sposób wspierający i dodający energii, rozprawiły się z przekonaniami, które hamowały ich rozwój.

Czujesz, że ten program to coś, czego potrzebujesz – wypełnij formularz i zgłoś się już dziś!

Kim są Mentorki i Mentorzy?

Na co dzień to pracowniczki i pracownicy oddziałów firmy Robert Bosch Polska, którzy zdecydowali się podzielić swoim czasem, wiedzą i doświadczeniem w ramach programu. Są gotowi na relację mentorską, w której będą dawać i czerpać od mentee. Tak, tak – mentoring to partnerstwo.

Do czwartej edycji programu Mother Empower zgłosiło się blisko 30 Mentorek i Mentorów, gotowych towarzyszyć Wam w poszukiwaniu nowej drogi zawodowej.

Jak się zgłosić?

Kluczowe w zgłoszeniu jest to, że my chcemy Cię poznać. Wypełnij zatem formularz, wskazując 3 Mentorki lub Mentorów, z którymi najbardziej chciałabyś pracować (nie gwarantujemy, że to się uda, ale jest dla nas ważną wskazówką).

Co ważne – aplikacja jest rozbudowana. Przygotuj się do niej i opowiedz nam o sobie, o swoich potrzebach i motywacji. Po wypełnieniu aplikacji, część z kandydatek zostanie zaproszona na rozmowy. Ostateczną decyzję o przyjęciu do programu podejmujemy w gronie zespołu programowego, dbając o dopasowanie par mentorskich.

Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego 2023 roku!

Spośród kandydatek do programu wybierzemy 28 uczestniczek programu.

Chcę się zgłosić do programu i wypełnić formularz!

Potrzebujesz rekomendacji? Zobacz film podsumowujący pierwszą edycję.

Dowiedz się więcej o Mother Empower i przeczytaj podsumowanie:

Drugiej edycji programu

Trzeciej edycji programu

Kilka słów od mentees trzeciej edycji Mother Empower

Program sprawił, że poczułam się ważna. Zostałam zaopiekowana, wysłuchana. Poświęcono mi szczególną uwagę. Rozmowy z mentorem, ale również pozostałe spotkania, w tym z innymi mentee pełne były ciekawych historii, uwag, przemyśleń, które zabieram ze sobą. Czuję, że wiem czego unikać na rozmowach o pracę, jak się do nich przygotować.

Wspólnie z mentorką ustaliłam, w jaki sposób opowiadać o swoich doświadczeniach na rozmowach rekrutacyjnych. Jak zaprezentować swoje dobre strony. Na co zwrócić większą uwagę przy opisywaniu stanowisk w CV. Skupienia się na swoich potrzebach przy szukaniu pracy, czy dana firma, stanowisko jest dla mnie atrakcyjne.

Poznałam fantastyczne osoby, znacząco wzrosła moja samoocena, odkryłam swoje mocne strony oraz talenty, nauczyłam się, jak pisać poprawnie CV. Szczególnie cenię to, że mogę w każdej chwili zwrócić się do swojej Mentorki o pomoc i wsparcie.

Program Mother Empower to wspaniała rzecz, która mi się przydarzyła. Doceniam to co robicie i to, że firma Bosch, ma takich wspaniałych ludzi, którzy znajdują czas wspierać by innych.

Myślę, że to co robicie, robicie superdobrze. Jesteście empatyczne, mądre, łagodne. Cieszę się, że Was poznałam, że jesteście. To dla mnie olbrzymia wartość dodana projektu. A sam projekt przerósł moje oczekiwania. Jestem sobie i Wam wdzięczna za tę szansę. Ludzie, którzy brali udział w projekcie również są dla mnie źródłem inspiracji. Program stypendialny jest bardzo ważny i potrzebny. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Dziękuję.

Jesteś zdecydowana? Zgłoś się już dziś!

Nie zapomnij zapoznać się z regulaminem.

Odwiedź profil firmy Bosch w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom! Znajdziesz tam też oferty pracy.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie