Czego szukasz

8 sposobów jak nie dać się frustracji szukając pracy

Szukanie pracy, to często szukanie igły w stogu siana. Nagminne, wręcz już automatyczne wysyłanie CV i przeświadczenie, że i tak się nie odezwą, bo od miesięcy jest cisza… Człowiek traci nadzieję, wiarę we własne możliwości i umiejętności, a zaczyna pojawiać się stres i frustracja. Jak temu zaradzić?

 • Wioleta Skawińska - 09/01/2019

Ciągły brak odpowiedzi na wysyłane maile, ba, czasami dochodzi się już do tego etapu, że nie ma już gdzie wysłać swojej aplikacji, ponieważ ofert z dnia na dzień nie przybywa… Jak tu mieć nadzieję na lepsze jutro, kiedy człowiek jest gotowy do pracy, ale nie ma dla niego miejsca…? Pojawia się poczucie bezradności, spada samoocena, niechęć do podejmowania codziennej walki o pracę…

Jak się nie dać frustracji szukając pracy?

1. Określ jasno swój cel

Jaka to ma być  praca i w jakim charakterze. Nie wysyłaj desperacko CV na każde pojawiające się ogłoszenie, ale zastanów się, czy naprawdę chciałabyś tam pracować. Jeśli wiesz kim chcesz być, może warto szukać ogłoszeń nie tylko w Internecie, ale również przejść się do wymarzonego miejsca pracy i spróbować tam bezpośrednio zostawić swoje CV? Może właśnie szukają kogoś takiego jak Ty?

2. Stawiaj sobie również mniejsze cele

Dzisiaj wyślę 5 CV, a w ciągu tygodnia pójdę na 2 rozmowy. Nie oczekuj od razu spełnienia marzeń, a małymi kroczkami zbliżaj się do celu głównego.

3. Poszerzaj swoją sieć kontaktów

Poznawaj ludzi, wybieraj się na Targi Pracy. Budowanie kontaktów powinno trwać nieustannie. Może właśnie świeżo poznana osoba będzie miała dla Ciebie interesującą propozycję pracy lub współpracy?

4. Rozwijaj się zawodowo, podnoś swoje kwalifikacje

„Siedzisz” w domu? Warto dobrze spożytkować ten czas. Idź na studia podyplomowe, zapisz się na kurs. Nie chce Ci się ruszać z domu? Ucz się np. języka obcego on-line, zdobywaj certyfikaty, masz teraz więcej czasu, by realizować się zawodowo niż osoby pracujące – zwiększaj swoją atrakcyjność jako przyszłego pracownika.

5. Pomyśl o zbudowaniu własnej marki

Może lubisz robić zdjęcia, szyjesz, robisz świetne grafiki, piszesz? Nadeszła pora, aby ruszyć z czymś swoim, na początek szukać pojedynczych zleceń. Stwórz swoją stronę internetową i tam pokazuj swoje umiejętności, może akurat właśnie w ten sposób ktoś Cię dostrzeże, bądź Twoje umiejętności pozwolą Ci wypłynąć na szerokie wody biznesu i sama będziesz swoim szefem?

6. Otaczaj się inspirującymi ludźmi

Takimi którzy popchną Cię dalej, a nie pociągną w dół. Którzy będą Cię motywować do działania, do trwania i wiary w siebie.

7. Pracuj nad własnym wizerunkiem

Poszerzaj umiejętności, obracaj się wśród ludzi z branży. Podczas zdobywania nowych kompetencji rosną nasze szanse na znalezienie wymarzonej pracy i jednocześnie podnosi się nasza samoocena, więc warto inwestować w siebie.

8. I najważniejsze znajdź czas dla siebie

Nie zajmuj się szukaniem pracy 24 h / dobę, bo zrodzi to tylko stres i frustrację. Czasami wystarczy chwila relaksu, by w pełni sił wrócić do walki o jutro. Idź na basen, pobiegaj, spotkaj się z kimś, z kim możesz swobodnie porozmawiać,  przeczytaj dobrą książkę, niech ten czas będzie tylko dla Ciebie.

Powodzenia!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Wioleta Skawińska
Mama psycholog, od ponad dwóch lat idzie razem przez życie z Lu. Zakochana w córce bez pamięci. Interesuje ją wszystko co związane z macierzyństwem, rozwojem dzieci, oraz dogo- i bajkoterapią. Prowadzi bloga mamailusia.blogspot.com oraz sklep internetowy gu-gaga.pl
Podyskutuj

Jak dobrze, że jesteś! Czyli jak LINK4 zaczarowało mamy

4 grudnia spotkałyśmy się z mamami na Dniu Otwartym dla Mam w LINK4. Pracodawca oczarował mamy atmosferą, otwartością oraz obecnością kilkunastu dziewczyn z różnych zespołów firmy, które chciały się dzielić swoją historią związaną z pracą w LINK4. Zobacz jak wyglądało spotkanie i dołącz do Zespołu!
 • Anna Łabno - Kucharska - 14/01/2019
Relacja ze spotkania w LINK4

Mama – pracownik na medal

LINK4 jest firmą, która mocno stawia na wartości rodzinne, a pracownikom proponuje pracę w elastycznych godzinach lub w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Dlatego też spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem uczestniczek, a pula wolnych miejsc została wyczerpana na tydzień przed wydarzeniem 😉

Spotkanie otworzyła Agnieszka Balcerska – HR Director w LINK4 wraz z Martą Kowalską – Kierownikiem ds. Rekrutacji i Employer Brandingu. Uczestniczki spotkania przywitała także Agnieszka Czmyr – Kaczanowska – z Fundacji Mamo Pracuj.

Zaczęliśmy od krótkiej prezentacji firmy, a następnie przeszliśmy do prelekcji na temat praw pracującej mamy. Dodatkowo Ewelina Łempicka (Specjalista ds. Personalnych) opowiedziała zebranym mamom o Programie „Rodzina LINK4”. To wewnętrzny program firmy, którego założeniem jest wspieranie rodziców pracujących w firmie.

Relacja ze spotkania w LINK4

Dlaczego mamy chcą pracować w LINK4?

Po części bardziej oficjalnej przeszliśmy do rozmowy z mamami pracującymi w firmie. I to było niesamowite wydarzenie. Ponad dziesięć mam – pracownic firmy podzieliło się swoimi historiami związanymi z zatrudnieniem w LINK4, ich powrotami z urlopów macierzyńskich, rozpoczęciu pracy po przerwach czy awansach po powrocie po urodzeniu dziecka.

Dziewczyny bardzo podkreślały, jak ważne jest zrozumienie ze strony przełożonych oraz elastyczny lub zadaniowy czas pracy.

Co ciekawe, w czasie spotkania mamy z panelu oraz z widowni odwiedzali mężowie pracujący w LINK4. Również oni mogli podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w firmie oraz benefitami, które ułatwiają im codzienne rodzicielskie życie.

Relacja ze spotkania w LINK4

Mamy zwiedzamy! Office tour jak safari

Uczestniczki spotkania wraz z dziećmi mogły zobaczyć przestrzeń firmy. Mała podróż pomiędzy piętrami i poszczególnymi zespołami obfitowała w pytania ze strony mam i przyjazne przyjęcie ze strony pracowników. Część dzieci z ciekawością przyglądała się kolorowej przestrzeni, a inne ze spokojem zasnęły.

Na koniec obfitującego w atrakcje spotkania chętne mamy skorzystały z mini – kursu wizażu, a także zjadły wspólny lunch. Przez cały czas mogły również skorzystać z obecności rekruterek, które odpowiadały na wszystkie pytania związane z rekrutacją do LINK4 oraz konsultowały dokumenty aplikacyjne.

Już wiemy, że kilka mam zdecydowało się aplikować do firmy! Mocno trzymamy kciuki za pomyślne rekrutacje!

A co mówiły już po spotkaniu?

 • „Jeszcze więcej takich spotkań!”
 • „Jestem pod dużym wrażeniem szacunku z jakim traktowany jest pracownik w LINK4, tak dbania o pracownika (…) Składam swoją aplikację do firmy!”
 • „Dziękuję za natchnienie do poszukiwania pracy i motyację do działania!”

Dowiedz się jak LINK4 wspiera pracujących rodziców, odwiedzając profil firmy w Bazie Pracodawców Przyjaznych Mamie i zobacz kogo aktualnie poszukują do swoich szeregów!

Zdjęcia: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.

Podsumowanie 2018 r. w Fundacji Mamo Pracuj

Dla jednych początek roku to czas na postanowienia, dla innych to chwila na podsumowanie. Czy nowy rok to dobry moment na zmianę? Tak samo jak każdy inny. Dla Fundacji Mamo Pracuj okazał się świetną okazją na bilans naszych działań. Jesteś ciekawa do jakich wniosków doszłyśmy?
 • Ewa Moskalik - Pieper - 10/01/2019
zespół Fundacji Mamo Pracuj

Kiedy podsumowałyśmy 2018 rok to same nie mogłyśmy w to uwierzyć… Działo się tak wiele, że bardzo chcemy się z Tobą tymi faktami podzielić. Mamy cichą nadzieję, że o wielu z tych naszych działań udało Ci się usłyszeć, że byłaś z nami i nadal będziesz do nas zaglądać. Bardzo na to liczymy 🙂

Podsumowanie 2018 roku

 • opublikowałyśmy blisko 600 artykułów,
 • stworzyłyśmy Kurs online Mamo Pracuj i zrealizowałyśmy trzy jego edycje,
 • zorganizowałyśmy 14 spotkań i warsztatów dla mam u Pracodawców w ramach Dni Otwartych oraz programu #MamoPracujwIT i to w całej Polsce,
 • w naszych spotkaniach wzięło udział blisko 600 kobiet 🙂
 • przeprowadziłyśmy 17 kampanii z pracodawcami,
 • rozwinęłyśmy naszą Bazę Pracodawców Przyjaznych Mamie – aktualnie gości w niej aż 13 Pracodawców,
 • w naszej bazie znalazło się w przeciągu tego roku blisko 1300 Ofert Pracy,
 • nagrałyśmy blisko 20 live’ów i tyle samo webinarów,
 • zrealizowałyśmy 8 akcji społecznych dla mam,
 • uruchomiłyśmy na FB kolejną grupę i intensywnie rozwijamy grupę #MamoPracujwIT,
 • odwiedziłyśmy TV, pojawiłyśmy się w prasie drukowanej i opublikowałyśmy też tam swoje artykuły,
 • uczestniczyłyśmy w konferencjach skierowanych do kobiet i na spotkaniach HR i EB,
 • odpowiedziałyśmy na dziesiątki, setki, tysiące 🙂 pytań, maili, wiadomości na Messenger oraz sms-y,
 • w 2018 roku odwiedziło nas milion użytkowników (UU).

Działamy dla kobiet, Mam takich jak Ty!

Dziękujemy Ci za ten cały rok. Za to, że byłaś z nami. Tylko nie pomyśl sobie teraz, że mamy zamiar osiąść na laurach, bo przecież tyle już zrobione. Oj nie! Wyciągamy wnioski i działamy dalej. Myślimy co poprawić, co usprawnić, o co zadbać bardziej i co nowego wprowadzić. Żeby być jeszcze większym wsparciem dla Ciebie i rozwijać się, bo przecież o to właśnie chodzi.

Mamy już nowe pomysły, plany i kolejne nowe, ciekawe wyzwania! Zatem bądź z nami i korzystaj pełnymi garściami tego co mamy dla Ciebie!

A może napiszesz do nas w czym mogłybyśmy pomóc Tobie w 2019 roku? #chętniecipomożemy

Zdjęcie: Magda Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail