Czego szukasz

Za co pokochałyśmy Magiczne Ogrody? I Ty też powinnaś!

Za siedmioma górami i siedmioma lasami nieopodal Kazimierza Dolnego, w Janowcu, leży sobie niezwykły, baśniowy ogród, a w nim miliony roślin – kwiatów, drzew i krzewów. Strumyki, wodospady, zagajniki i zacienione miejsca. Szum wody, staw, ćwierkające ptaki, wróżki i magiczne stworzenia – prawdziwa uczta dla Twoich zmysłów. Poznałaś już Magiczne Ogrody? Jeśli nie, podaruj sobie i swojemu dziecku podróż do magicznego świata.

Magiczne Ogrody wypoczynek dla rodziny

Za co pokochałyśmy Magiczne Ogrody?

Magiczne Ogrody to wspaniałe miejsce na wypoczynek i pomysł na kreatywne spędzenie czasu z rodziną. Miejsce zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to pierwszy w Polsce Rodzinny Park Tematyczny, który znajduje się na powierzchni aż 18 hektarów.

Co zobaczymy po przekroczeniu bramy? Miliony roślin – kwiatów, drzew i krzewów. Strumyki, wodospady, zagajniki i zacienione miejsca. Szum wody, staw, ćwierkające ptaki i kumkające żabki – prawdziwa uczta dla zmysłów. Barwne postacie zamieszkujące te krainy, chętne do zabawy, kolejkę wśród kwiatów, zamki, zjeżdżalnie, Marchewkowe Pole i wiele, wiele innych atrakcji.

W Magicznym Ogrodzie …

Na baśniowy świat składa się 15 krain założonych przez Zorana – czarodzieja, na którego rzucono klątwę, zamieniając go w kamienną postać. Może właśnie Tobie uda się zdjąć klątwę i wybudzić go ze snu? Ponadto, w parku można spotkać Wróżki, Smoki, Krasnoludy i Mordole, a to nie wszyscy. Każda Kraina jest inna i każda wyjątkowa.

Naszą wędrówkę zaczynamy od domu czarodzieja, w którym po przekroczeniu progu drzwi zaczyna dziać się magia. Tuż obok znajduje się Ogród Wróżek, w którym warto wziąć udział w kwiatowym balu. Kolejno na każdym etapie podróży, spotykamy coraz więcej barwnych i fantastycznych postaci.

Na odwiedzających czeka ogrom atrakcji, zróżnicowanych wiekowo. To nie tylko zabawy na trawie, ale też spacery w koronach drzew i przejażdżka kolejką w Kwiatowej Dolinie.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci!

Zobacz także: Jak regenerować siły i odpocząć na urlopie?

Czas na odpoczynek

Na osoby szukające ochłody i wytchnienia, czeka wiele miejsc do tego przeznaczonych. Jest to na przykład bezpieczny (płytka woda) staw z tratwami. Tratwa uczy balansowania i trzymania równowagi, nie jest więc to taka prosta sprawa. Jest to punkt zwiedzania, w którym przydadzą się umiejętności przywódcze. Trzeba podzielić zadania pomiędzy członków rodziny tak, by rejs był przyjemny i dało się dotrzeć do celu. 😉

Magiczne Ogrody - miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny!

Zachwycającym miejsce wartym zatrzymania jest Różanka. Miejsce wśród róż, które oczarowuje – posiada aż 29 różnych gatunków. W tym otoczeniu ukryte są ławki, co zapewnia dyskrecję i ciszę. Jest to doskonałe miejsce do prowadzenia luźnych i niespiesznych rozmów, na które nierzadko w codziennym życiu brakuje nam czasu. Można popytać dzieci co im się najbardziej podoba i jak odbierają taką wycieczkę! Warto więc na chwilę się zatrzymać i odpocząć, a przy okazji koić zmysły widokiem i zapachem tych roślin.

W parku nie brakuje też miejsc, w których można usiąść w cieniu drzew i krzewów, odpocząć, a nawet przygotować coś do jedzenia. Na osoby, które zgłodnieją w trakcie wojaży czekają również punkty gastronomiczne.

Zobacz także: Gdzie spędzić niezapomniane wakacje w Polsce?

Dopieszczenie zmysłów

Magiczne Ogrody są Polskim Parkiem Sensorycznym. Wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Atrakcje pobudzają zmysły na każdym etapie wędrówki. Co ważne, w parku nie ma plastiku, znajdziemy za to wiele naturalnych elementów jak drewno, ziemia, metal, kamień, woda. Zmysły takie jak dotyk, równowaga i czucie ciała mogą rozwijać się nieustannie podczas zabawy. Skakanie i bieganie po trawie, piasku, a także wspinanie się, huśtanie i kręcenie dostarcza maluchom silnych wrażeń i emocji. Dziecko może bawić się nie tylko indywidualnie, ale również z animatorami.

Magiczne Ogrody Park Sensoryczny

Zmysł wzroku bez przerwy pobudzany jest przez kolory i kształty, zarówno kwiatów jak i atrakcji. Z kolei zapach tysięcy różnych gatunków roślin pobudza węch, koi i uspakaja. Szum wody i ćwierkające ptaki, a także inne naturalne odgłosy, stymulują słuch. Bębny, które słychać w parku mają bardzo niski dźwięk, niemal jak bicie serca, co ma działanie terapeutyczne, pozwala się zrelaksować i zharmonizować.

Twórcy zadbali również o różne faktury i struktury, które dostarczają wrażeń dotykowych. W ogrodzie jest bezpiecznie – można chodzić boso po trawie, piasku, kamieniach, drewnie.

Magiczne ogrody – metaforą życia

To miejsce jest metaforą życia. Wszystko rozgrywa się w otoczeniu pięknej natury. Spotkanie z Magicznymi Ogrodami uczy dzieci, że natura i życie kształtują się w rytmie pór roku. Przemiany, które zachodzą w naturze, zachodzą też w każdym człowieku.

Magiczne Ogrody - najlepsze miejsce na zabawę dla Twoich dzieci!

Historia dwóch czarodziei, Zorana i Araga, uczy przyjaźni, miłości, ale mówi też o dojrzałości i trudnościach życia. Ponadto Magiczne Ogrody posiadają walor dydaktyczny. Jeśli dziecko boi się czarownic i innych potworów warto je odwiedzić. Postacie są bardzo kolorowe i radosne – pomaga to w pracy nad oswajaniem dziecięcych lęków!

Rodzinny park tematyczny jest dla różnych pokoleń. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rodziny spędzające czas w Ogrodach, mogą wspólnie się bawić, relaksować, a co ważne – także rozmawiać. Wszystkiemu przyświeca myśl: ciesz się chwilą. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zobacz również: 10 rzeczy, które warto zrobić z dziećmi w wakacje

Chcesz dostarczyć dzieciom niezapomnianych wrażeń?

Tu nie ma miejsca na nudę!

Jeśli chcecie ciekawie spędzić czas z rodziną, a dzieciakom dostarczyć niezapominanych wrażeń, warto udać się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Ilość atrakcji i pięknych miejsc na długo pozostaną w Twojej pamięci. Nie ograniczajcie się, jeśli chodzi o ilość robionych zdjęć, ponieważ park jest wdzięcznym, bardzo fotogenicznym miejscem. Dzięki temu, Ty i Twoje pociechy, będziecie mieć nie tylko fantastyczne wspomnienia, ale też fotografie do rodzinnego albumu!

Zdjęcia: własność Magiczne Ogrody

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Świeżo upieczona żona, absolwentka szkoły artystycznej, posiadająca wrażliwe i wnikliwe spojrzenie, dbająca o detale, ceniąca kreatywne podejście. W wolnych chwilach poświęca się fotografii, celebruje picie kawy, zachwyca się pięknem otaczającego świata.

Sesja coachingowa. Kiedy warto po nią sięgnąć i jak się przygotować?

Wśród wielu różnych form wspierania, coaching wyróżnia się silną koncentracją na rozwiązaniach oraz wzmocnieniu klienta. Jeśli zatem potrzebujesz wsparcia w mierzeniu się z tym, czego obecnie doświadczasz, coaching będzie dla Ciebie dużym wsparciem. Co trzeba wiedzieć i jak się do tego przygotować? Sprawdź!
Sesja coachingu - kiedy jest potrzebna?

Wśród wielu różnych form wspierania, coaching wyróżnia się silną koncentracją na rozwiązaniach oraz wzmocnieniu klienta. Dzieje się to dzięki wydobyciu w ramach procesu – umiejętności, doświadczeń i potencjału klienta. Ta forma pracy pozwala przyjrzeć się także temu, co głębiej kryje się pod naszymi zachowaniami i emocjami – myślom i przekonaniom. A te, niekoniecznie wspierają ważne dla nas zmiany.

Wtedy trwamy w układzie, którego dla siebie nie chcemy lub zatrzymujemy się w pół drogi do tego, na czym nam zależy. I często, w ramach coachingu, właśnie ta głębsza, oparta o przekonania praca, pozwala podjąć spójne z naszymi wartościami działania i osiągać ważne dla nas cele.

Kiedy warto sięgnąć po coaching?

Coaching to krótkoterminowy, składający się z cyklu spotkań proces, nastwiony na rozwiązania i wspierający w przezwyciężaniu pojawiających się trudności. Dzięki wzmacnianiu, rozwija także umiejętność samodzielnego wspierania siebie w przyszłości.

Współpraca z coachem pozwala solidnie dookreślić nawet zarysowany jedynie cel, zgromadzić wszystko, co może Cię wspierać w jego realizacji, rozpracować pojawiające się trudności i przygotować plan działania, żebyś w rezultacie osiągnęła to, na czym Ci najbardziej zależy.

Prowadzenie coacha pomaga zacząć gdy stoimy, nie przestać gdy wątpimy, a także wrócić gdy przerwaliśmy działania prowadzące nas do ważnego dla nas celu.

Przeczytaj także: 10 pomysłów na rozwój osobisty, gdy jesteś aktywną zawodowo mamą

Po coaching warto zatem sięgnąć, jeśli chcesz:

 • przeprowadzić trwałą zmianę w ważnym obszarze swojego życia;
 • podjąć ważną decyzję, wytrwać w podjętym zobowiązaniu lub zmianie;
 • lepiej radzić sobie w pełnionej przez Ciebie roli (np. pracownika, menedżera, rodzica, partnera), zadbać o równowagę pełnionych przez Ciebie ról;
 • mieć większy wpływ na przeżywane emocje i podejmowane pod ich wpływem zachowania, zmienić dotychczasowy sposób reagowania;
 • szukasz sposobów na to by coś przestać lub zacząć, zmienić dotychczasowy nawyk lub wypracować nowy;
 • żyć w zgodnie z ważnymi dla Ciebie wartościami i rozwijać umiejętności radzenia sobie w trudnych dla Ciebie sytuacjach.

Jeśli zatem potrzebujesz wsparcia w mierzeniu się z tym, czego obecnie doświadczasz; szukasz sposobów i sił na realizację ważnych dla Ciebie spraw; potrzebujesz podjąć istotną decyzję, zmienić nawyki lub wypracować nowe, coaching będzie dla Ciebie dużym wsparciem.

Przeczytaj także: Wyciągnij na wierzch pewność siebie i osiągaj swoje cele

Jak przygotować się do pierwszej sesji coachingowej?

Potrzebując zmiany zazwyczaj wiemy, czego w swoim życiu nie chcemy, co dobrze, by się zmieniło – w naszym życiu prywatnym lub zawodowym, czasem na ich styku. Chcielibyśmy, by było inaczej, czując że to, jak jest teraz, nie do końca nam odpowiada. Czasem dotyczy to dużych obszarów naszego życia, czasem mniejszych, choć równie znaczących.

W tych zmaganiach, najważniejsze pytanie, po które możemy sięgnąć związane jest z tym, jak w takim razie chcemy, żeby było? Po czym poznamy że osiągnęliśmy to, na czym nam zależy? Co będzie dla nas sygnałem, że jesteśmy na dobrej drodze?

Odpowiedzi na te pytania nierzadko zaskakują nas samych. Pokazują to, za czym tęsknimy, czego w naszym życiu za mało lub wcale. Czasem to więcej spokoju, a czasem wręcz odwrotnie – więcej działania. Niekiedy postawienie granic, a czasem zaufanie w relacji. Czasem podjęcie ważnych decyzji lub zgodna na odpoczynek.

Przeczytaj także: Empatia – kompetencją przyszłości?

Przygotowując się do swojej pierwszej sesji coachingowej pomyśl, jak chciałabyś, żeby wyglądało Twoje życie za pół roku. Zastanów się:

 • co chcesz, żeby się w nim zmieniło? Co zwłaszcza ma się zmienić?
 • gdzie chcesz wtedy być? Kogo mieć w swoim otoczeniu?
 • czym chcesz się zajmować, robić w swoim życiu prywatnym i zawodowym?
 • co chcesz umieć?
 • co, ważnego dla Ciebie, robić lub mieć? Jakie ważne dla Ciebie wartości realizować?
 • jak chcesz się czuć?
 • co chcesz myśleć – o sobie i innych?
 • jak Ty chcesz się zmienić? Kim być?

Te kilka pytań pozwala koncentrować się na tym, na czym nam zależy i czego dla siebie chcemy, zamiast błądzić w koło kierując własne siły i uwagę na nasze ograniczenia i przeszkody. Pomaga budować obraz, do osiągnięcia którego dążymy w procesie coachingowym.

Wizja tego, jak chcemy by nasze życie wyglądało w efekcie przeprowadzonej zmiany, pomaga zebrać siły do rozpoczęcia działań i wytrwać przy, często nieuchronnych, potknięciach.

Interesują Cię nasze propozycje dla rodziców?

Zapisz się do newslettera Mamo Pracuj i nie przegap żadnych nowości!

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności. W każdej chwili zgodę możesz wycofać.

Przeczytaj także: Rozwój kariery, czyli w jakie kompetencje inwestować?

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jako psycholog, coach i trenerka w swojej pracy zajmuje się wspieraniem klientów w budowaniu realnego wpływu życie. Pomaga w osiąganiu ważnych dla klienta celów – zawodowych i prywatnych, radzeniu sobie ze stresem i emocjami oraz poprawie relacji. Prywatnie – partnerka, mama, przyjaciółka i joginka. Lubi obserwować jak rosną rośliny i wędrówki.

Sezon truskawkowy w pełni! Najlepsze przepisy z truskawkami

Lato jest porą roku uwielbianą przez wszystkich nie tylko ze względu na słoneczną pogodę, wakacje, urlopy czy długie i ciepłe wieczory, ale także ze względu na sezon owocowy. Sprawdź, jakie gadżety na grilla oferuje Kaufland gazetka i przygotuj wyśmienite koreczki, szaszłyki i nie tylko. Oczywiście z truskawkami!
Sezon na truskawki - pomysł na przepisy

Wysokie temperatury zachęcają do wybierania bardziej zdrowych, lekkich posiłków. Dlatego tak chętnie sięgamy po owoce latem. Truskawki dojrzewające w letnich promieniach słonecznych świetnie gaszą pragnienie, ale też będą dobrą przekąską.

Gotując latem (czy to z okazji grilla, czy po prostu przygotowując posiłek dla rodziny) postaraj się przemycić do niego kilka truskawek! Te owoce smakują świetlne nie tylko w wersji solo. Doskonale sprawdzą się na letnim grillu. Sprawdź, jakie gadżety na grilla oferuje Kaufland gazetka i przygotuj wyśmienite koreczki, szaszłyki i nie tylko. Oczywiście z truskawkami!

Przepisy z truskawkami idealne na lato (i nie tylko)

Prezentujemy listę przepisów, które idealnie sprawdzą się w letnim sezonie. Ale część z nich możesz z powodzeniem przygotować z mrożonych truskawek, więc możesz cieszyć się doskonałym smakiem cały rok.

Lekka sałatka z truskawkami

Do miski włóż rukolę i roszponkę. Dodaj pokrojoną na kawałki zieloną paprykę oraz truskawki. W osobnej miseczce wymieszaj fetę i ricottę z odrobiną oleju z pestek dyni. Dopraw sos solą, pieprzem i świeżymi ziołami (np. koperkiem i bazylią). Polej sałatkę sosem, całość posyp prażonymi migdałami lub pestkami słonecznika.

Owocowo-warzywny truskawkowy koktajl

Truskawki, seler naciowy i ananasa pokrój na kawałki i wrzuć do blendera. Dodaj mrożony szpinak (może być też świeży, ale szpinak brykiet świetnie się sprawdzi do ugaszenia pragnienia w gorące dni). Dolej około pół szklanki mleka roślinnego lub krowiego i wszystko razem zblenduj do uzyskania pożądanej konsystencji.

Truskawkowe mojito dla dorosłych

Jedną trzecią szklanki zapełnij kawałkami truskawek, ćwiartkami limonki i małą garścią mięty. Dolej dwie łyżki syropu cukrowego lub dosyp dwie płaskie łyżki zwykłego cukru. Wszystko ugnieć razem widelcem tak, aby limonka puściła sok. Dopełnij szklankę lodem i wlej szota białego rumu. Wymieszaj całość przed podaniem i udekoruj listkami mięty oraz plasterkami limonki.

Truskawkowe szaszłyki z piankami

Na długie wykałaczki nabijaj na zmianę truskawki, pianki i borówki. W kąpieli wodnej rozpuść tabliczkę białej lub ciemnej czekolady. Do rozpuszczonej czekolady dodaj pół opakowania śmietanki 30%. Szaszłyki maczaj w czekoladowym sosie podczas jedzenia lub polej je czekolada przed podaniem.

Powrót do dzieciństwa – makaron z truskawkami

W lekko osolonej wodzie ugotuj makaron. Truskawki z kilkoma łyżkami cukru rozgnieć widelcem lub zblenduj na najniższych obrotach tak, aby nie stworzyły całkowicie gładkiej masy. Wyłóż makaron do miseczki, polej go sosem truskawkowym i udekoruj kleksem ze śmietany. Zamiast zwykłej śmietany możesz użyć mleczka kokosowego aby nadać tradycyjnej potrawie nowego charakteru.

Lato – sezon na zdrowie

Lato jest idealna porą roku, aby wprowadzić do swojej diety więcej owoców i warzyw. Jedzenie sezonowych owoców i warzyw nie tylko jest zdrowe dla naszego organizmu, ale też wtedy wszystkie zbiory mają najlepsze walory smakowe. Skorzystaj z sezonu truskawkowego i przyrządź letnie potrawy z tymi owocami, aby w pełni zasmakować lata!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Unsplash

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie