Czego szukasz

Za co pokochałyśmy Magiczne Ogrody? I Ty też powinnaś!

Za siedmioma górami i siedmioma lasami nieopodal Kazimierza Dolnego, w Janowcu, leży sobie niezwykły, baśniowy ogród, a w nim miliony roślin – kwiatów, drzew i krzewów. Strumyki, wodospady, zagajniki i zacienione miejsca. Szum wody, staw, ćwierkające ptaki, wróżki i magiczne stworzenia – prawdziwa uczta dla Twoich zmysłów. Poznałaś już Magiczne Ogrody? Jeśli nie, podaruj sobie i swojemu dziecku podróż do magicznego świata.

Magiczne Ogrody wypoczynek dla rodziny

Za co pokochałyśmy Magiczne Ogrody?

Magiczne Ogrody to wspaniałe miejsce na wypoczynek i pomysł na kreatywne spędzenie czasu z rodziną. Miejsce zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to pierwszy w Polsce Rodzinny Park Tematyczny, który znajduje się na powierzchni aż 18 hektarów.

Co zobaczymy po przekroczeniu bramy? Miliony roślin – kwiatów, drzew i krzewów. Strumyki, wodospady, zagajniki i zacienione miejsca. Szum wody, staw, ćwierkające ptaki i kumkające żabki – prawdziwa uczta dla zmysłów. Barwne postacie zamieszkujące te krainy, chętne do zabawy, kolejkę wśród kwiatów, zamki, zjeżdżalnie, Marchewkowe Pole i wiele, wiele innych atrakcji.

W Magicznym Ogrodzie …

Na baśniowy świat składa się 15 krain założonych przez Zorana – czarodzieja, na którego rzucono klątwę, zamieniając go w kamienną postać. Może właśnie Tobie uda się zdjąć klątwę i wybudzić go ze snu? Ponadto, w parku można spotkać Wróżki, Smoki, Krasnoludy i Mordole, a to nie wszyscy. Każda Kraina jest inna i każda wyjątkowa.

Naszą wędrówkę zaczynamy od domu czarodzieja, w którym po przekroczeniu progu drzwi zaczyna dziać się magia. Tuż obok znajduje się Ogród Wróżek, w którym warto wziąć udział w kwiatowym balu. Kolejno na każdym etapie podróży, spotykamy coraz więcej barwnych i fantastycznych postaci.

Na odwiedzających czeka ogrom atrakcji, zróżnicowanych wiekowo. To nie tylko zabawy na trawie, ale też spacery w koronach drzew i przejażdżka kolejką w Kwiatowej Dolinie.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci!

Zobacz także: Jak regenerować siły i odpocząć na urlopie?

Czas na odpoczynek

Na osoby szukające ochłody i wytchnienia, czeka wiele miejsc do tego przeznaczonych. Jest to na przykład bezpieczny (płytka woda) staw z tratwami. Tratwa uczy balansowania i trzymania równowagi, nie jest więc to taka prosta sprawa. Jest to punkt zwiedzania, w którym przydadzą się umiejętności przywódcze. Trzeba podzielić zadania pomiędzy członków rodziny tak, by rejs był przyjemny i dało się dotrzeć do celu. 😉

Magiczne Ogrody - miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny!

Zachwycającym miejsce wartym zatrzymania jest Różanka. Miejsce wśród róż, które oczarowuje – posiada aż 29 różnych gatunków. W tym otoczeniu ukryte są ławki, co zapewnia dyskrecję i ciszę. Jest to doskonałe miejsce do prowadzenia luźnych i niespiesznych rozmów, na które nierzadko w codziennym życiu brakuje nam czasu. Można popytać dzieci co im się najbardziej podoba i jak odbierają taką wycieczkę! Warto więc na chwilę się zatrzymać i odpocząć, a przy okazji koić zmysły widokiem i zapachem tych roślin.

W parku nie brakuje też miejsc, w których można usiąść w cieniu drzew i krzewów, odpocząć, a nawet przygotować coś do jedzenia. Na osoby, które zgłodnieją w trakcie wojaży czekają również punkty gastronomiczne.

Zobacz także: Gdzie spędzić niezapomniane wakacje w Polsce?

Dopieszczenie zmysłów

Magiczne Ogrody są Polskim Parkiem Sensorycznym. Wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Atrakcje pobudzają zmysły na każdym etapie wędrówki. Co ważne, w parku nie ma plastiku, znajdziemy za to wiele naturalnych elementów jak drewno, ziemia, metal, kamień, woda. Zmysły takie jak dotyk, równowaga i czucie ciała mogą rozwijać się nieustannie podczas zabawy. Skakanie i bieganie po trawie, piasku, a także wspinanie się, huśtanie i kręcenie dostarcza maluchom silnych wrażeń i emocji. Dziecko może bawić się nie tylko indywidualnie, ale również z animatorami.

Magiczne Ogrody Park Sensoryczny

Zmysł wzroku bez przerwy pobudzany jest przez kolory i kształty, zarówno kwiatów jak i atrakcji. Z kolei zapach tysięcy różnych gatunków roślin pobudza węch, koi i uspakaja. Szum wody i ćwierkające ptaki, a także inne naturalne odgłosy, stymulują słuch. Bębny, które słychać w parku mają bardzo niski dźwięk, niemal jak bicie serca, co ma działanie terapeutyczne, pozwala się zrelaksować i zharmonizować.

Twórcy zadbali również o różne faktury i struktury, które dostarczają wrażeń dotykowych. W ogrodzie jest bezpiecznie – można chodzić boso po trawie, piasku, kamieniach, drewnie.

Magiczne ogrody – metaforą życia

To miejsce jest metaforą życia. Wszystko rozgrywa się w otoczeniu pięknej natury. Spotkanie z Magicznymi Ogrodami uczy dzieci, że natura i życie kształtują się w rytmie pór roku. Przemiany, które zachodzą w naturze, zachodzą też w każdym człowieku.

Magiczne Ogrody - najlepsze miejsce na zabawę dla Twoich dzieci!

Historia dwóch czarodziei, Zorana i Araga, uczy przyjaźni, miłości, ale mówi też o dojrzałości i trudnościach życia. Ponadto Magiczne Ogrody posiadają walor dydaktyczny. Jeśli dziecko boi się czarownic i innych potworów warto je odwiedzić. Postacie są bardzo kolorowe i radosne – pomaga to w pracy nad oswajaniem dziecięcych lęków!

Rodzinny park tematyczny jest dla różnych pokoleń. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rodziny spędzające czas w Ogrodach, mogą wspólnie się bawić, relaksować, a co ważne – także rozmawiać. Wszystkiemu przyświeca myśl: ciesz się chwilą. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zobacz również: 10 rzeczy, które warto zrobić z dziećmi w wakacje

Chcesz dostarczyć dzieciom niezapomnianych wrażeń?

Tu nie ma miejsca na nudę!

Jeśli chcecie ciekawie spędzić czas z rodziną, a dzieciakom dostarczyć niezapominanych wrażeń, warto udać się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Ilość atrakcji i pięknych miejsc na długo pozostaną w Twojej pamięci. Nie ograniczajcie się, jeśli chodzi o ilość robionych zdjęć, ponieważ park jest wdzięcznym, bardzo fotogenicznym miejscem. Dzięki temu, Ty i Twoje pociechy, będziecie mieć nie tylko fantastyczne wspomnienia, ale też fotografie do rodzinnego albumu!

Zdjęcia: własność Magiczne Ogrody

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama bliźniaków, studentka pedagogiki, żona. W wolnych chwilach poświęca się wszystkiemu co kreatywne, celebruje picie kawy, zachwyca się pięknem otaczającego świata.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie