Czego szukasz

Za co pokochałyśmy Magiczne Ogrody? I Ty też powinnaś!

Za siedmioma górami i siedmioma lasami nieopodal Kazimierza Dolnego, w Janowcu, leży sobie niezwykły, baśniowy ogród, a w nim miliony roślin – kwiatów, drzew i krzewów. Strumyki, wodospady, zagajniki i zacienione miejsca. Szum wody, staw, ćwierkające ptaki, wróżki i magiczne stworzenia – prawdziwa uczta dla Twoich zmysłów. Poznałaś już Magiczne Ogrody? Jeśli nie, podaruj sobie i swojemu dziecku podróż do magicznego świata.

Magiczne Ogrody wypoczynek dla rodziny

Za co pokochałyśmy Magiczne Ogrody?

Magiczne Ogrody to wspaniałe miejsce na wypoczynek i pomysł na kreatywne spędzenie czasu z rodziną. Miejsce zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to pierwszy w Polsce Rodzinny Park Tematyczny, który znajduje się na powierzchni aż 18 hektarów.

Co zobaczymy po przekroczeniu bramy? Miliony roślin – kwiatów, drzew i krzewów. Strumyki, wodospady, zagajniki i zacienione miejsca. Szum wody, staw, ćwierkające ptaki i kumkające żabki – prawdziwa uczta dla zmysłów. Barwne postacie zamieszkujące te krainy, chętne do zabawy, kolejkę wśród kwiatów, zamki, zjeżdżalnie, Marchewkowe Pole i wiele, wiele innych atrakcji.

W Magicznym Ogrodzie …

Na baśniowy świat składa się 15 krain założonych przez Zorana – czarodzieja, na którego rzucono klątwę, zamieniając go w kamienną postać. Może właśnie Tobie uda się zdjąć klątwę i wybudzić go ze snu? Ponadto, w parku można spotkać Wróżki, Smoki, Krasnoludy i Mordole, a to nie wszyscy. Każda Kraina jest inna i każda wyjątkowa.

Naszą wędrówkę zaczynamy od domu czarodzieja, w którym po przekroczeniu progu drzwi zaczyna dziać się magia. Tuż obok znajduje się Ogród Wróżek, w którym warto wziąć udział w kwiatowym balu. Kolejno na każdym etapie podróży, spotykamy coraz więcej barwnych i fantastycznych postaci.

Na odwiedzających czeka ogrom atrakcji, zróżnicowanych wiekowo. To nie tylko zabawy na trawie, ale też spacery w koronach drzew i przejażdżka kolejką w Kwiatowej Dolinie.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci!

Zobacz także: Jak regenerować siły i odpocząć na urlopie?

Czas na odpoczynek

Na osoby szukające ochłody i wytchnienia, czeka wiele miejsc do tego przeznaczonych. Jest to na przykład bezpieczny (płytka woda) staw z tratwami. Tratwa uczy balansowania i trzymania równowagi, nie jest więc to taka prosta sprawa. Jest to punkt zwiedzania, w którym przydadzą się umiejętności przywódcze. Trzeba podzielić zadania pomiędzy członków rodziny tak, by rejs był przyjemny i dało się dotrzeć do celu. 😉

Magiczne Ogrody - miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny!

Zachwycającym miejsce wartym zatrzymania jest Różanka. Miejsce wśród róż, które oczarowuje – posiada aż 29 różnych gatunków. W tym otoczeniu ukryte są ławki, co zapewnia dyskrecję i ciszę. Jest to doskonałe miejsce do prowadzenia luźnych i niespiesznych rozmów, na które nierzadko w codziennym życiu brakuje nam czasu. Można popytać dzieci co im się najbardziej podoba i jak odbierają taką wycieczkę! Warto więc na chwilę się zatrzymać i odpocząć, a przy okazji koić zmysły widokiem i zapachem tych roślin.

W parku nie brakuje też miejsc, w których można usiąść w cieniu drzew i krzewów, odpocząć, a nawet przygotować coś do jedzenia. Na osoby, które zgłodnieją w trakcie wojaży czekają również punkty gastronomiczne.

Zobacz także: Gdzie spędzić niezapomniane wakacje w Polsce?

Dopieszczenie zmysłów

Magiczne Ogrody są Polskim Parkiem Sensorycznym. Wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Atrakcje pobudzają zmysły na każdym etapie wędrówki. Co ważne, w parku nie ma plastiku, znajdziemy za to wiele naturalnych elementów jak drewno, ziemia, metal, kamień, woda. Zmysły takie jak dotyk, równowaga i czucie ciała mogą rozwijać się nieustannie podczas zabawy. Skakanie i bieganie po trawie, piasku, a także wspinanie się, huśtanie i kręcenie dostarcza maluchom silnych wrażeń i emocji. Dziecko może bawić się nie tylko indywidualnie, ale również z animatorami.

Magiczne Ogrody Park Sensoryczny

Zmysł wzroku bez przerwy pobudzany jest przez kolory i kształty, zarówno kwiatów jak i atrakcji. Z kolei zapach tysięcy różnych gatunków roślin pobudza węch, koi i uspakaja. Szum wody i ćwierkające ptaki, a także inne naturalne odgłosy, stymulują słuch. Bębny, które słychać w parku mają bardzo niski dźwięk, niemal jak bicie serca, co ma działanie terapeutyczne, pozwala się zrelaksować i zharmonizować.

Twórcy zadbali również o różne faktury i struktury, które dostarczają wrażeń dotykowych. W ogrodzie jest bezpiecznie – można chodzić boso po trawie, piasku, kamieniach, drewnie.

Magiczne ogrody – metaforą życia

To miejsce jest metaforą życia. Wszystko rozgrywa się w otoczeniu pięknej natury. Spotkanie z Magicznymi Ogrodami uczy dzieci, że natura i życie kształtują się w rytmie pór roku. Przemiany, które zachodzą w naturze, zachodzą też w każdym człowieku.

Magiczne Ogrody - najlepsze miejsce na zabawę dla Twoich dzieci!

Historia dwóch czarodziei, Zorana i Araga, uczy przyjaźni, miłości, ale mówi też o dojrzałości i trudnościach życia. Ponadto Magiczne Ogrody posiadają walor dydaktyczny. Jeśli dziecko boi się czarownic i innych potworów warto je odwiedzić. Postacie są bardzo kolorowe i radosne – pomaga to w pracy nad oswajaniem dziecięcych lęków!

Rodzinny park tematyczny jest dla różnych pokoleń. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rodziny spędzające czas w Ogrodach, mogą wspólnie się bawić, relaksować, a co ważne – także rozmawiać. Wszystkiemu przyświeca myśl: ciesz się chwilą. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zobacz również: 10 rzeczy, które warto zrobić z dziećmi w wakacje

Chcesz dostarczyć dzieciom niezapomnianych wrażeń?

Tu nie ma miejsca na nudę!

Jeśli chcecie ciekawie spędzić czas z rodziną, a dzieciakom dostarczyć niezapominanych wrażeń, warto udać się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Ilość atrakcji i pięknych miejsc na długo pozostaną w Twojej pamięci. Nie ograniczajcie się, jeśli chodzi o ilość robionych zdjęć, ponieważ park jest wdzięcznym, bardzo fotogenicznym miejscem. Dzięki temu, Ty i Twoje pociechy, będziecie mieć nie tylko fantastyczne wspomnienia, ale też fotografie do rodzinnego albumu!

Zdjęcia: własność Magiczne Ogrody

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama bliźniaków, studentka pedagogiki, żona. W wolnych chwilach poświęca się wszystkiemu co kreatywne, celebruje picie kawy, zachwyca się pięknem otaczającego świata.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie